افزونه های وردپرسی, بهینه سازی سایت

آموزش نحوه‌ رفع کندی پیشخوان وردپرس پس از نصب ووکامرس

نحوه‌ رفع کندی پیشخوان وردپرس پس از نصب ووکامرس

امروزه یکی از بهترین افزونه ها در زمینه فروشگاهی پلاگین ووکامرس میباشد که در حال حاظر در بسیاری از سایت های فروشگاهی در حال استفاده است, با این حال ممکن است که بعد از نصب ووکامرس پیشخوان شما دچار کندی شود یه یعنی مدیریت سایت وردپرسی را برای شما عزیزان سخت خواهد کرد!

یکی از سوالاتی که پس از نصب افزونه ووکامرس در سایت پرسیده میشود که چرا پیشخوان سایت کند شده است و به کندی عمل میکند, ما در این مقاله آموزشی قصد داریم که ( آموزش نحوه‌ رفع کندی پیشخوان وردپرس پس از نصب ووکامرس ) را برای شما عزیزان آموزش بدهیم تا این کندی را در پیشخوان سایت خود رفع بکنید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • علت کندی پیشخوات سایت وردپرسی پس از نصب ووکامرس در چیست؟
  • نحوه‌ رفع کندی پیشخوان وردپرس پس از نصب ووکامرس
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

علت کندی پیشخوات سایت وردپرسی پس از نصب ووکامرس در چیست؟

اگر به افزونه وردپرسی توجه داشته باشید متوجه میشوید که بیشتر از هزاران افزونه وجود دارد که هر کدام آن ها توسط اشخاصی طراحی و ساخته شده اند و تقریبا هر کدام آن ها از ایراداتی برخودار هستند که به مرور زمان برطرف میشوند, تیم ارائه دهنده این پلاگین ها برای این که بتوانند ایرادات افزونه را پیدا و رفع بکنند از دو روش استفاده میکنند!

در روش اول یک بخش را قرار میدهند که افراد استفاده کننده از این افزونه بتوانند ایرادات را گزارش دهند با این کار تیم ارائه دهنده متوجه مشکلات پلاگین خود میشوند و آن را برطرف میسازند, بنابراین در روش کاربران برای تیم توسعه دهنده افزونه ارادات یا همان باگ های افزونه را گزارش میدهند!

اما در روش دوم موقع نصب افزونه از شما درخواست میشود که اجازه بدهید این افزونه اطلاعات را از سایت شما برای خود بدست بیاورد و به صورت کلی با این کار اگر افزونه شما به باگی برخود بکند سریعا برای تیم توسعه دهنده ارسال میشود و دیگر نیازی به اسال پیغام ندارد

حالا چرا پس از نصب ووکامرس پیشخوان سایت ما کند میشود؟ در اصل ووکامرس از روش دوم استفاده میکند که اگر شما این گذینه را در سایت خود فعال بکنید ووکامرس سعی میکند تا اطلاعاتی را به سمت تیم توسعه دهنده ارسال بکند و این اطلاعات را از سرور wp.com انجام میدهد و متاسفانه این سرور برای ایران فیلتر میباشد به همین دلیل است که سایت شما مجبور میشود تلاش بکند تا با این سرور ارتباط برقرار بکند و بدلیل این که نمیتواند این کار را انجام بدهد باعث میشود پیشخوان سایت کند بشود!

نحوه‌ رفع کندی پیشخوان وردپرس پس از نصب ووکامرس

در بخش بعدی به صورت کامل توضیح داده شد که چرا ووکامرس باعث کندی پیشخوان سایت میشود, بنابراین اگر میخوانید وردپرس شما به حالت عادی برگردد و دیگر کند عمل نکند یک روش بسیار ساده وجود دارد که میتوانید با دو کلیک ساده این مشکل را حل بکنید!

حالا برای این که بتوانید این مشکل را رفع بکنید ابتدا وارد پیشخوان وردپرسی سایت خود و از قسمت ووکامرس وارد بخش پیکربندی بشوید! پس از ورود به صفحه پیکربندی از بالا وارد بخش پیشرفته بشوید! دوباره در بخش بالا یک گذینه بعنوان ( Woocommerce.com ) وجود دارد روی این گذینه کلیک نمایید همانند تصویر پایین, بعد از کلیک وارد بخش جدیدی میشوید!

نحوه‌ رفع کندی پیشخوان وردپرس پس از نصب ووکامرس

در صفحه جدید یک گذینه وجود دارد به اسم رهگیری, اگر این تیک را بردارید مشکل شما به راحتی رفع خواهد شد و دیگر کندی پیشخوان وردپرس از بین خواهد رفت بنابراین کافیست فقط تیک را برداشته و ذخیره تغییرات را بزنید به همین راحتی مشکل شما در پیشخوان رفع شد.

اجازه استفاده از WooCommerce را ردیابی کنید

توجه داشته باشید که اگر این تیک را برداشتید و مشکل کندی سایت شما برطرف شد تبریک میگوییم کار تمام است اما اگر باز سرعت سایت شما کند باشید باید موارد دیگر را برسی بکنید چرا که دیگر ووکامرس ربطی به کندی سرعت سایت ندارید! ما در یک مقاله کامل و جامع چگونگی افزایش سرعت لود سایت را توضیح داده ایم شما میتوانید برای برسی سرعت و افزایش سرعت سایت خود از این مقاله کمک بگیرید!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این مقاله یعنی ( نحوه‌ رفع کندی پیشخوان وردپرس پس از نصب ووکامرس ) پرداختیم به طور کلی بسیار از افرادی که ووکامرس را در سایت خود نصب میکنند به صورت ناخودآگاه این گذینه را فعال میکنند و پس از نصب ووکامرس در سایت خود با مشکل کندی پیشخوان سایت خود رو به رو میشود شما میتوانید با برداشتن همین تیک این مشکل را به صورت کلی رفع نمایید!

امیدواریم از این مقاله آموزشی در تی اف نت بلاگ لذت کافی را برده باشید و ما توانسته باشیم کمکی در راستای رشد و پیشرفت سایت شما انجام داده باشیم, همچنین میتوانید هر گونه سوالی را در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.