مطالب دسته بندی نشده

حذف درخواست ورود اطلاعات FTP در وردپرس

حذف درخواست ورود اطلاعات FTP در وردپرس

به نام باشکوه ترین خالق هستی . سلام عزیزانم ما امروز آمده ایم تا  در وبلاگ تی اف نت پلاس دو روش ساده برای حذف درخواست ورود اطلاعات FTP در وردپرس را به شما معرفی نماییم تا ک با انجام آنها بتوانید برای همیشه از شر این درخواست خلاص شوید. در واقع این درخواست در زمان هایی متفاوت و با علل های گوناگونی ظاهرخواهد شد برای مثال در به روزرسانی وردپرس و یا افزونه های موجود در آن امکان اینکه این درخواست به سراغ شما بیاید بسیار است .

البته این هم بگویم ک این تنها دلیل اصلی برای نمایان شدن این درخواست اطلاعات ورودی FTP نخواهد بود و عامل های بسیاری از جمله نصب قالب و یا نصب افزونه هم میتواند از اساسی ترین  دلایل برای بروز این مشکل باشد . شما شاید در ابتدا بگویید باشد مشکلی نیست و هر بار آن را پاسخ داده و درگیرش شوید ولی هنگامی ک تکرار آن بیش از حد شود دیگر نمیتوان هر بار همان اطلاعات را پیوسته ودوباره وارد نمود و در اینجاست ک طراحان به دنبال راهی برای همیشه خلاص شدن  از دست این درخواست میگردند. مارا در ادامه همراهی کنید تا ک دو روش موثر برای از میان برداشتن این درخواست را به شکلی کامل و جامع به شما معرفی کنیم.

آنچه در این محتوا خواهیم خواند:

  • حذف درخواست ورود اطلاعات FTP از طریق پرونده پیکربندی وردپرس
  • حذف درخواست FTP از طریق وارد کردن اطلاعات اتصال FTP
  • نتیجه کلی

حذف درخواست ورود اطلاعات FTP از طریق پرونده پیکربندی وردپرس

در ابتدا بگویم ک منشا اصلی این مشکل مرتبط به سروری میباشد ک هست شما بر روی آن است این سرور برای حفظ امنیت سایت شما  به هیچ عنوان اجازه نمیدهد تا PHP به شکلی مستقیم و بدون مانع اطلاعات را دریافت کند و همین میتواند به اندازه خود دلیل محکمی برای بروز پیوسته این درخواست باشد .

البته ناگفته نماند برخی از مواقع هاستیگ این اجازه را به کاربر یا همان طراح سایت میدهد تا ک به نتظیمات دسترسی کامل داشته باشد و همین باعث می شود ک کاربری بی اطلاع از این موارد دست به تنظیم زده و این مشکل را بدون قصد ایجاد نماید.پس حتما روزی به دنبال حذف درخواست ورود اطلاعات FTP در وردپرس خواهد گشت.

ابتدا به سی پنل وارد شده و در همان ابتدا گزینه FILE MANAGER  را انتخاب نماییداین قسمت برای مدیریت پرونده هایی است ک در سایت شما قرار میگیرد سپس بعد از انجام این مرحله باید شما به ریشه هاست یا همان (public_html) بروید در اینجا شما باید برای حذف این درخواست باید ک به سراغ پرونده پیکربندی وردپرس مراجعه نمایید.

ک به شکل wp-config.php نوشته شده است .حال زمانی ک به آن رسیدید باید کیلیک راست کرده و گزینه Edit را بیابید زیرا ک ما باید این پوشه را برای ویرایش باز کنیم .زمانی ک برای ویرایش وارد پوشه شدید تنها کافیست تا کد های زیر را در آخر این سند مورد نظر جایگذاری نمایید.

if(is_admin()) {
add_filter('filesystem_method', create_function('$a', 'return "direct";' ));
define( 'FS_CHMOD_DIR', 0755 );
}

بعد ازاتمام جایگذاری کد های فوق به سراغ وردپرس رفته و آن را آزمایش کنید اگر ک بدون درخواست ورود اطلاعات FTP وردپرس شما به درستی کار کرد ک خیلی هم عالی ولی در غیر این صورت شما باید کد های زیر را در همان قسمت پیکربندی وردپرس وارد نمایید تا ک مشکل درخواست ورود اطلاعات FTP به راحتی برای شما رفع شود.

add_filter('filesystem_method', create_function('$a', 'return "direct";' ));
define( 'FS_CHMOD_DIR', 0751 );

حذف درخواست FTP از طریق وارد کردن اطلاعات اتصال FTP

یکی دیگر از روش ای اثر گذار در زمینه حذف درخواست ورود اطلاعات FTP در وردپرس این می باشد ک شما به شکلی دقیق تمام اطلاعات مورد لازم برای درخواست FTP را در داخل سند پیکربندی وردپرس وارد نمایید . تا هر لحظه ک درخواستFTP نیاز به اطلاعات داشت از همانجا آن اطلاعات درباره درخواست را بردارد. زمانی ک شما پرونده wp-config.php را باز می کنید کدی مانند خط زیر برای شما نمایش داده میشود کاری ک لازم است بکنید این میباشد ک قبل از این خط ک عکسش در زیر قرار دارد کد هایی را ک در ادامه برایتان معرفی خواهم کرد را قرار دهید و با تنظیم درست موارد خواسته شده در این بخش درخواست FTP را برای همیشه حذف کنید .

/* That's all, stop editing! Happy blogging. */

کد های زیر را قبل از خط بالا جایگذاری کنید و تمام اطلاعات خواسته شده  برای درخواست FTP را در آن قرار دهید.

define('FTP_HOST', 'yoursite.com');
define('FTP_USER', 'Your_FTP_Username');
define('FTP_PASS', 'Your_FTP_password');
define('FTP_SSL', true); // If you can use a SSL connection set this to true

پس برای انجام اقدامات بالا شما احتیاج به یک حساب FTP خواهید داشت ک آن را باید با ورود به سی پنل و کلیک بر روی گزینه مدیریت حساب بسازید.و تمام اطلاعات مهم مانند یوزرنیم و پسورد را در جایی ذخیره نموده تا ک در مقابل کد های بالا قرار داده شوند.حالا نوبت به جایگذاری صحیح اطلاعات رسیده است

همانطور ک در عکس بالا مشاهده میکنیدابتدا ما باید بخش مقابل موردFTP_HOST را با گزینه درست پر کنیم خب چیزی ک در این قسمت از ما خواسته شده است نشانه دامنه بدون هیچگونه پسوند و پیشوندی میباشد ک شما در این بخش میتوانید به جای دامنه نشانی FTP سایت خودتان را قرار دهید .

در دو مورد بعدی هم به همان شکلی ک میبینیددر مرحله FTP_USER احتیاج به یوزرنیم یا همان نام کاربری و در FTP_PASS نیاز به پسورد یا همان رمز عبور میباشد . در نهایت قسمت آخر ک FTP_SSL نام دارد مفهوم استفاده از اتصال امن در FTP را به ما میرساند ک اگر قسط استفاده از اتصال SSL را ندارید باید در مقابل این مرحله دو خط// را برای غیر فعال نمودن این بخش قرار دهید .بعد از اتمام مراحل فوق لازم است.

ک ذخیره را انجام داده و به وردپرس برای امتحان رفع مشکل مراجعه نمایید به احتمال صددرصد این مشکل با انجام این روش موثر حل خواهد شد.نکته ای ک باید در این مورد بسیار با دقت همراه شود انجام جز به جز این روش ها میباشد .

نتیجه کلی

در نتیجه شما با انجام یکی از دورش بالا به راحتی میتوانید مسئله حذف درخواست FTP را رفع نمایید تنها کافی است ک تمام دستورات را به درستی و با دقت بالا انجام دهید تا نتیجه مطلوبی را نیز دریافت نمایید. در واقع ین موضوع برای خیلی از طراحان در ابتدا ارزش چندانی ندارد ولی تکرار بیش از اندازه آن میتواند برای بسیاری از کاربران اذیت کننده باشد . پس حتما برای رفع آن اقدام خواهند کرد.

اگر ک این محتوا برایتان پرسود بوده و توانسته کمک زیادی را به شما در زمینه حذف درخواست FTP بکند. لطفا دیدگاه خودرا با ما به اشتراک بگذارید و اگر به راهنمایی لازم دارید ما در خدمتتان هستیم. به شما پیشنهاد میکنم اگر ک در ارسال ایمیل سایت های وردپرسی دچار مشکل هستید حتما محتوای رفع مشکل ارسال ایمیل در سایت های وردپرسی با بهترین روش ها یک نگاه بیندازید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.