مطالب دسته بندی نشده

رفع خطا می خواهید این کار را انجام دهید در وردپرس

رفع خطا می خواهید این کار را انجام دهید در وردپرس

با نام و یاد خدای مهربان . با عرض سلام ، خدمت همراهان همیشگی تی اف نت پلاس . امروز در این مقاله آموزشی ، قصد داریم محتوایی در ارتباط با (رفع خطا می خواهید این کار را انجام دهید در وردپرس) را به گونه‌ای متفاوت و مفهومی برای شما بیان کنیم . شما هنگام فعالیت در سایت های وردپرسی ممکن است ، گاهی دچار مشکلاتی شده و با این خطا مواجه شوید .

احتمالاً سوالاتی در ذهن شما شکل می‌گیرد که این خطا در ارتباط با چیست ؟ و چگونه ایجاد می شود ؟ چگونه می توان آن را رفع کرد ؟ نگران نباشید ، ما نحوه کاملاً کاربردی برای تان توضیح خواهیم داد . و شما را با شرایط آشنا خواهیم کرد . این خطا به دو گونه رخ می‌دهد ، که عبارتند از ( رفع خطا می خواهید این کار را انجام دهید ) یا ( خطای پر شدن مموری ) .

وقتی سیستم این خطاها را به شما نشان می دهد ، می‌توان گفت که تا حدودی کار شما آسوده تر خواهد بود . چرا که ما به راحتی می توانیم بفهمیم مشکل از کدام قسمت است . پس در این حالت به سراغ آن رفته و مشکل را برطرف می‌کنیم . عوامل زیادی موجب بروز خطا هایی از این قبیل هستند . وردپرس در این زمینه هیچ اطلاعاتی را در جهت راهنمایی برای ما مشخص نمی کند .

در واقع به طور کلی می‌توان گفت که خطا می خواهید این کار را انجام دهید ، خطای غیر مفید است . که نمایش آن می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود . در ادامه و در بخش‌های بعدی برایتان خواهیم گفت که ، چگونه می‌توان از ایجاد این خطا جلوگیری و حتی در حین مشاهده آن ، آن را به صورت کاملاً صحیح رفع کرد . و در ادامه این مقاله با ما همراه باشید .

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • چه چیزی باعث بروز خطای(( آیا مطمئنید که می‌خواهید این کار را انجام دهید؟)) می‌شود؟
  • بررسی افزونه ها در وردپرس
  • بررسی قالب ها
  • در صورت عدم تشخیص منبع خطا از چه روشی میتوان استفاده کرد؟
  • رفع خطای آیا می‌خواهید این کار را انجام دهید در وردپرس
  • محدودیت در حافظهPHP
  • نگاهی به فرمت فایل های آپلود شده بیندازید
  • اگر منبع خطا پیدا نشد
  • نتیجه گیری

چه چیزی باعث بروز خطای ( آیا مطمئنید که می‌خواهید این کار را انجام دهید؟) می‌شود؟

همانطور که از عنوان این بخش پیداست خطای آیا می خواهید این کار را انجام دهید چه زمانی ایجاد می شود ؟ این خطا هنگامی بروز می‌دهد کهnonce در حال انجام تایید نشده و در این حالت سیستم شما با خطا مواجه می شود . و حالا چراnonce که در حال انجام بود تایید نشده است ؟ این خطا به دلیل افزونه ها و قالب های سیستم وردپرسی است که از آن به درستی استفاده نکرده است .

nonce های یک سری کلید هستند که در واقع می‌توان گفت وظایف امنیتی دارند ، یعنی از نشانی ها تماس ها و اطلاعاتی از این قبیل ، در برابر سوء استفاده ها ، و از دزدی ها مراقبت می کنند. در واقع طبق تحقیقات و پرس و جو های انجام شده، دانستیم حالت ها یک اسکریپت هستند. که در وبسایت شما حضور دارند . و یک هکر یا منبع خارجی نیستند . پس در این حالت نگران نباشید .

خطا در وردپرس

همانطور که در ابتدا گفتیم این خطا ناشی از افزودن یک افزونه و یا یک قالب است ، که روی وبسایت وردپرسی شما نصب شده است . برای اینکه بدانید دقیقا کدام افزونه موجب بروز خطا شده است ، باید تمامی آنها را غیر فعال کرده ، سپس به دنبال افسانه مورد نظر بگردیم ، تا آن را پیدا کنیم . در این حالت دو عنوان وجود دارد ، که در بخش‌های بعدی آنها را به طور کامل به شما توضیح خواهیم داد . پس با ما همراه باشید .

بررسی افزونه ها در وردپرس

همانطور که در بخش قبلی گفتیم ، در هنگام بروز این خطا ابتدا باید همه ی افزونه ها را بدون هیچ استثنایی غیر فعال کنیم . در این حالت وردپرس را متقاعد کرده‌ایم که هیچ گونه افزونه نصب شده وجود ندارد . خب در این حالت این کار را چگونه انجام می دهیم ؟ این کار را به راحتی و توسط اتصال FTP انجام می شود .

در واقع ما از طریقFTP به حساب میزبان خود در سایت وردپرس متصل می شویم . اگر قرار بر این است که ما به یک هاست متصل شویم در این حالت می توانیم از نرم افزار Filezilla استفاده کنیم خب در این حالت ما به حساب خود متصل شدیم . پوشه wp_conten  را جست و جو و در آن plugins  را به plupins . deactivated تغییر می دهیم در این حالت به صفحه افزونه ها بروید .

اعلانات و خطاها را برای همیشه توسط این کار برای شما حذف خواهد شد. حالا در این شرایط میبینیم که همه افزونه ها به طور حسابی غیر فعال شدند. حالا دوباره چک کنید. اگر خط ها دیگر نشان داده نشد، و به کلی از بین رفت، یعنی ارور این حالت به دلیل افزونه ها بوده است. و در این حالت بهFTP بروید نام پوشه plugins_deactivated را بهplugins تغییر دهید.

سپس به افزونه ها بروید به بخش مدیریت مراجعه کنید. آنها یعنی همان افزونه‌ها را به طور کامل و به صورت تکی غیر فعال کنید. و به صورت تک تک چک کنید ببینید این خطا از کدام افزونه نشئت میگیرد. اگر مبتدی هستید این کار با وجود وقت گیر بودن، بسیار برای رفع مشکل شما مناسب خواهد بود. در ادامه این کار می‌توانید افزونه ای که موجب به روز خطا می شود را بیابید.

بررسی قالب ها

همه ی کار هایی که ، در بخش قبلی گفتیم را انجام دهید . اگر ارور در صفحه باقی ماند و نتوانستیم آن را از بین ببریم ، در این حالت میگوییم ، اصطلاحاً افزونه ها ، موجب بروز این مشکل نشده اند . و در واقع این قالب شما است که موجب بروز خطای میخواهید این کار را انجام دهید ، شده است . در این حالت نیاز به برسی داریم . در این حالت فقط کافی است قالب اصلی سایت خود را ، غیرفعال کنیم .

و از قلب پیش فرض به طور موقت و نه همیشگی ، استفاده کنیم . در این حالت لازم است ، نرم افزار FTP را به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنیم . قالب قبلی خود را از سرور حذف کنید . حالا اگر به صفحه نمایش بروید ، و در وردپرس خود بخش پوسته را بیابید ، اطلاعاتی بدست می آورید . پوسته فعال قبلی از بین رفته و پوسته پیش فرض جدید ، افزوده شده است . قالب بست بست را پیدا کنید .

و از قالب پیش فرض بیست بیست ، استفاده کنید . اگر فعال شود دیگر خطا در قالب پیش فرض برای شما قابل مشاهده نخواهد بود . پس دوباره چک کنید . به صفحه اصلی بروید . آیا ارور خطا را می بینید ؟ خب اگر ارور ، دیگر وجود ندارد ، یعنی مشکل این خطا ، از قالب های سایت وردپرس شما بوده ، که اکنون به اتمام رسیده . و مشکل آن به خوبی برطرف شده است .

در صورت عدم تشخیص منبع خطا از چه روشی میتوان استفاده کرد؟

در بخش های قبلی راه حل هایی را برای آسودگی کار در اختیار شما قرار دادیم ، حالا تصور ما بر این است که شما همه راه حل ها را استفاده کردید . اما باز هم به نتیجه نرسیدید . در این حالت چه می کنید ؟ خب ما افزونه ها را ، به صورت تکی وقالب‌ها را غیرفعال کردیم . و نسخه‌های جدید از آنها را وارد سایت خود کردیم در این حالت به این نتیجه رسیدیم ، که قالب ها و افزونه های سایت ما هیچ مشکلی نداشتند .

و بروز خطا ، توسط این بخش‌ها حذف نشد ، و باقی ماند . حالا تصمیم داریم چند مورد دیگر را امتحان کنیم . در این مرحله از محتوا ، از تمام فایل های اصلی سایت وردپرس نسخه جدید تهیه می‌کنیم . و این نسخه جدید جایگزین نسخه قبلی خواهد شد . نسخه پشتیبان کامل تهیه کردیم . در این مرحله یاد میگیریم که چطور بتوانیم به راحتی در هنگام بروز مشکل وب سایتمان را بررسی کنیم . در واقع ما می‌توانیم پنل هاست خود را کنترل کرده و از طریق آن نسخه پشتیبان جدید تهیه کنیم .

خوب مانند مرحله قبلی توسط یک نرم افزار به FTP به وب سایتتان متصل شوید wp_contig.Php را بیابید . و شروع به بارگیری آن کنید . فایلی که آن را بارگیری کرده‌اید تنظیمات پایگاه داده شما را در بر می گیرد . که در گذر زمان برای شما مفید خواهد بود . در این حالت پس از انجام کارهایی که گفتیم تمام فایلها و محتویات موجود در فایل وردپرس خود را که شامل wp_content نمی شود را با دقت حذف کنید .

نسخه جدید فشرده‌ای تهیه کنید و همان فایل فشرده را اکسترکت کنید . در این بخش شما می توانید محتویات موجود در وردپرس را توسط FTP همانگونه که گفتیم در وبسایت خود آپلود کنید . تا تمام شد نام فایل wp_config_sample.Php را حتماً به wp_config.Php تغییر داده و کار را تمام کنید . حالا کافی است تنها اطلاعات خود را در پایگاه داده ، وارد جدول کنید . پس برای این کار لازم است فایل wp_config را ویرایش کرده و تمام اطلاعات خود را وارد فایل قدیمی یعنی wp_config.Php کنید.

این فایل را که با آن آشنایی کامل دارید ، پیش‌تر دانلود کرده‌اید . همه اینها را گفتیم که به این موضوع برسیم که در واقع شما باید همه بخش‌ها به جز بخش Authentication Unique Keys And Salts در فایل قدیمی یعنی همان wp_config.Php بیابید آن را کپی کنید و درwp_config. Php را در وب سایت خود ذخیره کنید . در این حالت شما به راحتی توانسته این نسخه وب سایت وردپرس خود را به روز کنید و این خطا را به راحتی بررسی کنید .

رفع خطای آیا می‌خواهید این کار را انجام دهید در وردپرس

همانطور که می دانید ، این خطا آیا می خواهید این کار را انجام دهید ، توسط یک پیغام برای شما قابل مشاهده خواهد بود . آن هم در صفحه کاملا سفید . در واقع ما گفتیم این خطا بی دلیل ایجاد نمی‌شود . و دلایلی موجب ورود به آن می‌شود . این دلایل مختلف اند . و هر کدام متفاوت اند که عبارتند از :

1.هنگام آپلود قالب جدید و یا افزونه جدید

2. انتشار یک صفحه یا محتوا در وردپرس

3.ساخت برچسب ها در وردپرس

4.هنگامی که قصد تغییر قالب پیش فرض در وردپرس را داریم

5. به روز رسانی افزونه ها و قالب ها یا اصلی‌ترین آن به روز رسانی خود وردپرس

در واقع برخی از این مشکلات می توانند در هاست ایجاد شوند . و فقط با صبر کردن برطرف خواهند شد . این خطا می تواند به علت نشانی غلط باشد که با جابجا کردن صفحات می‌توانید آن را رفع کنید . پس همانطور که در بخش قبلی گفتیم ، یا افزونه ها را غیرفعال کنید یا مخالف های وردپرسی را غیر فعال کنید یا محدودیت حافظه را افزایش دهید و فایل wp_config.Php را بررسی کنید . با انجام این روش ها میتوانید مشکلات خود را به راحتی برطرف کنید .

محدودیت در حافظه php

در ابتدا، به شما پیشنهاد دارم که روش‌های افزونه و قالب را امتحان کنید. چرا که خیلی از مشکلات توسط همین بخش ها، رفع می‌شود. اما اگر این روش برای شما کارساز نبود، در این حالت فقط یک مورد باقی می‌ماند، و آن هم پر شدن حافظهphp است. این حافظه محدود است.

محدودیت حافظه php در وبسایت

و گاهی همین محدودیت موجب بروز خطا ((می‌خواهید این کار را انجام دهید)) می‌شود . هنگامی که این خطا را دریافت کردید ، برای حل مشکل پیشنهاد می‌کنم حافظه php را افزایش دهید . این کار را به آسودگی می توانید انجام دهید . سپس به افزایش هاست با ویرایش php.ini شروع به کار شوید . در این حالت می توانم بگویم که مشکل شما به راحتی برطرف خواهد شد .

نگاهی به فرمت فایل های آپلود شده بیندازید

از نکات مثبت وردپرس ، می توان به این موضوع اشاره کرد : در وردپرس ، ما می‌توانیم بینهایت فایل به آن اضافه کنیم . اگر این کار را کردیم ، خطای می خواهید این کار را انجام دهید ، برای شما نمایش داده می شود . این در حالتی ایجاد می‌شود ، که فرمت فایل آپلود شده شما درست نبوده ، پس باید فرمت مناسب را انتخاب کرده و پس از آن شروع به آپلود کنیم .

اگر منبع خطا پیدا نشد

در این بخش ، ما چک کردیم و دیدیم که این خطا از جانب قالب ها و افزونه ها نیستند . یعنی آنها را به نوبت فعال و غیرفعال کردیم . و نتیجه ای حاصل نشد . پس اگر از این موضوع اطمینان کامل داشتید ، باید در این حالت فایل wp_content را بررسی کنید . در این حالت ما پشتیبان گیری کامل از وب سایت وردپرس داریم .

اگر منبع خطا را ندانیم

تمامی فایل ها را به جز wp_content را پاک می کنیم . وردپرس را روی سیستم نصب کرده و سرور را آپلود می‌کنیم . در این حالت ، می توانید به روز رسانی را به صورت دستی انجام دهید . اگر مشکل داشتید فایل قبلی wp_config_php مراجعه کرده ، و نیاز خود را برطرف کنید . در این حالت مجدد بررسی نمایید . امیدواریم که مشکل شما به راحتی برطرف شده باشد .

نتیجه گیری

در این محتوای آموزشی ، سعی کردیم موضوعات آموزشی را به صورت کامل و جامع ، در اختیار شما قرار داده باشیم . همانطور که می‌دانید ، در این مقاله گفتیم ، که چه چیزی باعث بروز خطای ((آیا مطمئنید که می‌خواهید این کار را انجام دهید)) می‌شود ، و افزونه ها و قالب های وردپرسی را به طور کاملا مفهومی بررسی کردیم. برای شما توضیح دادیم ، که در صورت عدم تشخیص خطا ، از چه روشی می توانیم استفاده کنیم .

و دانستم که محدودیت حافظه، php هم تا حدودی موجب بروز این خطا شده ، و همچنان هم بی‌تأثیر نیست . حتی ممکن است در مواقعی این خطا به علت فرمت های فایل های وردپرسی باشد ، که آپلود می شود. و برای شما مشخص کردیم که اگر خطا پیدا نشد ، می‌توانید از چه روش‌های جایگزین دیگری استفاده کنید . این مقاله را به طور کامل بخوانید، محتوا را بررسی کنید .

امیدواریم این مقاله هم مانند محتوا های دیگر ، مورد پسند شما واقع شده باشد . و امیدواریم که توانسته باشیم ، موضوعات را به طور کامل و جامع در اختیار شما قرار دهیم . با مطالعه این مقاله مطمئن هستیم که می‌توانید، رفع مشکل کنید . اگر علاقه مند موضوعاتی از این قبیل هستید ، می توانید به وبلاگ ما تی اف نت پلاس مراجعه کنید. نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میکنم حتما سری به محتوای مربوط به رفع خطا Failed To Load Resource در وردپرس بزنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.