مطالب دسته بندی نشده

توازن یا برابری سایت در نسخه موبایل و دسکتاپ

توازن یا برابری سایت در نسخه موبایل و دسکتاپ

به نام کامل ترین خالق هستی . سلام عزیزان حتما برایتان پیش آمده است ک گاهی میان سایت و دسکتاپ شما ناهماهنگی وجود داشته باشد و یا این ناهماهنگی در میان سایت و موبایل هم دیده شده باشد. این مسئله یکی از مهم ترین مسائل برای سئو سایت است و باید به آن توجه زیادی شودامروز ما آمده ایم تا با معرفی روش هایی در وبلاگ تی اف نت پلاس  به شما راه حل این مشکل را بگوییم تا بتوانید به راحتی این مسئله را رفع نموده و یک توازن و برابری بی نقصی از سایت را در موبایل و دسکتاپ خود داشته باشید.

ما در این مقاله روش های زیادی را مورد بررسی قرار خواهیم داد ک هر کدام به نوبه خود موضوع مهم و با ارزشی بوده و رعایت آن میتواند کمک بزرگی را به شما در حل این مشکل بکند. این مسئله شاید به ظاهر بی ارزش باشد ولی موضوع قابل توجهی برای سئو سایت است و رعایت آن تاثیرات مثبتی را برای سئو سایت به همراه خواهد داشت . پس ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

آنچه در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد :

  • توازن یا برابری سایت در سئو (SEO)
  • اهمیت توازن سایت در موبایل و دسکتاپ
  • نمایش کامل محتوا هم در موبایل و هم در دسکتاپ
  • برابری سایت در تمام دستگا ها
  • بررسی لینک های داخلی
  • ریسپانسیو ( واکنشگرا ) بودن سایت
  • نتیجه کلی

توازن یا برابری سایت در سئو (SEO)

موضوع مهمی ک امروزه در سئو بسیار تاثیر گذار بوده توازن یا برابری سایت در نسخه موبایل و دسکتاپ بوده است. این مووع به این معنی است ک اصولا محتوایی ک از یک سایت منتشر می شود ممکن است ک به دو شکل مختلف در گوشی موبایل و دسکتاپ در بیاید.

زیاد پیش آمده ک محتوای ثابتی ک در یک سایت قرار داشته به طوری ک در یک دسکتاپ ظاهر شده در گوشی دیده نشده است به زبان ساده تر آن محتو ممکن است در دسکتاپ به شکل کاملی دیده شود ولی درگوشی برخی از قسمت های آن آشکار نشود و به طوری حذف شده باشد .

پس اگر میخواهید سایتی داشته باشید ک از سئو خوبی برخوردار باشد بهتر است ک ب این توازن و برابری میان موبایل و دسکتاپ توجه ویژه ای کنید شاید در گذشته این موضوع مهم نبوده و حتی تفاوت سایت در موبایل و دسکتاپ طرفداران زیادی داشته ولی امروزه به علت تغییراتی ک در گوگل رخ داده توازن  و برابری در این مسئله بسیار مورد اهمیت واقع شده است .

اهمیت توازن سایت در موبایل و دسکتاپ

همانطور ک در قسمت های قبلی متوجه شده ایم برابری و توازن سایت در نسخه موبایل و دسکتاپ بسیار حیاتی بوده و اهمیت زیادی برای داشتن یک سئو خوب دارد . امروزه چیزی ک بسیار میتواند ناراحت کننده باشد این است ک فقط ۱۶ درصد تمام سایت ها به این موضوع توجه داشته و آن را رعایت کرده اند.این میتواند فاجعه بزرگی را برای سئو ایجاد کند .

و این آمار مهم و نگران کننده طبق تحقیقات یکی از برترین متخصصان بازاریابی دیجیتال به دست آمده است ک مایک کینگ نام دارد. او بعد انجام این تحقیقات بسیار تاسف خورد ک چرا این موضوع توازن یا برابری سایت در نسخه موبایل و دسکتاپ  برای بسیاری بی اهمیت شمرده شده است . در صورتی ک  پیروی نکردن از آن میتواند آسیب بزرگی به سئو سایت وارد کند .

نمایش کامل محتوا هم در موبایل و هم در دسکتاپ

کامل آشکار شدن محتوا هم در موبایل و هم در دسکتاپ موضوع بسیار مهمی است پس محتوا مهم ترین عضو در این قضیه به شمار می رود . منظور از این قسمت این است ک همانگونه ک یک محتوا در دسکتاپ به شکلی کامل و همه چی تمام به نمایش گذاشته می شود و تمام جزئیات ریز و درشت آن نمایان می شود در موبایل هم به همین شکل باشد.

زیرا زیاذ پیش می آید ک یک محتوا در دسکتاپ کامل و بی نقص بوده ولی همان کحتوا در گوشی موبایل دارای کم و کاستیهایی می شود یا بخواهم ساده تر بگویم برخی از جزئیات مهم محتوا ک در دسکتاپ بوده در گوشی پنهان میشود و این بسیار برای کاربر مسئله قابل ارزشی است. چراک برخی از کاربران ممکن است نصف تحقیقات خودرا با لبتاب و نصف آن را با گوشی انجام دهند و با برخورد به این موضوع گمراه شوند .

زمانی ک کاربر به مشکلی چنین در استفاده از سایت شما برخورد کند نسبت به سایت سرد شده و اعتمادش را از دست داده و دیگر برای استفاده از محتواهایی مورد نیاز خود به سایت شما اطمینان نکرده و این دلیلی موجه می شود که به هیچ عنوان  به سایت شما سر نزد .

برابری سایت در تمام دستگا ها

پس حتما به توازن یا برابری سایت در نسخه موبایل و دسکتاپ ارزش قائل شوید و آن را مسئله ای مهم تلقی کنید. برای این کار بهتر است بعد اینکه کحتوای خودرا تکمیل کردید یکبا با موبایل و بار دیگر با دسکتاپ آن را چک کنید ک مبادا محتواها با یکدیگر مغایرت  داشته باشند.

زیرا زیاد شنیده شده از مدیران وب سایت ها ک چون مخاطبانی از سوی گوشی موبایل ندارند پس برای آن زیاد وقت خودرا سپری نمی کنند اما این یک تصور کاملا اشتباه میان مدیران سایت هاست. اما حتی برای سئو هم ک شده باید این موضوع را جدی بگیرید و برایش وقت بگذارید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

توازن یا برابری سایت درنسخه موبایل یا دسکتاپ علاوه بر اینکه باعث حرفه ای تر شدن سئو شما میشود بلکه به طوری نامحسوس علتی بر پیشرفته تر شدن شما در زمیته تجربه روابط UX هم می شود .و البته ین را هم بگویم ک تنها برقراری این توازن میان دسکتاپ و موبایل نیست ک مهم است بلکه سطح کیفی محتوا و UI و UXو … خیلی از موارد دیگر اهمیت توجه کردن را نیز دارند .

بررسی لینک های داخلی

یکی از مسائل به شدت مهمی ک باید به آن بسیار رسیدگی داشته باشید این است ک همواره به کمتر شدن یا بیشتر شدن لینک های داخلی در موبایل و دسکتاب توجه کنید زیرابی اهمیتی به  این موضوع میتواند بسیار برای سئو زیان آور باشد.پس اگر شما به توازن یا برابری سایت در نسخه موبایل و دسکتاپ ارزشی قائل نیستید لااقل از این امر سرپیچی نکنید ک بیشتر از اینها به سایت خود آسیب نزنید.

این مشکل زمانی رخ می دهد ک محتوایی در گوشی موبایل حذف میشود و این کار باعث حذف شدن لینک های داخلی در موبایل نیز می شود و دیگر در گوشی به چشم نمیخورد. و این مشکل بزرگی را برای سئو به همراه دارد پس شما مسئول رفع این مشکل هستید و باید همواره آن را مورد بررسی قرار دهید.

ریسپانسیو ( واکنشگرا ) بودن سایت

در آخر به این نتیجه خواهیم رسید ک ریسپانسیو بودن وب سایت در طراحی سایت بسیار موضوع ارزشمندی است .اگر بخواهم درباره این موضوع به شکل مختصری بگویم این است ک منظور از کلمه ریسپانسیو بودن سایت یا واکنشگرا بودن آن این است ک آن سایت توسط مدیر خود طوری طراحی شده باشد ک اگر کاربری با انواع دستگاه ها مانند گوشی موبایل و لبتاب و تبلت و … وارد آن سایت شد شکلی برابر از محتوا در هر سه صفحه برایش آشکار شود .

این حرکت هم می تواند برای سئو شما بسیار عالی و حرفه ای باشد و هم می تواند اعتماد کاربر را نسبت به سایت شما هزاران برابر کند اگر بخواهم به شکلی دیگر برایتان بگویم این است ک باید مدیر سایت جوری طراحی سایت انجام دهد ک سایت بتواند خودرا با تمام صفحات انواع دستگاه ها نطبیق دهد و همیشه به بهترین شکل محتوای خودرا در هر دستگاهی به نمایش بگذارد .

نتیجه کلی

پس در پایان به این نتیجه خواهیم رسید ک یکی از مهم ترین عواملی ک میتواند در سئو تاثیرات مثبت  منفی زیادی را داشته باشد ایجاد توازن یا برابری سایت در نسخه موبایل و دسکتاپ است.

پس این را به خاطر داشته باشید و انجام دهید تا ک سایتی موفق را پدید آورید. گر از موضوع این سایت بهره کافی و مفید را برده اید می توانید برای بالابردن سطح امنیت سایت خود هم به مقاله نوشته شده دیگری در وبلاگ تی اف نت پلاس به نام افزایش امنیت سایت با چند روش ساده مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.