بهینه سازی سایت, دامنه و هاست

پیکربندی smtp برای ایمیل های خروجی – با نقطه های طلایی

پیکربندی smtp برای ایمیل های خروجی

یکی از کارهایی که باید در زمینه ایمیل مارکتینگ وب سایت خود انجام بدهید پیکربندی و کانفیگ smtp میباشد که برای هر وب سایت یا هاستی ضروری میباشد, اجازه بدهید تا قبل از شروع آموزش ما با smtp آشنا بشویم, در اصل smtp مخفف کلمه Simple Mail Transfer Protocol که ما با مخفف آن آشنا هستیم و در اصل smtp یک برنامه ارسال و دریافت ایمیل به کار می آید که کانفیگ آن بسیار کار ساده ای میباشد!

باید توجه داشته باشید smtp سرور نمیباشد و تنها یک برنامه کاربری برای ایمیل ها میباشد حالا اگر دوس دارید در مورد پیکربندی smtp برای ایمیل های خروجی بیشتر بدانید و با آموزش پیکربندی آن آشنا بشوید با ما در ادامه این مقاله آموزشی از تی اف نت بلاگ همراه باشید!

آنچه در این بخش میخوانید:

  • چرا باید از برنامه smtp استفاده بکنیم؟
  • آموزش پیکربندی smtp در هاست
  • ارسال ایمیل از طریق smtp با استفاده از افزونه
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

چرا باید از برنامه smtp استفاده بکنیم؟

درواقع smtp یکی از قدرتمند ترین برنامه ها برای ارسال ایمیل میباشد و اگر کسب کار شما بزرگ است و دارای شرکت هستید بهتر است از این پروتکل برای ارسال ایمیل های خود استفاده بکنید چرا که هم به صورت ایمیل ارسال میشود هم برای کاربران شما اسپم نمیشود در کل پروتوکل smtp یکی از بهترین ها در این زمینه است به همین دلیل باید از این برنامه ارسال ایمیل استفاده بکنید!

آموزش پیکربندی smtp در هاست

در اولین قدم برای ارسال ایمیل های انبوه شما باید یک اکانت ایمیل در هاست خود ایجاد بکنید که کار بسیار راحتی میباشد بعد از ساخت ایمیل حالا میرسیم بهپیکربندی smtp در هاست حالا شما باید وارد هاست خود شده و از قسمت email accounts وارد بخش ایمیل های خوب بشوید!

اگر نمیدانید که چگونه برای خود یک ایمیل در هاست خود ایجاد بکنید میتوانید از مقاله ( نحوه ساخت ایمیل info ) استفاده بکنید ما در این مقاله به صورت کامل روند ساخت یک ایمیل در هاست را توضیح داده ایم, حالا پس از ساخت یک ایمیل به ادامه این آموزش دقت فرمایید!

بخش ایمیل ها در هاست

حلا برای ساخت ایمیلروی گذینه creat کلیک نمایید و برای مدیریت ایمیل های از قبل ساخته شده نیز میتوانید روی گذینه manage کلیک نمایید در بخش تنظیمات میتوانید فضای ذخیره سازی هر ایمیل را تعیین و مشخص بکنید! حالا بعد از این ایمیل خود را به صورت کامل ساختید میتوانید تنظیمات و کانفیگ SMTP را انجام بدهید برای کانفیگ از قسمت اصلی هاست خود روی گذینه mail client کلیک نمایید!

آموزش پیکربندی smtp در هاست

در صفحه باز شده میتوانید پیکربندی smtp را مشاهده بکنید که پورت آن 465 میباشد, اگر به تصویر زیر را با دقت مشاهده بکنید تنظیمات و کانفیگ در این بخش قرار دارید که میتوانید از آن برای ارسال ایمیل های انبوه استفاده بکنید!

حالا اطلاعاتی که در تصویر بالا مشاهده میکنید اطلاعاتی میباشد که با استفاده از آن ها میتوانید ایمیل های انبوه خود را برای کاربران خود ارسال بکنید البته باید در نظر داشته باشید که برای ارسال در سایت های وردپرسی نیاز به افزونه ها جانبی دارید که در ادامه به صورت کامل توضیح داده شده است!

ارسال ایمیل از طریق smtp با استفاده از افزونه

خوب حالا برای این که بتوانید ایمیلی در هاست وردپرسی ارسال بکنید شما باید از افزونه های وردپرسی استفاده بکنید که به صورت کلی نسخه های رایگان و پولی آن ها در سطح وب موجود میباشد و شما باید با توجه به کسب و کار خود یکی از آن ها را انتخاب بکنید!

حالا برای این که بتوانید یکی از آن ها را در سایت خود نصب و کانفیگ بکنید ما در یک مقاله آموزشی دیگر به اسم ( ارسال ایمیل در سایت های وردپرسی ) به صورت کامل آموزش داده ایم میتوانید با استفاده از این مقاله آموزشی که با یکی از افزونه ها محبوب متصل به پروتکل SMTP  آموزش داده شده است انجام بدهید!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

حالا در آخر برای این که بتوانید ایمیل های خود را به صورت اصولی برای کاربران خود بدون اسپم شدن ایمیل ها ارسال بکنید, پیشنهاد میشود از ویژگی های smtp استفاده بکنید در این مقاله آموزشی یعنی ( پیکربندی smtp برای ایمیل های خروجی ) به صورت کامل یاد گرفتیم که چگونه میتوان ایمیل های خود را با استفاده از پروتکل اس ام تی پی ارسال کرد!

امیدواریم از این مقاله آموزشی لذت کافی را برده باشید شما میتوانید هر گونه سوالی را در مورد ایمیل مارکتینگ در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید ما همواره پاسخگوی شما خواهیم بود

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.