بهینه سازی سایت

روش های انتخاب دامنه خوب و استاندارد

روش های انتخاب دامنه خوب و استاندارد

با نام و یاد خدای بزرگ سلام و درود خدمت همراهان همیشگی وب سایت تی اف نت پلاس امروز میخواهیم به شما عزیزام یاد بدهیم که یک دامنه عالی و استاندارد برای وب سایت چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا در انتخاب دامنه برای وب سایت بهترین گذینه را داشته باشید همانطور که میدانید دامین ها یکی از موارد مهم اصلی سایت هستند پس باید دقت کافی را در انتخاب دامین داشته باشید!

  • کوتاهی دامین
  • تایپ ساده
  • مشمول کلمه کلیدی
  • جغرافیا در دامنه
  • پسوند مناسب
  • برند سازی

روش های انتخاب دامنه | کوتاهی دامین

یکی از اصلیترین روش ها در انتخاب دامنه استاندارد به کار گیری روش ( کوتاهی دامین ) است توجه داشته باشید که هر چقدر دامنه شما خاص و کوتاه تر باشد میتواند تو سریع بیشتر توسط کاربران کمک بکند و در نتیجه ترافیک و بازدید بیشتری به طرف سایت شما میایید پس در انتخاب دامنه سعی بکنید دامنه های کوتهایی انتخاب بکنید!

روش های انتخاب دامنه خوب | تایپ ساده

در انتخاب یک دامنه حرفه ای شما باید به بخش های مختلفی توجه داشته باشید از جمله تایپ سایت کاراکتر های دامنه است یعنی هر چقدر دامنه شما خوانایی بهتری داشته باشد مخاطبین شما راحتر اسم دامنه را به خاطر میسپارند در اصل سعی بکنید حرف راحتری در اسم دامنه خود استفاده نمایید توجه داشته باشید دامنه شما میتواند معنی دار باشید یا مخفف باشد!

استفاده از کلمه کلیدی در دامنه سایت

استفاده از کلمه کلیدی که مربوط به کسب کار خود یکی از بهترین گذینه هایی است که هر دامنه ای داشته باشید به طور مثال اگر کسب کار شما فروش موبایل میباشد از دامنه ( MobileSope ) استفاده نمایید چرا که در سئو سایت و همچنین راحتی به خاطر سپردن کاربران عالی عمل میکند پس از کلمه کلیدی اصلی وب سایت خود در دامنه سایت استفاده نمایید!

استفاده از کلمات محلی در دامنه سایت

این مورد برای همه دامنه ها لازم نمیباشد ولی در صورتی که نتوانستید کلمه کلیدی برای دامنه خود استفاده نمایید میتوانید از کلمات محلی در دامنه خود استفاده نمایید از جمله ( TabrizMobile )  این کار میتواند به سئوی محلی سایت شما بسیار کمک بکند و کاربرانی مخصوص در اون محل را به سایت شما بیاورد!

استفاده از پسوند های مناسب برای دامنه

توجه داشته باشید که از پسوند های مناسبی برای دامنه خود استفاده نمایید به طور کلی هر کدوم از پسوند ها معنی خاص خودشون را دارند به طور مثال پسوند ( .com ) در سایت های شرکتی به کار میرود یا ( .org ) در سایت های مختص به ارگان ها و مراکز غیر انتفاعی به کار میروند پس حتما در انتخاب پسوند دامنه خود توجه کافی را داشته باشید!

اگر برند هستید | برند سازی بکنید!

شما برای این که برندتون را حفظ بکنید باید تا جایی که امکان دارد البته زیاد مهم نیست فقط یک توصیه است که اگر بخواهید خوب کار بکنید همه دامنه های سایت خود را خریداری بکنید با تمام پسوند های اصلی از جمله .com یا .ir  تا هیچ شخصی نتواند با برند شما در گوگل رقیب شما باشد! این فقط یک پیشنهاد میباشد و میتواند برای کسب و کار شما مفید باشد!

بازگشت به لیست

یک نظر در “روش های انتخاب دامنه خوب و استاندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.