مطالب دسته بندی نشده

آموزش کامل غیر فعال کردن قالب وردپرس

آموزش کامل غیر فعال کردن قالب وردپرس

با نام و یاد خدای مهربان. با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی اف نت پلاس. امروز در این مقاله آموزشی ، سعی داریم تا غیر فعال کردن قالب وررپرس را به صورت کاملا جامع و مفهومی برایتان توضیح دهیم. اگر شما نیز مقصد غیر فعال کردن قالب وردپرس خود را دارید ، میتوانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

در این مقاله تصمیم گرفته ایم تا غیر فعال کردن وردپرس و حتی حذف یک قالب را به صورت مجله ای و تک تک برایتان بیان کنیم. پیش تر در مقاله انتشار داده شده معرفی بهترین قالب های وردپرس از ارزش واقعی وردپرس برایتان گفتیم. وانواع آن را برایتان معرفی کرده ایم. حال اگر شما قالب وردپرس خود را تغییر داده اید.

شاید بخواهید که قالب قدیمی خود را که دیگر از آن استفاده نمی کنید حذف کنید. اصلا شاید هزاران قالب دیگر دارید که میخواهید آن‌ها ارا حذف کنید. حال در این مقاله به آسانی به شما خواهیم گفت که چگونه میتوانید این کار هارا به راحتی انجام دهید. پس در این مقاله با ما همراه باشید

آنجه در این مقاله میخوانید:

  • چرا باید یک قالب وردپرس حذف شود؟
  • تفاوت بین غیر فعال کردن و حذف یک قالب وردپرس چیست؟
  • آیا حذف قالب های وردپرس قدیمی ایمن است؟
  • آماده سازی قبل از حذف یک قالب وردپرس
  • حذف یک قالب وردپرس
  • اگر به طور تصادفی یک قالب وردپرس را حذف کنید ، چه می شود؟
  • نتیجه گیری

چرا باید یک قالب وردپرس حذف شود؟

در این مقاله غیر فعال کردن قالب وردپرس تصور کنید شما به عنوان مدیر سایت ، ممکن است که مدت ها از یک قالب وردپرس استفاده کنید و در این حالت به شما پیشنهاد می‌کنیم که آن قالب وردپرس را حذف کنید. حال به چه دلیل به شما میگوییم که قالب اضافه را حذف کنید.

1_برخی قالب های وردپرس به زبان phpنگارش شده اند و میتوان آنهارا مخفی کرد. و کد مخرب و بدافزار را روی سایت استفاده کرد. (در هنگام خطر)

2_با نصب انها اندازه های پشتیبان افزایش می یابد و افزونه های امنیتی وردپرس (معرفی افزونه های کاربردی برای سایت های وردپرس) شما برای به اتمام رساندن یک اسکن یا بیشتر طول می کشد.

3_حتی اگر از این قالب ها هم استفاده نمی کنید ، اما به روز رسانی آنها رو دریافت خواهید کرد.
لازم به ذکر است که بگویم برخی کاربران یک یا تعدادی ، قالب را جهت تست کردن نصب می‌کنند. و بعد آن ها را کنار می‌گذارند.

طبق تحقیقات مشخص شده که شما باید برای انجام آزمایشات و تست های خود از یک سایت که مرحله بندی شده است ویا از یک وردپرس استفاده کنید که محلی باشد این کار موجب می شود ، که قالب های اضافی شما تاثیر منفی روی قالب موجود شما نگذارد.

تفاوت بین غیر فعال کردن و حذف یک قالب وردپرس چیست؟

در این مقاله از غیر فعال کردن قالب وردپرس به شما خواهیم گفت. که وردپرس اجازه نگهداری چند قالب را به شما نمی‌دهد. به عبارت کلی ، وردپرس فقط می‌گذارد که شما یک قالب را به عنوان قالب فعال خود نگه دارید. پس شما به عنوان مدیر سایت میتوانید تعداد زیادی قالب برای وب ساید خود نصب کنید.

اما هرگز نمیتوان این قالب هارا فعال و راه اندازی کنید. فقط و فقط این قالب ها روی نرم افزار شما نصب شده اند. همانطور که در بخش قبلی به شما گفتیم شما اگر قالب های بسیاری را نصب کنید ، پیام های به روز رسانی آنها را به صورت یک به یک دریافت خواهید کرد. پس برای از بین بردن کامل یک قالب ، تنها یک راه وجود دارد. و آن هم این است که شما باید قالب خود را به صورت کامل حذف کنید. و آن را از بین ببرید.

آیا حذف قالب های وردپرس قدیمی ایمن است؟

در مقاله غیر فعال کردن قالب وردپرس جواب ما به این سوال مثبت است. اگر قالب اضافی را پاک کنیم خطری مارا دنبال نخواهد کرد. در واقع اگر قصد دارید عملکرد وب سایت خود را بهبود ببخشید ، باید یک قالب نصب شده برای آن در نظر بگیرید. نه بیشتر. پس این همان قالب است که وردپرس نرم افزار شما آن را نشان می دهد. به بخش نمایش سایت خود مراجعه کنید.

وقالب مورد نیاز خود را انتخاب کنید. طبق تحقیقات مشخص شده که بهترین قالب برای وب سایت شما میتواند قالب 2020یا2019 باشند. اما توجه داشته باشید ، اگر این قالب را نصب کنید قالب فعلی شما با مشکل مواجه شده و کار نخواهد کرد. اما دقت داشته باشید که در صورت داشتن قالب Child باید حتما شما قالب اصلی را در وب سایتتان نصب کنید. در غیر فعال کردن قالب وردپرس حالا به آسانی میتوانید قالب اضافی خود را حذف کنید.

آماده سازی قبل از حذف یک قالب وردپرس

در مقاله غیر فعال کردن قالب وردپرس شما به عنوان یک مدیر سایت ، یک قالب وردپرس را برای خود سفارشی کرده اید. یعنی تغییرات بسیاری روی آن ایجاد کرده اید. و قصد دارید که در صورت حذف این قالب این تنظیمات را برای خود محفوظ نگه دارید. پیشنهاد ما این است که یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس یا همان بکاپ ، (آموزش بکاپ گیری از سایت )تهیه کنید.

برای انجام این کار غیر فعال کردن قالب وردپرس میتوانید ftpیا همان file managerاستفاده کنید. به پوشه wp_Themes و پس از آن content رفته و پوشه غیر فعال را بارگیری و آن را به صورت کامل ذخیره کنید. حالا که از تهیه نسخه پشتیبان مطمئن شدید ،می‌توانید به آسودگی قالب وردپرس خود را حذف کنید.

حذف یک قالب وردپرس

همانطور که می دانید ، روش های بسیاری برای غیر فعال کردن قالب وردپرس وجود دارد. که این روش ها عبارت اند از :

1.این بخش ساده‌ترین بخش برای غیر فعال کردن قالب وردپرس و حذف آن است. در این بخش باید به گزینه صفحه نمایش پوست ها رفته و قالب دلخواه را به همین سادگی حذف کنید. با کلیک روی این قالب جزئیات برای شما آشکار می شود. گزینه حذف را انتخاب و آن‌را تایید کنید.

2. غیر فعال کردن قالب وردپرس از طریق FTP:این روش نسبت به روش قبلی ، کمی پیچیده تر است. اگر شما نمی توانید به مدیریت وردپرس بروید ، این روش را امتحان کنید. پس توسط FTP به سایت خود متصل شوید. حال به بخش Themes و پس از آن به wp_content مراجعه کنید. حال پوشه تم دلخواه را حذف کنید.

آموزش حذف یک قالب وردپرس

3.حذف قالب وردپرس با استفاده File Manager :در این بخش اگر شما نمی توانید به آسانی از FTP استفاده کنید ، می‌توانید File Manager را انتخاب کنید. حال می توانید محتویات وب سایت خود را توسط FTP مرور کنید. در این حالت به پوشه ی Themes پس از آن به wp_content و سپس به public _html مراجعه کنید. حال روی قالب انتخابی خود کلیک راست کرده ، و به آسانی آن را حذف کنید.

اگر به طور تصادفی یک قالب وردپرس را حذف کنید ، چه می شود؟

اگر ناخواسته یک قالب را حذف کردید ، اصلا نگران نباشید. به آسانی میتواند آن را بازگردانید. روش های مختلفی برای این کار وجود دارند. که آن را برایتان بیان خواهم کرد. در ابتدا خواهیم گفت که می‌توانید قالب تان را از نسخه پشتیبان دریافت کنید.

این کار آسوده است. اما اگر این حالت باعث بازگردانی قالب نشد ، می‌توانید به صورت مجدد آن قالب را دانلود و نصب کنید. حتی می توانید نسخه جدید از قالب تان را نیز بارگیری کنید. بسته به نیاز و فعالیت شماست که کدامیک را انتخاب می کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله آموزشی ، همه چیز را در رابطه با غیر فعال کردن قالب وردپرس برایتان گفتیم. و همه جوانب را برای شما به صورت کامل توضیح دادیم. علت های حذف قالب قدیمی و تفاوت های میان غیر فعال کردن و حذف قالب را برایتان بیان کردیم.

و در پایان امید داریم که توانسته باشیم ، همه چیز را به صورت کامل و جامع برایتان بیان کنیم. اگر علاقه مند به موضوعاتی از این قبیل هستید ، به وبلاگ ما در تی اف نت پلاس مراجعه کنید. نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.