مطالب دسته بندی نشده

تغییر فونت در قالب وودمارت به صورت کامل و اختصاصی

آموزش تغییر فونت در قالب وودمارت

به نام خدا سلام و دورد خدمت کاربران گرامی عزیز تی اف نت پلاس این سری قصد داریم تغییر فونت در قالب وودمارت رو خدمت کاربران آموزش بدهیم که بالاترین تاثیر را برای سایت شما به ارمغان میارد! اجازه بدهید برای درک بهتر این موضوع یک مثال برای شما بزنیم فرض بکنید که یک وب سایت کاملا عالی و زیبا طراحی کرده اید اما اگر فوت درستی در سایت نداشته باشید در واقع هیچ کار خاصی برای سایت خود انجام نداده اید!

با ما در این مقاله آموزشی همراه باشید تا روش تغییر فوت در قالب وودمارت را به صورت کامل مختصر و در کمترین زمان ممکن یاد بگیریم البته توجه داشته باشید که شما میتوانید روش دیگری نیز برای تغییر فونت وب سایت استفاده نمایید و فوت کلی وردپرس خود را تعویض بکنید!

آنچه در این مقاله میخوانید:
  • آموزش تغییر فونت در قالب وودمارت
  • آموزش اضافه کردن فونت در قالب وودمارت
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

آموزش تغییر فونت در قالب وودمارت

تغییر فونت در قالب وودمارت مراحل بسیار ساده ای دارد تنها کافیست طبق آموزش زیر عمل کرده و فونت وب سایت خود را به صورت کاملا اختصاصی تعویض نمایید. در اولین کار وارد تنظیمات قالب میشویم و به قسمت تایبوگرافی مراجعه و تنظیمات زیر را اعمال کنید.

در این قسمت آیتم های مختلفی میبینید که میتوانید به دلخواه خود فونت های مختلفی انتخاب و تنظیم کنید! توجه داشته باشید که اگر میخواهید یک فونت سفارشی در این قالب اضافه نمایید ابتدا به قسمت فونت های سفارشی مراجعه نمایید!

در فید اول میتوانید فونت مورد نظر را انتخاب کنید دو فید پایین در زبان فارسی کارایی خاصی ندارد این آیتم رو فقط میتوان در زبان انگلیسی استفاده کرد در فید رو به رویی میتوان استایل یا همان نازک یا درش بودن فونت را تنظیم کرد

در پایین همان فونت سایز از اسمش مشخص هست مربوط به تنظیم اندازه فونت میباشد در قسمت تنظیم رنگ هم میتوانید رنگ مورد نظر نوشته را انتخاب کنید!

فونت متن, نام موجودیت ها, فونت دوم, فونت عنوان ابزارک ها, فونت ناوبری و… در پایین وجود دارن شما میتوانید برای هر کدام از آنها فوت های خاصی در نظر بگیرید! بعد از انجام و انجام تنظیمام گذینه ذخیره کردن را بزنید تا تنظیمات در این قالب اعمال شود.

آموزش اضافه کردن فونت در قالب وودمارت

همانطور که میدانید ما در برخی موارد نیاز داریم تا فونت اختصاصی در سایت نصب بکنیم و خوشبختانه قالب وودمارت این ویژگی را نیز در نظر گرفته است و بخشی را برای اضافه کردن فونت اختصاصی قرار داده است حالا در ادامه این مقاله آموزشی با ما همراه باشید تا آموزش اضافه کردن فونت اختصاصی در قالب وودمارت را با هم دیگر یاد بگیریم!

برای اضافه کردن فونت شما ابتدا باید فایل فونت اختصاصی مانند فونت ( iransans ) را در اختیار داشته باشد برای این که بتوانید فونت ( iransans ) را به قالب وودمارت اضافه بکنید ابتدا وارد بخش ( تنظیمات ) و بعد بخش ( تایبوگرافی ) برود و در مرحله بعد بخش ( فونت های سفارش ) بروید! تا بتوانیم فونت سفارشی را به این قالب اضافه بکنیم!

آموزش اضافه کردن فونت در قالب وودمارت

حالا در در قسمت فونت (.woff) فایل فونت با پسوند (.woff) را اضافه نمایید و در قسمت فایل (.woff2) را وارد نمایید همچنین در بخش نام فونت یک اسم دلخواه برای فونت آپلود شده بگذارید! همچنین توجه داشته باشید که در قسمت وزن فونت میتوانید اندازه فونت خود را قرار بدهید بعد از اعمال این تغییرات فونت شما در قالب ذخیره شد و طبق آموزش تغییر فونت در قالب وودمارت فونت را در قسمت تایبوگرافی انتخاب بکنید!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این آموزش یاد گرفتیم که چگونه فونت های استفاده شده در قالب وودمارت را تغییر بدهیم و البته یاد گرفتیم که چگونه یک فونت سفارشی به قالب اضافه بکنیم اگر شما از قالب وودمارت استفاده میکنید و دوست دارید لگو  سایت را عوض بکنید توصیه میشود حتما ( آموزش تغییر لگو در قالب وودمارت ) مشاهده نمایید! همچنین اگر هر گونه سوالی از ما در این موضوع دارید حتما در بخش نظرات برای ما ارسال نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.