مطالب دسته بندی نشده

رفع خطا Failed To Load Resource در وردپرس

رفع خطا Failed To Load Resource در وردپرس

به نام باشکوه ترین خال هستی . عزیزانم سلام ما امروز می خواهیم در وبلاگ تی اف نت پلاس روش های رفع خطا Failed To Load Resource در وردپرس را با شما آشنا کنیم. این خطا به علت بارگذاری نشدن بخشی از صفحه در مرورگر اتفاق می افتد . در واقع یک صفحه دارای قسمت هایی به نام تصویر و  CSS و کد های جاوا اسکریپ است. زمانی ک یکی از این موارد در بالا آمدن صفحه مورد نظر لود یا بارگذاری نشود ارور یا خطای Failed To Load Resource در وردپرس اتفاق می افتد.

این خطا به درستی و به شکلی دقیق اعلام میکند ک مشکل از چه خواهد بود. و اگر شما در رفع آن کاری را انجام ندهید علت بر آن می شود تا ک صفحه به شکلی کامل و جوری ک شما انتظار دارید جلوی چشم کاربر ظاهر نشود و همین دلیل موجهی برای کاربر خواهد شد که نارضایتی خودرا از این اوضاع اعلام کند  .در ادامه ما چند روش مختصر و مفید را برای رفع خطا Failed To Load Resource در وردپرس به شما معرفی خواهیم کرد . شما با انجام گام به گام این مراحل موفق به رفع این ارور خواهید شد .

آنچه در این محتوا معرفی خواهیم کرد :

  • نمایش خطای بارگذاری منابع در وردپرس
  • غیر فعال نمودن افزونه های وردپرسی
  • غیر فعال نمودن و فعال نمودن مجدد افزونه ها
  • به روز رسانی کردن افزونه ها و قالب های وردپرسی
  • ایجاد تغییراتی در آدرس وردپرس پیش فرض
  • نتیجه کلی

نمایش خطای بارگذاری منابع در وردپرس

به علت اینکه ایجاد خطای Failed To Load Resource در وردپرس به دلایل مختلفی ظاهر میشوند برای اطلاع از شکل اصلی نمایان شدن این خطا شما میتوانید به انجام روش گفته شده تمام این ارور هارا به شکلی جامع مشاهده کنید . و بعد از بررسی دست به رفع آن خطا در وردپرس بزنید.ابتدا شما کاری ک باید کنید این است ک آدرس صفحه ی مورد نظر را در مرورگر خود جست و جو بزنید بعد ک صفحه برایتان باز شد یک راست کلیک با موس خود در آن اعمال نمایید.

. همانطور ک مشاهده میکنید بخش های زیادی برای شما نمایش داده میشود ک باید در میان آن ها روی قسمت Inspect element کلیک کنید. بعد از انتخاب این بخش برای شما مواردی بالا می آید ک باید به سراغ زبانه Consol بروید و گزینش آن تمام ارور های بارگذاری منابع در وردپرس برایتان نمایش داده میشود ک با بررسی آن ها میتوانید اقدام به رفع آن کنید .

غیر فعال نمودن افزونه های وردپرسی

یک خطای رایجی ک به به دفعات زیاد و احتمالات بالایی اتفاق می افتد اروری به همراه نشانه status of 404  می باشد .یکی از دلایل وجود این خطا به معنای تغییر در آدرس آن منبع مورد نظر میباشدک این تنها یکی از علت های این ارور است و البته دیگر عاملی ک باعث بروز این خطا می شود به افزونه ای مرتبط است ک نمی گذارد تا وردپرس به منبع مورد نظر ما دسترسی پیدا کند.

دلیل اصلی این مجاز نبودن وردپرس هم امنیت وبسایت میباشد. ک افزونه هایی امنیتی برای ایجاد فضایی ایمن برای وب سایت ورد پرس را در محدودیت قرار می دهندبرای اینکه شما اطمینان حاصل نمایید ک این خطا به علت همین افزونه های امنیتی است تنها باید به سراغ آن افزونه ها ی فعال رفته و غیر فعالشان کنیدسپس دوباره در نهایت نتیجه را بررسی نموده به احتمال زیاد مشکل آن قسمت حل خواهد شد .

غیر فعال نمودن و فعال نمودن مجدد افزونه ها

یکی از موارد دیگری ک باعث ایجاد خطا Failed To Load Resource در وردپرس می شود باز هم مربوط به افزونه ها می باشد زیرا ک برخی از افزونه ها در زمینه بارگذاری منابع های وردپرس ناسازگاری میکنندبه زبانی دیگر همساز نیستند . اینجاست ک خطای Failed To Load Resource در وردپرس نمایان می شود برای حل این مسئله شما باید به طور کلی همه افزونه هارا غیر فعال بنمایید.

 در نهایت به سراغ یک به یک آن ها بروید و تنها یک افزونه را فعال نمایید و نتیجه را در سایت خود مورد بررسی قرار دهید این کار را با تمام افزونه ها به شکلی تکی باید انجام دهید یعنی یک افزونه را مجدد فعال کرده و وب سایت را بازبینی کنید و هربار آن را انجام دهید تا نتیجه مشکل را دریابید. و متوجه بشوید مشکل میتواند به کدام افزونه مربوط شود .

به روز رسانی کردن افزونه ها و قالب های وردپرسی

بعضی از مواقع این خطا به علت های ساده ی ظاهر می شود برای نمونه به علت قدیمی بودن قالب یا افزونه است . یعنی این خطا در بیشتر زمان ها ما را از منسوخ شدن افزونه و یا قالب خود مطلع می کند . و به ما میگوید ک باید آخرین نسخه از قالب یا افزونه مورد استفاده را  داشته باشیم .برای این رفع خطا Failed To Load Resource در وردپرس شما باید به سراغ بخش پوسته بروید تا ک قالب مورد استفاده خودرا شناسایی کنید.و ببینیدک آیا قالب قدیمی شده و احتیاج به نصب نسخه جدید خود دارد یا خیر  .

دریابید ک آیا این قالب نسخه جدید دیگری هم دارد یا خیر ک اگر دارا بود باید آن را آپلود کنید تا ک این خطا ناپدید شود . اما در صورت حل نشدن این ارور درمیابیم ک مشکل از افزونه ها خواهد بود پس به قسمت افزونه ها وارد می شویم و اقدام به به روز رسانی آنها میکنیم . و باز سایت خودرا بررسی کرده تا ببینیم آیا رفع خطا صورت گرفته ک در اکثر مواقع این روش برای حذف خطا جواب میدهد .

ایجاد تغییراتی در آدرس وردپرس پیش فرض

شاید این موضوع برایتان جالب باشد و البته خیلی ها هم از آن اطلاعی ندارند و آن این است ک در بعضی اوقات نصب گواهینامه SSL علت بر این میباشد تا ک همه ی  آدرس های قرار گرفته در وب سایت شما تغییر نماید. و همین باعث می شود تا وردپرس قادر به شناسایی منبع آن لینک نشود و خطا Failed To Load Resource در وردپرس ایجاد شود .

البته مورد دیگری هم باعث بروز این مشکل میباشد و آن تغییر پروتکل از HTTP به HTTPS است . ک این مورد هم جز عواملی است ک باعث اختلال در بررسی و شناسایی وردپرس نسبت به لینک فایل های قرار گرفته  می شود و خطا Failed To Load Resource در وردپرس رخ میدهد.پس حتما تاکیید دارم ک به این موضوع در آشکار شدن خطای بارگذاری منابع در وردپرس به شکلی اساسی توجه کنید .

نتیجه کلی

در نتیجه باید بگویم ک رفع خطا Failed To Load Resource در وردپرس جز آن دسته مسائلی میباشد ک حتما باید مهم جلوه کند . زیرا ک این خطا به شکلی مستقیم بر روی فعالیت وبسایت شما اثر گذار بوده و حتی به روی نظرات مثبت یا منفی کاربران هم تاثیرات زیادی میگذارد.حتما برای رفع آن نهایت تلاش خودرا بکنید و اگر روش های بالا را به صورتی منظم و دقیق روی وب سایت و وردپرس اعمال کنید حتما نتیجه ای عالی و مفید دریافت خواهید نمود .

پس اگر این محتوا واقع در وبلاگ تی اف نت پلاس برایتان مفید بوده حتما دیدگاه خودرا برای ما ارسال نمایید. و اگراحیانن به خطا عدم برقراری ارتباط در وردپرس برخوردید پیشنهاد میکنم حتما یه سری به محتوای مربوطه رفع خطای عدم برقراری ارتباط امن در وردپرس بزنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.