بهینه سازی سایت

الگوریتم EMD – دامنه تطبیق دقیق یا Exact Match Domain چیست؟

الگوریتم EMD چیست؟

با نام و یاد خدای بزرگ, درواقع کلمه ( EMD ) مخفف کلمه ( Exact Match Domain ) میباشد. درواقع الگوریتم EMD مخصوص سایت هایی میباشد که دامنه آن ها با کلمه کلیدی سایت یکی میباشد به طور مثال فرض بکنید یک دامنه به اسم ( damin.com ) میباشد و کلمه کلیدی اصلی این سایت نیز کلمه ( damin ) میباشد! در این صورت این وب سایت شامل الگوریتم EMD میباشد!

جالب است بدانید این موضوع میتواند بر روی سئوی سایت تاثیر گذار باشد چرا که اگر دامنه شما با کلمه کلیدی سایت یکی باشد رتبه های بهتری را در گوگل کسب خواهید کرد! ما در مقاله های قبلی بسیاری از الگوریتم های گوگل را توضیح داده ایم اما امروز در این مقاله از تی اف نت بلاگ با ما همراه باشید تا با الگوریتم EMD به صورت کامل آشنا بشویم!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • چرا الگوریتم EMD در گوگل ایجاد شد؟
  • الگوریتم Exact Match Domain شامل چه سایت هایی میباشد؟
  • هدف از الگوریتم دامنه تطبیق دقیق چیست؟
  • آیا در انتخاب دامنه باید به الگوریتم EMD توجه کرد؟
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

چرا الگوریتم EMD در گوگل ایجاد شد؟

اگر به این موضوع دقت کرده باشید ما در بالا گفتیم که این الگوریتم میتواند به سئوی سایت تاثیر گذار باشید و اگر اسم دامنه شما با کلمه کلیدی سایت یکی باشد میتوانید در گوگل به نتایج بالاتری دست پیدا بکنید! بنابراین در گذشته بسیاری از سئو کار ها از این موضوع سئو استفاده کردند! و سایت های بی کیفیت را تنها با استفاده از این ویژگی به نتایج اول گوگل میرسیدند و افرادی که سایت خود را با سئوی کلاه سفید پیش رفته بودند را کنار میزدند!

در نتیجه گوگل نیز به امر پی برد و آن زمان الگوریتم Exact Match Domain را ایجاد کرد! تا برابری و عدالت سایت ها را در میان بگذارد زمانی که این الگوریتم در سال 2012 شروع به کار کرد بسیاری از سایت هایی که از این طریق به رتبه های اول گوگل دست پیدا کردند از میان رفتند و حتی صفحات آن ها در گوگل حذف شد!

در واقع کار این الگوریتم EMD این است که سایت هایی که از این ویژگی سئو استفاده میکنند را شناسایی و جزیمه کند! اگر شما از این ویژگی در سایت خود استفاده میکنید با محتوای بسیار کامل و حرفه ای ایجاد نمایید تا توسط این الگوریتم جریمه نشوید! البته ناگفته نماد که این ویژگی میتواند در سایت بسیار تاثیر گذار باشد اما تنها نباید به این موضوع اتکا کرد و باید سایت خود را با تولید محتوای یونیک تکمیل نمایید!

الگوریتم Exact Match Domain شامل چه سایت هایی میباشد؟

همانطور که در مطالب بالا گفته شد سایت هایی تحت تاثیر این الگوریتم قرار میگیرند که از این ویژگی استفاده میکنند اما محتوای بی کیفیت و نا مناسبی ارائه میدهند بنابراین اگر شما در سایت خود از محتوای با کیفیت و حرفه ای ارائه میدهید نیازی به نگرانی نیست چرا که توسط این الگوریتم جریمه نخواهید شد! اجازه بدهید یک نقطه جالب در این زمینه بگوییم! اگر دامنه شما غیر از پسوند .com باشد در صورت ارائه محتوای بی کیفیت جریمه سنگین تری خواهید شد! چرا که این الگوریتم دامنه های دیگر را جریمه بشدت سنگین تری میکند!

هدف از الگوریتم دامنه تطبیق دقیق چیست؟

بسیاری از سئو کار ها در این موضوع فکر میکنند که اگر دامنه با اسمی یکسان با کلمه کلیدی سایت بسازند توسط این الگوریتم جریمه خواهند شد اما این تفکر کاملا اشتباه است چرا که گوگل تنها سایت هایی را جریمه خواهد که قصد داشته اند از این ویژگی سئو استفاده بکنند بنابراین اگر از ویژگی Exact Match Domain در سایت خود استفاده میکنید و محتوای با کیفیت ارائه میدهید تاثیر بسیار مثبت تری در گوگل تجربه خواهید کرد!

در نتیجه کار الگوریتم دامنه تطبیق دقیق این است که سایت هایی که محتوای بی کیفیت و نامناسبی دارند و قصد سئو استفاده دارند را جریمه کند بنابراین با تولید محتوای با کیفیت در سایت خود میتوانید از این ویژگی استفاده کرده و به نتایج اول و برتر گوگل دست پیدا بکنید!

آیا در انتخاب دامنه باید به الگوریتم EMD توجه کرد؟

بله اگر قصد دارید یک دامنه برای خود تهیه بکنید توصیه میکنیم این ویژگی را در نظر بگیرید چرا که الگوریتم Exact Match Domain میتواند تاثیر مثبتی در سئوی سایت داشته باشد اما توجه داشته باشید که این ویژگی دیگر مثل گذشته نیست و تاثیر بسیار کمی در سئوی سایت دارد!

یک نقطه جالب در زمینه وجود دارد! این است که بدلیل این که سایت های ما به صورت فارسی میباشد و اکثر دامنه ها به صورت انگلیسی ثبت میشود نمیتوانیم از این ویژگی زیاد استفاده بکنیم مگر این که دامنه خود را به صورت فارسی انتخاب نمایید و اصلا این موضوع که دامنه فارسی باشد توصیه نمیشود!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این مقاله آموزشی متوجه شدیم که ( الگوریتم EMD چیست؟ و چه کاربردی در سایت دارد ), توصیه میکنیم که حتما در انتخاب و ثبت دامنه برای خود از این ویژگی استفاده بکنید چرا که میتواند تاثیر مثبتی در سایت شما بگذارد! امیداواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد! اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید حتما در بخش نظرات همین پست برای ما ارسال نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.