بهینه سازی سایت

الگوریتم موش کور گوگل – نتایج محلی مراقب Possum Algorithm باشند!

الگوریتم موش کور گوگل

با نام و یاد خدا, الگوریتم موش کور گوگل یا به انگلیسی ( Google Possum Algorithm ) در سال 2016 توسط گوگل معرفی و شروع به کار کرده است! این الگوریتم مخصوص سئوی محلی وب سایت ها طراحی و ارائه شده است! و کار اصلی این الگوریتم این است که سئوی محلی را در نتایج بهبود ببخشد! درواقع این الگوریتم به خوبی کار کرده است و کاملا موفقیت آمیز بوده است!

تا قبل از انتشار این الگوریتم یعنی موش کور ممکن بود برخی از نتایج محلی ( اسپم ) باشند! اما بعد از انتشار این الگوریتم نتایج محلی کاملا بهینه شده است! و نتایجی بسیار دقیق در گوگل ارائه میشود! حالا با ما در ادامه این مقاله آموزشی همراه باشید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • هدف اصلی الگوریتم موش کور گوگل چیست؟
 • تاثیرات الگوریتم Possum Algorithm بر سئوی سایت
 • کسب و کار ها و مشاغل خارج از شهر
 • کسب و کار ها و مشاغل مشابه در یک مکان مشخص
 • یک کسب و کار در دو مکان متفاوت
 • دلیل نام گذاری موش کور چیست؟
 • چگونه با کمک الگوریتم موش کور نتایج بهتری کسب بکنیم؟
 • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

هدف اصلی الگوریتم موش کور گوگل چیست؟

در حال حاظر گوگل به سرچ های محلی الگوریتم های زیادی ارائه داده است که میتوان به معروف ترین آن ها یعنی ( گوگل ونیز, الگوریتم کبوتر ) اشاره کرد! هر کدام از این الگوریتم ها میتواند بر روی سئوی محلی سایت بسیار تاثیر گذار باشد! حالا الگوریتم موش کور در بین اینا تاثیرات بسیار زیادی بر روی نتایج گوگل داشته است! درواقع با انتشار الگوریتم موش کور کسب و کار ها با مشکلات بزرگی رو به رو شدن که یعنی حذف شدن صفحات از نتایج گوگل بوده است!

درواقع بعد از انتشار این الگوریتم 64 درصد از وب سایت ها تحت تاثیر این الگوریتم یعنی موش کور قرار گرفتند! و در همان زمان بازخورد های بسیار زیادی را به همراه داشت! حالا با ما همراه باشید تا روند کار این الگوریتم به صورت کامل آشنا بشویم!

تاثیرات الگوریتم Possum Algorithm بر سئوی سایت

همانطور که گفته شد کسب کارهای بسیار زیادی تحت تاثیر این الگوریتم یعنی ( Possum Algorithm ) قرار گرفتند که هر کدام از کسب کار ها در دسته های مختلفی قرار دارند! برای درک بهتر این موضوع در ادامه همراه باشید!

کسب و کار ها و مشاغل خارج از شهر

در حال حاظر اگر سرچ بکنید ( رستوران در غرب تبریز ) گوگل نتایجی را به شما نمایش میدهد! اما اینجا یک موضوع مهم وجود دارد که قبلا اگر در گوگل سرچ میکردید رستوران اگر در محدوده شما رستورانی نبود گوگل هیچ نتیجه ای را برای شما نمایش نمیداد اما با کمک الگوریتم موش کور, وقتی سرچ میکنید رستوران اگر هم در آن محدوده رستوانی نباشد گوگل رستوران های کمی دورتر را برای شما به نمایش میگذارد!

این موضوع کمک بزرگی برای کسب های محلی به حساب میایید چرا که با سرچ کردن کابران در محدوده آن ها وب سایت در گوگل به نمایش در میایید و برای رشد و پیشرفت وب سایت بسبار کمک میکند! بنابراین یکی از مزایا های این الگوریتم همین موضوع میباشد!

کسب و کار ها و مشاغل مشابه در یک مکان مشخص

احتمال دارد که یک یا چندین شغل مشابه در یک مکان مشخص فعالیت میکنند به طور مثال یک منطقه تعداد زیادی کلینیک پزشکی دارد! بنابراین اگر همه آن ها بر روی سئوی محلی کار کرده باشند! گوگل تنها یکی از آن ها را در نتایج جستجو به نمایش میگذارد! و این موضوع تاثیرات منفی الگوریتم موش کور بوده است! و شانس نمایش وب سایت ها را محدود میکند.

یک کسب و کار در دو مکان متفاوت

برخی از کسب و کار ها ممکن است یک یا چندین شعبه داشته باشد! در این الگوریتم موش کور شروع به کار میکند و تنها یکی از این شعبه ها را در گوگل نمایش میدهد! با توجه به برسی هایی که توسط تیم تی اف نت پلاس انجام شده است! مشخص شده که احتما 100 درصدی در این مورد وجود ندارد و در بخش از مواقع هر دو تا شعبه را نمایش داده میشود اما در اکثر مواقع تنها یکی نمایش داده میشود!

دلیل نام گذاری الگوریتم موش کور گوگل چیست؟

الگوریتم Possum Algorithm بدلیل این که دقت بسیار زیادی بر روی نتایج محلی دارد! و نتایج را متناسب با سرچ کاربران فیلتر میکند! و دیگر آن ها در نتایج محلی نمایش نمیدهد! البته به این موضوع دقت داشته باشید که بسیاری از افراد وقتی که از نتایج محلی حذف میشود فکر میکنند که وب سایت آن ها پنالتی شده است! اما درواقع کار این الگوریتم یعنی موش کور گوگل میباشد! برای همین اسم این الگوریتم را موش کور گوگل نامیدند!

چگونه با کمک الگوریتم موش کور نتایج بهتری کسب بکنیم؟

با اگر مطالب بالا با دقت مطالعه کرده باشید احتمالا این سوال برای شما پیش آمده است که چگونه با وجود این الگوریتم در نتایج محلی گوگل دیده بشود و صفحه سایت از نتایج محلی حذف نشود؟ در واقع روش هایی وجود دارد که میتواند با کمک این روش ها وب سایت خود برای این الگوریتم بهینه سازی بکنید.

گوگل یک بیزینس است و همیشه سعی میکند بهترین نتایج را برای مخاطبین خود ارائه بدهد! اگر شما میخواهید همیشه در نتایج محلی گوگل پیدار باشید باید به گوگل نشان دهید که شما روی سئوی محلی سایت خود کار میکنید! به طور اگر شما خدمات طراحی سایت در تبریز انجام میدهید باید مقالات با کیفیتی با کلمات کلیدی محلی خود برای گوگل ارائه بدهید با این کار گوگل متوجه میشود که در شهر تبریز خدمات طراحی سایت ارائه میدهید!

و مورد بعدی اعتبار دامنه شما میباشد اگر میخواهید در نتایج محلی به موفقیت برسید باید روی اعتبار دامنه خود کار بکنید به طور مثال با لینک سازی های مناسب و تولید محتوای با کیفیت اعتبار دامنه خود را در گوگل افزایش بدهید! و همچنین اگر شما برای کسب و کار خود چندین شعبه دارید تنها یکی از آن ها را در وب سایت خود وارد نمایید با این کار شانس دیده شدن خود را در گوگل افزایش میدهید.

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

امیدواریم این مقاله آموزشی یعنی ( الگوریتم موش کور گوگل ) برای شما مفید بوده باشید و این مقاله برای شما جالب بوده باشد اگر هر گونه سوالی در زمینه الگوریتم موش کور دارید در بخش نظرات برای ما ارسال نمایید ما تمام سعی خود را خواهیم کرد تا در اولین فرصت پاسخگوی شما باشیم!

بازگشت به لیست

یک نظر در “الگوریتم موش کور گوگل – نتایج محلی مراقب Possum Algorithm باشند!

 1. ساحل حاتمی گفت:

  الگوریتم جالبی برای سئوی محلی میباشد! ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.