بهینه سازی سایت

افزایش ترافیک و بازدید سایت با تصاویر – با نکات طلایی

افزایش تراقیک و بازدید سایت با استفاده از تصاویر

با نام و یاد خدای بزرگ سلام و درود به کاربران همیشگی تی اف نت پلاس امروز میخواهیم که در مورد افزایش بازدید سایت با تصاویر صحبت بکنیم و البته این یکی از سوالات رایج کاربران بوده است و بسیار برای هر وب سایتی مهم است برای همین تصمیم گرفتیم تا این آموزش را به صورت کاملا انحصاری درون وب سایت بزاریم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید میخواهیم یاد بگیریم که چگونه میتوانیم از طریق تصاویر وب سایت ترافیک جذب بکنیم!

در هر وب سایتی, تصاویر نقش بسیار مهمی ایفا میکنند بنابراین اگر ما به صورت درست و اصولی روی تصاویر وب سایت کار بکنیم میتوانیم بازدید های بسیار زیادی به سمت وب سایت هدایت بکنیم, باید به نقطه توجه داشته باشیم که سئوی تصاویر بسیار راحت میباشد, پس بهتر است که همیشه تصاویر آپلودی وب سایت را کاملا بهینه سازی بکنیم!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • برسی حساس بودن گوگل بر روی تصاویر
  • افزایش بازدید سایت با تصاویر
  • کاهش حجم تصاویر در سایت
  • نوشتن اسم یا نام برای تصاویر
  • قرار دادن نوشته بر روی تصاویر
  • تنظیم فرمت مناسب برای تصاویر
  • استفاده از آلت تصاویر و توضیحات
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

برسی حساس بودن گوگل بر روی تصاویر

همانطور که میدانید گوگل فقط به سرچ کردن بسته نیست و شما میتوانید از طریق موارد مختلف به وب سایت خودتون بازدید جذب بکنید! یکی از مواردی که میتواند ترافیک سایت شما را افزایش بدهد تصاویر سایت است ما قصد داریم در این مقاله آموزشی یاد بگیریم که چگونه میتوانید تصاویر سایت خود را درون گوگل به نمایش بگذارید و از این طریق بازدید برای سایت خود بگیریم!

اگر هنگام سرچ در گوگل دقت داشته باشید یک بخش بعنوان تصاویر قرار داده است, این موضوع میتواند اهمیت تصاویر را برای گوگل توضیح بدهد که یعمی گوگل برای تصاویر اهمیت بسیار زیادی میدهد شما نیز میتوانید با بهینه سازی تصاویر وب سایت خود, تماما را در هنگام سرچ به بخش تصاویر گوگل انتقال بدهید و از این رو بازدید کنندگان را به سمت وب سایت خود هدایت بکنید!

افزایش بازدید سایت با تصاویر

افزایش بازدید سایت با تصاویر میتوانید یک راه کار در زمینه افزایش ترافیک باشد, اما باید بدانید که سئوی تصاویر سایت ترفند های زیادی که ما در ادامه به صورت کامل این موارد را توضیح داده ایم! همچنین ما یک مقاله آموزشی کامل در زمینه ( روش های افزایش بازدید سایت ) ایجاد کرده ایم که در آن به نکات بسیار طلایی اشاره کرده ایم شما میتوانید با بکارگیری از نکات ترافیک و بازدید وب سایت خود را بسیار بالا ببرید!

کاهش حجم تصاویر در سایت

همانطور که میدانید حجم تصاویر بسیار مهم است شما نباید داخل سایت از تصاویری با حجم بالا استفاده کنید پیشنهاد میشه که حجم تصاویر را تا اونجایی که امکان دارد حجم تصاویر را کم کنید برای کم کردن خجم تصاویر سایت میتوانید از ابزار های مختلفی استفاده نمایید ما در بخش وبلاگ سایت ابزار های مختلفی برای کم کردن حجم تصویر معرفی کرده ایم!

همچنین اگر حجم تصاویر سایت بالا باشد میتواند باعث کند شدن سرعت لود در سایت بشود و این موضوع نیز میتواند بر روی سئو تاثیرات منفی بگذارد, پس اگر میخواهید رتبه های خود را در گوگل نیز افزایش بدهید سعی بکنید حجم تصاویر را تا جای ممکن کم بکنید, اما نباید کیفیت تصاویر را فراموش بکند.

نوشتن اسم یا نام برای تصاویر

حتما قبل آپلود تصویر داخل سایت اسم تصویر را با عبارت کلیدی صفحه یک سان بکنید مهم نیست که فارسی باشد یا انگلیسی ولی توجه داشته باشید که اسم تکراری برای روی تصاویر خود قرار ندهید! استفاده از اسم های مختلف برای تصاویر میتواند بسیار برای جذب ترافیک مهم باشد!

با قرار دادن اسم بر روی تصاویر درواقع شما عکس آپلود خود را برای گوگل نشانه گذاری میکنید به زبان ساده به گوگل میگویید که ( این تصویر مخصوص چه کاری در سایت آپلود شده است ) به همین دلیل احتمال این که تصاویر شما در نتایج گوگل بالا بیاید بیشتر میشود!

قرار دادن نوشته بر روی تصاویر

همانطور که میدانید گوگل تصاویر را به صورت کامل آنالیز میکند و میتواند متن های روی تصاویر را شناسایی بکند توصیه میشود که حتما روی تصاویری که داخل سایت ایجاد میکنید متن کلیدی صفحه روی تصاویر قرار بدهید که میتوانید به صورت زیبا بر روی تصاویر قرار بدهید و این کار میتواند بسیار مفید باشد!

همانطور که اشاره شد گوگل تصاویر را آنالیز میکند و میتواند تصاویر را به صورت کامل تشخیص بدهد و مثل یک کاربران تصاویر را مشاهده میکند, با قرار دادن اسم بر روی تصاویر شما آن تصاویر را به نام وب سایت خود ثبت میکنید, با این کار اعتبار تصاویر شما در سایت بالا خواهد رفت!

تنظیم فرمت مناسب برای تصاویر

گوگل روی فرمت تصاویر بسیار حساس میباشد ما فرمت های رایجی داریم مثل ( jpg ) که میتوانید از این فرمت ها برای تصاویر استفاده کنید توصیه میشود که از فرمت های متفرقه اصلا استفاده نکنید پس فرم تصاویر هم بسیار میتواند موثر باشد!

فرمت های اصلی که میتوانید از آن ها در سایت استفاده بکنید ( JPG, JPEG, JPE, PNG ) میباشد, البته شما هیچ گونه محدودیتی در زمینه فرمت ندارید و تنها تفاوت راحتی گوگل در زمینه فرمت ها میباشد, باید توجه داشته باشید که شما میتوانید از فرمت های رایج دیگر نیز استفاده بکنید.

استفاده از آلت تصاویر و توضیحات

ویژگی آلت تصاویر بسیار مهم است و خیلی ها به ویژگی آلت تصویر اصلا اهمیت نمیدهند و این میتواند بسیار به سئوی تصاویر مفید باشد پس توصیه میشود که موقع آپلود تصاویر از یژگی آلت تصویر استفاده نمایید و همچنین فراموش نشود که توضیحات تصویر هم نوشته شود!

شما میتوانید برای هر تصویری که در سایت آپلود میکنید اسم و توضیحات قرار بدهید, بنابراین با قرار دادن توضیحات در متن گوگل را راهنمایی میکنید که دقیقا این تصویر مخصوص چه کاری میباشد, در نتیجه گوگل نیز تصاویر شما با کلمات سرچ شده بالا می آید, پس روی سئوی وب سایت نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

خوب تا اینجای مقاله ما یاد گرفتیم که چگونه تصاویر سایت خودمون رو بهینه سازی بکنید با این کار میتوانید ترافیک سایت خود را به صورت چشم گیری افزایش بدهید, بنابراین اگر به سئوی تصاویر سایت خود اهمیت نمیدادید توصیه میکنیم که تصاویر سایت را کاملا جدی بگیرید, چرا تصاویر در وب سایت ها از اهمیت بسیار بالایی برخودار میباشد!

امیدواریم از مطالعه این مقاله آموزشی لذت کافی را برده باشید و توانسته باشید در سئوی تصاویر سایت شما کمکی کرده باشیم, همچنین اگر هر گونه سوالی در مورد سئوی تصاویر وب سایت خود دارید میتوانید در بخش نظرات همین صفحه با ما در میان بگذارید ما همراره پاسخگوی شما خواهیم بود!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.