مطالب دسته بندی نشده

هدینگ HEADING چیست | اهمیت تیتر در محتوا

هدینگ (heading)

به نام کامل ترین خالق هستی . سلام عزیزانم امروز ما آمده ایم در وبلاگ تی اف نت پلاس درباره موضوع مهمی در رابطه با محتوای سایت ها صحبت کنیم .باید حتما به تیتر محتوا ارزش خاصی را قائل باشید و از تگ هدینگ به صورتی کامل در محتوای خود استفاده کنید تا بتوانید کاربران زیادی را جذب سایت خود کنید .

در اصل تگ هدینگ مثل عنوانی برای محتوا می ماند؛ جز موارد تاثیر گذاری در رابطه با درک کاربران یک سایت نسبت به محتوا دارد شاید به زبان ساده تربگویم  هدینگ یا تیتر در محتوا  مثل این است ک درک مطلب را در ذهن کاربران بالا می برد.پس برای اینکه بیشتر با این موضوع آشنا بشوید مارا در ادامه همراهی کنید.

آنچه بررسی خواهیم کرد:

  • علت استفاده از هدینگ(HEADING)
  • تشخیص بخش های یک محتوا
  • دسترسی سریع کاربر به بخش مورد نظر
  • تاثیر هدینگ برسئو (SEO)
  • چگونگی بهره گیری از هدینگ (HEADING)
  • استفاده درست از هدینگ H1 تا H6
  • ارتباط هدینگ و کلمه کلیدی در سئو (SEO)
  • نتیجه کلی

علت استفاده از هدینگ(HEADING)

این عنوان یکی از اصلی ترین مواردی است ک باید دلیل آن را برای شما مورد بررسی قرار دهیم و تحلیل آن ها بتوانیم به نتیجه خوبی در رابطه با علت استفاده از هدینگ یا تیتر محتوا برسیم . چرا ک این کار دلیل محکمی برای جلب توجه کاربر می شود .

پس با ما در ادامه این محتوا همراه باشید تا سه دلیل طلایی استفاده از هدینگ را برای شما کاربران عزیز تشریح کنیم و بگوییم ک چطور میتوانید به بهترین شکل از آن استفاده نمایید. و با این روش تعامل را هم در سایت خود بالا ببرند .

تشخیص بخش های یک محتوا

باید به این نکته توجه داشته باشید ک اصولا مهم ترین بخش های یک مقاله هدینگ یا تیتر در محتوا است. زیرا کاربران محض ورود به سایت اولین چیزی ک توجهشان را جلب می کند تیتر های محتوا یا همان هدینگ است .

البته باید به یک مورد بسیار مهم در تیتر محتواها دقت داشته باشید و آن سادگی و طول متن  هدینگ است . باید این را متوجه باشید ک بهترین راه برای جلب توجه کاربر مفهوم بودن و ساده بودن زبان در هدینگ یا تیتر در محتوا است .

نکته طول تیتر را به هیچ عنوان نادیده نگیرید زیرا مهم ترین اصل در ترغیب کاربر برای خواندن محتوا کوتاهی هدینگ یا تیتر در محتوا است زیرا کوتاهی هدینگ موجب می شود تا کاربر برای خواندن آن زمان زیادی سپری نکند و همین باعث جذب کاربر به آن بخش از محتوا می شود .

دسترسی سریع کاربر به بخش مورد نظر

در اصل یکی از بزرگترین کمک هایی ک هدینگ یا تیتر در محتوا می تواند هم به کاربران بکند و هم به مدیران سایت ها این است ک قطعا کاربران برای اینکه شروع به خواندن متنی طولانی یا مقاله ای پر حجم بکنند ابتدا چیزی ک در رابطه به آن چک می کنند تیتر آن است.

در واقع کاربر مطلبی را ک هدینگ نداشته یا تیتر مشخصی را به کاربر ندهد میتواند باعث سردرگمی کاربر شودو قطعا وجود هدینگ در محتوا این امکان رو به کاربر می دهد تا مطلبی را ک به دنبالش میگردد و برایش مفید است را انتخاب کرده و مطالعه کند .

تاثیر هدینگ برسئو (SEO)

میتوانم این قسمت را به این شکل توضیح دهم ک قطعا برای جذب کاربر نسبت به یک محتوا یا مقاله ما نیازمند یک هدینگ یا تیتر در محتوا ی خود هستیم . البته این را هم بگویم هر تیتر محتوایی نمی تواند کاربر را جذب کند پس ما برای جلب توجه زیاد کاربر باید از یک تیتر جذاب و خاص و ساده بهره بگیریم .

حتما این را هم میدانید ک اگر نرخ پرش شما در سایت پایین بیاید این به نفع شماست و برای سئو هم قابل اهمیت بوده و مفید است . پس دریافتیم ک ما با جذب کاربر میتوانیم به شکلی غیر مستقیم برروی سئو تاثیر گذاشته و این نکته مثبتی برای پیشرفت سایت خواهد بود .

چگونگی بهره گیری از هدینگ (HEADING)

هنگامی ک از هدینگ یا تیتر در محتوا صحبت میکنیم در اصل موضوع اصلی بر میگرددبه انواع حالت های آن از مهم ترین حالت ک H1 است شروع شده و در نهایت تا غیر مهم ترین تیتر یعنی H6  یا کمتر خاتمه می یابد .

شما باید مراقب باشید تا تمام حالت های تیتر هارا در محتوای خود درست انتخاب کرده تا به سئو شما ضربه ای وارد نشود. اگر بخواهم دقیق تر درباره انتخاب صحیح آن بگویم بهتر است با من در عنوان بعدی همراه باشید.

استفاده درست از هدینگ H1 تا H6

یکی از مواردی ک بسیار بیشتر از استفاده تیتر در محتوا مورد اهمیت است این است ک باید بدانید هر هدینگ را در چه عنوانی به کار ببرید تا بتوانید از آن بهره لازم را دریافت کنید. خب ما تا به اینجا متوجه شدیم ک هدینگ ها از مهم ترین یعنی H1 تا بی ارزش ترین یعنی H6 و مواردی از این قبیل رده بندی می شود .

شما در این بخش از کار باید تمرکز زیادی را برای انتخاب بهترین هدینگ برای عنوان ها به خرج دهید . چیزی ک باید بدانید این است ک در تمام محتوا ها فقط عنوان اصلی است ک هدینگH1 را دریافت میکند و در موارد بعدی یعنی عنوان بخش های مختلف محتوا از H2 استفاده کرد و برای زیر مجموعه این بخش ها هم از H3 بهره میگیریم.

و این موضوع را هم باید بگویم ک هر چه محتوای شما تیتر یا عنوان های ریز تر و جزئی تری را شامل شود قطعا از هدینگ هایی با شماره بیشتر استفاده خواهد شد و  میتوان به بی ارزش ترین آن ها  H6 و البته چند مورد دیگر ک در اینجا ذکر نشده و برای مقالات تخصصی به کار میرود اشاره کرد .

ارتباط هدینگ و کلمه کلیدی در سئو (SEO)

برای اینکه سئو بسیار خوبی را برای خود کنید باید این روش را حتما برای عنوان محتوای خود پیاده کنید و آن این است ک کلمه کلیدی را در هدینگ یا تیتر در محتوا استفاده کنید. و با این کار سئو خودرا تقویت کنید .

شاید این موضوع برای خیلی از مدیران زیاد مهم و حیاتی نباشد ولی کمک بزرگی را می تواند در داشتن یک سئو حرفه ای و خوب برای یک سایت کند پس حتما این موضوع را جز ضروریت های هدینگ قرار دهید .

نتیجه کلی

در آخر برای یاری بیشتر شما درباره این مبحث باید بگویم ک ممکن است این موضوع توسط خیلی ها زیاد موضوع برجسته ای در زمینه داشتن یک سایت خوب و سئو عالی نباشد ولی همین فاکتور بزرگی برای پرورش یک سایت و بالا بردن تعامل سایت است .

برای اینکه اطلاعات بیشتری را بتوانید در این زمینه ها به دست آورید پیشنهاد میکنم ک حتما به محتوای آموزش سئوی سایت های محتوایی کامل و پیشرفته در وبلاگ تی اف نت پلاس یک سر بزنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.