آموزش های امنیتی, خطا ها و ارور های وردپرس

غیر فعال سازی حالت دیباگ وردپرسی – صد در صد تصمینی

غیر فعال سازی حالت دیباگ وردپرسی

با نام و یاد خدای بزرگ, امروزه سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از محبوب ترین سایت ساز های دنیا میباشد! اما با این وجود ممکن است در برخی از مواقع دچار مشکل شود و یک حالت بسیار کاربردی برای دیباگ دارد اما همین موضوع میتواند برای افرادی که تازه با این سیستم وردپرس آشنا شده اند یکمی دردسر ساز باشد!

ما در این مقاله از وب سایت تی اف نت پلاس قصد داریم یاد بگیریم تا این حالت را به صورت کاملا اصولی غیر فعال سازی بکنید البته باید در نظر گرفت تنظیم خاصی در پیشخوان سایت وجود ندارد و باید این مورد را طبق آموزش زیر پیش بریم با ما در ادامه این آموزش همراه باشید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • قابلیت دیباگ در وردپرس چگونه کار میکند؟
  • فعال سازی و غیر فعال سازی حالت دیباگ در وردپرس
  • چرا بعد از غیر فعال سازی حالت دیباگ ارور نمایش میدهد؟
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

قابلیت دیباگ در وردپرس چگونه کار میکند؟

حالت دیباگ وردپرس یکی از ویژگی های برتر این سیستم مدیریت محتوای میباشد چرا که با این حالت میتوانید تمامی مشکلات سایت خود را در چشم به هم زدن پیدا بکنید آن ها رفع بکنید اما در برخی از مواقع میتوانید به تجربه کاربری سایت ضربه بزند چرا که با فعال بودن این حالت بقیه افراد نیز ارور ها را مشاهده میکنند!

حالت این ویژگی میتواند تنها در زمانی به کار بیاید که مدیر سایت بخواهد مشکلات سایت خود را برسی و رفع نماید اما در غیر این صورت باید این ویژگی وردپرس غیر فعال باشد و همان طور که گفته در صورت فعال بودن همیشگی این ویژگی میتواند به تجربه کاربری ( XL ) سایت ضربه بزند.

فعال سازی و غیر فعال سازی حالت دیباگ در وردپرس

در واقع فعال سازی و یا غیر فعال سازی حالت دیباگ در وردپرس بسیار کار ساده و راحتی است برای انجام هر کدام از تغییرات تنها کافیست وارد هاست میزبانی وب سایت خود بشوید و از قسمت File Manger -> Public_HTML -> wp-config.php را ادیت بزنید و همانند آموزش پیش بروید!

به آخر های کد های فایل wp-config.php بروید و در این قسمت یک قطعه کد مشاهده خواهید کرد به شکل زیر میباشد اگر در قسمت پایانی کد کلمه ( flase ) نوشته شده باشد حالت دیباگ وردپرس شما غیر فعال میباشد اما اگر کلمه ( true ) نوشته شده باشد حالت دیباگ سایت فعال میباشد!

define( 'WP_DEBUG', false );

دقیقا به همین راحتی میتوان تشخیص داد که حالت دیباگ در سایت شما فعال است یا خیر اما یک نقطه وجود دارد و آن هم این است که این حالت همیشه باید در سایت غیر فعال باشد و تنها مواقعی حالت دیباگ وردپرس فعال شود که میخواهید هشدار ها و ارور های سایت را مشاهده نمایید و پس از برسی هشدار های سایت این حالت را در سایت خود غیر فعال نمایید!

چرا بعد از غیر فعال سازی حالت دیباگ ارور نمایش میدهد؟

جدیدا گزارشاتی مبنی بر این که حالت دیباک سایت غیر فعال میباشد اما باز ارور در سایت دیده میشود بنابراین ما نیز تصمیم گرفته ایم که یک روش و با قرار دادن یک قطعه کد در فایل wp-config.php این مشکل را به صورت صد در صد تضمینی حل بکنیم تا دوباره با چنین مشکلاتی رو به رو نشوید.

برای غیرفعال سازی کامل حالت دیباگ سایت وردپرسی ابتدا وارد هاست خود بشوید و از قسمت File Manager -> Public_HTML -> wp-config.php بروید و فایل wp-config.php را ادیت بکنید در انتهای کد های فایل قطعه کد زیر را پیدا بکنید و تا قطعه کد جدید را جای گذاری بکنید.

define( 'WP_DEBUG', false );

پس از پیدا کردن قطعه کد بالا در فایل wp-config.php تنها کافیست قطعه کد پایین را جای گذاری کد بالایی بکنید و سیو بزنید بعد از انجام تغییرات سایت خود را دوباره تست بکنید و مطمعنا دیگر به هیچ عنوان ارور ها و هشدار های سایت نمایش داده نخواهد شد و شما میتوانید این حالت را به کامل تضمینی غیر فعال نمایید.

@ini_set ( 'display_errors', 'off' );
@ini_set ( 'error_reporting', E_ALL );
define ( 'WP_DEBUG', false );
define ( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false );

پس از جای گذاری کد بالا سایت خود را دوباره برسی نمایید به همین راحتی مشاهده خواهید کرد که دیگر حالت دیباک وردپرس به صورت کامل غیر فعال شده است و توانسته اید یک روش کاملا اصولی برای غیر فعال سازی این ویژگی وردپرس پیش بروید!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشید و توانسته باشیم کمکی در راستای رشد وب سایت شما کرده باشیم! همچنین اگر علافه مند به ارور های راج وردپرس هستید میتوانید مقاله آموزشی ( ارور 413 و رفع خطا 413 veguest entitiy too large در وردپرس ) مطاله فرمایید!

همچنین اگر در این زمینه به مشکل بر خوردید میتوانید سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید ما تمام سعی خود را خواهیم کرد تا پاسخگوی مشکلات شما باشیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.