بهینه سازی سایت

روش های برند سازی در وب سایت – بهبود برند و سئوی سایت

روش های برند سازی در وب سایت

برند سازی در وب سایت یکی از موارد مورد نیاز برای موفقیت سایت به حساب می آید, اگر بخواهید وب سایت خود را رشد و پیشرفت بدهید شما باید روی گذینه برند سازی دقت کافی را داشته باشیم, برای برند سازی میتوانید از روش های بسیار متعددی استفاده بکنید که میتواند در  برند سازی سایت شما بسیار کمک بکند!

همانطور که اشاره شد یکی موارد ضروری برای رشد وب سایت برند سازی میباشد, اما باید در نظر داشته باشید که برند یعنی اعتبار وب سایت بنابراین ممکن است برند سازی کمی مشکل و سخت باشد حالا ما در این مقاله آموزشی از تی اف نت پلاس قصد داریم روش هایی را به شما عزیزان بگوییم که بتوانید وب سایت خود را کاملا به برند حرفه ای تبدیل بکنید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • نکات اولیه برای بهبود برند سازی در وب سایت
 • اهمیت برند سازی در چیست؟
 • ارتباط سئو و برند سازی سایت
 • تاثیرات برند سازی بر روی سئوی سایت
 • برند سازی با کمک سئوی محتوا
 • انواع بخش های برند سازی چیست؟
 • نکات مهم در یک برند سازی موفق
 • روش های تشخیص برند ها توسط گوگل
 • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

نکات اولیه برای بهبود برند سازی در وب سایت

در هر زمینه ای نکاتی وجود دارد که میتوانید با بکارگیری و رعایت آن ها, آن زمینه را رشد بدهید, حالا در زمینه برند سازی وب سایت نیز این موضوع وجود دارد و میتوانید با رعایت این نکات برند سازی سایت خود را بسیار بهبود ببخشید, در بخش پایین ما به این نکات اولیه اشاره کرده ایم:

 1. تصاویر وب سایت میباشد, یعنی شما میتوانید با کمک تصاویر بنر های بسیار زیبا طراحی کرده و در جاهای مختلف به اشتراک بگذارید, این بخش ها میتواند ( شبکه های اجتماعی, تبلیغات در وب سایت و … ) باشد! ولی حتما توجه داشته باشید که تصاویر انتخابی شما اشاره ای به برند وب سایت شما داشته باشید, در غیر این صورت فایده ای نخواهد داشت.
 2. قرار دادن نام تجاری در بخش های مختلف مانند فیسبوک, خبرنامه ها و …, در اصل شما باید بتوانید اسم تجاری یا همان اسم برند خود را به گوش مردم برسانید, اینقدر باید این کار را ادامه بدهید تا افراد اسم برند شما حفظ بکنند, با این کار برند شما برای کاربران آشنا خواهد بود.
 3. اضافه کردن یک سبک خاص برای برند خود, یعنی شما باید یک سبک در برند خود داشته باشید و آن را اینقدر تکرار بکنید تا مردم با آن آشنا بشوند, به طور مثال میتوانید یک شعار برای برند خود انتخاب بکنید و آن را اینقدر تکرار بکنید تا کابران شما با آن آشنا بشوند.
 4. طراحی یک لگو و آرم خاص برای وب سایت و برند خود, همانطور که میدانید هر وب سایتی نیاز به یک لگو دارد تا نشان گر نماد وب سایت باشد, بنابراین جزو ضروریات میباشد که یک لگو حرفه ای طراحی بکنید, توجه داشته باشید که لگوی انتخابی باید از رنگ و استایل مناسبی برخودار باشد!

ما تا اینجای مقاله به چند تا از اصلیترین نکات در زمینه برند سازی اشاره کرده ایم, با رعایت این نکات ساده به راحتی میتوانید قدرت برند سازی وب سایت خود را تا حد زیادی افزایش و در بین کاربران شناخته بشوید حالا در ادامه به نکات بیشتری خواهیم پرداخت.

اهمیت برند سازی در چیست؟

اهمیت برند سازی در وب سایت میتوانید فواید بسیار زیادی داشته باشید اجازه بدهید در این بخش در مورد اهمیت برند سازی صحبت بکنیم تا با فواید آن در وب سایت به صورت کامل آشنا بشویم, باید بگوییم که اهمیت برند سازی به شیش نقطه اصلی تقصیم میشود که در ادامه توضیح خواهیم داد!

 1. آگاهی و آشنایی مشتری, در اصل اگر برند خود را برای کاربران خود معرفی بکنید, دیگر نباید نگران تبلیغات رقیبان خود باشید چرا که مشتریان شما با برند و محصولات شما کاملا آشنا هستند بنابراین شما مشتریان و کاربران خود را برای همیشه در اختیار خواهید داشت.
 2. امتیاز و تفاوت در محصولات, شما میتوانید با استفاده از فاکتور های خاص برند خود را برای افراد معرفی بکنید, زمانی که مخاطبین شما با برند آشنا میشوند باید تفاوت محصولات شما با محصولات رقیبان بفهمند, یعنی سعی بکنید در برند سازی یک تفاوت اختصاصی برای سایت خود داشته باشید.
 3. بازگشت مشتریان یکی از ویژگی های برند سازی میباشد, شما باید یک پشتیبانی و خدمات پس از فروش برای محصولات سایت خود در نظر بگیرید و زمانی که برند شما برای افراد معرفی بکنید تفاوت را احساس کرده و دوباره سعی بکنند از سایت شما خرید بکنن, این نیز یکی دیگر از ویژگی های برند سازی میباشد.
 4. همانطور که میدانید محصولات در دنیای وب بسیار زیاد میباشد و تقریبا هر کدام از محصولات رقیبان خاص خود را دارد, با برند سازی در وب سایت میتوانید محصولات سایت خود متفاوت جلو بدهید و افراد سعی بکنند تنها از وب سایت شما خرید بکنند, این موضوع تنها با برند سازی امکان پذیر میباشد!
 5. یکی دیگر از فواید برند سازی در سایت این است که شما میتوانید برند خود را در سطح های متفاوتی قرار بدهید و اگر برند شما به اندازه کافی شناخته شده باشد میتوانید وب سایت خود بسیار بالاتر و با فروش بیشتر قرار بدهید!
 6. هر برندینگی نیرو های کاری خود را استخدام میکنند , این نیرو ها میتواند مبتدی و تا حرفه ای باشد, اما اگر برند شما در بین افراد شناخته شده باشد میتوانید تنها نیرو های حرفه ای برای شرکت و برندینگ خود استخدام بکنید!

برند سازی میتواند فواید و ویژگی های بسیار زیادی داشته باشد و ما در این بخش به چند تا از اصلیترین آن ها اشاره کرده ایم, بنابراین اگر میخواهید در دنیای وب موفق باشید نباید برند سازی را فراموش بکنید چرا که یکی از سطون های اصلی وب سایت به حساب می آید.

ارتباط سئو و برند سازی سایت

همانطور که میدانید یک برند اعتبار آن سایت را نشان میدهد, و سیستم جستجوی گوگل نیز همیشه دنبال رضایت کاربران میباشد شما با برند سازی میتوانید به گوگل نشان بدهید که چقدر اعتبار در بین افراد دارید و اگر شما در بین مردم محبوب باشید مطعنا گوگل نیز امتیازات بسیار زیادی به وب سایت شما خواهد داد.

روند کار برندیگ در سئو اینگونه میباشد که گوگل با تعداد سرچ هایی که یک اسم در وب سایت انجام میشود سیگنالی دریافت میکند که این اسم برند وب سایت میباشد و اگر این اسم در سایت های دیگر که به طور مثال در رپورتاژ آگهی ها وجود دارد اعتبار برند سایت را مشخص میکند, اما همیشه اولویت با کاربران است اگر سرچ برند شما در گوگل بالا برود اسم برند شما اعتبار بیشتری به خود اختصاص خواهد داد.

حالا موارد مختلفی دیگری نیز وجود دارد که میتواند به برند سازی در گوگل کمک بکند, در اصل اگر برند شما برای گوگل آشنا باشد و بتوانید این برند را رشد بدهید مطمعنا سئوی وب سایت شما نیز بشدت افزایش خواهد یافت و تاثیرات بسیار مثبتی را به سمت سایت خود هدایت خواهید کرد!

تاثیرات برند سازی بر روی سئوی سایت

همانطور که در مطالب بالا اشاره شد برند سازی بسیار در رشد وب سایت تاثیر گذار میباشد, به طور مثال اگر برند شما در بین افراد محبوب باشد, بیشتر وارد سایت شما خواهند شد, بنابراین تعداد بازدید بیشتر از یک وب سایت میتواند بر روی سئو تاثیرات بسیار خوبی داشته باشد! این نقطه را فراموش نکنید که اگر برند خوبی داشته باشید و محتوای شما کمی بی کیفیت باشد این احتمال وجود دارد که قدرت برند شما آن محتوا را به رتبه های اول گوگل برساند!

پس اگر محتوای خوبی ندارید ولی برند خوبی دارید مطمعنا محتوای شما در رتبه های اول قرار میگیرد, در نتیجه برند سازی میتواند به سئوی وب سایت بسیار کمک بکند, حالا اگر محتوای شما نیز بسیار کاربردی و با کیفیت باشد مطمعنا رتبه های شما بسیار بالاتر خواهد بود!

یک نقطه دیگر که حتما باید بدانید این است که اگر برند شما به حد امکان معروف باشد مطمعنا از وب سایت های دیگه به صورت خودکار بک لینک دریافت خواهید کرد, یعنی وب سایت های دیگه به سایت شما لینک خواهند دارد, بک لینک نیز یکی از فاکتورهای مهم سئو به حساب می آید پس رتبه های شما توسط برند باز بالاتر خواهد رفت.

حالا اگر برند وب سایت خود الکی گرفته بودید دست به کار بشوید چرا که برند سازی در وب سایت از اهمیت زیادی برخودار است, تولید محتوای با کیفیت و ارائه پشتیبانی عالی میتوانید اولین قدم برای برند سازی یک وب سایت باشد, با تولید محتوای خود نه تنها سئوی وب سایت خود را تقویت بکنید بلکه به برند سازی سایت نیز کمک میکنید!

برند سازی با کمک سئوی محتوا

برای شناخت یک برند تجاری ابتدا باید بتوانید مخاطب هدف خود را به سمت سایت هدایت بکنید و برای این که بتوایند افراد را به وب سایت خود بیارید باید تولید محتوا بکنید این تولید محتوا میتوانید شامل ( مقاله, محصول, آموزش و … ) باشد, حالا پس از تولید محتوای عالی در وب سایت شما میتوانید افراد را برای بازدید به وب سایت خود بیارید و در همین قدم مخاطبین خود را با برند خود آشنا میکنید!

پس در دنیای وب یک برند سازی موفق از تولید محتوا و تا تولید محتوای دوباره خطم میشود, به عباری شما بدون تولید محتوا نمیتوانید برند خود را برای افراد معرفی بکنید, پس این موضوع را کاملا جدی بگیرید و تقریبا هر روز یک محتوای عالی در وب سایت خود انتشار بدهید.

حالا هر چقدر این محتوای شما کاربردی و با کیفیت باشد نشانگر برند شما خواهد بود, یعنی اگر یک کاربران وارد یکی از صفحات سایت شما بشود و محتوای مشاهده شده مورد تایید کاربر باشد مطمعن باشید آن کاربر دوباره به وب سایت شما سر خواهد زد و در همین اولین قدم با برند شما آشنا خواهد شد.

انواع بخش های برند سازی چیست؟

در حال حاظر برند سازی به دسته بندی یا همان به بخش های مختلفی تقصیم میشود, در این بخش قصد داریم به چهار تا از اصلی ترین دسته بندی های برند سازی اشاره بکنیم در ادامه با ما همراه باشید:

 1. برند سازی شخصی میباشد, امروزه نه تنها شرکت های بزرگ و کسب کار های شروع به برند سازی کرده اند بلکه اشخاص مختلف برای دیده شدن در دنیای وب برند سازی میکنند, شما میتوانید اسم خود را بعنوان یک برند در نظر بگیرید.
 2. برند سازی شرکتی, همانطور که از اسمش مشخص میباشد برند سازی مخصوص شرکت ها میباشد, در این نوع شرکت ها برای متمایز کردن محصولات و یا خدمات خود از برند سازی اختصاصی برای شرکت خود استفاده میکنند!
 3. برند محصولات جدید, در اصل برای شناخته شدن محصول میباشد, یعنی برای یک محصول جدید اسم و برند انتخاب میکنند و شروع به معرفی آن در بین افراد میکنند, این کار نیاز به تجربه و دانش بالا دارد, تا فروش آن محصول در بازار بیشتر باشد!
 4. برند های خدماتی, در برند های خدماتی محصولات فیزیکی وجود ندارد و نیاز به خلاقیت و حوصله دارد, اگر بخواهیم در این زمینه مثالی بزنیم میتوانید به برند های ( فیسبوک, مایکروسافت و … ) اشاره بکنیم, این نوع برند هایاز خلاقیت بسیار زیادی برخودار هستند!

نکات مهم در یک برند سازی موفق

اگر میخواهید یک برند تجاری عالی برای خود داشته باشید که این نکاتی که در ادامه گفته میشود توجه فرمایید, اول از همه برند تجاری شما باید یک نماد داشته باشد که نمایانگر کسب و کار شما میباشد, شما باید از لوگو در تمام بخش های کسب و کار از جمله ( وب سایت, شبکه های اجتماعی, تبلیغات و … ) استفاده بکنید تا با اولین بازدید مشخص شود که برند شما در جریان میباشد!

حتما تولید محتوای وب سای را جدید بگیرید چرا که تولید محتوا جزو اصلیترین بخش های برندینگ میباشد, در وب سایت خود سعی بکنید پشتیبانی بسیار حرفه ای ارائه بدهید همیشه سعی بکنید کاربر مهور باشید!

نقطه دیگری که باید به  آن توجه فرمایید این است که شما باید سعی بکنید خود واقعی باشید, منظور از خود واقعی شما نمیتوانید تمام درخواست هایی که از شما میشود و تمام مشتریان خود را راضی نگه دارد به صورت فنی این کار امکان پذیر نمیباشد اما شما میتوانید یک اصول در زمینه مشتریان درخواست هایی که از شما میشود داشته باشید!

سعی بکنید همیشه بهترین حوزه خود باشید درواقع شما باید سعی بکنید که از رقیبان خود بهتر باشید در اصل شما میتوانید با ارائه خدمات و محصولات متنوع و خاص جزو بهترین باشید در این موضوع قیمت مهم نیست کیفیت کار بسیار مهم میباشد که افراد کیفیت را بهتر از قیمت میدانند, اما قیمت کار نیز جایگاه خاصی دارد!

یکی دیگر از کارهایی که باید در زمینه برند سازی انجام بدهید این است که باید بتوانید خودتان را برای افراد جدید معرفی بکنید این کار را میتوانید با استفاده از تبلیغات متنوع, شبکه های اجتماعی, سئوی وب سایت و … انجام بدهید, دوباره تاکید میکنیم که سعی بکنید کاربر مهور باشید تا افراد از خدمات شما راضی باشند!

روش های تشخیص برند ها توسط گوگل

اگر بخواهیم به زبان ساده این موضوع را بیان بکنیم گوگل متناسب به رفتار کاربرانی که وب سایت سایت شما میشوند متوجه اهمیت سایت و برند شما میشود اما نکاتی در این زمینه وجود دارد که میتوانید با بکارگیری آن ها به بهبود برند سازی در وب سایت کمک بکنید!

اول از همه سعی بکنید افراد هنگاه سرچ در گوگل اسم برند شما را سرچ بکنند, گوگل با توجه به سرچ هایی که در یک برند انجام میشود تشخیص میدهید که این برند چقدر برای افراد اهمیت دارد و به صورت متقابل جواب این اهمیت را در سئوی وب سایت میدهید!

در نظر گوگل یک وب سایت باید بتواند با سایت های مشابه همکاری داشته باشد, این همکاری به صورت مستقیم نمیباشد یعنی اگر سایتی به شما لینک بدهید درواقع سایت شما را تایید میکند و گوگل نیز به این موضوع اهمیت بسیار زیادی میدهند بنابراین درصد تبدیل شدن سایت شما به یک برند را بسیار افزایش میدهد!

در آخر نیز اگر بازدید سایت را به صورت مداول افزایش بدهید, بدلیل این که گوگل رفتار کاربران را در وب سایت ها مورد برسی قرار میدهد و بازدید سایت شما روز به روز افزایش پیدا بکند اعتبار بسیار زیادی به برند سازی در وب سایت میدهند بنابراین گوگل نیز سایت شما را بعنوان یک برند معتبر تایید خواهد کرد!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

همانطور که در مطالب بالا اشاره شد برند سازی میتواند به رشد و پیشرفت یک وب سایت بسیار کمک بکند و یکی از اصلیترین سطون های رشد وب سایت میباشد, اگر میخواهید یک سایت موفق داشته باشید باید گذینه برند سازی را کاملا جدی بگیرید, با رعایت نکاتی که گفته شد شما میتوانید یک برند موفق برای خود بسازید, و در نتیجه برند سازی را بسیار جدی بگیرید!

ما امیدواریم این مقاله آموزشی برای رشد و پیشرفت وب سایت شما کمک کرده باشد و بتوانید سئوی و برند وب سایت خود را بهبود ببخشید, حالا اگر هر گونه سوالی در زمینه برند سازی در وب سایت دارید میتوانید در بخش نظرات همین صفحه از ما بپرید ما همراه پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.