بهینه سازی سایت, خطا ها و ارور های وردپرس

جلوگیری از ایندکس شدن صفحات جستجوی داخلی سایت

جلوگیری از ایندکس شدن صفحات جستجوی داخلی سایت

همانطور که میدانید صفحات داخلی وب سایت نباید در موتورهای جستجو اندگس شود و شما باید تمامی این صفحات را مسدود نمایید! اما متاسفانه بعضی از مدیران وب سایت ها به این موضوع اهمیتی نمیدهند. با توجه به آمار هایی که در این زمینه وجود دارد کاربران دوست ندارند هنگام جستجو, با صفحات داخلی سایت روبه رو شود و در صورت روبه رو شدن سریعا صفحه را ترک میکنند. بنابراین اگر شما به تجربه کاربری ( UX ) اهمیت میدهید نباید اجازه بدهید این صفحات اندگس شود!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • واکنش گوگل نسبت به صفحات جستجوی داخلی وب سایت ها
  • برترین روش برای جلو گیری از ایندگس شدن صفحات داخلی
  • استفاده از افزونه یواست سئو ( Yoast SEO ) برای مسدود سازی

واکنش گوگل نسبت به صفحات جستجوی داخلی وب سایت ها

طبق برسی هایی که انجام شده است مشخص شد که حتی گوگل نیز ( صفحات جستجوی داخلی سایت ) به صورت کاملا بی کیفیت شناسایی میکند! حتی شخص آقای مت کاتس که یکی از نمایندگان شرکت بزرگ گوگل میباشد به این موضع اشاره کرده است. این فرد در سایت 2007 اعلام کرد که ( نتایج جستجوی داخلی هیچ ارزش افزوده‌ای برای کاربران ندارد و گوگل هم آن‌ها را از فهرست نتایج خود حذف می‌کند ) بنابراین ضروری میباشد که صفحات داخلی سایت را مسدود سازی بکنیم!

با ما همراه باشید با مقاله ای از سایت ( تی اف نت پلاس ), با مقاله اطلاعات مفیدی در زمینه جلوگیری از ایندگس شدن صفحات داخلی سایت کسب بکنیم و به سادگی این صفحات را مسدود سازی بکنیم! با این کار تجربه کاربری بهتری را برای کاربران سایت خود فراهم نمایید.

برترین روش برای جلو گیری از ایندگس شدن صفحات داخلی

یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از ایندگس شدن صفحات داخلی سایت این است که با کمک فایل ( robots.txt ) انجام بدهید! اما درکل این کار را برای شما پیشنهاد نمیکنید بهتراست اجازه بدهید تا متورهای جستجو به صفحات شما دسترسی داشته باشند! فقط کافی است از فهرست بندی آن ها برای نمایش  ( SERP ) جلو گیری بکنید! برای این کار کافیست از تگ ( meta robots ) با ویژگی ( noindex ) استفاده نمایید! این بهترین راه برای جلوگیری میباشد

استفاده از افزونه یواست سئو ( Yoast SEO ) برای مسدود سازی

اگر شما یک وب سایت وردپرسی داشته باشید راه بسیار ساده تری رو پیش روی خواهید داشت! تنها کاری که نیاز است در سایت های وردپرسی برای ( جلوگیری از ایندگس شدن صفحات داخلی سایت ) انجام بدهید این است که شما کافیت پلاگین ( یواست سئو یا به انگلیسی Yoast SEO ) را در پیشخوان وردپرسی خود نصب نمایید با این کار بعد از نصب و فعال سازی افزونه به صورت پیش فرض یک تیکه کدی را داخل سیستم شما اضافه میکند و باعث میشود تا صفحات داخلی در موتورهای جستجو اندگس نشوند!

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد اگر علاقه مند به بحث طراحی و سئوی سایت هستید میتوانید دیگر مطالبی که در سایت تی اف نت پلاس قرار دارد را مشاهده نمایید و به یک متخصص طراحی سایت و سئو بشوید و همچنین میتوانید هر گونه سوالی را در بخش نظرات همین پست از ما بپرسید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.