مطالب دسته بندی نشده

انتخاب بهترین ساختار URL یا پیوند یکتا برای سئو (SEO)

انتخاب بهترین ساختار URL

به نام تنها خالق هستی. سلام عزیزان امروز میخواهیم موضوع بهترین ساختار عقم یا پیوند یکتا برای سئو (SEO)و البته مهم ترین فاکتورها بر سئو (SEO) را در وبلاگ تی اف نت پلاس  مورد بررسی قرار دهیم.امروزهمناسب ترین ساختارپیوند یکتا یا URL موضوع مهم و دغدغه خیلی از مدیران وب سایت های مختلف شده است.و یکی از دلایلی ک باعث اهمیت بیشتراین مسئله برای مدیران میشود این است ک هر سایتی ساختار پیوند یکتا یا URL مختص به خودش را دارد.

و نکته جالب اینجاست ک اگر با سئوکاران؛ این موضوع را در میان بگذارید هر کدام با توجه به تجارب کسب کرده خود پیشنهادات متفاوتی ارائه میدهند.البته باید بدانید ک URL یا همان پیوند یکتا برای هر سایتی متمایز با سایت دیگری است.ولی در کل عواملی خاص در این زمینه وجود دارد ک باعث می شود به سادگی بهترین ساختار پیوند یکتاو یا بهترین URL سایت خودرا برگزینید.

آنچه خواهید خواند:

  • کلیدی ترین نکات در پیوند یکتا(URL)
  • حذف کلمات اضافی در ( URL )
  • معنی دار بودن کلمات در پیوند یکتا (URL)
  • خط تیره میان کلمات و طول (URL)
  • پیوند یکتا در سایت های مختلف
  • آدرس URL در سایت های شرکتی
  • آدرسURLدر سایت های فروشگاهی
  • آدرس URL در سایت های خبری مجله ای
  • نتیجه کلی

کلیدی ترین نکات در پیوند یکتا(URL)

تا اینجای کار قطعا متوجه این موضوع شده اید ک برای هر سایتی انتخاب بهترین ساختار URL یا پیوند یکتا برای سئو (SEO)گوناگون است.و با توجه به جمله قبلی به این نتیجه خواهیم رسید ک نمیتوان یک ساختار مشخص و ثابت از پیوند یکتا را برای همه سایت ها مورد استفاده قرار داد.

و باید با توجه به سایتی ک ایجاد شده ساختار متناسب با آن را ایجاد کرد.ما در این مقاله چند اصول کلی و کلیدی برای ساخت یک URLحرفه ای و پیشرفته را با شما در میان میگذاریم. تا با توجه به آن ها بهترین ساختارپیوند یکتارا داشته باشد.

حذف کلمات اضافی در (URL)

وجود هر کمه اضافی در URL موجب بی دلیل بلند تر شدن جمله ما می شود. و این به هیچ وجه در ساختار پیوند یکتا موضوع چشمگیری نیست . و کاری ک ما میتوانیم برای رفع این مشکل انجام بدهیم این است ک از کلماتی ک وجود اضافی در متن دارند حذف شوند و جمله ای کوتاه تر ومختصر و مفید ایجاد کند.

و البته یک موضوع بسیار مهم دیگر در این مبحث این است ک ما میتوانیم در صورت بی نیاز بودن به فعل در جملات آن هارا حذف کرده و جمله را خلاصه تر و سودمند تر ارائه دهیم . مانند افعالی چون :است/کنید/بود و … خیلی از افعال دیگر.

معنی دار بودن کلمات در پیوند یکتا (URL)

نکته قابل توجه در حذف کلمات اضافی جملات این است ک آن جمله شما بعد از اینکه حذف صورت گرفت بی معنی نشود و مفهوم کلی خودرا حفظ کند. اما بسیاری از کاربران به این موردتوجهی ندارند و فقط برایشان کوتاه بودن URL مهم است .

زیرا این موضوع باعث میشود سئو سایت آسیب ببیند و تاثیرات بدی را متحمل شود ؛ در سئو سایت یکی از مهم ترین چیز ها معنی دار بودن آدرس URL است. سپس کاربرانی ک این موضوع را بی ارزش میدانند نمیتوانند انتخاب درستی در ساختار پیوند یکتا داشته باشند.

خط تیره میان کلمات و طول (URL)

یکی از مهم ترین عوامل در پیوند یکتا قرار دادن خط تیره (ـ) میان کلمات و لغات آن است. زیرا این امر باعث میشود تا خوانش آسان تر صورت بگیردولی در صورتی ک لغات به هم متصل باشد خوانش سخت تر و دشوار تر خواهد بود. این هم از جمله آن موضوعاتی است ک برای مدیران بسیاری از سایت ها بی ارزش تلقی شده است.

و یکی دیگر از فاکتور های غیر مهم درپیوند یکتا طول URL است ک از نظر تعداد قابل توجهی از کاربران موضوع فوقوالعاده با اهمیتی است.در حالی ک طول پیوند در گوگل و موتور های جستوجوگر غیرمهم میباشد.در این قسمت نکته ای ک بسیار مهم است معنادار بودن URL و مرتبط بودن آن با فحوای صفحه میباشد؛ ونه طول آن…

پیوند یکتا در سایت های مختلف (شرکتی/ فروشگاهی/خبری مجله ای)

میخواهیم به سراغ سه سایت مختلف شرکتی و فروشگاهی و خبری مجله ای مراجعه کرده و انتخاب URL متناسب با آن ها را بیاموزیم.

آدرس URL سایت های شرکتی

ابتدا از سایت شرکتی شروع میکنیم .سایت هایی مثل این مورد ک تبادل اطلاعات زیادی درباره شرکت یا خدمات صورت میگیرد.بهتر است ما URLرا برگزینیم ک کوتاه باشد و در عین سادگی معنا و مفهوم خودرا حفظ کرده باشد.

و اصولا سایت هایی شرکتی بر خلاف دیگر سایت های فروشگاهی و خبری مجله ای دارای صفحات کمتری میباشند و این موضوع باعث میشود تا کاربر با URLکوتاه و ساده این سایت به صورت سریع و بی دردسرو به شکل مستقیم وارد صفحه این سایت شود.

آدرس URL سایت های فروشگاهی

دراین قسمت ما به سایت های فروشگاهی مراجعه خواهم کرد و ویژگی URLمناسب آن را خواهیم گفت.سایت های فروشگاهی به علت تنوع محصول بالایی ک دارند باید دسته بندی های دقیق و پیشرفته ای را ایجاد کنند.البته در پیوند یکتا این موضوع بسیار موضوع قابل توجهی است.

در این نوع سایت باید آدرس URLبه شکلی باشد ک مشخص کند محصول متعلق به چ دسته ای است و این قضیه به کاربرهم کمک میکند تا راه خودرا پیدا کند و مشخص شود ک دقیقا در کجای این سایت قرار گرفته است.در اصل اینجا پیوند یکتا مانند یک راهنما برای کاربر عمل میکند.

مسلما‌‌‌‌‌ٌ راه دیگری هم وجود دارد مانند مجنتو (MAGENTO)ک یک سیستم مدیریت محتوایی است.در این سیستم ؛محصولی ک در سایت انتشار پیدا میکند دارای دو نوع پیوند یکتا است .یکی از آن دوپیوند دارای دسته بندی و دیگری فاقد دسته بندی است ولی در حالت بایداز تگ کنونیکال(CANONICAL) بهره برداری شود تا موتورجستوگر بتواند بدون مشکل صفحه اصلی محصول را بیابد.

آدرس URL سایت های خبری مجله ای

در قسمت اخر میرویم به سراغ سایت های خبری مجله ای این نوع سایت ها؛ شامل سه مدل از آدرس URL می شوند.برخی از آنها ک روی موضوع و مقاله ای مشخص و خاص کار میکنند یا ک سایتی کوچک و خبری دارند بهتر است عنوان مقاله خودرا در آدرس URL قرار دهند. در این حالت کاربر متوجه این میشود ک در کدام قسمت از مقاله این سایت قرارگرفته است.و البته این قضیه فواید زیادی را هم برای سئو دارد.

ولی در حالتی ک سایت بزرگی داشته باشیم که قسمت های متفاوت زیادی را شامل می شود باید آدرس URL خودرا عنوانی همراه با دسته بندی قرار دهیم تا ک کاربر بتواند بعد از مراجعه به URL متوجه این بشود ک در کدام قسمت از سایت قرار گرفته است.و مهم ترین نکته این است ک این کار فواید زیادی را برای سئو سایت به همراه دارد.

و اما در سایت های خبری موردی ک بسیار روی آن حساسیت صورت میگیرد تاریخ دقیق انتشار اخبار است. و به علت اینکه موضوع به روزرسانی اخبار و زمان انتشار آن برای کاربران هم بسیار مهم میباشد.پس باید آدرس URL عنوانی همراه با تاریخ باشد تا کاربر با مراجعه به آدرس پیوند یکتا متوجه این بشود ک اخباری ک مشاهده میکند در چه زمانی منتشر شده است.

نتیجه کلی

در نتیجه انتخاب یک پیوند یکتا یا URL سئو شده ک از نظر کاربران مورد پسند باشد با رعایت نکات گفته شده به راحتی حاصل میشود.

پس انتخاب یک URL کار دشواری نیست و فقط شما با رعایت چند نکات ریز و کاربردی میتوانید یک URL  حرفه ای برای سایت خود داشته باشید.اگر شما علاوه بر ساختار پیوند یکتا به دنبال بهترین ساختار یک دامنه برای سایت های بین المللی هستید با کلیک بر روی آن میتوانیدمقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.