مطالب دسته بندی نشده

تغییر دامنه سایت بدون از دست دادن سئو و ترافیک

تغییر دامنه سایت بدون از دست دادن سئو و ترافیک

با نام و یاد خدای مهربان، با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی اف نت پلاس. امروز در این مقاله آموزشی قصد داریم توضیحاتی در ارتباط با تغییر دامنه سایت بدون از دست دادن سئو و ترافیک، ارائه دهیم. پس در ابتدا باید بدانیم که این تغییر توسط چه اقداماتی موجب می‌شود تا ما سئو و ترافیک سایت خود را از دست ندهیم. پس برای آگاهی بیشتر در این مقاله آموزشی با ما همراه باشید.

در ابتدا باید بگوییم که مهمترین اقدام شما برای راه اندازی سایت، باید دقت شما به دامنه باشد. یعنی باید دامنه مناسب را برای سایت خود انتخاب کنید. تا در گذر زمان ناچار به تغییر دامنه نشوید. در واقع می‌توان گفت که دامنه سایت یعنی همان نشانی که یک فرد برای فرد دیگر ارسال می کند تا به سایت او در گوگل دست یابد.

دامنه در واقع یک URL است که با www شروع می شود و معمولاً با com یا ir پایان می یابد. در ادامه به شما خواهم گفت که چگونه می توانیم تغییر دامنه سایت بدون از دست دادن سئو و ترافیک داشته باشیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • چه موقع باید دامنه سایت را تغییر داد؟
 • تاثیر دامنه بر سئو (seo) سایت
 • تغییر دامنه بدون از دست دادن سئو
 • بررسی تاریخچه دامنه
 • انتقال سایت به دامنه جدید
 • ریرایرکت دامنه های قبلی به دامنه جدید
 • ثبت دامنه جدید در گوگل سرچ کنسول
 • به روز رسانی لینک های قدیمی
 • آپدیت گوگل آنالیتیکس
 • بررسی نتایج
 • کلام آخر

چه موقع باید دامنه سایت را تغییر داد؟

خوب دوستان عزیز به این قسمت از مقاله رسیدیم، نکته حائز اهمیت در این قسمت تغییر دادن دامنه سایت است. اول از همه به دلایل تغییر دامنه سایت می پردازیم. ۴ مورد وجود دارد که در این موارد خاص مدیران سایت تصمیم به تغییر دامنه می گیرند. این چهار موارد عبارت است از :

1.انتخاب یک دامنه کوتاه تر و ساده تر. 2. پیدا کردن دامنه متناسب با موضوع سایت. 3..تغییرات عمده در فعالیت کسب و کار. 4. تغییرات نام و کسب و کار

تاثیر دامنه بر سئو (seo) سایت

خب در این بخش از محتوا تغییر دامنه سایت بدون از دست دادن سئو و ترافیک، می خواهیم بگوییم که این موضوع یعنی تغییر دامنه بر سئو تاثیر می‌گذارد. یعنی موتورهای جستجوگر دامنه شما را شناسایی و آن را با محتوای مربوط به آن موضوع ربط داده‌اند. حال می‌توان گفت که دامنه فعلی هم در مرتبه بالایی قرار گرفته است. پس تغییر دامنه موضوعی بسیار تاثیرگذار و مهم تلقی می گردد.

حال در اینجا لازم است بگویم که به هیچ عنوان نباید نگران از دست دادن رتبه سایت خود باشید. فقط از طریق روش‌های مختصر می توانیم موتورهای جستجوگر گوگل و به خصوص کاربران را آگاه کنیم، تا دامنه را تغییر دهیم. پس تنها انجام این کار است که موجب می‌شود، تغییر دامنه تاثیری بر رتبه سایت شما نداشته و خلل ایجاد نکنید. برای اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

تغییر دامنه بدون از دست دادن سئو

به این بخش از محتوا رسیدیم. در این بخش اطلاعاتی کافی در این زمینه تغییر دامنه سایت بدون از دست دادن سئو ترافیک را به شما می گوییم. در ابتدا لازم است که از چندین روش کاربردی شروع کنیم. پس در اینجا لازم است، که چند راه حل ارائه کنیم تا با استفاده از آن بتوانیم، دامنه سایت را تغییر دهیم. بدون اینکه نقصی به رتبه سایت وارد کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

بررسی تاریخچه دامنه

در این بخش قصد داریم موضوعی بسیار مهم و حائز اهمیت را برای شما همراهان عزیز بیان کنید. در واقع بسیاری از مدیران سایت دامنه سایت خود را انتخاب می کنند، اما متاسفانه به تاریخچه دامنه هیچ توجهی نمی کنند. و این کار بسیار اشتباه بوده چراکه ممکن است فرد دیگری برای سایت خود آن دامنه را برگزیده باشد.

حالا ممکن است دامنه های انتخاب شده توسط آن افراد رتبه‌ی نگرفته و امتیاز منفی هم داشته باشند ، که همین امر موجب افت سایت شما می شود و شما را پریشان می کند. پس مهمترین کاری که باید انجام دهید، بررسی لینک دامنه است.

باید حتما به این دقت کنید که این دامنه در گذشته توسط سایت های دیگری انتخاب شده است یا خیر. از سر این حالت تنها کافیست به نشانی aherfs.com/back link_checker مراجعه کنید و نشانی دامنه انتخابی خود را وارد کنید تا از وضعیت آن باخبر شوید.

انتقال سایت به دامنه جدید

به این بخش که رسیدید ، صددرصد تاریخچه دامنه را بررسی کرده اید. و نتیجه گرفته اید. حالا وقت آن شده که محتوای وب سایت خود را انتقال دهید در این حالت باید با شرکت‌ هاستینگ تماس بگیرید. و با مشورت و کمک از آنها بتوانید به راحتی و بدون هیچ عیب و نقص محتوایی را انتقال دهید. این کار را به دقت انجام دهید و سپس از آن با ما همراه باشید. تا در ادامه بگویم که برای تغییر دامنه سایت بدون از دست دادن سئو و ترافیک چه کارهایی باید انجام دهید.

ریرایرکت دامنه قبلی به دامنه جدید

حالا تنها کاری که لازم است برای انتقال محتوای سایت خود به سایت جدید انجام دهید، این است که با شرکت هاستینگ تماس بگیرید. اگر نتیجه‌ای حاصل نشد با شرکت ارائه دهنده تماس حاصل کنید. با آنها صحبت کنید این کار به آسودگی انجام می‌گیرد.

و اصلاً پیچیده نیست و از مهمترین اهداف ما هنگام رایرکت و انتقال محتوا به سایت جدید تنها این است که خطا ۴۰۴ ایجاد نشود. و همه فرایندها به خوبی صورت گیرد. و تغییرات ایجاد شده می‌توانند این گونه باشند :

Old Domain.Com lpage
New Damain.Com lpage

ثبت دامنه جدید در گوگل سرچ کنسول

سرچ کنسول یا همان گوگل کنسول (search console Google ) موضوعی بسیار ناشناخته از نظر افرادی است که معمولاً با این موضوع آشنایی ندارند. باید بدانید که تنها راه ارتباط ما با موتورهای جستجو سرچ کنسول است. پس موقعیت سایت تازه راه اندازی شده را در گوگل در بخش سرچ کنسول ثبت کنید.

این گونه دیگر می توانید به صورت کاملاً حرفه‌ای سایتتان را مدیریت کنید. از همه مهمتر می توانید اطلاعات زیادی از عملکرد سایت به دست آورید. و مدیر سایتی می شوید که همه روز قادر به به روز رسانی آمارها و اطلاعات خود خواهید بود پس لازم است سایت خود را تقویت کنید و به نتیجه های افزونی دست یابید.

به روز رسانی لینک های قدیمی

در این بخش شما حتماً دامنه قبلی را به دامنه جدید ریرایرکت کرده‌اید. و به نتیجه رسیده اید. حالا باید لینک های قدیمی و موجود را به روز کنید. یعنی اگر در شبکه های دیگر لینک سایت خود را وارد کرده اید باید به سرعت به سراغ آنها رفته و آنها را به روز و مطابق با لینک جدید به روز رسانی و ایجاد کنید.

آپدیت گوگل آنتالیتیکس

حال در این بخش می‌گوییم که برخی تنظیمات در ابزار گوگل انتالیتیکس موجود هستند. که به دامنه سایت مرتبط اند. در این حالت کافیست مختصر بگویم که شما در ابتدا باید به بخش ادمین رفته و محتواهای مربوط به url های قدیمی سایت را به url های جدید تبدیل کنید به همین سادگی.

آپدیت گوگل آنتالیتیکس

بررسی نتیجه

در واقع لازم است شما پس از اعمال هر تغییری سایت خود را مورد بررسی قرار دهید. و مطمئن شوید که اولاً تغییرات اعمال شده اند، دوما تغییرات اعمال شده آسیبی به سایت شما نرسانده است. و همه چیز روبرو آن است. گوگل سرچ کنسول و گوگل انتالیتیکس از مهمترین ابزارها برای بررسی سایت و آنالیز تعبیرات به بررسی ها به حساب می آید. پس به این دو مورد توجه کافی داشته باشید.

کلام آخر

در واقع ما در این محتوا از وبلاگ تی اف نت پلاس از تغییر دامنه سایت بدون از دست دادن سئو و ترافیک گفتیم. و شما را با آن آشنا کردیم. راه حل های مربوط به آن را برای شما بیان کردیم. و فهمیدیم که چه زمانی می‌توانیم دامنه سایت را تغییر دهیم. و اینکه تاثیر تغییر دامنه بر سئو سایت چیست.و چگونه می توان دامنه را بدون تغییر سئو از دست داد. از بررسی تاریخچه دامنه برای شما گفتیم.

توجه کنید که حتماً باید دامنه قبلی را تمدید کرده و نگذارید توسط اشخاص دیگری ثبت شود چرا که این موضوع بسیار حائز اهمیت بوده و موجب سوء استفاده افراد سودجو خواهد شد و موجب می‌شود سایت شما امتیاز منفی گیرد. در پایان امید داریم توانسته باشیم آنچه را که باید در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم پاسخ سوالات خود را گرفته باشید و از مطالب دیگر بی‌نیاز شوید. اگر شما هم علاقه مند به موضوعاتی از این قبیل هستید به وبلاگ ما در تی اف نت پلاس مراجعه کنید و نظرات خود را برای ما بیان کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.