مطالب دسته بندی نشده

استراتژی مناسب برای شبکه های اجتماعی با 10 نقطه کاربردی

استراتژی مناسب برای شبکه های اجتماعی

به نام خالق هستی. سلام عزیزان حتما این را میدانید ک امروزه جمعیت بسیار زیادی از مردم جوامع مختلف وارد شبکه های اجتماعی شده اند. و این امر دلیل محکمی است برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی پر از ازدحام شده است قرار است امروز  ما در وبلاگ تی اف نت پلاس به چند نمونه استراتژي مناسب برای شبکه های اجتماعی اشاره ای داشته باشیم.

در واقع ما میتوانیم با برنامه ریزی مناسب و انجام نکاتی مهم و با ارزش درباره استراتژی مناسب شبکه های اجتماعی ک در این مقاله به صورت کامل و خلاصه بیان شده ؛ پست های بیشتری از خودرا در معرض دید کاربران قرار دهیم و در کل بیشتر در این فضاها حضور فعالی داشته باشیم.

آنچه در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

 • استراتژی شبکه های اجتماعی
 • انتخاب مناسب زمینه یا (تم) را داشته باشید
 • جنس یا (BRAND) خودتان را دارا باشید
 • تولید محتوای پیوسته و منظمی داشته باشید
 • عکس های مناسب برگزینید
 • کپشن های معقولی ایجاد کنید
 • کپشن باید طولانی نباشد
 • کپشن باید سازگار با محتوای اصلی باشد
 • کپشن باید خواسته های خودرا از کاربر بازگو کند
 • محتوای تکراری داشته باشید
 • برقراری ارتباط با کاربران خودرا مهم تلقی کنید
 • جمع بندی و نتیجه گیری

استراتژی شبکه های اجتماعی

امروزه در سر تا سر دنیا شبکه های اجتماعی محبوب خاصی را به خود گرفته اند بنابراین ما برای رشد و پیشرفت در شبکه های اجتماعی نیاز به چیدن استراتژی شبکه های اجتماعی مناسب دارم ما در ادامه به صورت دقیق روش هایی که میتوانید با استفاده از آن ها به راحتی در شبکه های اجماعی رشد بکنید را گفته ایم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

انتخاب مناسب زمینه یا (تم) را داشته باشید

اولین چیزی ک در شبکه های اجتماعی به چشم کاربران میخورد تم یا زمینه آن است پس این موضوع بسیار میتواند در استراتژی این شبکه ها موثر باشد.اگر شما فضای چشم نوازی را ایجاد بکنید کاربر رغبتش برای دنبال کردن شما افزایش می یابد .

مهم ترین مسئله اینجاست ک فضای تم یا زمینه شما بستگی به محصولی یا خدماتی ک در شبکه اجتماعی قرار میدهید داردو در این قسمت حرفه ای بودن در ادیت زدن عکس ها و یا ویرایش آن  ها انچنان موضوع مهمی نیست بلکه آنچه ک خیلی اهمیت دارد محصول یا خدماتی ک عرضه میکنید هست.

جنس یا (BRAND) خودتان را دارا باشید

منظور از داشتن برند خود این است ک از یک سخن ثابت بهره بگیریدبدون توجه به اینکه در چند سکو شبکه های اجتماعی فعالیت دارید و یا این موضوع ک توسط چند نفر ارسال محتوایی صورت میگیرد نکته مهم این است ک همه ان ها باید یک راس داشته باشند و آن یک نفر باشد.

اگر میخواهید برندی موفق در لحن و گفتار باشید باید آن لحن دارای سه ویژگی باشد مانند پر شور بودن ک شرط مهمی در این داستان است و دوم قابل اعتماد بودن آن لحن است ک تاثیر بسزایی بر روی کاربرمیگذارد تا به شما اطمینان حاصل کند و شمارا دنبال کند ؛سومین شرط جدید بودن آن لحن است ک هرچه به روزتر باشد قطعا برای کاربران جذاب تر خواهد بود.

تولید محتوای پیوسته و منظمی داشته باشید

این موضوع یکی از مهم ترین نکات در رشد شبکه های اجتماعی است. شما زمانی ک میخواهید اکانت تجاری خودرا ارتقا دهید و روز به روز رشد بیشتر و بیشتر آن را ببینید کافیست ک به صورتی منظم و پیوسته پست بگذارید و در انجام آن تنبلی نکنید .و این را بدانید ک اگر شما نمیتوانید به این شکل فعالیت کاملی داشته باشید باید از این فضا دور شوید و خداحافظی کنید زیرا اگر در شبکه های اجتماعی به صورت نا منظمی حضور پیدا کنید زیان بیشتری به شما وارد میشود نسبت به زمانی ک کلا حضور نداشته باشید.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی در کنار اکانت شخصی دشوار به جلو حرکت میکند زیرا باعث میشود فرد غرق مسائل شخصی خود در این فضا شود وبه شکل نا خود آگاهی فراموش کند ک برای اکانت تجاری خود پست بگذارد. اگر میخواهید در زمینه بازاریابی پیشرفتی کسب کنید باید خلاقیت بیشتری برای پست های خود خرج کنید. یعنی به جای ویرایش عکس و پست آن ها از ویدیو های زیبا و ادیت زده شده هم استفاده کنید تا فضای اکانتتان را حرفه ای تر و جذاب تر نشان دهد

عکس های مناسب برگزینید

باید برای کسب و کار خود عکسی مناسب و سازگار با آن کار پیدا کنید و پست کنید. میتوانید برای جلبه توجه خود و متمایز بودن نسبت به دیگران از قالب های چند تیکه ای برای عکس خود استفاده کنید. این موضوع یک پوئن مثبت برای شما خواهد بود.

البته ناگفته نماند ک باید عکسی ک انتخاب میکنید با موضوع کسب و کارتان هماهنگ باشد در غیر این صورت شما فعالیتی بی فایده خواهید داشت ک هیچ ریکشن خوبی دریافت نکرده است. و اگر احساس میکنید ک برند شما با پست هایتان به خوبی هویتتان را بازگو نمیکند میتوانید ک از کپشن برای تاثیر گذاری بر روی ذهن مخاطب بهره بگیرید.

پس اگر از طریق پست های گذاشته شده سود و فوایدی کسب نمیکنید حتما از عوامل و فاکتور های مهم دیگر برای تاثیر گذاری استفاده کنید تا ک اصل و ریشه واقعی خودرا به مشتریان و کاربران نشان دهید تا ک آن ها با اطمینان کامل شمارا در این شبکه های اجتماعی دنبال کنند .

کپشن های معقولی ایجاد کنید

کپشن یک از مهم ترین عوامل برای برقراری رابطه ای تاثیر گذار با مشتریان و کاربران است ک اگر درست و جذاب نوشته شود کمک بزرگی به ارتقای کسب و کار شما میکند. اگر میخواهید راه های نوشتن ی کپشن گیرا را بدانید با ما در قسمت های بعدی همراه شوید.

کپشن باید طولانی نباشد

 ما قطعا زمانی ک به یک متن طولانی برخورد می کنیم در اکثر مواقع از خواندن آن صرف نظر میکین و قطعا متن کوتاه هم نمیتواند منظور کامل و اساسی را به ما برساندپس در این مواقع بهترین کار این است ک اگر متن ما طولانی نوشته شده آن را پاراگراف بندی کنیم تا از نظر نگاه اول توسط کاربران متنی مختصربه نظر برسد و آن هارابرای خواندن آن تحریک کند.

و البته طول و حجم کپشن  تنها موضوع مهمی نیست؛ بلکه کپشن ما باید به شکلی نوشته شود تا کامل و جامع و البته معنی دار و پر از اطلاعات مفید درباره آن پست برای کاربران باشد.

کپشن باید سازگار با محتوای اصلی باشد

سازگار بودن کپشن به این معناست ک باید پست شمارا به شکلی واضح برای کاربران شرح دهد.و البته نکته مهم این است ک باید کپشن مرتبط با پست باشد برای مثال اگر پست ما محصولی است باید کپشن مشمول از اطلاعاتی درباره آن محصول باشد.

یا اگر ک آن پست درباره سرویس دهی باشد باید تمام نکات ریز و درشت و اطلاعات جزئی سرویس برای مشریان یا کاربران به شکلی کامل و مختصر تعریف بشود.در کل کپشن تاثیرگذار پست ها موضوع بسیار با ارزشی برای رشد شبکه اجتماعی محسوب میشود.

کپشن باید خواسته های خودرا از کاربر بازگو کند

باید از مشتریان یا کاربران خود آنچه را ک میخواهید درخواست کنید مانند یک دعوت به اقدام میماند باید به آن ها بگویید چه کاری انجام دهند .مثلا میخواهید کاربران یا مشتریان روی لینکی که در قسمت بیو قرار گرفته کلیک کنند این را میتوانید به صورت واضح درکپشن بازگو کنید.

باید دعوت شما به اقدام از مشتری به شکلی باشد ک واضح بیان شود و البته کوتاه تا ک کاربر با یک نگاه کوتاه به کپشن متوجه موضوع شو و آن را انجام دهد برای مثال میتوانید از جملاتی مانند :بیو را چک کنید/ کپشن پست جدید را مشاهده کنید و … با این روش ها استراتژی شبکه های اجتماعی خود را بهبود ببخشید.

محتوای تکراری داشته باشید

محتواهای تکرار شونده میتوانند آگاهی کاربران را نسبت به برند شما بالا ببرند و حضور شما را پررنگ ترکنند.یکی از این محتواهای تکرار شونده میتاند لایو یا همان ویدیو زنده باشدک باعث اطمینان بیشتر مشتریان و کاربران هم میشود.

پرسش و پاسخ و به اشتراک گذاری ترفند ها هم نمونه هایی از این محتواهایی است ک باید تکرار شوندو البته بهترین راهی است تا ک شما خلاقیتتان را خرج کنید و از تخصص خودتان بهره ببریداین روش هاهرچه بیشتر باشند کاربر بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته ؛ هر بار به شما سر میزند و جزو دنبال کننده های شما میشود.

برقراری ارتباط با کاربران خودرا مهم تلقی کنید

شما میتوانید با بیان کردن در باره برند خود اعتماد مشتریان را بیشتر و بیشتر از قبل به دست آورید اینکه آن هارا متوجه این قضیه بکنید ک چر جذب این کار شده اید یا اینکه چرا برای این کار تلاش میکنید و از اهداف خود به مشتریام و کاربران بگویید تا ک آن ها از صحت شما اطمینان حاصل کنند .

کوتاه اما با مفهوم از حقیقت کار خود بگویید زیرا بیشتر مردم وقت زیادی برای متون و قضایای طولانی نمیزارندپس کار درست این است ک وقتی بیانیه ماموریت خودرا مینویسیدسعی کنید از کلماتی ساده و روان و خوانا بهره بگیرید تا ک افراد زیادی جذب خواندن آن شوندو بتوانند ارتباط خوبی را با آن برقرار کنند.

نتیجه کلی

پس در نتیجه دریافتیم ک از طریق شبکه های اجتماعی میشود به راحتی مخاطبان را با خود همراه کنیم و برند خودرا با آن ها به اشتراک بگذاریم .پس متوجه این شدیم ک یک استراتژی شبکه های اجتماعی مناسب میتواند در مدیریت ما بسیار اثر بگذارد و باعث رشد شبکه اجتماعی ما شود .

اگر دوست دارید پست های اینستاگرامی خود را در وب سایت به صورت خودکار با استایل های متفاوت نمایش بدهید ما افزونه ( اینستاگرام فیلد ) را برای شما عزیزان معرفی میکنیم همچنین هر گونه سوالی را میتوانید در بخش نظرات همین پست برای ما راسال نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.