بهینه سازی سایت

الگوریتم فلوریدا – آشنایی با Google Florida

الگوریتم فلوریدا چیست؟

با نام و یاد خدای بزرگ, در حال حاظر گوگل الگوریم های بسیار زیادی را ارائه داده است و روز به روز الگوریتم های جدیدی را ارائه میدهد و هر کدام از این الگوریتم ها کارهای خاصی را برای بهبود نتایج جستجو در گوگل انجام میدهند و الگوریتم های جدید گوگل به منظور بهبود کارایی های الگوریتم های قدیمی ارائه میشوند! الگوریتم فلوریدا یکی از مهمترین آن ها به حساب میاید! حالا با ما در این مقاله آموزشی از تی اف نت بلاگ همراه باشید تا نحوه عملکرد این الگوریتم یعنی ( الگوریتم فلوریدا ) آشنا بشویم

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • الگوریتم فلوریدا چیست؟
 • علت معرفی آپدیت الگوریتم Google Florida توسط گوگل
 • نظریه های مربوط به آپدیت الگوریتم فلوریدا
 • فیلتر سئو ( فیلتر بهینه سازی موتور جستجو )
 • رتبه های محلی در گوگل
 • الگوریتم فلوریدا چگونه به سئوی وب سایت کمک میکند!
 • چگونه از جریمه های الگوریتم Google Florida در امان باشیم
 • تولید محتوای با کیفیت و یونیک در سایت
 • بروزرسانی مداوم محتوا ها
 • لینک سازی طبیعی در سایت
 • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

الگوریتم فلوریدا چیست؟

این الگوریتم یعنی ( الگوریتم فلوریدا ) و به انگلیسی ( Google Florida ) در سال 2003 توسط گوگل معرفی شد و یک نوع آپدیت اصلی برای هسته گوگل محسوب میشود درواقع این الگوریتم تمرکز بر روی کلمات کلیدی و لینک سازی داخلی و خارجی وب سایت دارد بنابراین زمانی که این الگوریتم معرفی شد تاثیرات قابل توجی بر روی وب سایت ها و سئوی آن ها داشت چرا که میتواند بر روی رتبه وب سایت ها بسیار تاثیر گذار باشد!

علت معرفی آپدیت الگوریتم Google Florida توسط گوگل

درواقع گوگل قبل از معرفی این الگوریتم مشکلاتی در زمینه لینک سازی اسپم داشت و وب سایت ها برای رتبه  گرفتن لینک سازی های اسپمی را برای سایت های خود انتشار میدادند و از این طریق رتبه های اول گوگل را کسب میکردند و در این زمان کیفیت صفحات گوگل به شدت پایین آمد و باعث نارضایتی بساری از مخاطبین گوگل شد

در آن زمان الگوریتم فلوریدا مخصوص مبارزه با لینک های اسپم طراحی و معرفی شد و همانظور که از کار اصلی این الگوریتم مشخص است زمانی انشار گوگل فلوریدا بسیاری از وب سایت های رتبه های خود را از دست دادند و حتی خسارات بسیار زیادی بر روی آن سایت ها وارد شد!

نظریه های مربوط به آپدیت الگوریتم فلوریدا

موتور جستجوی گوگل زمانی که یک الگوریتم از سمت خود معرفی میکند شروع به شرح عملکرد آن ها نمیدهد بنابراین بسیاری از سئو کار ها شروع به تجزیه و تحلیل این الگوریتم کردند و نظریه های در این زمینه داده اند ما در ادامه به چندین تا از این نظریه ها اشاره کرده ایم!

فیلتر سئو ( فیلتر بهینه سازی موتور جستجو )

یکی از اصلی ترین تئوری ها یا همان نظریه ها فیلتر کلمات کلیدی در صفحات میباشد! در واقع این تئوری میگوید که بعد از سرچ یک کاربر گوگل کلمه کلیدی سرچ شده را برداشته و لیست صفحاتی که این کلمه کلیدی در آن وجود دارد را مورد برسی قرار میدهد و در مرحله بعد صفحه ای که بهترین خروجی را در این کلمه دارد را به کاربر به نمایش میگذارد!

رتبه های محلی در گوگل

تئوری دیگری که منتشر شد این بود که گوگل Local Rank را نیز در الگوریتم Google Florida نیز پیاده سازی کرده است درواقع Local Rank یک روشی برای بهبود نتایج در گوگل به حساب میاید و توسط این الگوریتم یعنی فلوریدا بهبود بخشیده شده است و طبق این نظریه گوگل صفحاتی که بیشترین بک لینک را دارند و در بین صفحات انتخاب شده رتبه بهتری قرار میدهد!

الگوریتم فلوریدا چگونه به سئوی وب سایت کمک میکند!

موتور جستجوی گوگل از الگوریتم های بسیار زیادی برخودار است اما الگوریتم گوگل فلوریدا یکی از اصلی ترین آن ها به حساب میاید و حتی زمانی که این الگوریتم انتشار داده شد وب سایت ها به شدت تحت تاثیر قرار گرفتند و حتی بسیاری از وب سایت های رتبه های خود را از دست داده و به رتبه های پایین تر دست پیدا کردند!

گوگل فلوریدا به بهبود وب سایت هایی که تولید محتوای با کیفیت تولید میکنند بسیار کمک میکند و ساخت بک لینک نیز در لیست کارهای این الگوریتم قرار دارد و وب سایت ها را از نظر کیفیت محتوایی و لینک سازی مورد برسی قرار میدهد و اگر محتوای شما ( غیر کپی, محتوای با کیفیت و لینک سازی اصولی ) برخودار باشد رتبه بهتری نسبت به بقیه رقبای خود کسب خواهید کرد!

چگونه از جریمه های الگوریتم Google Florida در امان باشیم

اجازه بدهید ابتدا به این موضوع اشاره بکنیم که الگوریتم گوگل فلوریدا جریمه های دائمی ندارد! ما به این موضوع در ابتدا اشاره کردیم تا خیالتان از جریمه های این الگوریتم راحت باشد چرا که بسیاری از مدیران و سئو کارها بر این باور هستند که زمانی توسط این الگوریتم جریمه شدند دیگر نمیتوانند جایگاه قبلی خود را در گوگل پس بگیرند اما برای جریمه نشدن در گوگل به نکات زیر توجه فرمایید و کاملا این موارد را جدی بگیرید!

تولید محتوای با کیفیت و یونیک در سایت

اگر مطالب بالا را مطالعه کرده باشید مطمعنا متوجه شدید که این الگوریتم تمرکز بر روی کلمه کلیدی وب سایت و محتوای ها دارد بنابراین اگر از کلمات کلیدی خود در صفحات بیش از حد استفاده بکنید تاثیر منفی بر روی نتایج سایت شما میگذارد بنابراین شما باید به اصول تولید محتوا آشنا باشید و محتوای کامل یونیک در سایت خود ایجاد بکنید با این کار یک امتیاز توسط این الگوریتم کسب خواهید کرد!

درواقع محتوای با کیفیت به محتوایی گفته میشود که کاملا جدید و در حوزه وب نباشد یعنی ( کپی ) نباشد, مطالب محتوا کاملا قابل مفهوم باشد البته شما میتوانید در محتوای ارائه شده از عکس و ویدئو نیز استفاده بکنید چرا که این موارد میتواند بر روی سئوی سایت شما تاثیرات مثبتی بگذارد!

بروزرسانی مداوم محتوا ها

یکی دیگر از کارهایی که باید در سایت خود انجام بدهید این است که محتوای قدیمی سایت خود را به صورت مداول آپدیت و بروزرسانی بکنید با این کار توجه الگوریتم Google Florida را به سایت خود جلب میکنید باعث افزایش رتبه صفحات سایت میشوید! این کار بسیار آسان است کافیست که محتوای قدیمی سایت خود را ویرایش کرده و چند سطر جدیدی را به سایت خود اضافه کرده و بروز نمایید!

لینک سازی طبیعی در سایت

لینک سازی یکی از شاخه های اصلی سئو به حساب میایید و وب سایت بدون لینک سازی به جایی نمیرسد و این الگوریتم نیز روی لینک سازی بشدت حساس میباشد و اگر شما در سایت خود از لینک سازی های غیر اصولی استفاده بکنید توسط این الگوریتم جریمه خواهید شد بنابراین لینک سازی های سایت خود را کامل اصولی و طبیعی پیش ببرید!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

شرکت گوگل یک بیزینس میباشد و برای پایداری شرکت نیاز دارد تا رضایت کاربران خود را جلب بکند و برای انجام درست این کار الگوریتم های گوگل را منتظر داده است و همیشه این الگوریتم ها در حال بروزرسانی هستند بنابراین اگر میخواهید وب سایت خود را در رتبه های گوگل پایدار نگه دارید مطمعنا باید از سئوی کلاه سفید استفاده بکنید!

امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در زمینه الگوریتم فلوریدا ارائه بدهیم! اگر هر گونه سوالی در مورد این فلوریدا دارید حتما در بخش نظرات همین پست از ما بپرسید!

بازگشت به لیست

یک نظر در “الگوریتم فلوریدا – آشنایی با Google Florida

 1. عباسی گفت:

  اطلاعات کاملا مفید ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.