مطالب دسته بندی نشده

بازسازی و ساخت فایل htaccess در وردپرس

بازسازی و ساخت فایل htaccess در وردپرس

با نام و یاد خدای مهربان. با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی اف نت پلاس. امروز در این مقاله آموزشی قصد داریم موضوعاتی از قبیل بازسازی و ساخت فایل htaccess در وردپرس را برای تان توضیح دهیم. اگر تا به حال یک سایت یا بیشتر طراحی کرده باشید ، آنگاه اطلاعات محدودی در رابطه با htaccess خواهید داشت.

همانطور که می‌دانید htaccess از فایل اصلی هسته در وردپرس محسوب می شوند. حال می توانید تصور کنید که این فایل ، دچار مشکل شده و یا کاملاً ناخواسته حذف شده است. در این حالت وب سایت شما دچار اختلال شده و نابود خواهد شد. در این حالت شما می‌توانید برای برطرف کردن این مشکلات در بخش کنترل پنل هاست فایل htaccess را بررسی کنید.

حال ممکن است این فایل htaccess با مشکل مواجه شده باشد ، حال باید آن را بازسازی و یا از ابتدا آن را بسازید. در واقع ما در این مقاله قصد داریم موضوع بازسازی و ساخت فایل htaccess را به شما آموزش دهیم. البته ناگفته نماند که در ابتدا قصد داریم شما را با برخی قابلیت‌های htaccess آشنا کنیم.

آنجه در این مقاله میخوانید:

  • فایل htaccess چیست؟
  • ساخت فایل htaccess
  • نتیجه گیری

فایل htaccess چیست؟

در واقع به صورت کلی می توان گفت که این فایل جزء اصلی ترین پوشه ها در وردپرس است. که شما توسط این فایل به آسانی می توانید برخی تنظیمات را در سایت خود فعال یا آن را غیرفعال کنید. در واقع می‌توان گفت که فایل htaccess تنظیمات امنیتی وب سایت وردپرسی شما را نیز انجام می‌دهد.

شما توسط این سایت می توانید وب سایتتان را بدون www به یک سایت www دارد ریرایرکت کنید. در واقع شما می توانید توسط فایل htaccess فایل آپاچی خود را پیکربندی کنید. در ابتدا لازم است که فایل وردپرس خود را در Apache نصب کنید. تا بتوانید فایل htaccess را ببینید. به طور کلی این فایل عملکرد سیستم و وب سایت شما را بهبود می بخشد.

اگر نتوانستید این فایل را روی سیستم خود ایجاد کنید اصلاً نگران نباشید. چرا که می توانید به آسانی از طریق کنترل دستی آن را از هاست خود دریافت کنید. اما توجه داشته باشید اگر پس از نصب و فعالسازی این فایل به طور صحیح راه اندازی نشده باشد ، شما با خطای 500 یا خطای 404 مواجه خواهید شد.

ساخت فایل htaccess

تا این بخش از مقاله بازسازی و ساخت فایل htaccess در وردپرس ، تا حدودی با فایل htaccess آشنا شدید. حال در این قسمت قصد آموزش بازسازی و ساخت فایل htaccess در وردپرس را به شما آموزش می دهیم. حال پیش از ساخت فایل لازم است که بگوییم باید از طریق کنترل پنل هاست به بخش ، File Manager public _HTML رفته و فایل htaccess را بیابید.

آن را به صورت کامل و دائم حذف کنید. اگر آن را پیدا نکردید ، بدین معناست که این فایل مخفی است. در این حالت لازم است به کنترل پنل هاست رفته ، و گزینه Show hidden files او را یافته و آن را فعال کنید. حال به آسانی می توانید فایل را بیابید و آن را به صورت کامل حذف کنید.

ساخت فایل htaccess

 خب… تا این قسمت از مقاله آموزشی شما این فایل را کاملاً حذف کرده اید. حال تصور کنید قصد دارید که آن را بازسازی و مجددا آن را ایجاد کنید. برای این کار لازم است فایل Notepad را در دسکتاپ خود ایجاد کنید. باید کد های مرتبط با Notepad را وارد آن کنید. در انتها نام فایل را به htaccess تغییر داده ، و فرمت آن را روی HTML قرار دهید.

بلافاصله به بخش کنترل پنل هاست رفته و File Manager را انتخاب کنید. پوشه public_HTML را یافته وارد آن شوید. و فایل ایجاد شده را درون آن جایگزین کنید. حال به آسانی می توانید فایل htaccess راه بازسازی و آن را ایجاد کنید. با انجام این کار فایل htaccess به حالت پیش فرض باز می‌گردد. و خطاهای سایت نیز برطرف خواهد شد.

نتیجه گیری

در این مقاله آموزشی آموختیم که چگونه می توانیم فایل htaccess را بازسازی و آن را در دسترس ایجاد کنیم. در ابتدا سعی کردیم که فایل htaccess راه به اختصار و به صورت کاملا مفهومی برای شما توضیح دهیم.

حال شما نیز با مطالعه این مقاله آموزشی به آسانی می توانید مشکلات خود را برطرف کنید. و فایل را ایجاد و آن را بازسازی کنید. در واقع ما تلاش کردیم تا همه اطلاعات را به صورت کامل در اختیار شما همراهان همیشگی تی اف نت پلاس قرار دهیم.

تا شما را از هر مطالب دیگری بی نیاز سازیم. و در پایان امید داریم ، این مقاله آموزشی مفید واقع شده باشد. اگر شما علاقمند به موضوعاتی از این قبیل هستید ، می توانید به وبلاگ ما در تی اف نت پلاس مراجعه کنید. اگر پیشنهادی دارید برای ما در بخش نظرات ارسال کنید. تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.