خطا ها و ارور های وردپرس

ارور 413 و رفع خطا 413 veguest entitiy too large در وردپرس

ارور 413 و رفع خطا در وردپرس

با نام و یاد خدای مهربان. با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی اف نت پلاس. امروز در این مقاله آموزشی قصد داریم این موضوع ارور 413 و رفع خطای 413 را به صورت کامل و جامع و مفهومی برایتان بیان کنیم. در ابتدا قصد داریم این موضوع ارور 413 و رفع خطای 413 را بیان کنیم. و شما را تا حدودی با این خطا ها آشنا کنیم.

حال لازم است بگوییم این خطا از دیگر خطا هایی است که ما در وردپرس با آن مواجه می شویم. این خطا معمولاً به دلیل محدودیت هایی که در هاست برای آپلود فایل ها موجود است رخ می دهد. هنگامی که این خطای 413 ایجاد می شود پیغام verguest Entity too large برای شما نشان داده می شود.

که نشان دهنده این است که حجم فایل انتخابی بالا بوده و امکان نصب آن وجود ندارد. همانطور که می دانید ، این فایل را می تواند یک قالب وردپرسی و یا یک افزونه باشد که شما قصد نصب و راه اندازی آن را دارید. در واقع ما در این مقاله سعی کردیم ارور 413 رفع خطای 413 را کامل بیان کنیم.

پس همانطور که می دانید شما در حین آپلود فایل ها و یا افزونه ها در وردپرس با خطای 413 مواجه می شوید. که با مشاهده این متن به آسانی متوجه می‌شوید که حجم فایل انتخابی شما زیاد است. پس در این مقاله آموزشی با ما همراه باشید. تا موضوع ارور 413 و رفع خطای 413 در وردپرس را به شما آموزش دهیم. حال در این مقاله آموزشی با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • دلیل ارور 413 request entity too large
  • راهکار اول: افزایش حجم آپلود از طریق فانکشن قالب
  • راهکار دوم: افزایش حجم آپلود از طریق htaccess
  • راه کار سوم : آپلود افزونه یا قالب به صورت دستی
  • نتیجه گیری

دلیل ارور 413 request entity too large

همانطور که گفته شد هنگامی که شما قصد نصب وراه اندازی قالب( معرفی بهترین قالب های وردپرس) و یا افزونه (معرفی بهترین افزونه های کاربردی برای سایت های وردپرس) را دارید با این خطا مواجه می شوید. همانطور که گفتیم این خطا به علت محدودیت هایی از جانب شرکت هاستینگ که برای فایل هایی با حجم بالا ایجاد میشود.

پس اگر امکان آپلود فایل حجم در هاست وجود نداشته باشد خطای 413 در بخش وردپرس و یا request entity too large برای شما ایجاد شده و به نمایش در می آید. پس در واقع شما باید فایل های کم حجم را انتخاب کنید. تا با این خطا مواجه نشوید. پس حالا برای اطلاعات بیشتر در رابطه با ارور 413 و رفع خطا 413 در این مقاله آموزشی با ما همراه باشید. تا برای شما راهکارهایی را بیان کنیم.

راهکار اول: افزایش حجم آپلود از طریق فانکشن قالب

راهکار اول از ارور 413 و رفع خطا 413 را برایتان بیان می کنیم فقط به این موضوع توجه داشته باشید که این راهکار افزایش حجم آپلود از طریق فانکشن قالب بسیار کاربردی و جامع است. برای شروع در این زمینه تنها کافی است این کدها را در فایل فانکشن وارد کنیم. یعنی فایل(functions.php) را به قالب خود اضافه کنید.

در این هنر بلافاصله وارد هاست شده و فایلFile Manager را انتخاب کرده و وارد صفحه مدیریت فایل ها شوید.حال لازم است بهpublic_html/wp-content/themes رفته و وبسایت فعال را برگزینید و به پوشه قالب رفته و فایلfunctions.php را برگزیده و با کلیک راست کردن انتخاب کردن آن گزینهEdite برای آن انتخاب کنید تا بتوانید فایل انتخابی خود را به صورت کامل ویرایش کنید.

ini_set(‘upload_max_size’ , ‘ 12 & M’)

ini_set(‘post_max_size’ , ‘ &’)

ini_set(‘Max_execution_time’ , ‘300’)

خوب به این نوشته نگاه کنید آن ها دقت کنید همانطور که در خط اول و دوم مشخص است حداکثر حجم که می توانید یک فایل را آپلود کنید128 مگابایت از البته لازم به ذکر است که بگوییم شما می توانید این مقدار را به آسانی تغییر دهید آن هم به صورت دستی.

حال تصور کنید شما قصد آپلود فایل با حجم بالا تر را دارید آنگاه به آسانی می‌توانید این رقم را طبق میل و خواسته خود کم و زیاد کنید. حال نگاهی به خط سوم بیندازید به شما چه می‌گوید؟ از آن چه می فهمید؟

به خوبی مشخص است که این خطه مدت زمانی مرتبط است که زمان می‌برد فایل اتحادیه شما آپلود شود. اگر فایل شما آپلود نشد و با مشکل مواجه شد آنگاه به آسانی می توانید مقدار این مدت زمان و تغییر داده و آن را چند برابر کنید.

راهکار دوم: افزایش حجم آپلود از طریق htaccess

در این بخش از مقاله ارور 413 و رفع خطا 413 تنها کافیست یک سری کد را به فایل htaccess درخواست بیفزایید.که برای اطلاعات بیشتر در رابطه با htaccess به مقاله (بازسازی و ساخت فایل htaccess در وردپرس) مراجعه کنید.و به File Manager رفت و وارد صفحه مدیریت فایل ها در هاست شوید.حالا لازم است مسیر public_html را طی کنید.

در این راه تنها لازم است به دنبال فایل هایی با عنوان htaccess. بگردید همانطور که مشاهده می کنید این فایل یک نقطه دارد که این نقطه نشان دهنده این فایل مخفی است. حال اگر این فایل نمایش داده نمی شود در این صفحه وارد تنظیمات شده و آن را انتخاب کنید. حالا پنجره‌ای برایتان به نمایش درمی‌آید که تنها کافیست که گزینه Show hidden files را انتخاب کنید.

و تیک آن را فعال کنید. اما توجه داشته باشید که حتما حتما روی گزینه save کلیک کنید و حتماً اعمال تغییرات خود را ذخیره کنید تا ماندگار باشند. به راحتی فایل htaccess. مشخص می‌شود که شما می توانید به آسانی با راست کلیک کردن انتخاب گزینه ای به نام Edite به صفحه ای که شامل ویرایش فایل است هدایت می شوید.

Php_value upload-max-file siz 128 M

Php_value post-max-size 128

Php_value max-execution-time 300

Php_value max-input-time 300

کد هایی که مربوط به وردپرس است را بیابید در خط بعدی آن کدهای بالا را بیافزایید.و در ادامه مقاله ارور 413 رفع خطا 413 با ما همراه باشید.

راهکار سوم : آپلود افزونه یا قالب به صورت دستی

در این مقاله از ارور 413 و رفع خطای 413 می خواهیم بگوییم که اگر این دو روش بالا را انجام دادید و توانستید ذره‌ای از مشکل را حل کنید و فایل های انتخابی خود را در وردپرس آپلود کنید ، با خطای 413 و رفع خطای 413 مواجه شدید ، آنگاه می توانید به صورت دستی مشکل خود را برطرف کنید.

پس برای انجام این کار تنها کافیست پس از ورود به هاست به بخش file Manager رفته و مانند بخش قبلی به صفحه مدیریت فایل راه یابید. حالا تنها کافیست مسیر public _html/wp_content را طی کنید. لازم به ذکر است بدانید اگر قصد آپلود فایل را دارید که مرتبط با افزونه وردپرس به پوشه plugins رفته و فایل zip را در این قسمت آپلود کنید.

حالا کلیک راست کرده و گزینه Extract را انتخاب و آن را از حالت فشرده خارج کرده و آن را بر لیست افزونه ها اضافه می کنیم. تا در انتها با رفتن به پیشخوان در وردپرس بتوانیم افزونه ها را فعال کنید. حال اگر فایلی که آن را آپلود کرده اید مرتبط به قالب وردپرس است به پوشه قالب یا همان Themes می‌رویم.

و فایل zip مرتبط با قالب وردپرس را در این بخش آپلود می کنیم. حال صبر می کنیم تا فایل آپلود شود. سپس از آن روی گزینه انتخابی کلیک راست کرده و با انتخاب گزینه Extract آن قالب را از حالت فشرده خارج کرده و آن را به لیست قالب ها می افزاییم. قالب ها را در صفحه پوسته پیشخوان اضافه می کنیم.

و در انتها مسیر پیشخوان وردپرس>نمایش> پوسته ها می‌توانیم قالب افزوده شده و آپلود شده که دیگر هیچ ایرادی ندارد ، با خطای 413 مواجه نمی‌شود را مشاهده ، و آن را به صورت کامل فعال کنیم. حالا با انجام این روش اطمینان داریم که شما توانسته باشید مشکلات خود را در این زمینه برطرف کنید.

از روش اول شروع کنید و در صورت برطرف شدن مشکل تان حتماً و حتماً این راهکار را هم آپلود ، افزونه یا قالب به صورت دستی است را ، در مقاله ارور 413 و رفع خطای 413 استفاده و آن را تک به تک اجرا کنید.

نتیجه گیری

ما امروز در مقاله ارور 413 و رفع خطای 413 سعی بر این داشتیم تا این موضوعات را به صورت کامل و جامع برایتان بیان کنیم. و شما را از هر مطلب دیگری بی نیاز سازیم. در واقع شما می توانید با مطالعه این مقاله ارور 413 و رفع خطای 413 مشکل خود را در این زمینه به خوبی برطرف کنید.

امیدواریم که با مطالعه راهکارهایی که برای شما بیان کردیم ، توانسته باشید مشکل آپلود نشدن فایل ها را برطرف کنید. اگر با خواندن این مقاله باز هم نتوانستید مشکلات خود را برطرف کنید آنگاه می توانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید. اگر علاقمند به موضوعاتی از این قبیل هستید ، به وبلاگ ما در تی اف نت پلاس مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.