بهینه سازی سایت

روش های افزایش بازدید سایت از طریق سئو – ترفند های طلایی

روش های افزایش بازدید سایت از طریق سئو

امروزه اکثر کسب و کار ها یک وب سایت یا فروشگاه اینترنتی دارند, اما با وجود این که یک وب سایت کامل طراحی کرده اند نمیدانند چگونه بازدید را به سمت سایت خود هدایت بکنند, اگر سایتی بازدیدی نداشته باشد در اصل اون وب سایت وجود ندارد بنابراین شما باید بتوانید با روش های افزایش بازدید سایت از طریق سئو افراد را به سمت وب سایت خود هدایت بکنید!

حالا در این مقاله آموزشی از تی اف نت پلاس همراه باشید تا با ترفند های طلایی که با آن ها میتوانید ترافیک و بازدید وب سایت خود را افزایش بدهید آشنا بشویم, در اصل شما میتوانید با روش های بسیاری زیادی ترافیک وب سایت خود را افزایش بدهید! حالا با ما در ادامه این مقاله آموزشی همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • روش های افزایش بازدید سایت از طریق سئو
 • بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو
 • تازه سازی محتوا ( بروزرسانی محتوا )
 • معرفی وب سایت برای موتورهای جستجو
 • ایجاد بک لینک ( داخل, خارجی )
 • برسی کامل رقیبان سایت
 • بهینه سازی محتوا بر اساس کلمات کلیدی
 • انتشار محتوای با کیفیت به صورت روزانه
 • انتشار محتوای اختصاصی روی وب سایت
 • برگزاری آزمون و انتشار نتایج در سایت
 • اضافه کردن پادکست به محتوا ها
 • قرار دادن محتوا ها در سایت های رایگان
 • قرار دادن ویدئو در محتوا های سایت
 • اضافه کردن ویژگی پست مهمان به سایت
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • شبکه اجتماعی لینکدین را فراموش نکنید!
 • قرار دادن دکمه های اشتراک گذاری در محتوا ها
 • استفاده از ویژگی های ایمیل مارکتینگ
 • همکاری با افراد هم حوزه ای کسب و کار
 • بروزرسانی و بهبود مطالب قدیمی وب سایت
 • از محتوای خوشه ای در سایت استفاده بکنید!
 • انتشار محتوای بسیار طولاتی به تعداد محدود
 • مراحل تولید محتوای بسیار طولانی در سایت
 • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

روش های افزایش بازدید سایت از طریق سئو

حالا اگر شخص شما به دنبال افزایش بازدید از طیق سئو برای وب سایت خود هستید باید بگوییم که ما در این مقاله روش هایی رو بیان کرده ایم واگر شما این روش ها را به درستی در وب سایت خود پییاده سازی بکنید ونه تنها رتبه های شما در گوگل بهتر خواهد شد بلکه نتایج بینظیری را نیز کسب خواهید کرد حالا در بخش پایین روش ها را بیان کرده ایم با ما همراه باشید.

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو

اولین قدم برای این که بتوانید سئوی وب سایت خود را بهتر بکنید و بازدید کسب بکنید شما باید بتوانید برای هر صفحه از وب سایت خود کلمات کلیدی مناسبی را بکار بگیرید, در اصل شما باید بتوانید حداقل برای هر صفحه از وب سایت دو عدد کلمات کلیدی پیدا بکنید, البته باید بگوییم که برای این کار نیز ابزار هایی وجود دارد که میتوانید از آن ها نیز استفاده بکنید.

در ابتدا شما باید کلماتی را انتخاب بکنید که جستجوی کمتری نسبت به بقیه کلمات کلیدی اصلی وب سایت میباشد چرا که شما با سئو کردن کلمات کلیدی آسانتر میتوانید کمی بازدید به سایت خود هدایت بکنید و بعد از این که کار شما با کلمات کلیدی ساده تمام شد میروید سراغ کلمات کلیدی سختر که سرچ بیشتری را در گوگل به خود اختصاص داده اند.

منظور از این که اول کلمات کلیدی ساده تر را انتخاب بکنید این است که شما یک شروع و زیر ساخت قدرتمندی را برای سایت خود بسازید حالا نقطه دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که روی وبلاگ سایت خود کار بکنید و روزانه حداقل یک محتوا انتشار بدهید, با انتشار محتوا های بیشتر در سایت خود کم کم بازدید سایت نیز افزایش خواهد یافت.

تازه سازی محتوا ( بروزرسانی محتوا )

در تازه سازی محتوا شما باید محتوا هایی که در سایت شما دیگر کاربردی ندارند را پیدا کرده و کم کم حذف بکنید و در صورت امکان با بروزرسانی محتوا قدیمی که کاربردی ندارد به یک محتوای با ارزش در سایت خود تبدلیل بکنید و همچنین در این مورد میتوانید از نظرات صفحات سایت استفاده بکنید به طور مثال شما میتوانید برای صفحات سایت خود از نظرات استفاده بکنید.

اگر نظراتی را به صفحاتی از سایت خود اضافه بکنید میتوانید بعنوان یک بروزرسانی در نظر بگیرید! به صورت کلی موتور جستجوی گوگل نظراتی که به صفحات اضافه میشود را بروزرسانی در نظر میگیرد و با این کار شما میتوانید محتوا های سایت خود تازه سازی بکنید.

معرفی وب سایت برای موتورهای جستجو

حالا شما میتوایند از موتورهای جستجو درخواست بکنید تا بیان و در سایت شما یک چرخی بزنند با این کار محتوا های سایت شما دوباره برسی خواهند و باعث افزایش رتبه های شما در گوگل خواهد شد, این کار میتوانید بر روی افزایش بازدید وب سایت و حتی رتبه های شما خواهد شد.

ایجاد بک لینک ( داخل, خارجی )

لینک سازی در وب سایت یکی دیگر از مهمترین مواردی میباشد که در زمینه افزایش بازدید وب سایت به کار میرود, اگر با روند لینک سازی داخلی آشنا باشید, شما باید بتوانید تمامی صفحات سایت خود را به یک دیگر لینک بکنید, به زبان ساده صفحات سایت شما باید به صورت یک زنجیر به یک دیگر وصل شده باشند با این کار, کاری میکنید که ربات های خزنده گوگل به صورت دائم در صفحات سایت شما بچرخند, بنابراین سایت شما همیشه فعال خواهد بود!

بعد از لینک سازی داخلی میرسیم به لینک سازی خارجی, در لینک سازی خارجی شما باید بتوانید از سایت هایی دیگر به وب سایت خود لینک بدهید, در اصل شما میتوانید با تولید محتوا در سایت های خارجی به وب سایت خود لینک سازی بکنید با این کار اعتبار صفحه اون وب سایت به صفحه سایت شما منتقل میشود, بنابراین باعث افزایش رتبه شما خواهد شد!

حالا در لینک سازی خارجی میتوانید فواید دیگری نیز بیرون بکشید به طور مثال اگر یک وب سایتی به سایت شما لینک بدهد و یکی از صفحات سایت شما را معرفی بکنید در اصل میتواند بعوان یک تبلیغ نیز عمل بکند و کاربرانی که از اون صفحه خراجی لینک شما را مشاهده میکنند با کلیک بر روی اون لینک میتوانند وارد سایت شما بشوند و این مورد نیز بسیار با ارزش خواهد بود.

برای دریافت یک لینک خارجی حتما نیازی به هزینه نیست , شما میتوانید از بسیاری از وب سایت ها به سایت خود لینک بدهید و این کار را کاملا رایگان انجام میدهید, البته باید اضافه بکنیم که میتوانید با پرداخت هزینه نیز از بسیاری از سایت های معتبر نیز به سایت خود لینک بدهید اما باید در لینک سازی خارجی کاملا هوشمند عمل بکنید در غیر این صورت میتوانید باعث افت رتبه های سایت بشوید.

برسی کامل رقیبان سایت

در هر حوزه ای که کار بکنید مطمعنا شما رقیبانی دارید که آن ها نیز در تلاش به بالا بردن وب سایت خود هستند! حالا شما باید بتوانید رقیبان خود را آنالیز بکنید, در اصل شما باید بفهمید که رقیبان شما چه کار هایی انجام میدهند و از کدوم بخش ها به سایت خود ترافیک جذب میکنند با این کار مسیر شما مشخص خواهد شد اما باید شما بعد از آنالیز رقیبان از آن ها بهتر عمل بکنید!

حالا برای این که بتوانید رقیبان خود را آنالیز بکنید ابزارهایی نیز وجود دارد که اطلاعات مفیدی میتوانند در مورد سایت رقیبان به شما بدهند, میتوانید از این ابزار ها نیز استفاده بکنید! باز هم میگوییم که شما باید بتوانید بهتر از رقیبان خود عمل بکنید تا بتوانید از آن ها جلو بزنید, این اصل رقبات شما خواهد بود.

بهینه سازی محتوا بر اساس کلمات کلیدی

زمانی که ما داریم در مورد کلمات کلیدی وب سایت تحقیق میکنیم, همیشه کلماتی وجود دارد که اصلیترین کلمات سایت به حساب می آیند و بسیار کوتاه و سخت هستند, اما کلمات کلیدی دنباله دار را نیز باید در نظر بگیرید و در اصل شما باید اول کلمات کلیدی ساده را سئو بکنید با این کار راحتر میتوانید کلمات کلیدی سخت وب سایت خود را سئو بکنید.

کلمات دنبال دار ( کلمات آسان و طولاتی ) با این که این کلمات آسان هستند, میتوانند کاربران را کاملا هدف مند به سمت سایت هدایت بکنند, اجازه بدهید این موضوع را با یک مثال توضیح بدهیم, فرض بکنید شخصی در گوگل سرچ میکند ( قالب وردپرس ) سایت شما بالا می آید آما دقیقا نمیدانید که شخص مورد نظر دنبال چه نوع قالبی است, بنابراین اگر شخصی سرچ بکند ( قالب سایت طلا فروشی ) مطمعنا دنبال یک قالب در زمینه فروش طلا و جواهرات میباشد و کاملا هدف مند خواهد بود.

اگر کاربرانی که وارد سایت میشوند مخاطبین هدف شما باشند مطمعنا سایت شما هم بازدید بیشتر خواهد گرفت و هم فروش بیشتری را کسب خواهد کرد! پس در ابتدا شما باید کلمات کلیدی آسان را در سایت خود سئو بکنید.

انتشار محتوای با کیفیت به صورت روزانه

یک جمله است که میگوید ( محتوا پادشاه است! ) این جمله میتواند ارزش محتوا را به صورت کامل نشان بدهد, اگر شما وب سایتی داشته باشید و محتوای خوبی برای سایت در نظر نگیرید خوب در اصل شما هیچ گونه وب سایتی ندارید! بنابراین شما باید بتوانید حداقل هر روز یک محتوا در سایت خود انتشار بدهید! اگر شما هر روز یک محتوا به صورت مشخص انتشار بدهید نه تنها توجه موتور جستجوی گوگل را جلب میکنید بلکه میتوانید بازدید سایت را بشدت بالا ببرید!

انتشار محتوای اختصاصی روی وب سایت

موضوع دیگری که بسیاری از سئو کار ها از آن برای افزایش بازدید وب سایت استفاده میکنند ( برگزاری وبینار, برگزاری دوره های رایگان, انتشار فایل های نسبتا رایگان و … ) میباشد, حالا چرا این نوع کار ها باعث افزایش بازدید سایت میشود؟ در اصل شما با این نوع کار ها افراد را مشتاق میکنید تا دوباره به وب سایت شما سر بزنند و با این کار ترافیک وب سایت خود را افزایش میدهید.

برگزاری آزمون و انتشار نتایج در سایت

یکی دیگر از روش های افزایش بازدید سایت گرفتن آزمون از کاربران میباشد, با این روش نه تنها اطلاعات مفیدی در مورد کاربران سایت خود میفهمید بلکه میتوانید ایمیل هایی را بدست بیاروید که برای ایمیل مارکتینگ وب سایت مفید میباشد!

از سوی دیگر کاربرانی که در آزمون شرکت میکنند زمان زیادی را در وب سایت شما خواهند بنابراین ترافیک وب سایت نیز افزایش پیدا خواهد کرد, همچنین این امر باعث میشود تا از دیگر صفحات شما نیز بازدید بکنند بنابراین نرخ تبدیل کاربران شما بسیار بالا خواهد رفت.

اضافه کردن پادکست به محتوا ها

پادکست ها نیز یکی از روش های افزایش بازدید وب سایت به حساب می آیند چرا که افرادی که در سایت شما به سراغ پادکست میروند به صورت خودکار ترافیک سایت را بالا میبرند, و حتی این امکان وجود دارد که کاربران دوباره به سایت شما بازگشته و به شنیدن پادکست ادامه بدهد!

پادکست اهمیت زیادی در وب سایت دارد به طور مثال میتوان به ویزگی های ( افزایش آگاهی برند, ایجاد رابطه با مشتری, بهبود سئوی وب سایت و … ) اشاره کرد که هر کدام آن ها میتواند به افزایش بازید وب سایت بسیار کمک بکند.

قرار دادن محتوا ها در سایت های رایگان

شما میتوانید محتوا هایی را تولید بکنید و در سایت های انتشار محتوای رایگان قرار بدهید! با استفاده از این وب سایت شما میتوانید از طریق محتوا کاربران را تشویق بکنید تا از وب سایت شما دیدن بکنند حتی میتوانید درون محتوای خود از لینک های فالو استفاده بکنید که میتواند به سئوی وب سایت شما بسیار کمک بکنید, وب سایت های زیادی در این زمینه وجود دارد به طور مثال وب سایت ( مدیوم, لینکدین و … ) میباشد.

قرار دادن ویدئو در محتوا های سایت

همانطور که میدانید یک وب سایت از تصاویر, متن, ویدئ و … تشکیل میشود اما ویدئو در یک وب سایت از اهمیت بسیار ویژه ای برخودار است چرا که اگر شما بتوانید برخی از محتواهای خود را به صورت ویدئوی در سایت انتشار بدهید کاربرانی که ویدئوی شما را میبیند بدلیل استفاده از اینترنت و زمان باقی ماندن در وب سایت ترافیک وب سایت را بسیار بالا میبرند!

حتی میتوانید برخی از ویدئو ها را در شبکه هایی مانند ( آپارت, یوتویوب و … ) انتشار بدهید با این افرادی که ویدئوی شما را مشاهده میکنند به احتمال زیاد به وب سایت شما نیز یک نگاهی خواهند انداخت به همین دلیل میتوانید با این ترفند بازدید سایت خود را بسیار افزایش بدهید! البته باید اضافه بکنیم که حداقل هفته ای یک ویدئو در شبکه های انتشار ویدئو قرار بدهید.

اضافه کردن ویژگی پست مهمان به سایت

استفاده از ویژگی پست میهمان ویژگی های بسیار جالبی برای وب سایت دارد, اگر شما این امکان را دارید که کاربران محتوای خود را در سایت شما انتشار بدهند درواقع دارید از پست میهمان در سایت خود استفاده بکنید! بسته به وب سایت خود شما میتوانید از کاربران درخواست بکنید که محتوا های خود را برای شما ارسال بکنند و شما نیز آن محتوا را در سایت خود انتشار میدهید!

اگر از این ویژگی در سایت خود استفاده میکنید درواقع شما هر روز پست های جدیدی را برای انتشار در اختیار خواهید داشت اما باید به قوانینی که در این زمینه ایجاد کرده باشید دقت کافی را داشته باشید, با رعایت درست این قوانین شما به راحتی میتوانید بازدید وب سایت خود را تا چندین برابر افزایش بدهید.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین روش ها برای افزایش بازدید سایت به حساب می آید, شما با فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به راحتی میتوانید وب سایت خود را برای افراد معرفی بکنید و از همین طریق افراد را به سمت سایت خود هدایت بکنید!

این موضوع بقدری مهم است که ما یک مقاله کامل به اسم ( تاثیر شبکه های اجتماعی بر روی سئو ) در سایت انتشار داده ایم در این مقاله در مورد روش های فعالیت در شبکه های اجتماعی به صورت کامل صحبت کرده ایم پیشنهاد میکنیم حتما مشاهده فرمایید!

شبکه اجتماعی لینکدین را فراموش نکنید!

شبکه اجتماعی لینکدین یکی از بهترین شبکه ها برای افزایش بازدید سایت به حساب می آید درواقع برخی از افراد قدرت این شبکه را به خوبی درک نکرده اند! اما باید بگوییم که این شبکه میتواند برای افزایش بازدید وب سایت بسیار کار آمد باشد, شما میتوانید با انتشار محتوای در مورد سایت خود در این شبکه قدرت بسیاری بزرگی را به سمت سایت خود هدایت بکنید.

قرار دادن دکمه های اشتراک گذاری در محتوا ها

در حال حاظر در بسیاری از وب سایت ها این ویژگی پایه گذاری شده است اما اگر از دکمه های اشتراک گذاری محتوا در سایت استفاده نمیکنید پیشنهاد میکنیم این دکمه های اشتراک گذاری محتوا را به وب سایت خود اضافه بکنید, چرا که افراد به راحتی میتوانند پست های سایت شما برای دیگران اشتراک گذاری بکنند و با این کار بازید سایت بالا خواهد رفت.

استفاده از ویژگی های ایمیل مارکتینگ

تا این جایی که در وب سایت خود ایمیل جمع کرده اید میتواند برای افزایش بازدید سایت بسیار کمک بکند و حالا وقت تبلیغ در ایمیل ها است, شما میتوانید با قرار دادن لینک های وب سایت خود در ایمیل مارکتینگ به راحتی بازدید سایت خود را دوباره افزایش بدهید, ایمیل های وب سایت را کاملا جدی بگیرید.

همکاری با افراد هم حوزه ای کسب و کار

همکاری با هر حوزه ای های خود نیز میتواند باعث افزایش بازدید وب سایت بشود و یکی از روش های افزایش بازدید سایت به حساب  می آید در این روش شما به کسانی که در حوزه شما فعالیت دارند پیشنهاد میدهید تا آن ها محتوای شما را در سایتشان انتشار بدهند و شما نیز محتوای آن ها را در سایت خود انتشار میدهید و یک حالتی ایجاد میشود که هر دو طرف سود میبرند!

بروزرسانی و بهبود مطالب قدیمی وب سایت

در هر وب سایتی تقریبا بالا 100 عدد محتوا قرار دارد و بر از آن ها بسیار قدی هستند, شاید در آن زمانی که این محتوا ها را انتشار داده اید الگوریم های گوگل بسیار متفاوت بوده اند چرا که گوگل دائما در حال آپدیت و پیشرفت میباشد, شما باید با این الگوریتم ها آشنا شده و محتوا های قدیمی سایت خود طبق این الگوریتم ها بروزرسانی بکنید!

در این حالت شما با اضافه کردن محتوا های و بخش های جدید به پست های قدیمی سایت خود بروزرسانی اعمال بکنید و توجه گوگل را به سمت سایت خود هدایت بکنید! البته ناگفته نمایید که بروزرسانی محتوا یکی از روش های افزایش رتبه در گوگل نیز به حساب می آید.

از محتوای خوشه ای در سایت استفاده بکنید!

اگر بدانید محتوای خوشه ای یا کلاستر چه تاثیری بر روی سئو و بازدید سایت میگذارد همیشه از این نوع محتوا در سایت خود تولید میکنید, محتوای خوشه ای در اصل یک صفحه بعنوان محتوای اصلی در نظر گفته میشود و چندین نوع محتوا نیز بعنوان محتوای زیر مجموعه قرار داده میشود!

فرض بکنید شما میخواهید یک مقاله در زمینه ( آموزش وردپرس ) در سایت خود انتشار بدهید بدلیل این که وردپرس آموزش های بسیار زیادی دارد شما یک صفحه را با کلمه کلیدی آموزش وردپرس قرار میدهید و بقیه آموزش ها نیز در این صفحه قرار داده میشود, تقریبا مشابه دسته بندی در سایت میباشد و تنها تفاوت آن این است که محتوای خوشه ای به صورت مقاله ای میباشد.

انتشار محتوای بسیار طولاتی به تعداد محدود

محتوا های طولانی در اصل کمی حوصله سر بر میباشد اما اگر محتوای شما بسیار طولانی باشد و برای کاربران کاملا مفید باشد مطمعن باشید که افراد تا آخر این محتوا با شما همراه خواهند بود! اما تاثیر این نوع محتوا برای افزایش بازدید سایت در چیست؟ در جواب میتوانیم بگوییم که بدلیل زیاد ماندن مخاطبین در صفحه باعث افزایش ترافیک وب سایت میشود و میتواند باعث افزایش رتبه صفحه شما در گوگل بشود.

مراحل تولید محتوای بسیار طولانی در سایت

در ابتدا باید به گشف محتوای های مشابه وب سایت خود بپردازید به طور مثال شما با آنالیز رقیبان خود میفهمید که در حوزه کاری شما چه نوع محتوا هایی انتشار داده شده است البته این کار را نیز میتوانید با استفاده از ابزار هایی که وجود دارد انجام بدهید, اگر محتوای تولید شده شما کامل و حرفه ای باشد مطمعن باشید که دیگر وب سایت ها نیز به محتوای شما لینک خواهند دارد و اگر تعداد لینک های دریافتی زیاد باشد یعنی شما حرفه ای عمل کرده اید!

در دومین قدم شما باید محتوای خود را کاملا بهینه سازی بکنید بگذارید این موضوع را باید یک مثال بگوییم,  اگر یک سرچ در گوگل انجام بدهید متوجه میشود که محتوا های مشابه بسیار زیادی وجود دارند و برخی از آن ها بهترین به حساب می آیند, اگر میخواهید محتوای شما با ارزش باشد باید بتوانید محتوای خود را بهتر از دیگر تولید بکنید, معنی بهینه سازی در این بهتر عمل کردن از دیگران است.

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

در این مقاله آموزشی یعنی ( روش های افزایش بازدید سایت ) ما با روش هایی آشنا شدیم که میتوانیم با استفاده از آن ها بازدید سایت خود را بسیار بالا ببریم, اگر شما بتوانید این روش ها را به درستی در وب سایت خود پیاده سازی بکنید مطمعن باشید که بازدید سایت شما بسیار بسیار بالا خواهد رفت.

نقطه دیگری که میخواهیم بهش اشاره بکنیم این است که شما سعی بکنید وب سایت را برای مخاطبین خود بهینه سازی بکنید و نه برای موتورهای جستجو, اگر کاربران شما از سایت راضی باشند مطمعن باشید که گوگل نیز شما را بالاتر از رقیبان شما نشان خواهد  داد! همچنین هر گونه سوالی را میتوانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.