بهینه سازی سایت

اشتباهات رایج در ساختار سایت | به همراه بهترین راه حل ها

اشتباهات رایج در ساختیار سایت

به نام و یاد خدای بزرگ, همانطور که میدانید ساختار وب سایت ها بسیار حائز اهمیت هست اما متاسفانه بسیاری از افرار میان و با وردپرس یک سایت زیبا برای خودشان طراحی میکنند. اما هیچ اهمیتی به ساختار پایه ای وب سایت قائل نیستند. اگر واقعا میخواهید در دنیای وب به موفقیت برسید و یک سایت عالی و حرفه ای برای خود داشته باشید باید برخی اصول را در سایت خود رعایت نمایید!

شما باید جدا از بحش طراحی سایت با وردپرس روی ساختار سایت نیز کار بکنید تا بتوانید سایت خود را رشد و پیشرفت بدهید! ما نیز امروز قصد داریم بحش ( اشتباهات رایج در ساختیار سایت ) را برای شما معرفی و روش های اصولی را آموزش بدهیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • توجه نکردن به محتوا های سنگ بتا
 • بهینه سازی محتوا های سنگ بتا ( Cornerstones )
 • استفاده نکردن از موقعیت مکانی سایت
 • افزون موقعیت مکانی ( Breadcrumbs )
 • استفاده نکردن از دسته بندی ها بزرگ
 • چگونه دسته بندی ها بزرگ را متعادل بکنیم!
 • استفاده نادرست از برچسب ها در سایت
 • روش های بهینه سازی برچسب ها
 • طراحی نادرست منو های وب سایت
 • چه طور منوی سایت را بهینه سازی بکنیم
 • توجه نکردن به لینک سازی سایت
 • استفاده مناسب از لینک سازی سایت
 • جمه بندی

توجه نکردن به محتوا های سنگ بتا

همانطور که میدانید ما در وب سایت یک سری محتوا های اصلی داریم که باید بعنوان محتوای سنگ بتا یا ( Cornerstones ) نشانه گذاری شوند. این نوع محتوا ها اصیل بودن سایت شما را نشان میدهند و باید بر روی آن ها به صورت کاملا اختصاصی کار شود. در واقع شما باید چندین تا محتوای اصلی برای سایت خود انتخاب و بعنوان محتوای سنگ بتا انتخاب نمایید با این کار موضوع سایت خود را برای کاربران منعکس میکنید!

بهینه سازی محتوا های سنگ بتا ( Cornerstones )

بعد از این که یک محتوای سنگ بتا داخل سایت خود ساختید یا از قبل دارید شما باید این محتوا رو کالا بهینه سازی بکنید! مورد اولی که برای بهینه سازی این نوع محتوا وجود دارد بروزرسانی مداول محتوا سنگ بتا میباشد و حتما از طریق سایر محتوا های سایت که شامل مقالات, برگه ها و… است به این محتوا لینک بدهید با این که به موتور جستجو گر گوگل میفهمونید که محتوا سنگ بتای من کاملا در سایت از اهمیت بالایی برخودار است!

نقطه قابل توجه این است که شما باید این محتوا رو جوری تنظیم بکنید که کاربران بتوانند با یک کلیک یا دو کلیک به محتوای Cornerstones شما دسترسی داشته باشند! تمامی موارد گفته شده برای بهینه سازی محتوای سنگ بتا لازم و ضروری میباشد.

استفاده نکردن از موقعیت مکانی سایت

استفاده از موقعیت مکانی یا همان ( Breadcrumbs ) میتواند تاثیر بسیار مهمی در سئوی سایت بگذارد! اما بسیار از مدیران وب سایت به این موضوع اصلا اهمیت نمیدهند! استفاده از Breadcrumbs در سایت باعث میشود که موتورهای جستجو به درک درستی از موقعیت مکانی صفحه شما برسند و باعث افزایش رطبه صفحات شما شود البته فراموش نشود که این موضوع میتواند برای کاربران سایت نیز ماثر واقع شود.

افزون موقعیت مکانی ( Breadcrumbs )

برای اضافه کردن موقعیت مکانی در سایت روش های بسیار زیادی وجود دارد که البته برخی از قالب های وردپرسی این ویژگی را به صورت پیشفرض در خود جای داده اند اما اگر قالب شما این نوع ویژگی را ندارد توصیه میشود که از افزونه یواست سئو استفاده نمایید چرا که این افزونه به راحتی میتواند این ویژگی را در تمامی وب سایت ها به خوبی اعمال نماید پس موقعیت مکانی صفحه رو در سایت دست کم نگیرید!

استفاده نکردن از دسته بندی ها بزرگ

همانطور که در اکثر وب سایت ها مشاهده میکنید مدیران بیشتر روی یک دسته بندی تمامی محتوا های سایت قرار میدهند و با این که کمی سایت خود را از حالت تعادل خارج میکنند. اما بهترین گزینه این است که تمامی دسته بندی ها سایت به یک اندازه محتوا درون خود جای بدهند. توصیه ما در این جا این است که با استفاده از دسته بندی های مخطلف محتوا های سایت خود را تقصیم بندی کرده و درون هر کدوم به یک اندازه محتوا قرار بدهید!

چگونه دسته بندی ها بزرگ را متعادل بکنیم!

اگر در سایت شما برخی از دسته بندی های شما بیش از حد بزرگ هستند توصیه میکنیم که این دسته بندی ها را تقصیم بندی کرده و در دسته های متفاوت قرار بدهید! این یک راه حل بسیار ساده میباشد که میتوانید دسته بندی های سایت خود را متعادل بکنید و بر روی همه آن ها کار بکنید! شما میتوانید در هر ماه دسته بندی ها و برچسب های سایت خود را یک برسی بکنید و آن ها را بهینه سازی بکنید.

راستی اگر نمیدانید که چگونه به صورت اصلی از دسته بندی ها و برچسب ها استفاده بکنید توصیه میشود که مقاله ( بهینه سازی دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس ) را مطالعه نمایید و از دسته بندی ها و برچسب ها به صورت دقیق و اصلی استفاده نمایید.

استفاده نادرست از برچسب ها در سایت

شما باید مراقب استفاده نادرست از برچسب ها در سایت خود باشید چرا که اگر از برچسب ها به صورت بهینه استفاده نکنید سایت خود را به نابودی میکشید! متاسفانه بسیاری از مدیران وب سایت ها تمایل دارد در هر محتوای جدید تعدادی برچسب جدید نیز اضافه بکنند و با این کار به سئوی وب سایت خودشان ضربه میزنند چرا که فکر میکنند هر چه قدر تعداد برچسب گذاری در محتوا بیشتر باشد محتوای آنها رتبه بهتری میگیرد!

روش های بهینه سازی برچسب ها

و حالا برای این که بتوانیم از برچسب ها به صورت اصولی استفاده بکنیم به مواردی که در این بخش گفته میشود دقت کافی را داشته باشید! مورد اولی که باید با این دقت بکنید این است که شما باید در انتخاب برچسب در محتوا دقت بکنید و متناسب با محتوا برچسب ها را انتخاب نمایید! و همچنین باید مطمعن شوید که هر برچسب در چندین از محتوا های شما استفاده شود درواقع یک برچسب برای یک محتوا که تک استفاده شود اصولی نمیباشد.

طراحی نادرست منو های وب سایت

یکی دیگر از موراردی که در بخش ( اشتباهات رایج در ساختیار سایت ) سایت قرار میگیرد منو های وب سایت ها هستند! و بسیار از وب سایت ها به این موضوع دقت کافی را به کار نمیگیرند! برای این که اصولی یک منو در سایت داشته باشید باید جوری رو آن کار بکنید که کاربران سایت شما بتوانند به راحتی به تمامی محتوا های سایت شما دسترسی داشته باشند. نقطه قابل توجه این است که منو های علکی و زیادی رو نسازید چرا که انتخاب کاربران را سخت تر خواهد کرد

چه طور منوی سایت را بهینه سازی بکنیم

راه حل  ساده برای طراحی منو سایت این است که شما باید بعنوان یک کاربر به منوی سایت خودتان یک نگاهی بیندازید و ببینید که آیا با این منو ها میتوانید به تمامی صفحات و محتوا های سایت خودتان دسترسی پیدا بکنید یا خیر! اگر بعد از برسی جوابتان بله هست تبریک میگوییم شما یک منو بسیار عالی در سایت دارید ولی اگر جوابتان خیر بود باید یک فکری برای طراحی مجدد منو سایتتان بکنید!

توجه نکردن به لینک سازی سایت

اگر شما بخواهید در سئوی وب سایت موفق بشوید باید روی لینک سازی داخلی وب سایت خود دقت کافی را داشته باشد. بگذارید فرض بکنیم شما یک وب سایت دارید و محتوا های بسیار زیادی را داخل وب سایت خود انتشار داده اید اگر لینک سازی نکرده باشید درواقع شما هیچ کاری در سایت خود انجام نداده اید پس لینک سازی داخلی سایت خود را بسیار بسیار جدی بگیرید و تمامی صفحات را به هم دیگر وصل بکنید.

استفاده مناسب از لینک سازی سایت

اگر شما میخواهید در گوگل و موتورهای جستجوی دیگه به صفحات اول دست پیدا بکنید پس لینک سازی رو اصلا دست کم نگیرید برای ان که لینک سازی درست و بهینه ای داشته باشید شما باید بتوانید تمامی محتوا های سایت خود را به صورت زنجیره ای به همیدیگر متصل بکنید با این که بعد از گذشت چند ما متوجه افزایش رتبه بینظیری در سایت خود خواهید شود و موفقیت سایت خود را به چشم خواهید دید.

جمع بندی

موارد زیادی در این مقاله گفته شد که متاسفانه جزو ( اشتباهات رایج در ساختیار سایت ) است و بسیار از وب سایت های داخلی و حتی خارجی تجربه میکنند و مدیران وب سایت ها به این موضوع دقت کافی را نمیدند. به همین دلیل ما در تیم تی اف نت پلاس تصمیم گرفتیم به این موضوع اشاره بکنید تا بتوانیم کمکی برای پیشرفت وب سایت شما کرده باشیم! اگر شما نیز از اشتباهات رایج در ساختیار سایت دیگر میدانید و یا سوالی در این زمینه دارید میتوانید در بخش نظرات برای ما علام بکنید!

بازگشت به لیست

یک نظر در “اشتباهات رایج در ساختار سایت | به همراه بهترین راه حل ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.