بهینه سازی سایت

اشتباهات رایج سئو در طراحی مجدد وب سایت – نکات طلایی

اشتباهات رایج سئو در طراحی مجدد وب سایت

گاهی اوقات پیش می آید که میخواهیم وب سایت خود نو سازی بکنیم و از اول طراحی بکنیم, اما باید به نکاتی که در طراحی مجدد وب سایت وجود دارد توجه داشته باشیم تا به سئوی وب سایت ضربه نزیم, طراحی مجدد وب سایت امروزه یکی از موارد ضروری هر سایت میباشد!

ما نیز برای این که شما دچار اشتباهات رایج سئو در طراحی مجدد وب سایت نشوید یک مقاله تولید کرده ایم, بنابراین با ما در این مقاله آموزشی از سایت تی اف نت بلاگ همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب بکنیم!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • اشتباهات رایج سئو چیست؟
  • اشتباهات سئو در مورد HTTP
  • بهینه سازی لینک های خارجی و داخلی
  • ایندکس صفحات وب سایت چیست؟
  • مشکلات ایندکس وب سایت
  • رسیدگی به عملکرد وب سایت
  • سخت کردن شرایط برای خزندگان
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

اشتباهات رایج سئو چیست؟

وقتی شما بر روی وب سایت و صفحات سایت خود کار میکنید ممکن است اشتباهاتی داشته باشید که بازدید صفحه سایت شما را بسیار کاهش بدهد, اگر شما زمان زیادی را بر روی یک وب سایت گذاشته اید و از بازدید خبری نمیباشد قطعا مشکلاتی در وب سایت باعث این موضوع شده است!

به طور مثال یکی از مشکلات در زمینه اشتباهات رایج سئو در طراحی مجدد وب سایت میتواند طراحی غیر اصلی باشد که سرعت وب سایت را پایین می آورد, اگر وب سایت شما از سرعت بهینه ای برخودار نباشد قطعا بر روی سئوی سایت شما تاثیر خواهد گذاشت و رتبه های خود را از گوگل از دست خواهید داد! ما یک مقاله نیز در زمینه افزایش سرعت وب سایت تولید کرده ایم میتوانید از آن مقاله جهت بهبود سرعت سایت خود استفاده بکنید!

یکی دیگر از اشتباهات این است که از تگ ها استفاده نمیکنید, یعنی تگ هدینگ ها از H1 تا H6 در طراحی صفحات سایت خود استفاده بکنید به طور مثال تگ H1 مهترین تگ در هر صفحه ای میباشد و باید تنها یک عدد از آن در یک صفحه استفاده شود و مهمترین کلمات در تگ H1 قرار داد همچنین به طور اصلی این تگ مخصوص عنوان هر صفحه میباشد!

مهمترین موارد در طراحی استفاده بهینه از تصاویر, متن ها, ویدئو ها میباشد, یعنی اگر تصاویر سایت شما از حجم بالایی برخودار باشند میتوانند سرعت لود صفحات را بسیار بالا برده و باعث افت رتبه های شما در گوگل خواهند شد بنابراین سعی بکنید از فایل های آپلودی خود به صورت کاملا استانداردی استفاده بکنید!

اشتباهات سئو در مورد HTTP

برخی از افراد زمانی که میخواهند وب سایت خود را مجدد طراحی بکنند ssl سایت خود تغییر میدهند و این موضوع باعث میشود که وب سایت آن ها ضربه شدیدی بخورد, به صورت استاندارد اطلاعات از طریق https منتقل میشود اگر آن را در سایت خود تغییر بدهید باعث میشود تا لینک های سایت شما ضربه بخورد!

برای این که بتوانید ssl را به صورت دقیق در سایت های وردپرسی خود نصب بکنید پیشنهاد میکنیم از افزونه ( نصب ssl وردپرس ) استفاده بکنید, این پلاگین وردپرسی میتواند ssl را در سایت شما به صورت کامل نصب بکند و امنیت را به سایت شما بازگرداند!

بهینه سازی لینک های خارجی و داخلی

لینک ها در یک وب سایت از اهمیت بسیار زیادی برخودار هستند چرا که بدون لینک یک وب سایت در اصل وجود ندارد, گوگل نیز برای لینک سازی داخلی و خارجی اهمیت بسیار زیادی برخودار است, شما زمانی که میخواهید یک وب سایت را تازه سازی بکنید باید به لینک سازی و بهینه سازی لینک ها توجه ویژه ای داشته باشید.

در لینک سازی داخلی شما در صفحات سایت خود لینک های صفحات دیگر سایت خود را قرار میدهید و مثل یک زنجیر تمامی صفحات سایت را به یک دیگر متصل میکنید, گوگل نیز با برسی لینک و دامنه سایت متوجه میشود که لینک ها داخلی هستند یا خارجی, اهمیت لینک سازی داخلی بسیار زیاد است بنابراین آن را دست کم نگیرید.

لینک سازی داخلی میتواند فواید بسیار زیادی داشته باشد به طور مثال اگر صفحه از سایت را به یکی دیگر از سایت ها لینک بدهید گوگل نیز اعتبار آن صفحه را بیشتر خواهد کرد و باعث افزایش رتبه های شما در گوگل خواهد شد همچنین لینک سازی میتواند برای کاربران سایت نیز مفید باشد چرا که به راحتی میتوانند در تمامی صفحات وب سایت بچرخند و این بر روی تجربه کاری افراد بسیار تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

حالا در  لینک سازی خارجی نیز میتوانید فایده های زیادی وجود دارد که میتوانید از آن ها برای رشد و پیشرفت وب سایت خود استفاده بکنید, به طور مثال در لینک سازی خارجی سایت شما توسط یک سایت خارجی معرفی میشود و گوگل نیز این معرفی را محترم میشمارد و رتبه های سایت شما را افزایش میدهد!

در نتیجه سایت شما در طراحی مجدد با بهینه سازی لینک ها میتواند بهتر از قبل شروع به رشد کردن بکند و رتبه های شما در گوگل افزایش پیدا بکند, بنابراین لینک سازی داخلی و خارجی بسیار جدی بگیرید چرا که تاثیرات بسیار زیادی بر روی وب سایت میگذارد

ایندکس صفحات وب سایت چیست؟

احتمال دارد زمانی که یک وب سایت را مجدد طراحی میکنید با مشکل ایندکس نشدن صفحات در گوگل رو به رو بشوید, اجازه بدهید قبل از این که مشکل ایندکس صفحات سایت را توضیح بدهیم, راجب مفهوم ایندگس صفحات صحبت بکنیم تا ابتدا با مفهوم ایندگس شدن آشنا بشویم!

اگر بخواهیم به زبان ساده ایندگس شدن صفحات در گوگل را بگوییم, میتوانیم بگوییم که ایندگس شدن یعنی ( گوگل محتوا یا صفحه سایت ما را برسی کرده و برای نمایش دادن به کاربران در گوگل آماده کرده است ) باید با این نقطه توجه داشته باشید که ایندگس شدن به این معنی نیست که رتبه خوبی برای صفحه در نظر گرفته است و صرفا برای نمایش دادن در گوگل آماده شده است.

مشکلات ایندکس وب سایت

برای خیلی از وب سایت ها بعد از طراحی مجدد پیش آمده است که صفحات آن در گوگل ایندکس نمیشوند, این مشکل میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که ما در این بخش سعی کرده ایم به مهمترین آن ها اشاره بکنیم تا بتوانید با رفع این مشکلات در سایت به راحتی صفحات خود را در گوگل اندکس بکنید!

یکی از دلایلی که ممکن است برای سایت شما در زمینه اندکس نشدن صفحات پیش بیاید ارور های DNS میباشد که برای مدیریت وب سایت از اهمیت بسیار بسیار بالایی برخودار است و اگر صفحات سایت شما در گوگل اندکس نمیشود, بهترین گزینه برسی ارور های DNS  میباشد!

داشتن مشکل DNS در وب سایت یعنی وب سایت شما یا هاست شما نمیتواند با دامنه ارتباط برقرار بکنید به همین دلیل خرنده های گوگل نیز نیمتوانند در وب سایت شما حرکت بکنند و مشکل ایندکس شدن صفحات سایت به وجود می آید !

یکی دیگر از مواردی که بر روی ایندکس شدن صفحات سایت تاثیر میگذارد ارور های سرور میباشد, اگر وب سایت شما با ارور های سرور یا همان زمان پاسگویی سایت مواجه شود ربات های خرنده گوگل نمیتوانند  در سایت شما بخزند به همین دلیل احتمال وجود دارد که صفحات سایت را ایندکس نکنند و در از تلاش برای ایندکس کردن بردارند!

رسیدگی به عملکرد وب سایت

عملکرد یک وب سایت یکی از اصلی ترین موارد فنی میباشد که باید هر طراحی آن را در نظر بگیرید و باید در نظر داشته باشید که عملکرد وب سایت یک کار بی پایان میباشد و شما باید همیشه عملکرد سایت خود را مورد برسی قرار بدهید! در ابتدایی تر مراحل شما باید تعداد درخواست های HTTP را کاهش و به حداقل برسانید, با کاهش درخواست های غیر ضروری سرعت وب سایت شما چندین برابر خواهد شد.

زمان پاسخگویی سرور را کاهش بدهید, اگر در هنگام لود صفحه وب سایت خود سرور زمان مشغول و زمان بیشتری را سپری بکند باعث کند شدن وب سایت میشود و این موضوع بر روی سئوی وب سای تاثیر گذار است!

سخت کردن شرایط برای خزندگان

خزنده ها در گوگل کارهای ایندکس وب سایت ها انجام میدهند و محتوا های سایت را برای نمایش دادن در گوگل مورد برسی و ذخیره میکنند, شما باید کاری بکنید که این خزنده در سایت به راحتی بتوانند بگردند و اگر دسترسی آن ها به سایت بسته باشید گوگل دیگر قادر نخواهد بود محتوا ها را مورد برسی قرار بدهد و محتوا های شما ایندگس نخواهند شد!

اکثرا زمان شرایط برای خزنده های گوگل سخت میشود که از HTTP درست در سایت استفاده نکرده باشد, همچنین اکثر مشکلات فنی در وب سایت مربوط به HTTP میباشد شما باید HTTP سایت خود با دقت مورد برسی قرار بدهید تا در آینده با مشکلی رو به رو نشوید!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

اشتباهات رایج سئو در طراحی مجدد وب سایت, به موارد زیادی اشاره میکند, ما در این مقاله سعی کردیم تا به مهمترین آن ها اشاره بکنیم تا در طراحی وب سایت خود به صورت مجدد دچار چنین مشکلاتی نشوید, این مشکلات در اکتر وب سایت هایی که مجدد طراحی میشوند به وجود می آید, مراقب باشید که سئوی وب سایت خود خراب نکنید!

ما نیز امیدواریم از این مقاله آموزش لذت برده باشید و توانسته باشیم کمکی برای رشد وبسایت شما کرده باشیم همچنین اگر هر گونه سوالی در طراحی مجدد وب سایت دارید میتوانید در بخش نظرات همین صفحه برای ما ارسال بکنید ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهیم بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.