بهینه سازی سایت

افزایش سرعت لود سایت با راهکارهای کاملا تست شده

افزایش سرعت لود سایت

امروزه سرعت وب سایت یکی از مهمترین فاکتورهای سئو میباشد بنابراین اگر بخواهید در رشد وب سایت خود موفق باشید باید بتوانید سرعت لود صفحات را افزایش بدهید و این سرعت لود صفحات هر چقدر بیشتر باشد میتواند باعث افزایش بازدید و موفقیت در سئو بشود! افزایش سرعت لود سایت را کاملا جدی بگیرید چون در این زمینه انتخابی وجود ندارد و باید سرعت لود صفحات سایت شما بالا باشد تا سایت شما موفق بشود!

ما در این مقاله آموزشی از تی اف نت بلاگ قصد داریم تا راه کارهای افزایش سرعت لود صفحات سایت را آموزش بدهیم بنابراین با ما همراه باشید تا این روش ها رو به کامل یاد بگیریم!

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • عوامل موثر در افزایش سرعت لود سایت
 • آشنایی با ابزار های معروف تست سرعت سایت
 • بهترین افزونه ها برای افزاش سرعت وب سایت
 • اهمیت فشرده سازی کد ها در سرعت سایت
 • تاثیرات کش مرورگر ها بر روی سرعت سایت
 • نحوه فشرده سازی تصاویر در سایت
 • انتخاب قالب مناسب برای افزایش سزعت سایت
 • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

عوامل موثر در افزایش سرعت لود سایت

حالا در همین ابتدای مقاله اجازه بدهید تا با برخی از مهمترین مواردی که بر روی سرعت سایت تاثیرات بسیار زیادی دارند آشنا بشویم و اگر این موارد را در سایت خود با دقت رعایت بکنید مطمعنا سرعت لود صفحات شما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد:

 1. یکی از موارد بسیار مهم در سرعت سایت این است که شما باید یک هاست بسیار مناسب انتخاب بکنید! چرا که هاست یک وب سایت تاثیرات بسیار بسیار زیادی در سرعت سایت دارند اما برخی از افراد بدلیل کم کردن هزینه ها از هاست های مناسب استفاده نمیکنند و با این کار سرعت سایت خود را بسیار بالا میبرند!
 2. حالا در قدم دوم انتخاب سیستم مدیریتی وب سایت میباشد! اگر شما از سیستم مدیریتی مناسبی در سایت خود استفاده نکنید باعث میشود صفحات سایت با زمان بالاتری لود شود! و نقطه دیگر که باید به دقت بکنید مدیریت محتوا های سایت میباشد که از حجم بالا برخودار نباشند. بنابراین سعی بکنید از آپلود فایل هایی با حجم بالا در صفحات سایت خود خودداری بکنید.
 3. در گذینه شما کش مرورگر قرار دارد چرا که شما با فعال سازی این گذینه در سایت خود یعنی ( Browser Caching ) میتوانید سرعت لود صفحات سایت خود را بسیار بالا بدهید و سایت شما زمان کمتری برای لود لازم خواهد داشت و این یعنی افزایش سرعت سایت در ادامه خواهیم گفت که چگونه کش را در سایت خود فعال بکنید!
 4. حالا در فشرده سازی کد های سایت میتوانید از ویژگی ( Gzip Compression ) اگر نمیدانید که ( Gzip ) چیست؟ باید بگوییم این هم مانند ( Zip ) یکی از فرمت های فشرده سازی میباشد و میتوانید در افزایش سرعت سایت بسیار کمک بکند! فرمت ( Gzip ) را اصلا دست کم نگیرید!
 5. حالا میرسیم به افزونه های وب سایت شما باید از افزونه ها در سایت خود به خوبی استفاده بکنید و اگر افزونه ای را در سایت خود لازم ندارید و غیر ضروری هستند پاک بکنید! چرا که اگر از افزونه های زیادی در سایت خود استفاده بکنید سرعت سایت را بشدت بالا میبرید و باعث میشود سایت شما زمان بیشتری را برای لود لازم داشته باشد!

حالا این پنج گذینه ای که گفت شد را در نظر داشته باشید که جزو مهمترین عوامل در افزایش سرعت سایت هستند حالا در ادامه به صورت جامع موارد دیگر و چگونگی پیاده سازی آن ها صحبت میکنیم با ما در ادامه این مقاله آموزشی همراه باشید.

آشنایی با ابزار های معروف تست سرعت سایت

تست سرعت یک وب سایت جزو مهمترین کارهایی میباشد که باید هر مدیر یا سئو کاری با آن ها آشنایی داشته باشد! با این ابزار ها شما میتوانید بفهمید که سرعت سایت شما در چه حد میباشد که آیا نیاز به کار دارد یا خیر؟ حالا ما نیز بدلیل این که این ابزار ها بسیار کامل هستند یک مقاله کامل در سایت تی اف نت پلاس انتشار داده ایم اسم مقاله ( ابزار های تست سرعت وب سایت ) میباشد حتما این مقاله را مطالعه  و با ابزار های تست سرعت آشنا بشوید!

بهترین افزونه ها برای افزاش سرعت وب سایت

حالا برای این که یک وب سایت بتواند به سرعت مورد نظر برسد افزونه هایی انتشار و تولید شده اند که میتوانید از هر کدام آن ها برای تنظیم سرعت وب سایت خود استفاده بکنید اما توجه داشته باشید که هر کدام از افزونه ها کاربرد های خاصی را به سایت اضافه میکنند بنابراین در انتخاب افزونه مورد نظر دقت فرمایید و از نصب افزونه های مختلف در سایت خود خود داری بکنید!

 1. اولین افزونه ( W3 total cache ) نام دارد! و در حال حاظر بیش از یک میلیون نصب فعال دارد که از نصب های این پلاگین وردپرسی میتوان فهمید که یک پلاگین کاملا کاربردی برای وب سایت میباشد از ویژگی های این افزونه میتوان به سازگاری آن با هر گونه سروری, پشتیبانی از نسخه موبایلی, کش مرورگر و … اشاره کرد!
 2. حالا در افزونه دوم میتوانیم پلاگین ( WP Fastest Cache ) را معرفی بکنیم چرا که این افزونه نیز جزو بهترین پلاگین های وردپرسی به حساب می آید حالا ویژگی های این افزونه را میتوان کش اتوماتیک, ویژگی ابزار GZIP, حذف خودکار کش و … در نظر گرفت!
 3. افزونه سومی که میخواهیم معرفی بکنیم ( LiteSpeed Cache for WordPress ) نام دارد این پلاگین وردپرسی نیز در افزایش سرعت وب سایت بسیار کمک میکند شما میتوانید این افزونه را نیز در سایت خود نصب کرده و سرعت سایت را افزایش بدهید.

افزونه های بسیار زیادی در زمینه سرعت تولید شده اند و این سه گذینه که معرفی کرده ایم جزو برترین ها هستند بنابراین شما میتوانید از این افزونه ها و یا افزونه های دیگری که در زمینه وجود دارند استفاده بکنید و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد چرا که افزونه های ساخته شده در این حوزه بسیار زیاد هستند.

اهمیت فشرده سازی کد ها در سرعت سایت

حالا در اقدام بعدی شما باید کد های وب سایت خود فشرده سازی بکنید! چرا میگوییم کد های سایت باید فشرده سازی شود؟ درواقع این کار باعث بهینه شدن کدهای سایت میشود و شما میتوانید سرعت سایت خود را به حد زیادی کاهش بدهید با فشرده سازی کدهای قسمت های مختلف مانند سایدبار یا هدر و حتی فوتر سایت که در تمامی صفحات لود میشود سرعت سایت را افزایش میدهد!

افزونه هایی نیز وجود دارند که چنین کاری را در وب سایت انجام میدهند یکی از معروف ترین افزونه ها , پلاگین راکت وردپرس میباشد که ویژگی های بسیار زیادی را به وب سایت اضافه میکند و باعث افزایش سرعت سایت میشود این پلاگین ویژگی هایی مانند ( کش مرورگر, فشرده سازی کد ها, بهینه سازی تصاویر و … ) را در اختیار دارد!

تاثیرات کش مرورگر ها بر روی سرعت سایت

حالا میرسیم به موضوع کش مرورگر که در بخش های بالا چندین بار اشاره شد است! و این موضوع بدلیل این است که کش مرورگر یکی از مهمترین مواردی میباشد که باید بر روی هر وب سایتی پیاده سازی بشود! اگر کش مرورگر در سایت شما فعال باشد باعث افزایش سرعت سایت شده و در نتیجه رتبه گیری بهتر در گوگل میشود!

درواقع کش حالت های مختلفی دارد که میتوان از آن ها استفاده کرد اما در اصل کش کردن تاثیرات زیادی روی سایت میگذارد و کاری که در وب سایت شما انجام میدهد این است که وقتی کاربری وارد سایت شما می شود در ابتدا تمامی فایل های صفحه برای کاربر دانلود میشود و این کار زمانبر میباشد

کش مرورگر فایل های دانلود شده صفحه را ذخیره کرده و اگر کاربر دوباره وارد همان صفحه بشود دیگر فایل ها از ابتدا برای مخاطب دانلود نمیشود و با این سرعت سایت را بسیار افزایش میدهد! در نتیجه استفاده از کش مرورگر در سایت یکی موارد ضروری میباشد آن را دست کم نگیرید.

نحوه فشرده سازی تصاویر در سایت

موضوع تصاویر در وب سایت ها, اگر شما در سایت خود از تصاویر استفاده نکنید سرعت سایت شما به صورت بینظیری بالا خواهد رفت, اما مگر میشه از تصاویر در سایت استفاده نکرد؟ خوب درواقع این کار امکان پذیر نمیباشد! تصاویر در سایت سایت بسیار تاثیر گذار هستند و اگر تصویری در صفحه ای از سایت از حجم بالایی برخودار باشد سرعت سایت را نیز بالا میبرد و باعث در لود شدن صفحه میشود!

بنابراین راه کاری که وجود دارد شما باید در ابتدا تا جای ممکن از تصاویر کم حجم در سایت خود استفاده بکنید و در قدم دوم تصاویر سایت را نیز فشرده سازی بکنید, همانطور که گفتیم افزونه راکت تصاویر سایت را به گونه ای لود میکند تا سرعت پایین نیایید آما باید در ابتدای آپلود تصاویر در سایت خود به گونه ای حجم را کم بکنید که کیفیت تصاویر پایین نیاید و حجم آن مناسب باشد!

برای این که حجم تصاویر را کم بکنید به گونه ای که کیفیت آن پایین نیایید ابزار هایی وجود دارند که به معروف ترین آن میتواند فوتوشاپ نام برد اما اگر کار با فوتوشات را بلد نباشید میتوانید از ابزار های آنلانی که در دنیای وب وجود دارد استفاده بکنید به طور مثال ابزار ( squoosh.app ) که سایت حرفه ای در این زمینه میباشد میتوان اشاره کرد.

انتخاب قالب مناسب برای افزایش سزعت سایت

قالب یک وب سایت یکی از پایه ترین مواردی میباشد که باید هر مدیر سایتی به آن دقت داشته باشد, فروض بکنید شما وارد یک سایتی میشود که از کیفیت و گرافیک مناسبی برخوردار نمیباشد مطمعنا از آن سایت بدون این که دیدن بکنید خارج میشوید حالا در این این موضوع فرض بکنید سرعت آن سایت نیز بسیار بالا میباشد و وقت زیادی از شما گرفته است, دیگر به آن سایت سر میزنید؟

مطمعنا در جواب به این سوال پایخ میدهید خیر, بنابراین در کنار سرعت سایت, قالب نیز مهم است و حتی مهمتر از این همه قالب بر روی سرعت لود سایت بسیار تاثیر گذار است یعنی اگر قالبی انتخاب بکنید که از کدنویسی بهینه ای برخودار نباشد میتواند باعث دیر لود شدن صفحات سایت شود!

ما در سایت تی اف نت پلاس بهترین قالب های وردپرسی که از نظر سرعت, کد نویسی, گرافیک و … بهترین هستند جمع آوری کرده ایم توصیه میکنیم یک سری به قالب های سایت یک نگاهی بیندازید

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

در این مقاله آموزشی افزایش سرعت لود سایت, گفت شد که چگونه و با چه روش هایی میتوانیم سرعت لود صفحات وب سایت خود را افزایش بدهیم و حالا در آخر به این نکات توجه بکنید که شما نباید در نصب افزونه زیاده روی بکنید و موارد بالا را به صورت کامل رعایت بکنید!

اگر این موارد را در سایت خود رعایت بکنید مطمعنا سرعت لود صفحات سایت شما به زیر چهار ثانیه خواهد رسید و این یعنی سک سرعت بینظیر برای وب سایت, حالا اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید حتما در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

یک نظر در “افزایش سرعت لود سایت با راهکارهای کاملا تست شده

 1. مریم گفت:

  سرعت لود سایتم کاملا بهینه شد ممنونم از آموزش خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.