بهینه سازی سایت

آشنایی با 8 ویژگی های یک قالب خوب از نظر سئو

آشنایی با 8 ویژگی یک قالب وردپرسی

با نام و یاد خدای بزرگ سلام و درود خدمت همراهان همیشگی وب سایت تی اف نت پلاس امروز میخواهیم در مورد ( ویژگی های یک قالب وردپرس از  نظر سئو ) داشته باشیم تا بتوانیم بهترین قالب ها را برای ساخت یک وب سایت عالی برای خودمان انتخاب بکنیم با توجه داشته باشیم که یک قالب وردپرسی خوب باید ویژگی های متعددی داشته باشد که در ادامه این ویژگی ها به صورت کامل برای شما عزیزان معرفی شده است!

  • به روز شدن همیشگی قالب
  • سازگاری با مرورگر های متفاوت
  • موبایل فرندلی بودن قالب
  • کم بودن حجم قالب
  • کم بودن حجم تصاویر
  • بهینه بودن کد های css
  • سازگاری با شبکه های اجتماعی
  • ساختار و آرایش قالب

ویژگی های یک قالب خوب از نظر سئو

به روز شدن همیشگی قالب

همانطور که میدانید ما در دنیای وب همیشه در حال بروزرسانی هستیم, اکثر پلاگین ها وردپرسی و همچنین خود وردپرس که خود را بروز میکنند باید قالب شما هم در مقابل این بروزرسانی ها بروزشود تا با هم دیگر سازگار باشد و سرعت سایت شما پایین نیایید بنابر این باید قالبی انتخاب بکنید که همیشه تیم سازنده قالب همیشه خود را بروز میکند!

سازگاری با مرورگرهای متفاوت

همانطور که میدانید مخاطبین وب سایت ها از مرورگر های مختلفی استفاده میکنند یعنی برخی از کاربران از مرورگر کروم و برخی از موزیلا و… استفاده میکنند باید قالبی که انتخاب میکنید سازگاری بالایی با مروگرهای متفاوت داشته باشد تا همه کاربرانی که وارد سایت ما میشوند بهترین استفاده را از سایت داشته باشند. در این مورد شما باید به ریسپانسیو بودن قالب وردپرسی نیز توجه خاصی داشته باشید!

موبایل فرندلی بودن قالب

موبایل فرندلی در واقع واکنشگرا بودن سایت است شما باید یک قالی تنتخاب بکنید که کاملا سازگار با موبایل و تبلیت ها هم باشد چرا که این امر باعث میشود تا سایت شما به صورت حرفه ای در کوشی ها و تبلت ها و البته دسکتاپ نمایش داده شود و کیفیت مناسبی را به خود اختصاص بدهد پس به واکنشگرا بودن قالب حتما دقت کافی را داشته باشید!

کم بودن حجم قالب

مورد دیگری که باید در انتخاب قالب به آن توجه شود کم بودن حجم فایل قالب است با اگر قالبی با حجم زیاد انتخاب نمایید احتمال این وجود دارد که سرعت سایت شما کم باشد و این از نظر سئوی سایت خوب نیست پس باید به حجم فایل قالب هم دقت کافی را داشته باشید. توجه کنید که بعضی از قالب با وچود این که حجم بالایی دارد سرعت بسیار مناسبی هم ارائه میدهد این مورد را بسته به نوع قالب تصمیم گیری بکنید!

کم بودن حجم تصاویر

قالب ها در اکثر از تصاویر اختصاصی خود استفاده میکنند بنابراین شما باید به حجم تصاویر قالب هم دقت کافی را به خرج بدهید در این مورد هم اگر حجم تصاویر قالب بالا باشد ممکن است سرعت سایت را کاهش داد و به سئوی سایت مضر باشد. توجه داشته باشید که حجم تصاویر قالب زیاد مهم نبوده ولی در صورت لزوم حتما برسی نمایید!

بهینه بودن کد های css

کدنوسی هر قالب بسیار مهم است و میتواند با سرعت وب سایت رابطه مستقیمی دارد پس شما باید در انتخاب یک قالب خوب به این مورد توجه خاصی داشته باشید بهینه بودن کدهای قالب یکی از موارد مهم هر قالبی است و باید با آخرین بروزرسانی های خود وردپرس سازگار باشد با این کار سایت شما با بهترین سرعت در دسترس خواهد بود!

سازگار با شبکه های اجتماعی

وجود کلید های شتراک گذازی در قالب بسیار مهم میباشد شما باید قالبی انتخاب بکنید که کلید های اشتراک گذاری و یا کلید های فالو را داشته باشد با این امر میتوانید بازدید گنندگان بیشتری را به سمت سایت خود هدایت بکنید. پس حتما روی دکمه های اجتماعی جدی باشد تا سرعت رشد سایت را بالا ببرید!

ساختار و آرایش زیبای قالب

ساختار اصولی در طراحی نائبری سایت و لینک های داخلی به صورت هم زمان کراول صفحات را برای گوگل بسیار آسانتر خواهد کرد با این امر سرعت ایندقس شدن مطالب سایت در گوگل افزایش خواهد شد پس قالبی را برای خود انتخاب بکنید که بتوانید هم زیبایی خاصی را به سایت بدهید و هم ساختار عالی داشته باشید!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.