آموزش های امنیتی, بهینه سازی سایت

مخفی کردن متن در صفحات سایت – تاثیر متن پنهان در سایت بر روی سئو

مخفی کردن متن در صفحات سایت

با نام و یاد خدای بزرگ, اجازه بدهید قبل از این که موضوع ( مخفی کردن متن در صفحات سایت ) را باز بکنیم به این نقطه  اشاره بکنیم که مخفی کردن متن به گونه ای که از چشم کاربران دور باشد و دیده نشود میتواند به سئوی سایت شما ضربه بسیار بزرگی بزند! و حتی جالب است بدانید که در گذشته از این تکنیک افرار سئو کار های کلاه سیاه استفاده میکردند و متن های زیادی را از چشم افراد در صفحات سایت قرار میدادند! اما امروزه این کار غیر ممکن به نظر میرسد چرا که اگر از این تکنیک در سایت خود استفاده بکنید توسط موتورهای جستجو جریمه خواهید شد!

حالا با ما در ادامه این مقاله آموزشی از وب سایت تی اف نت پلاس همراه باشید تا روش های صحیح مخفی کردن متن ها در صفحات سایت یاد بگیریم و به تاثیرات سئویی آن ها بپردازیم!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • روش های مخفی کردن متن در سایت و تاثیر آن بر سئو
  • آیا میتوانیم از متن مخفی در سایت استفاده بکنیم؟
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

روش های مخفی کردن متن در سایت و تاثیر آن بر سئو

در واقع روش های زیادی برای مخفی کردن متن ها در صفحات سایت وجود دارند که اکثر آن ها اسپم محصوب نمیشود و مجازه به استفاده از این ویژگی ها در سایت هستید به طور مثال در بخش از سایت صفحات سوالات متداول وجود دارد که اگر بر روی هر سوال کلیک میکند متن مشخص به اون دیده میشود و این مورد از نظر سئویی مشکلی ندارد و یا از دکمه های بارگذاری بیشتر استفاده میکنند و تمامی این مورد ها مشکلی بر سئوی سایت نمیگذارد!

مخفی کردن متن در سوالات متداول مشکلی از نظر سئو ندارد!

به صورت کلی اگر جوری محتوای سایت مخفی بکنید که توسط کاربران قابل مشاهده نباشد اسپم به حساب میاید و توسط موتورهای جستجو مانند گوگل جزیمه خواهید شد حالا ما در ادامه چندین مدل از محتوا های اسپم از مثل خواهیم زد تا درک درستی از این موضوع خواهید داشت.

  • استفاده از یک رنگ برای متن و بک گراند!
  • قرار دادن متن در پست تصاویر در صورتی که قابل نمایش نباشد!
  • قرار دادن یک متن از خارج از صفحه محتوا با استفاده از CSS
  • قرار دادن متن با فونت بسیار ریز یا فونت صفر در صفحه

آیا میتوانیم از متن مخفی در سایت استفاده بکنیم؟

اجازه بدهید این موضوع را که میتوانیم از متن مخفی در سایت استفاده بکنیم یا نه با یک جمله پاسخ بدهیم! به صورت کلی اگر شما متنی را در سایت مخفی بکنید که به هیچ شکل قابل مشاهده نباشد قطعا ضربه شدیدی به محتوای و سایت خود وارد میکنید! اما اگر متن خود را به گونه ای مخفی بکنید که با یک کلیک یا بر روی دکمه یا تصویر و… قابل مشاهده باشد قطعا از نظر سئو هیچ مشکلی نخواهد داشت.

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این مقاله آموزشی فهمیدیم که روش های مختلفی هستند که میتوانیم از آن ها بعنوان مخفی کردن متن در سایت استفاده بکنیم اما در این میان افرادی هستند که از روش های کلاه سیاه سئو برای مخفی کردن متن استفاده میکنند اگر شما از روش های اصولی برای مخفی کردن متن در سایت خود استفاده بکنید به هیچ گونه مشکلی از نظر سئو بر نخواهید خورد!

امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم کمکی در رشد کسب کار شما کرده باشیم همچنین اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید میتوانید در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.