مطالب دسته بندی نشده

رفع خطای عدم برقراری ارتباط امن در وردپرس

رفع خطای عدم برقراری ارتباط امن در وردپرس

به نام باشکوه ترین خالق هسی . سلام عزیزانم یکی از لزومات رایج کاربران در هنگام استفاده از وردپرس رفع خطای عدم برقراری ارتباط امن در وردپرس است. امروز در وبلاگ معروف تی اف نت پلاس می خواهیم علت به وجود آمدن این مشکل  روش هایی برای رفع این مسئله را به شما معرفی کنیم.و بگوییم ک چگونه می توان این مشکلات را شناسایی نمود وبا روشی درست حل کرد .

افرادی ک با ورد پرس سرو کار دارند اصولا با خطایی آشنا درآن روبه رو می شوندک این خطا و مشکل هم به علت به روزرسانی برخی قالب ها و یا افزونه ها ایجاد می شوند البته نا گفته نماند ک در برخی از مواقع منشا اصلی رخداد این اتفاقات نصب یک افزونه یا نصب یک قالب در سایت وردپرس می باشد.زیرا ک ارتباط درستی میان وردپرس و سرور اتفاق نمی افتد.

آنچه در این محتوا بررسی خواهد شد:

  • دلایل ایجادخطای عدم برقراری ارتباط امن در وردپرس
  • روش های رفع خطای عدم برقراری ارتباط امن در وردپرس
  • مسائل اتصال سرور مجازی ابری یا vps
  • مسائل مرتبط با هاستینگ و سرور
  • فعال سازی CURL در PHP
  • شناسایی پورت های باز در فایروال
  • نتیجه کلی

دلایل ایجادخطای عدم برقراری ارتباط امن در وردپرس

در واقع یک سیستم داخلی برای به روز رسانی ها وجود دارد ک این سیستم داخلی همواره در حال شناسایی قالب و افزونه ها است ک هر زمان نیاز به به روز رسانی داشتند این سیستم بتواند به صورت نوتیفیکیشن آن را نمایش دهد و برای آپدیت افزونه و قالب  اطلاع رسانی کند . و باید بگویم این سیستم داخلی ک برای مدیریت به روز رسانی ها است یک یار همیشگی در کنارش دارد ک آن وردپرس است .

ورد پرس برای انجام به روز رسانی ها یا نصب افزونه و قالب باید ک به وبسایت WordPress.org اتصال پیدا کند.و در این حین امکان این وجود دارد ک وبسایت شما نتواند به خوبی با وبسایت WordPress.org ارتباط بگیرد و علت اصلی آن هم میتواند خطاهای سرور هاستینگ باشدو همین موضوع جز دلایل ایجادخطای عدم برقراری ارتباطامن در وردپرس میباشد.

خطای عدم برقراری ورد پرس و سرور

روش های رفع خطای عدم برقراری ارتباط امن در وردپرس

راه های متعددی برای رفع خطای عدم برقراری ارتباط امن در وردپرس وجود دارد. مشکلات آن میتواند بستگی به سه مورد اساسی داشته باشد. ک برای رفع مسئله هر کدام در ادامه برایتان روش ها و نکته هایی را معرفی نموده ایم . امیدوارم ک با مطالعه آن ها و راهنمایی های داده شده بتوانید مشکل را به راحتی حل کنید .

ممکن است یکی از این مسائل بستگی به اتصال سرور مجازی ابری یا vps باشدو یا اینکه به پسوند CURL در PHP مرتبط میباشد و اگر مشکل این ها نباشد باید بگویم بی شک خطا به هاستینگ و سرور شما مربوط می شود. ک با بررسی هایی مختصر میتوانید علل اصلی آن را یافته و برای رفع مشکل به روش های گفته شده زیر مراجعه نمایید .

مسائل اتصال سرور مجازی ابری یا vps

اگر جز آن دسته از کاربرانی هستید ک از سرور مجازی ابری یا همان vps بهره میگیرید باید بگویم که این سرور به دلایل و مسائل خاص DNS نمیتواند بدون مشکل و به سادگی به وبسایت وردپرس متصل شود.در این موقعیت بهترین کاری ک میتوانید برای رفع این مشکل انجام دهید این میباشد ک SSH در کار خود مورد استفاده قرار دهید .

برای اینکه اتصالی امن در میان کاربر و سرور را تجربه کنید توصیه میکنم حتما از پروتکلی رمز گذاری شده و طراحی شده SSH استفاده کنید . در واقع معنای اصلی SSH به پوسته امن مربوط میشود ک مسئولیت اصلی آن کنترل سرور و مدیریت آن میباشد و این کار را با ارسال دستورات به سرور از طریق خط فرمان انجام میدهد.آگاه باشید ک کاربرانی ک با ویندوز سرو کار دارند میتوانند از ابزار PUTTY استفاده کرده و کاربران مک لینوکس هم ملزم هستند از ابزار ترمینال مصرف کنند.تا ک به سادگی به SHH دسترسی پیدا کنند .

برای اتصال به سرور آدرس زیر را جست و جو کنید.

ssh username@example.com

username را جایگزین نام کاربری کنید و البته example.com را هم جایگزین دامنه کنید بعد ازانجام این کار شما متصل شده اید در مرحله بعد باید آدرس زیر را جست و جو بزنید .

sudo nano /etc/hosts

درنهایت شما وارد یک فایل شدید در آنجا باید کدی را وارد کنید کد را در قسمت پایین برایتان قرار داده ام بعد از وارد نمودن کد در قسمت پایین فایل تغییرات را ذخیره کنید و وبسایت را به نمایش در آورید انشالله ک خطا رفع شده باشد .

66.155.40.202api.wordpress.org

مسائل مرتبط با هاستینگ و سرور

 ابتدا  پیشنهاد میکنم اگر با مفهوم هاست آشنایی کافی را ندارید به محتوای هاست چیست؟| معرفی انواع هاست یا هاستینگ در وبلاگ تی اف نت پلاس یه نگاهی بیندازید .یکی دیگر از احتمالات رخداد خطای عدم برقراری ارتباط در وردپرس امکان دارد به هاستینگ و سرور شما بستگی داشته باشد زیرا ک اگر سرور هاستینگ شما مورد حمله DDOS قرار گرفته باشد بی شک زمانی ک سرور می خواهد با وب سایت ورد پرس ارتباط بگیرد خطایی رخ خواهد داد .

هنگامی ک به صورتی ناگهانی به این موضوع برخورد کردیدبهترین راه حل این است ک صبوری کنید و بعد دوباره اتصال شروع کنیددراکثر مواقع این روش میتواند کار ساز و مفید باشد اما وقتی چندین بار تکرار نمودید ولی نتیجه ای حاصل نشد باید خیلی سریع به تیم پشتیبانی شرکت میزبانی وب مراجعه نمایید و راحت ترین کار برای برقراری ارتباط تماس با آن ها خواهد بود .

فعال سازی CURL در PHP

در اصل وجود پسوند CURL در دسترسی وردپرس به تمام به روزرسانی ها واجب خواهد بود.زیرا ک این پسوندپشتیبان تمام پروتکل ها وعوامل مختلف می باشد و دارای اطلاعات وجزئیات مهم یک صفحه است.و این مورد چیزی است ک بسیاری از آن بی خبرند و زمانی ک با خطا مواجه می شوند تعجب میکنند . البته ناگفته نماند ک این پسوند فقط زمانی در فایل PHP غیر فعال است ک شما وردپرس را در لوکال هاست به اجرا در آورده باشید .برای اینکه خطارا به راحتی رفع کنید تنها کافیست ک فایل PHP.ini را ویرایش بزنید. و CURL را فعالیا نصب نمایید.

برای پیدا کردن این فایل هم باید به پوشه های PHP و XAMPP و MAMP یک سری بزنید . کد جستو جو در فایل PHP.ini برای کاربرانی ک از ویندوز بهره میبرند ;extension=php_curl.dll میباشد و کاربرانی هم ک مک را مورد استفاده قرار دادند برای جستو جو در فایل  باید از کد ;extension=curl.so استفاده کنند . کاری ک باید بعد از انجام دادن جستو جو کنید این است ک علامت سیمی کالن رو حذف و سپس ذخیره کنید و توجه داشته باشیدوبهتر است بدانید ک علامت سیمی کالن قبل از EXTENSION است . و کاری ک باید در نتیجه به آن عمل کنید این میباشد ک به سراغ سرور آپاچی زمپ بروید و آن را متوقف کرده و دوباره به راه بیندازید .

شناسایی پورت های باز در فایروال

آخرین روش موئری ک میتواند برای رفع خطای عدم ارتباط با وردپرس به کار ببرید این میباشد ک باید ابتدا با کمک از سیستم وارد صفحه تنظیمات فایروال خود شوید و ارتباط ورودی و خروجی؛ Apache http server را ALLOW کنید. و دوباره آپاچی را به راه بیندازید .

حتما بعد ازنصب CURL ؛ فایروال خود را چک کنید زیرا احتمال اینکه فایروال ارتباط خروجی را میان وبسایت ورد پرس و سرور محلی یا همان لوکال قطع کند یا به زبانی دیگر مسدود کند زیاد میباشد .پس به این نکته توجه داشته باشید.

نتیجه کلی

در نتیجه بای بویم ک با انجام دقیق نکات بالا به شکلی بی دردسر میتوانید خطای عدم برقراری ارتباط در وردپرس را انجام دهید.بی تردید میتوانم بگویم ک اگر به شکلی دقیق دستورات بالا را اجرا کنید مشکلتان حل خواهد شد .

اگر این مقاله به حد کافی به شما کمک رسانده خواهشمندم دیدگاه خودرا برای ما ارسال کنید واگر با ارسال ایمیل در سایت های ورد پرسی به مشکل برخوردید پیشنهاد میکنم به محتوای رفع مشکل ارسال ایمیل در سایت های وردپرسی با بهترین روش ها یک سر بزنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.