بهینه سازی سایت

روش های پیدا کردن کلمات کلیدی تکراری در وب سایت

روش های پیدا کردن کلمات کلیدی تکراری

با نام و یاد خدای بزرگ, سلام و دورد خدمت همراهان عزیز, امروز میخواهیم در این مقاله به روش های پیدا کردن کلمات کلیدی در وب سایت بپردازیم, همانطور که میدانید زمانی وب سایت ما در حال رشد و پیشرفت باشد مطمعنا هر روز محتوا های جدیدی در سایت انتشار میشود بنابراین امکان دارید برخی از محتوا ها با یک کلمات تکراری سئوی شده باشند و این کار میتواند به سایت ضربه بزنند بنابراین ما نباید از کلملات کلیدی تکراری در صفحات جدید استفاده نماییم.

در این مقاله هم میخواهیم در مورد کلمات کلیدی تکراری و روش های پیدا کردن آن ها توضیح بدهیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در این مقاله از وب سایت تی اف نت بلاگ همراه باشید! تا اطلاعات بیشتری در این مورد اختصاصی کسب بکنیم.

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • کلمات کلیدی تکراری در سایت
  • روش پیدا کردن کلمه کلیدی در سایت
  • محتوای سایت همیشه مورد برسی قرار بگیرد
  • تجزیه و تحلیل محتوای تولید شده در سایت
  • تصمیم گیری برای محتوا های تکراری
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی

کلمات کلیدی تکراری در سایت

ابتدا بگذارید توضیح بدیم که کلمات کلیدی تکراری در سایت چه زمانی اضافه و ساخته مشود درواقع این کلمات زمانی ایجاد میشود که سایت شما روبه رشد باشد و محتوا های زیادی در سایت انتشار داده شده باشد و مدیر وب سایت به خوبی نتوانند محتوا های تولید شده را کنترول نمایید البته بعضی از مدیران نیز فکر میکنند برای افزایش سئوی سایت باید چندین محتوای مشابه روی کلمات کلیدی داشته باشند در حالی که این کار باعث میشود تا محتوای خودتان در گوگل رقابت بکنند و البته موتورهای جستجو برای این نوع محتوا ها نیز امتیاز کمتری میدهند!

روش پیدا کردن کلمه کلیدی در سایت

روش های پیدا کردن کلمات کلیدی در وب سایت برای اکثر افراد کار سختی به حساب میایید و بیشتر مدیرانی که وب سایت دارند نمیدانند که چگونه این کار را برای سایت خود انجام بدهند بنابراین ما نیز تصمیم گرفتیم در این مقاله روش های پیدا کردن کلمات کیدی تکراری را برای شما عزیزان توضیح بدهیم تا کمکی برای رشد و پیشرفت سایت شما کرده باشیم پس در ادامه این مقاله آموزشی بینظیر با ما همراه باشید.

محتوای سایت همیشه مورد برسی قرار بگیرد

اولین کاری که یک مدیر وب سایت باید برای پیدا کردن یک کلمه کلیدی تکراری انجام دهد این است که شما باید محتوا های متشر شده را تفکیک و دسته بندی نمایید و بعد میتوانید با این روش کلمات کلیدی تکراری سایت را پیدا نمایید به طور مثال اگر شما یک وب سایت در زمینه فروش خدمات خودرو دارید و میخواهید ببنید که کدام صفحات سایت شما بر روی کلمه خدمات خودرو بالا میاید میتوانید از این روش که در ادامه گفته شده است استفاده نمایید

site:YourSite.com "Keyword Research"

برای پیدا کردن کلمه کلیدی تکراری در سایت باید ابتدا وارد سایت گوگل بشوید و در باکس جستجوی گوگل به جای YourSite.com دامنه سایت خود را بنویسید و به جای Keyword Research کلمه کلیدی که میخواهید برسی نمایید را بنویسید به طور مثال در سایت فروش خدمات خودرو میتوانید روی کلماتی از جمله خودرو مورد برسی قرار بدهید به همین سادگی میتوانید کلمات کلیدی تلکراری که در سایت شما ایجاد شدن را پیدا و درست نمایید.

تجزیه و تحلیل محتوای تولید شده در سایت

و حالا بعد از درآوردن کلمات کلیدی تکراری شما باید بتوانید محتوا ها را با یک دیگر مقایسه و بهترین کار را برای سایت خود انجام بدهید برای این که بتوانید یک مقایسه عالی از محتوا های سایت خود داشته باشید شما میتوانید به گوگل سرچ کنسول مراجعه نمایید و با کمک این ابزار محتوا ها را با هم دیگر مقایسه نمایید به طور مثال در قسمت Performance روی نوار فیلتر کلیک کرده و بعد بر روی گذینه Query کلیک نماید و بعد از آن کلمه کلیدی خود را وارد نمایید!

با این کار شما میتوانید موارد مختلفی را مشاهده نمایید که تمامی آن ها بسیار مهم هستند ما در ادامه به چند عدد از این موارد مهم اشاره کرده ایم و بهتر است تمامی موارد را جدی و برای رشد و پیشرفت سایت خود بکار بگیرید! البته این موارد برای رشد سایت شما میباشد.

  • لیست مهمی از کلمات کلیدی سایت
  • آمار کلیک و نرخ کلیک برای کلمات کلیدی سایت
  • لیست صفحات سایت شما که ترافیک دریافت میکنند
  • نمایش میزان ترافیک هر صفحه در سایت

بعد از برسی کلمه کلیدی تکراری در سرچ کنسول به راحتی متوجه خواهید شد که کدام یک از صفحات سایت شما میزان کلیک بالایی دارد یک نقطه که بهتر است بدانید در اکثر مواقع میزان کلیک سایت شما روی کلمات تکراری روی یک صفحه میباشد به طور مثال اگر شما هشت عدد محتوا برای روی یک کلمه مشابه بالا میایید نود درصد کلیک بر روی یکی از صفحات مشابه شما قرار دارد با این برسی میتوانید یک انتخاب برای مدیریت محتوا ها داشته باشید.

تصمیم گیری برای محتوا های تکراری

و حالا موقع تصمیم گیری میباشد شما باید بتوانید یک تصمیم عالی برای محتوای سایت بگیرید با توجه به شرایطی که در ادامه میگیم یک تصمیم عالی برای محتوای سایت بگیرید در مرحله اول ببنید آیا میتوانید محتوا را بازنویسی بکنید و از تکراری بودن محتوا را در بیاورید در صورتی که امکان بازنویسی محتوا وجود ندارد شما باید محتوا را پاک نمایید روش های مختلفی برای پاک کردن اصولی دارد ولی بهترین راه استفاده از ریدایرکت 301 است با این کار دیگر هیچ مشکل یا ضربه ای به سایت خود نمیزنید.

جمع بندی و نتیجه گیری کلی

خوب یکی از بحث هایی که بسیاری از مدیران درگیر آن هستند پیدا کردن کلمات کلیدی تکراری در سایت میباشد و این موضوع تقریبا برای برخی از مدیران کار بسیار دشواری میباشد ولی برای وب سایت نیاز به طور اصولی شما میتوانید تمامی محتوای سایت خود در شیش ماه یک بار مورد برسی قرار بدهید و از محتوا های کپی و تکراری خودتان را خلاص نمایید و یک نقطه بسیاری از مدیران دنبال یک راه میانبر هستند اما در اصل چنین راهی برای این کار وجود ندارد!

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد و اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید حتما در بخش نظرات برای ما ارسال نمایید تا با کمک همدیگر به رشد و پیشرفت وب سایت ها کمکی بکنید همچنین اگر راه حل دیگه ای برای این موضوع سراغ دارید حتما برای ما ارسال نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.