بهینه سازی سایت, خطا ها و ارور های وردپرس

بررسی محتوای تکراری در وب سایت با 3 روش کاربردی

برسی محتوای تکراری

با و نام و یاد خدای بزرگ, سلام و درود خدمت همراه همیشگی وب سایت تی اف نت بلاگ, امروز در این مقاله آموزشی قصد داریم تا در مورد روش های برسی محتوای تکراری با هم دیگر یک صحبتی داشته باشیم. اگر شما در زمینه طراحی سایت کار کرده باشید مطمعنا تا به حال با محتوا های تکراری رو به رو شده اید و میدانید این این محتوا های تکراری و کپی میتواند به سئوی وب سایت شما بسیار ضربه بزند و موتورهای جستجو به وب سایت شما امتیازات کمتری بدهند.

اگر شما در زمینه محتوای تکراری اطلاعات کمی دارید توصیه میشود قبل از مطالعه, مقاله قبل تر که به اسم ( محتوای تکراری چیست؟ ) است مطالعه فرمایید تا بعد از درآوردن محتوا های تکراری سایت بدانید چگونه این محتوا ها را در وب سایت خود مدیریت بکنید حالا با ما در این آموزش همراه باشید تا یاد بگیریم چگونه میتوانیم محتوا های تکراری سایتمان را در بیاوریم.

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • برترین ابزار های برسی محتوای تکراری
  • بررسی محتوا با ابزار CopyScape
  • بررسی محتوا با ابزار Siteliner
  • چک کردن محتوا به صورت دستی
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

برترین ابزار های برسی محتوای تکراری

تا کنون در سطع وب ابزار های بسیار زیادی برای برسی محتوا های تکراری ساخته شده اند و در حال حاظر روبه پیشرفت هستند و به درستی کار میکنند بنابراین شما میتوانید به راحتی محتوا های تکراری سایت خود را پیدا بکنید ما در این آموزش قصد داریم تا سه تا از برترین این ابزار ها را برای شما عزیزان معرفی بکنیم با ما در ادامه معرفی این ابزار ها همراه باشید.

بررسی محتوا با ابزار CopyScape

خوب اولین ابزار برسی محتوای تکراری به آدرس اینترنتی ( www.copyscape.com ) میباشد این ابزار میتواند محتوای سایت شما از از نظر کپی بود به صورت دقیق مورد برسی قرار بدهد و اطلاعات جالبی در مورد صفحه شما میدهید. برای برسی کردن محتوا سایت خود تنها کافیست وارد سایت بشود و در قسمت ( Search for copies of your page on the web ) آدرس یا همان لینک صفحه مورد نظر خود را وارد نمایید. و بعد روی گذینه ( GO ) کلیک نمایید.

سایت CopyScape

ابزار یا همان وب سایت CopyScape به خوبی میتواند محتوای شما را برسی و اطلاعات خوبی در زمینه ها مختلفی به شما میدهد به طور مثال میتواند بگویید که چند درصد از محتوای شما در سایت های دیگه کپی شده است اگر تصور پایین را مشاهده نمایید صفحه ( روش های پیدا کردن کلمات کلیدی تکراری ) در وب سایت ما پنج عدد محتوای تکراری دارد و تمامی این کلمات را برای من بولد کرده است.

بررسی محتوای تکراری

خوب بعد از برسی محتوای سایت خود اگر دیدید محتوای سایت شما درصد کمی کپی میباشد هیچ اشکالی در سئوی سایت ایجاد نمیکند اما اگر متوجه درصد زیادی شدید دو روش در پیش رو دارید میتوانید محتوای خود را تغییر بدهید با این کار دیگر محتوای شما کپی نخواهد بود و در روش دوم میتوانید به سایتی که محتوای شما را کپی کرده است اطلاع و تماس بگیرید و از آن بخواهید تا محتوای سایت خود تغییر بدهد

نقطه قابل توجه در این زمینه این است که اگر شما بخواهید محتوای رقیبان خود را برسی بکنید و ببینید که آیا از محتوای شما کپی کرده اند این ابزار به صورت کاملا رایگان این کار را برای شما انجام میدهید ابزار CopyScape را اصلا دست کم نگیرید چرا که جزو بهترین ها است.

بررسی محتوا با ابزار Siteliner

و حالا نوبت میرسد به ابزار محبوب Siteliner این ابزار تفاوت بسیار کمی با ابزار CopyScape دارد تنها تفاوتی که با هم دیگر دارند این است که ابزار Siteliner محتوای داخلی سایت را برسی میکند به این معنی که اگر شما در وب سایت خود دو تا محتوای مشابه داشته باشید برای شما بازگو میکند ولی ابزار CopyScape محتوای شما را با سایر وب سایت ها مقایسه میکند و کپی بود محتوای شما را میگوید.

سایت Siteliner

برای این که توانید از این ابزار استفاده بکنید تنها کافیست دامنه سایت خود را در باکس جایگذاری کرده و بر روی گذینه ( GO ) کلیک نمایید تا این ابزار محتوا های سایت شما را مورد برسی قرار بدهید البته توجه داشته باشید که این ابزار به دو صورت رایگان و پولی قرار دارد و نسخه رایگان ابزار تنها 250 تا از صفحات شما را در یک ماه برسی میکند برای این که بتوانید تمامی صفحات را مورد برسی قرار بدهید باید اشتراک این ابزار را تهیه نمایید.

چک کردن محتوا به صورت دستی

ما در این مقاله بررسی محتوای تکراری تا به الان دو تا از ابزار های محبوبی که میتوانند محتوای تکراری و کپی را شناسایی بکنند معرفی کردیم اما در برخی از مواقع افراد دوست ندارند از ابزار برای در آوردن محتوای کپی استفاده نمایید بنابراین در این بخش از بررسی محتوای تکراری ما میخواهیم یک روش دیگر که به صورت دستی انجام میشود را برای شما عزیزان آموزش بدهیم.

برای این که بتوانیم محتوای سایت را به صورت دستی از نظر کپی بودن تفکیک بکنیم از موتور جستجوی گوگل کمک میگیرم حالا برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام بدهید تا تمامی محتوا های کپی سایت را در بیاریم.

  • ابتدا وارد محتوای مورد نظر بشوید که میخواهید برسی نمایید.
  • یک بهش از محتوای خود را کپی نمایید ( یک جمله ) از متن محتوا
  • وارد سایت گوگل شده و متن خود را جای گذاری نمایید
  • متن ( Paste ) شده را داخل دو تا "" نقل و قول بزارید و کلمه ( Enter ) را بزنید

بعد از انجام این که تمامی سایت هایی که از این متن در محتوای خود استفاده کرده اند را برای شما به نمایش میگذارد و شما میتوانید محتوای خود را از نظر کپی بود پیدا و برسی نمایید به همین راحتی میتوان از موتور جستجوی گوگل نیز برای بررسی محتوای تکراری نیز استفاده کرد.

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

همانطور که در مطالب بالا مطالعه کردید ما در برخی از مواقع نیاز داریم تا محتواهای کپی شده را به صورت دقیق برسی نمایید تا سایت خود را از هر نظر برای سئوی وب سایت بهینه سازی بکنیم ابزار های زیادی برای این امر ساخته شده اند و در این مقاله آموزشی از تی اف نت بلاگ ما دو تا از آن ها را برای شما عزیزان معرفی کرده ایم و میتوانید از آن ها برای پیدا کردن محتوا های کپی استفاده نمایید.

اگر شما روش های دیگری برای بررسی محتوای تکراری دارید میتوانید در بخش نظرات برای ما ارسال نمایید و هر گونه سوالی که در این مورد داشته باشید حتما در بخش نظرات ارسال بکنید تا با کمک هم دیگر به رشد و پیشرفت کسانی که در زمینه وب فعالیت دارند کمکی کرده باشیم

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.