بهینه سازی سایت, خطا ها و ارور های وردپرس

ایجاد تاکسونومی سفارشی | طبقه بندی (Taxonomy) سفارشی در وردپرس

ایجاد تاکسونومی سفارشی

اگر شما یک وب سایت وردپرسی داشته باشید حتما میدانید که به راحتی میتوانید با استفاده از ( برچسب ها و دسته بندی ها ) تمامی محتوا های سایت خود را طبقه بندی بکنید. اما در بعضی واقع احتمال دارد که دوست داشته باشید جدا از برچسب ها و دسته بندی یک گروه بندی جدا داشته باشید. وردپرس نیز این حالب را قبلا در نظر گرفته است و در نسخه 2.8 به بالا این اجازه را برای مدیران وب سایت ها داده است! اسم این ویژگی جدا از برچسب ها و دسته بندی ها است که تاکسونومی (Taxonomi) نام دارد.

حالا برای این که بتواینم از این ویژگی به صورت اصلی و دقیق استفاده بکنیم با ما همراه باشید که این مقاله از وب سایت تی اف نت پلاس آموزش ببینم. با این ویژگی میتوانید هر موقع که خواستید گروه بندی دستی یا اختصاصی در سایت خود بسازید!

آنچه در مقاله میخوانید:

 • آموزش ایجاد تاکسونومی سفارشی | طبقه بندی (Taxonomy) سفارشی در وردپرس
 • جمع بندی

آموزش ایجاد تاکسونومی سفارشی | طبقه بندی (Taxonomy) سفارشی در وردپرس

ایجاد یک طبقه بندی یا گروه بندی تاکسونومی اصلا کار سختی نیست و جای نگرانی برای ساخت وجود ندارد اما نقطه قابل توجه این است که شما باید حداقل یک کوچولو دانش کدنویسی بلد باشید! برای این که بتوانید یک تاکسونومی در سایت ایجاد بکنید تنها کافیست از تابع ()register_taxonomy برای ساخت استفاده بکنید به همین راحتی در پایین برای شما یک مثال زده شده است.

به طور مثال تیکه کدی که در پایین نمایش داده میشود یک تاکسونومی ساخته شده در سایت های وردپرسی است. شما میتوانید این تیکه کد را کپی کرده به طور دلخواه آن را سفارشی سازی بکنید و در سایت خود یک تاکسونومی مناسب و سفارشی ایجاد نمایید!

function people_init() {
  // create a new taxonomy
  register_taxonomy(
    'people',
    'post',
    array(
      'label' => __( 'People' ),
      'rewrite' => array( 'slug' => 'person' ),
      'capabilities' => array(
        'assign_terms' => 'edit_guides',
        'edit_terms' => 'publish_guides'
      )
    )
  );
}
add_action( 'init', 'people_init' );

شما میتوانید از این گروه بندی های سفارشی برای موارد مختلفی استفاده نمایید. به طور مثال برای طبقه بندی افرارد vip کاربران خاص و… این گروه بندی ها در بسیار از سایت در حال حاظر استفاده میشود که به رشد و پیشرفت سایتشان بسیار کمک میکند!

جمع بندی

ایجاد تاکسونومی سفارشی برای سایت های ساده زیاد قابل استفاده نمیباشد این نوع گروه بندی بیشتر در سایت های بزرگ و پیشرفته استفاده میشود که استفاده از تاکسونومی در این سایت ها قابلیت طبقه بندی هر نوع اطلاعاتی را به آن ها میدهد. با انجام این کار میتوانند یک تجربه کاری بینظیری را برای کاربران خود ارائه بدهند. در نتیجه استفاده از تاکسونومی در برخی از سایت ها بشدت لازم و حیاطی میباشد!

امیدواریم این مقاله نیز برای شما مفید واقع شده باشد و استفاده از این ویژگی در سایت های وردپرسی را یاد گرفته باشید. و به پیشرفت سایت خود کمک بکنید. اگر هر نوع سوال یا تجربه ای در این زمینه دارید میتوانید در بخش نظرات همین پست برای ما ارسال بکنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.