مطالب دسته بندی نشده

خطا This site ahead contains harmful programs در وردپرس

خطا This site ahead contains harmful programs در وردپرس

به نام باشکوه ترین خالق هستی . سلام عزیزانم حتما برایتان پیش آمده ک  با خطا در وردپرس This site ahead contains harmful programs مواجه شده باشید ما امروز در وبلاگ تی اف نت پلاس می  خواهیم به شکلی دقیق این موضوع را بررسی کنیم . خب اصولا این مشکل به دلیل وجود کد های مخرب در آن آدرس می باشد و این خطا برای جلوگیری از باز شدن فایل های مخرب در صفحه کاربر آشکار می شود. البته این خطا دلیل اصلی دیگری هم دارد و آن ویروسی بودن سایت را نشان می دهد .

در واقع زمانی ک شما با استفاده از آدرسی به شکلی مستقیم وارد سایتی می شوید قطعا از ویروسی بودن و نبودن آن اطلاعی نخواهید داشت و در اینجاست ک  خطا This site ahead contains harmful programs در وردپرس به کمک شما خواهد آمد . و این اخطار موجب میشود تا فایل های مخرب و ویروس ها در صفحه کاربر پخش نشود . حتما می پرسید پس برای رفع آن باید چه کنیم ؟ در ادامه با ما برای رفع این اخطار همراه شوید .روش های زیادی برای حل این مشکل را برای شما قرار داده ایم .

آنچه در این محتوا خواهیم گفت :
  • تشخیص ویروسی بودن سایت
  • ابزار Transparency report برای اسکن سایت ویروسی
  • استفاده از اسکنر هاست Cpanel virus scanner
  • شناسایی فایل های مخرب با افزونه WP AUTHENTICITY CHECKER
  • فعال نمودن قالب پیش فرض و حذف افزونه ها
  • استفاده از ابزارک های وردپرس
  • نتیجه کلی

تشخیص ویروسی بودن سایت

شما در اصل زمانی ک به خطا در وردپرس برخورد میکنید باید برای رفع آن ابتدا منشا آن خطا را پیدا کرده و بعد اقدام به حل آن مسئله کنید زمانی ک یک سایتی از یک افزونه و یا قالبی استفاده میکند و همین موضوع باعث ویروسی شدنش می شود امکان آن بسیار زیاد میباشد تا سایت های دیگری هم ک از این افزونه ها استفاده کرده اند هم ویروسی شده باشند و این مانند یک زنجیره در آخر میتواند به کاربر رسیده و سیستم آن را به کلی ویروسی کند. و این امر بسیار زیان بار است .

در واقع به بیان ساده تر میتوانم بگویم ک یک افزونه و یا یک قالب ویروسی میتواند تمام سیستم ها و سایت های زیر نظر خودرا آلوده کرده و در نهایت امنیت سیستم کاربر را به خطر بیندازد . زیرا ک این نوع از ویروس ها قابل انتقال می باشند .و این موضوع یکی از موارد با اهمیت برای گوگل میباشد زیرا ک میخواهد فضایی امن را برای کاربران خود ایجاد کندو همین علت اصلی برای بروز اینگونه خطا This site ahead contains harmful programs در وردپرس میباشد .

ابزار Transparency report

ابزار Transparency report برای اسکن سایت ویروسی

 در رفع خطا در وردپرس یکی از مفید ترین ابزار ها برای اسکن سایت خود و تشخیص ویروسی بودن یا نبودن آن ابزار اسکن Transparency report نام دارد. کار اصلی و تخصصی این اسکنر بررسی و شناسایی ویروس ها و فایل های مخرب در سایت شما می باشد . برای مشخص مودن ویروسی بودن یا بودن سایت خود تنها کاری ک لازم است انجام دهید این میباشد ک ابتدا به آدرس و لینک https://transparencyreport.google.com/safe-browsing/search مراجعه نمایید .

بعد برای شما صفحه ای دارای یک باکس جست و جو نمایان می شود. در این مرحله شما باید آدرس سایت خودرا با پیشنود https:// وارد نمایید و بعد دکمه اینتر را بفشارید. اگر سایت شما در آن حین ویروسی باشد به شکلی قرمز نمایش داده میشود ولی اگر سایت سالمی داشته باشید رنگ سبز را به شما نشان خواهد داد .

ابزار Transparency report برای اسکن سایت ویروسی

استفاده از اسکنر هاست Cpanel virus scanner

این اسکنر هم مانند ابزار Transparency report میتواند تمام فایل های مخرب را در سایت شما بررسی کرده و ویروسی بودن سایت را به شما اطلاع دهد فقط کاری ک باید برای استفاده کردن از آن انجام دهید.برای رفع خطا در  وردپرس باید  ک در مرحله اول باید وارد هاست خود شوید و در آنجا گزینه Advanced را انتخاب کنید.

سپس وارد قسمتی خواهید شد ک تصویرش را در عکس مشاهده میکنید در این قسمت شما موظف هستید ک برای انجام اسکن روی گزینه Virus scanner کلیک کنید.صفحه ای ک برای شما نمایش داده میشود دارای یک بخشی به نام Scan public Web space میباشد. ک برای ادامه کار باید وارد آن شوید .در این مرحله سایت شما مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت و شما برای دیدن و مشاهده نتایج آن باید ک در آخر روی دکمه Scan now بزنید .

شناسایی فایل های مخرب با افزونه WP AUTHENTICITY CHECKER

 در رفع خطا در وردپس یکی از افزونه های کار آمد برای بررسی و تجزیه تحلیل فایل های مخرب افزونه ها و قالب ها در ورد پرس افزونه WP AUTHENTICITY CHECKER میباشد . شما با نصب این افزونه میتوانید تمام فایل هارا با کد هایشان بینید و شناسایی کنید و منبع مشکل را به راحتی پیدا کنید .زیرا ک ین افزونه تمام فایل هارا با کد های درونشان  ک مخرب باشند نمایش میدهد و همین برای تشخیص منشا ویروسی بودن سایت کافی میباشد.در ادامه روش استفاده از این افزونه را به شما خواهم گفت.

ابتدا کار لازم برای استفاده از این افزونه نصب آن میباشد زمانی ک شما موفق به آپلود این افزونه پر کاربرد و مهم کردید نوبت آن میرسد ک وارد پیشخوان سایت شوید در آنجا شما با گزینه WP Auth checker مواجه میشوید برای نمایان شدن فایل های مخرب در قالب و افزونه ها و اطلاع از ویروسی بودن یا نبودن سایت به این بخش مراجعه کنید.

شناسایی فایل های مخرب

فعال نمودن قالب پیش فرض و حذف افزونه ها

راه و روش های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد اگر شما با انجام روش ها و راهنمایی های بالا باز هم موفق به رفع خطا This site ahead contains harmful programs در وردپرس نشدید راه دیگری هم میتوانید بررسی کنید. در این روش شما باید باز هم در قسمت پیشخوان به بخش نمایش پوسته بروید و در آنجا قالب پیشفرضی را ک مشاهده میکنید فعال کنید و بعد از فعال نمودن آن به صفحه ای ک ارور یا همان خطا در آن اتفاق افتاده بروید و صفحه را رفرش یا به زبان ساده تر به روزرسانی کنید. اگر مشکل رفع شد ک خیلیم عالی ولی در غیر این صورت باید تا اینجا فهمیده باشید ک مشکل از قالب نیست .

اگر قالب را آزمایش کردید و مشکل حل نشد به سراغ افزونه ها بروید در پیشخوان قسمت افزونه هارا انتخاب کنید تا وارد قسمت افزونه های نصب شده بشوید در آنجا ابتدا فزونه ای را ک تازه  دست به نصب آن زدید را غیر فعال کرده و دوباره به سراغ آدرس ارور داده شده بروید و آن را رفرش کنید اگر باز هم درست نشد این دفعه به سراغ همه افزونه ها رفته و همه را از دم غیر فعال کرده و دونه دونه فعال کنید و هر بار هم رفرش را در سایتی ک خطا داده شده انجام دهید . به احتمال زیاد بتوانید با این روش مشکل را حل کنید .

استفاده از ابزارک های وردپرس

راهکار آخر برای رفع این خطا This site ahead contains harmful programs در وردپرس امکان دارد ک به قسمت ابزارک ها در پیشخوان بستگی داشته باشد زیرا ک کد هایی در این ابزارک ها میتوان یافت ک باعث بروز این مشکل میشوند و اصولا این نوع کد ها به تبلیغات و ابزار های مورد استفاده در ابزراک ها قرار گرفته اند .پس بهترین کار این است ک ایندفعه برای آخرین بار تلاش خودرا بکنید

و تیری ب تاریکی بزنید.  به سراغ ابزارک ها بروید و ابزارک هایی ک در آن ها کد جاوا اسکریپ و انواع دیگری قرار دارد را غیر فعال کنید. زیرا ک زیاد مسئله مهمی هم نیستند و آسیبی به سایت وارد نمیکنند زیرا ک تنها برای بنر های تبلیغاتی هستند . بع از غیر فعال نمودن آن بازهم یک سری به سایتی ک خطا دریافت کرده بزنید ببینیدک آیا مشکل حل شده ؟ به احتمال زیاد با این چند روش مسئله شما حل خواهد شد .

نتیجه کلی

در نتیجه شما میتوانید با انجام چند روش ساده خطا This site ahead contains harmful programs در وردپرس رفع کنید. فقط نکته ای ک بسیار حائز اهمیت است این میباشد ک به هیچ عنوان این اخطار را بی اهمیت در نظر نگیرید زیرا امنیت شما را تامین میکند .

اگر از این محتوا سودی دریافت کردید و راه حلی مفید یافتید خواهشمندم دیدگاه خودرا برای من ارسال نمایید. و اگر احیانن به خطای دیگری در ورد پرس برخورد کردید برای رفع آن به محتوای رفع خطای عدم برقرار ارتباط امن در وردپرس یک سری بزنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.