افزونه های وردپرسی

مقایسه افزونه ویژوال کامپوزر با المنتور | رقابت دو صفحه ساز پیشرفته

مقایسه افزونه ویژوال کامپوزر با المنتور

با نام و یاد خدای بزرگ امروز میخواهیم دو تا از بهترین صفحه ساز های وردپرسی را با هم مقایسه بکنیم, این صفحه ساز های معروف به اسم های ( ویژوال کامپوزر و المنتور ) شناخته میشوند! و برای ساخت صفحات گرافیکی سایت به کار میروند, این کار را تنها با درگ و درآپ کردن انجام میدهند! امروز بحث ما سر این موضوع میباشد که بفهمیم کدام یک از این پلاگین ها بهتر از دیگر هست. پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید!

افزونه ویژوال کامپوزر

پلاگین ویژوال کامپوزر با کسب امتیاز 4.5 از 5 و با فروش بیش از ( 386000 ) بر روی سایت های وردپرسی نصب شده است! این پلاگین یکی از پر فروش ترین افزونه هایی است که تا به حال ساخته شده است! این افزونه یا صفحه ساز با تنظیمات بینهایتی که در اختیار کاربران خود قرار داده است یکی از محبوب ترین افزونه ها به شمار رفته است! نقطه قابل توجه این است که این افزونه دارای بیش از 50 المنت پریمیوم, 100 طرح بندی از پیش تعریف شده و ابزار های صفحه سئو شده است!

افزونه المنتور پرو

در سال 2016 یک افزونه به اسم المنتور معرفی شد و در کمترین زمان ممکن این پلاگین توانست محبوبیت خود را به کاربران ثابت کند! سفارشی سازی بخش های سایت با این به صورت زنده قابل اجرا میباشد و بیش 80 المان را برای طراحی یک صفحه در اختیار کاربران خود قرار داده است! نقطه قابل توجه این است که این پلاگین به دو صورت در اختیار کاربران گذاشته شده است که یکی به صورت رایگان میباشد و میتوانید هم اکنون از مخزن وردپرس دانلود نمایید و دیگر نسخه پریمیوم افزونه میباشد داخل سایت ما نیز ارائه شده است!

مقایسه افزونه المنتور با کامپوزر

این افزونه های وردپرسی تا به الان با هم دیگر یک رقابت شدیدی را پشت سر گذاشته اند و میخواهیم امروز به این سوال که کدامیک از این پلاگین ها برای استفاده در سایت بهتر است! و یک مقایسه کاملی را داشته باشیم. امیداوریم که بعد از مطالعه این مقاله در آخر بتوانید انتخابی درست برای استفاده از این افزونه ها داشته باشید. با ما همراه باشید!

مقایسه ویژوال کامپوزر با المنتور | رابط کاربری کدام افزونه بهتر است؟

خوب اولین موردی که میخواهیم برای مقایسه ویژوال کامپوزر با المنتور مرود برسی قرار بدهیم رابط کاربری این افزونه ها میباشد! و قصد داریم رابط های کاربری هر دو پلاگین را برای شما عزیزان به نمایش بگذاریم و ببینیم که کار کردن با کدام افزونه راحتر است.

رابط کاربری افزونه المنتور
افزونه المتور از لحاظ رابط کاربری شانس بیشتر نسبت به ویژوال کامپوزر دارد! چرا که این پلاگین ویرایشات خود را به حالت پیش نمایش آنلاین قرار داده است و شما میتوانید هر تغییری که در لحظه اعمال میکنید را مشاهده بکنید و المان های افزونه را با درگ و درآپ کردن به صفحه اضافه بکنید! نقطه قابل توجه این است که در لحظه میتوانید تنظیمات المان خود را اضافه و تنضیم بکنید!

مقایسه المنتور با کامپوزر

رابط کاربری افزونه ویژوال کامپوزر
درحالی که افزونه المنتور ساخت صفحه ها را به صورت زنده در اختیار کاربران خود گذاشته است, افزونه ویزوال کامپوزر ساخت صفحات سایت را به دو صورت بک اند و فرانت اند فراهم کرده که میتوانید هم به صورت زنده صفحات خود را بسازید و همچنین میتوانید صفحات را به صورت بک اند نیز طراحی و بسازید!

  • ویرایشگر backend: شما می توانید از طریق بلوک های انتزاعی صفحات خود را بسازید.
  • ویرایشگر frontend: شما می توانید صفحات خود را با استفاده از ویرایشگر زنده ایجاد کنید

در ویژوال کامپوزر اکثر افراد از ویرایشگر فرانت اند استفاده میکنند و صفحات خود را با این ویژگی کامپوزر میسازند! در تصاویر پایین میتوانید هر دو ویرایشگر را مشاهده بکنید! این پلاگین وردپرسی از المان های مخصوص زیادی استفاده میکند!

ویرایش زنده ویزوال کامپوزر

و اما برای اضافه کردن المان های ویزوال کامپوزر باید روی گزینه ( + ) کلیک کتید تا صفحه کامل المان های این پلاگین برای شما باز شود و برای اعمال تنظیمات المان باید بر روی گذینه ( مداد ) کلیک کنید تا بتوانید تنظیمات و مطالب خود را در المان اعمال بکنید!

جمع بندی و مقایسه رابط کاربری افزونه ها
شما اگر بخواهید صفحات خود را با استفاده از ویرایشگر زنده بسازید المنتور برنده است! چرا که رابط کاربری المنتور در نمایش زنده سریعتر و راحتر است! در صورتی که از رابط کاربری بک اند استفاده بکنید ویژوال کامپوزر کاملا برنده است! این از مقایسه رابط کاربری افزونه ها.

مقایسه المان های اختصاصی افزونه ها

ما در ساخت صفحات سایتمان با استفاده از این پلاگین ها نیاز به المان های مخصوصی داریم! درواقع این المان های افزونه است که صفحه سایت ما را طراحی و میسازد بنابراین المان ها میتواند یک مقایسه عالی در رقابت این افزونه ها باشد! نقطه قابل توجه این است که تعداد المان ها در صفحه ساز ها مهم نیست بلکه تعداد المان های کاربری مورد نیاز سایتمان است که باید مورد برسی و مقایسه قرار بگیرید!

المان های مخصوص ویژوال کامپوزر
افزونه ویزوال کامپوزر در سیستم خود بیشتر از 50 المان اختصاصی دارد! این افزونه میتواند المان های زیادی را با استفاده از افزونه ها به هسته خود اضافه بکند به طور مثال در مواقع نصب افزونه های مورد نیاز سایت مانند ( اسلایدر روولیشن, گرویتی فرم و… ) المان های اختصاصی افزونه ها را در سیستم خود اضافه کرده و میتوانیم برای ساخت صفحات سایت از آنها استفاده بکنیم! این افزونه میتواند بیشتر از 200 المان را در سیستم خود جای بدهد که این عدد بسیار بزرگتر از المان های اسمنتور است!

المان های مخصوص المنتور
المنتر تا به حال توانسه نزدیک به 53 عدد المان به هسته خود اضافه بکند و تقریبا تمامی المان ها کاربردی به حساب میایند! نتقطه قابل توجه این است که میتوانید با استفاده از دیگر افزونه های المنتور المان های بیشتری را به سیستم خود برای ساخت صفحات استفاده بکنید! تصویر پایین المان های المنتور را نشان میدهد!

المان های مخصوص المنتور

آمار هایی که در مورد المنتور وجود دارد!

سئو المنتور
رابط کاربری المنتور
ویژگی های اختصاصی المنتور
الگو های پیش فرض المنتور
تنوع المان های المنتور
سازگاری با قالب و افزونه ها

آمار هایی که در مورد ویژوال کامپوزر وجود دارد!

سئو ویژوال کامپوزر
رابط کاربری ویژوال کامپوزر
ویژگی های اختصاصی ویژوال کامپوزر
الگو های پیش فرض ویژوال کامپوزر
تنوع المان های ویژوال کامپوزر
سازگاری با قالب و افزونه ها

بنظر شما کدام صفحه ساز برای استفاده بهتر است؟

بعد از مطالعه مطالب بالا قطعا تا به الان به یک نتیجه ای رسیده اید! و حالا من از شما این سوال را میپرسم, بنظر شما کدام افزونه برای استفاده در سایت بهتر است؟ جواب این سوال را میتوانید در بخش نظرات همین پست اعلام بکنید تا به یک نتیجه عالی در مورد این صفحه ساز های معروف برسیم! المنتور یا ویزوال کامپوزر مسئله این است!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.