مطالب دسته بندی نشده

آموزش بکاپ گیری از سایت | بازگردانی بک آپ

بک آپ گیری حرفه ای از وب سایت

با نام و یاد خدای بزرگ سلام و دورد خدمت شما همراهان همیشگی تی اف نت پلاس امروز با یکی دیگه از آموزش های بکاپ گیری در خدمت شما عزیزان هستیم یکی از اصلیترین کارهایی که بعد از طراحی سایت باید انجام داد تهیه نسخه پشتیبان یا بک آپ گیری است برای بکاپ گیری از سایت روش های مخطلفی وجود دارد امروز میخواهیم بکاپ گیری از  طریق سی پنل را برای شما عزیزان آموزش بدهیم با ما همراه باشید!

مرحله اول: بک آپ گیری از سایت در سی پنل

خوب برای شروع تهیه بکاپ باید فایل هایی که در ( public_html ) وجود دارد یک خروجی بگیرم توجه داشته باشید که فرقی در هاست های سی پنل و دایرکت ادمین وجود ندارد و هر دو به یک صورت است برای شروع وارد هاست خود بشوید و بر روی گذینه ( File Manager ) کلیک بکنید تا وارد صفحه فایل های هاست بشویم!

آموزش بکاپ گیری از سایت

بعد از وارد شدن به صفحه فایل ها روی گذینه ( public_html ) کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی فایل های وب سایت بشویم در این بخش همه فایل ها را علامت گذاری بکنید با کمک گذینه ( Select All ) بعد از این که فایل ها علامت گذاری شدن گذینه ( Compress ) را بزنید تا بتوانیم فایل ها را فشرده سازی بکنیم!

آموزش نحوه بکاپ گیری سریع

بعد از کلیک بر روی گذینه ( Compress ) یک صفحه جدیدی برای ما باز میشود که ما باید گذینه فایل ( ZIP ) را انتخاب نمایم تا تمام فایل هایی که انتخاب کرده ایم را برای به به فشرده در بیاورد و ما این امکان را پیدا میکنیم تا فایل ها را بک جا دانلود نماییم!

آموزش زیپ کردن فایل ها در سی پنل

خوب همانطور که مشاهده کرده اید فایل خروجی ما آمادس و  در مسیر ( public_html ) قرار گرفته و میتوانید با دو بار کلیک بر روی فایل دانلود نمایید سی پنل ما در اکثر مواقع اسم فایل را ( wp-admin.zip ) انتخاب میکند و البته میتواند اسم های دیگه ای هم قرار بدهد توجه داشته باشید که فقط فایل زیپ را دانلود نمایید!

مرحله دوم: بکاپ گیری از دیتابیس سایت

خوب برای تهیه بکاپ از اطلاعات دیتابیس سایت دوباره وارد صفحه اصلی هاست خودمون بشویم بعد از این که وارد هاست خودمون شدیم روی گذینه ( phpmyadmin ) کلیک میکنیم تا اطلاعات دیتابیس را دانلود نماییم!

بک آپ دیتابیس سایت

وارد صفحه جدیدی میشویم که در این بخش میتوانیم به اطلاعات دیتابیس دسترسی داشته باشیم توجه داشته باشید که در این مرحله ممکن است از شما رمز عبور بخواهد حتما وارد نمایید تا وارد این صفحه بشویم بعد از وارد شدن دیتابیس خود را انتخاب نمایید تا یک بک آپ ازش بگیریم!

دیتابیس بکاپ گیری کامل

بعد از انتخاب دیتابیس روی گذینه ( Export ) کلیک کنید و فرمت فایل را روی ( SQL ) قرار بدهید بعد از انجام این کار ها روی دکمه ( Go ) کلیک کنید و منتظر بمانید که فایل دیتابیس برای شما ساخته بشه بعد از این که فایل ساخته شده میتوانید فایل را به صورت کامل دانلود نمایید.

تا این جای کار ما یک بک آپ گیری کامل از سایت را داشته ایم و خالتان راحت است که اگر مشکلی برای سایت پیش آمد یک نسخه پشتیبان برای خود دارید خوب حالا بیایید فرض کنیم که یک مشکل برای سایت ما پیش آمده و میخواهیم سایت را بازگردانی بکنیم برای این در ادامه با ما همراه باشید!

آموزش بازگردانی بک آپ وردپرس

گاهی وقتا مشکلاتی برای سایت پیش میاید که تنها روش برای حل این مشکل جای گذین کردن بک آپ سایت است که حتما باید همه وبمستران این را بلد باشند در ادامه میخواهیم آموزش بک آپی که گرفته شده را در هاست جای گذاری و نصب بکنیم با ما همراه باشید!

مرحله اول: آپلود فایل پشتیبان در هاست

برای این که بتوانیم فایلی فایلی را در هاست خودمون آپلود نمایم ابتدا وارد هاست خودمون میشویم و به قسمت ( public_html ) مراجعه میکنیم و فایل پشتیبان خود را در این بخش آپلود میکنیم اگر بلد نیستید که چگونه فایل را آپلود نمایید میتوانید آموزش آپلود فایل در سی پنل را مشاهده نمایید!

آموزش بازگردانی نسخه پشتیبان سایت

بعد از این که فایل را آپلود کردید روی فایل راست کلیک کنید و گذینه (extract ) را بزنید تا فایل برای ما از حالت فشرده خارج شود و بتوانید فایل ها را مدیریت کنیم همانند تصویر زیر میتوانید این کار را انجام بدهید! بعد از انجام این کار یک صفحه برای ما باز میشود که باید باز هم روی گذینه (Extract ) کلیک کنیم!

انجام مراحل پایانی بازگردانی سایت

خوب در مراحل بعدی شما باید یک دیتابیس جدید برای سایت ایجاد نمایید میتوانید از آموزش ساخت دیتابیس برای انجام این کار کمک بگیرید بعد از این که یک دیتابیس جدید برای خود ساختید اطلاعات را در فایل ( wp-config.php )جایگذاری نمایید بعد از انجام تمام این کارها ما باید در صفحه ( phpmyadmin ) اطلاعات دیتابیسی که قبلا بک آپ گرفتیم را جای گذاری نماییم.

وارد صفحه ( phpmyadmin ) میشویم دیتابیسی که ساختیم را انتخاب میکنیم روی گذینه ( import ) کلیک میکنیم و فایل پشتیبان دیتابیس را انتخاب میکنیم بعد از انتخاب روی گذینه ( go ) کلیک میکنیم بعد از ایپلود دیتابیس فقط کافیه که سایت را یک بار باز کنیم و ببینیم که موارد به درستی انجام شده است. امیدوارم این آموزش بکاپ گیری از سایت برای شما مفید بوده باشه.

افزونه های وردپرسی بسیاری برای بک آپ گیری طراحی شده اند و این افزونه ها میتوانند بدون نیاز به انجام موارد خاصی به صورت زمان از سایت شما بکاپ گیری انجام بدهند شما میتوانید بدون دردسر از این افزونه ها استفاده نمایید پیشنهاد من برای بکاپ گیری از افزونه داپلیکتور استفاده نمایید چرا که امکان تنظیم بکاپ گیری زماندار را در خود دارد!

محصولات که شاید دوست داشته باشید!

از فروشگاه تی اف نت پلاس دیدن کنید اکثر محصولات به درخواست کاربران گزاشته میشود!
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.