بهینه سازی سایت

تفاوت ریدایرکت 301 با تگ کنونیکال در چیست؟ – کدام یک بهتر است؟

تفاوت ریدایرکت 301 با تگ کنونیکال در چیست؟

با نام و یاد خدای بزرگ, زمانی که در یک وب سایت دو نوع محتوای شبیه به هم به وجود میایید یا کپی هم هستند بسیاری از مدیران و سئو کار ها نمیدانند که از ریدایرکت 301 استفاده بکنند تا از تگ کنونیکال و این موضوع یک چالش برای افراد به وجود میاورد و این سوال را پیش میاورد که باید از کدام یک استفاده کرد؟

با ما در این مقاله آموزشی از تی اف نت بلاگ همراه باشید تا به این سوال که ( تفاوت ریدایرکت 301 با تگ کنونیکال در چیست؟ – کدام یک بهتر است؟ ) به صورت کامل پاسخ بدهیم تا به راحتی بتوانید در شرایط خاص از هر کدام استفاده بکنید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • کاربرد ریدایرکت 301 چیست؟
  • کاربرد تگ کنونیکال چیست؟
  • ریدایرکت 301 یا تگ کنونیکال, کدام یک بهتر است؟
  • در چه زمانی باید از ریدایرکت 301 استفاده کرد؟
  • در چه زمانی باید از تگ کنونیکال استفاده کرد؟
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

کاربرد ریدایرکت 301 چیست؟

خوب در جواب به این سوال که ریدایرکت 301 چه کاربردی در سایت دارد میتوان گفت که انتقال یک لینک به یک لینک دیگر یا یک URL به یک URL به صورت خودکار میباشد در واقع وقتی یک URL را به یک URL  دیگر ریدایرکت میکنید به صورت خودکار وقتی کاربر وارد صفحه یا لینک اولی میشود به صورت خودکار به صفحه دومی که ریدایرکت کرده اید منتقل میشود و این موضوع را هم در نظر بگیرید که امتیازات سئویی URL اول به URL دومی هم منتقل میشود!

حالا شاید برای شما سوال پیش بیایید که چگونه باید یک ریدایرکت 301 در سایت انجام داد؟ خوب به راحتی میتوانید با استفاده از افزونه های سئوی وردپرس مانند افزونه یواست سئو این ریدایرکت را انجام بدهید و اگر از این افزونه ها در سایت خود استفاده نمیکنید میتوانید از طریق هاست میزبانی خود این ریدایرکت را انجام بدهید!

کاربرد تگ کنونیکال چیست؟

خوب درواقع تگ کنونیکال یک ویژگی خاصی میباشد که از قدیم در وب سایت ها بوده است با این تگ به راحتی میتوان مشخص کردن در بین چندین محتوای شبیه به هم کدام یک برتر و از ارزش خاصی نسبت به بقیه دارد و با این که دیگر محتوا های سایت شما با یک دیگر رقابت نمیکنند و اون محتوایی در نتایج گوگل به نمایش درمیاید که به آن تگ کنونیکال داده باشید! همچنین برای استفاده از این تگ نیز میتوانید از افزونه های سئوی وردپرس استفاده بکنید!

این این موضوع را در نظر بگیرید که خود موتورهای جستجو گفته اند اگر از تگ کنونیکال استفاده کرده باشید اما باز هم دیگر محتوای شبیه به هم در نتایج با هم رقابت بکنند میتوانند دلایل خاصی داشته باشد و ما نیز این موضوع را مورد برسی قرار داده ایم و بوده اند محتوا هایی که از تگ کنونیکال استفاده کرده باشند اما موتورهای جستجو مانند گوگل این تگ را نادیده بگیرند!

ریدایرکت 301 یا تگ کنونیکال, کدام یک بهتر است؟

حالا پس از این که با این دو ویژگی یعنی ( تگ کنونیکال و ریدایرکت 301 ) آشنا شده ایم و کاربرد آن را فهمیدیم نوبت به آن میرسد که بفهمیم از کدام یک باید در محتوا های شبیه به هم استفاده بکنید و از رقابت محتوا های تکراری جلو گیری بکنیم!

حالا با توجه به این موضوع که موتورهای جستجو ممکن هست تگ کنونیکال را کاملا نادیده بگیرند و محتوا های شما با یک دیگر رقابت بکنند بهترین گذینه استفاده از ریدایرکت 301 میباشد و طبق برسی های تیم تی اف نت پلاس این موضوع در سایت های بسیار معتبر خارجی نیز اشاره شده است و ریدایرکت 301 پیشنهاد میشود  و برای این که بتوانید از رقابت محتوا های خود با یک دیگر جلو گیری بکنید باید از صفحه های مشابه کم ارزش را به صفحه اصلی ریدایرکت بزنید!

حالا برای این که بتوانید بهترین تصمیم را در این موضوع که از ریدایرکت 301 یا تگ کنونیکال در کدام صفحات استفاده بکنید برای شما مثال هایی را خواهیم زد تا بتوانید با توجه محتوا های خود بهترین گذینه را انتخاب نمایید.

در چه زمانی باید از ریدایرکت 301 استفاده کرد؟

شما باید بتوانید شرایط مختص به خود محتوای ریدایرکت را به صورت دقیق تشخیص بدهید به طور مثال باید محتوا هایی که ( یک محتوای جدید برای محتوای قبلی خود ایجاد کرده باشدی و یا محصولات یا محتوا های تکراری در سایت خود باید ریدایرکت بزنید به یک محصول کاملتر, زمانی که یک محتوایی را از سایت حذف میکنید اگر محتوای مشابه وجود داشته باشید باید ریدایرکت 410 بزنید! و یا هنگامی یکی از لینک های محتوای شما تغییر پیدا میکند! ) در این موارد باید از ریدایرکت استفاده کرد!

در چه زمانی باید از تگ کنونیکال استفاده کرد؟

خوب حالا مرسیم نوبت به زمان استفاده از تگ و کنونیکال خوب مواقع زیادی در این تگ وجود ندارد و تنها میتوانید به طور مثال زمانی که ( یک محصول یا مقاله شما چندین نوع دسته بندی دارد تگ کنونیکال بزنید به دسته بندی اصلی محصول و یا زمانی که پارامتر های مختلفی برای یک URL ایجاد میشود میتوانید از این تگ استفاده نمایید. ) و در غیر این صورت کاربر خاصی ندارد!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

و در آخر اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی داشته باشیم میتوانیم در این جمع بندی اشاره کنیم که استفاده از تک کنونیکال اصلا کابرد خاصلی نخواهد داشت و پر استفاده ترین این ها ریدایرکت 301 میباشد چرا که بار ها پیش آماده که موتور های جستجو تگ کنونیکال را به صورت کامل نادیده گرفته اند!

امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم کمکی برای رشد وب سایت شما کرده باشیم اگر هر گونه سوالی در این زمینه داشته باشید میتوانید در بخش نظرات همین پست از ما بپرسید!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.