مطالب دسته بندی نشده

آموزش نصب وردپرس در هاست سی پنل

آموزش نصب وردپرس در هاست سی پنل

به نام خدا سلام و دروید به کاربران همیشگی تی اف نت پلاس در این مقاله آموزش قصد دارید برای شما نحوه نصب وردپرس در سی پنل رو آموزش بدهیم. یکی از گام های اولیه ساخت وب سایت نصب وردپرس میباشد با این مقاله به راحتی پیشخوان خود را بر روی هاست تنظیم کنید. و یک سایت عالی با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس که یکی از محبوب ترین های دنیای وب میباشد برای خود بسازید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • دانلود آخرین نسخه ( نگارش ) وردپرس
  • نصب وردپرس در هاست CPanel
  • ساخت پایگاه داده ( دیتابیس ) در سی پنل
  • آموزش تنظیمات و پیکربندی اولیه وردپرس
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

دانلود آخرین نسخه ( نگارش ) وردپرس

اولین گام برای نصب وردپرس ابتدا باید آخرین نسخه نگارش وردپرس رو تهیه کنید برای دانلود روی دکمه زیر کلید کنید تا وارد صفحه اصلی وردپرس بشوید. پس از وارد شدن بر روی گذینه دانلود کلیک کنید. بعد از دانلود آخرین نسخه سیستم مدیریت محتوای وردپرس با ما در ادامه این آموزش همراه باشید!

نصب وردپرس در هاست CPanel

برای نصب ابتدا وارد هاست سی پنل خود بشوید پس از ورود به هاست بر روی گذینه File Manager کلیک کنید تا بتوانیم فایل اصلی وردپرس را بر روی هاست آپلود نماییم این قسمت برای مدیریت فایل های هاست میباشد.

خوب در ادامه برای نصب وردپرس بر روی گذینه Public_html دو بار کلیک میکنیم تا وارد صفحه اصلی مدیریت فایل های هاست بشویم توجه فایل اصلی وردپرس رو جای دیگه آپلود نکنید.

آموزش نصب وردپرس

توجه داشته باشید پس از ورود به صفحه هیچ فایل وجود نداشته باشد البته اگر هاست تازه خریداری کرده باشید شاید چندین فایل وجود داشته باشد حتما پاک کنید موقعی که بر روی هاست شما هیچ فایلی وجود نداشته بر روی گذینه آپلود کلیک کنید.

آپلود فایل بر روی هاست

حالا میتوان فایل که دانلود کرده ایم رو بر روی هاست سی پنل خود آپلود کنیم برای آپلود بر روی گذینه آبی کلیک میکنیم و فایل اصلی وردپرس رو انتخاب میکنیم تا آپلود شروع شود.

پس از آپلود بر روی فایل اصلی راس کلیک میکنیم و گذینه Extract رو میزنیم تا فایل  از حالت فشرده استخراج بشه و لیستی از فایل های وردپرسی رو به ما بده.

استخراج فایل در سی پنل

وارد پوشه استخراج شده میشویم تمامی فایل ها رو انتخاب میکنیم تا به صفحه اصلی هاست انتقال بدهیم پس از انتخواب تمامی موارد بر روی گذینه Move  که در بالای منو وجود دارد کلیک میکنیم.

انتقال فایل ها در سی پنل

حالا صفحه مطابق تصویر زیر میبینید در پنجره باز شده مسیر public_html رو بدهید و بر روی گذینه Move Files کلیک نمایید تا فایل ها وردپرس به صفحه اصلی منتقل شوند

نصب وردپرس

در صورتی که تمامی موارد بالا رو به درستی انجام داده باشید شما توانستید فایل وردپرسی رو دانلود و به صفحه اصلی هاستتان آپلود کنید حالا نوبت میرد به ساخت پایگاه داده در هاست سی پنل در ادامه این آموزش با ما همراه باشید.

ساخت پایگاه داده ( دیتابیس ) در سی پنل

یکی از موارد نصب کردن وردپرس در سی پنل ساخت پایگاه داده است برای ساخت دیتابیس ابتدا از صفحه اصلی سی پنل خود بر روی گذینه MySQL® Database Wizard کلیک میکنیم همانند تصویر

ساخت دیتابیس

خوب حالا وارد محله اول ساخت دیتابیس شدیم در این مرحله یک نام دلخواه برای پایگاه داده خود انتخاب میکنیم توجه داشته باشید نام زیاد طولانی انتخاب نکنید. و بر روی دکمه Next Step کلیک میکنیم.

ساخت دیتا بیس

پس از ساخت نام وارد مرحله دیگه ای از ساخت دیتابیس میشویم در این مرحله از ما میخواهد یک نام دلخواه انتخاب کنیم و در فید های بعدی رمز عبوری تعیین کنیم توصیه میکنم یک رمز عبور قوی انتخاب کنید و توجه داشته باشید رمز رو در یک جایی بنویسد تا فراموش نشود. پس از تکمیل کردن فید ها روی گذینه Create User کلیک کنید.

ساخت یوزرنیم دیتا بیس

خوب وارد مرحله آخر ساخت دیتابیس میشویم در این مرحله یک سری گذینه برای ما آورده است حتما حتما همه رو انتخاب کرده و بر روی گذینه Next Step  کلید کنید تا پایگاه داده شما به صورت کامل ساخته بشود.

مرحله آخر

خوب اگر موارد بالا رو به درستی انجام داده باشید دیتابیس شما به صورت کامل ساخته شده است حالا نوبت به پیکربندی وردپرس میشود تا وردپرس خود را راهندازی کنیم. در ادامه این آموزش با ما همراه باشید.

آموزش تنظیمات و پیکربندی اولیه وردپرس

خوب حالا که دیتابیس خودمان را ساختیم نوبت به پیکربندی وردپرس میشود در ابتدا دامنه سایت خود را باز میکنیم در اولین صفحه مطابق تصویر زیر زبان وب سایت خود را تعیین میکنیم اگر میخواهید زبان وب سایت فارسی باشد فارسی رو انتخاب کنید. و ادامه رو بزنید.

تنظیم زبان وردپرس

وارد صفحه جدیدی میشویم در این صفحه کار خاصی انجام نمیدهیم فقط وردپرس یک سری توضیحات برای کاربران خود به نمایش گذاشته است روی دکمه بزن بریم رفیق کلیک میکنیم

راهنمای وردپرس

حالا وارد صفحه تنظیم دیتابیس میشویم در اولین فید نام کاربری دیتابیس خود را که ساخته ایم وارد میکنیم و در دومین فید نام کاربری دیتابیس را وارد میکنیم سومین فید هم رمز مربوط به دیتا بیس رو وارد میکنیم و روی دکمه فرستادن کلیک میکنیم.

دیتابیس وردپرس

اگر موارد بالا رو به درستی انجام داده باشید با صفحه زیر مواجه میشود که یعنی کارتان به درستی انجام شده است بر روی دکمه راه اندازی و نصب کلیک میکنیم

نصب وردپرس

خوب به مرحله آخر نصب وردپرس رسیدیم این موارد رو با دقت پر کنید در فید اول از شما میخواهد نام سایت خود را وارد کنید. در فید دوم از شما میخواهد یک نام کاربری برای خودتان در نظر بگیرید. در فید سوم یک رمز عبور برای خودتان بنویسید. و در فید آخر ایمیل خودتان را وارد کنید برای مدیریت وب سایتتان ضروری میباشد و در آخر روی گذینه راه اندازی کلیک کنید.

نصب آخر وردپرس

راه اندازی وردپرس شما به صورت کامل انجام شد با کلیک روی دکمه ورود وارد مدیریت پیشخوان وردپرسی سایتتان خواهید شد

اتمام نصب وردپرس

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

در این مقاله آموزش یاد گرفتیم که وردپرس چگونه داخل هاست های سی پنل نصب میشود! اگر در ابتدای یاد گیری سایت میباشد و دوست دارید در همین ابتدا یک سایت کامل در اختیار داشته باشید توصیه میشود که از سایت های آماده برای راه اندازی یک سایت وردپرسی کمک بگیرید!

امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید واقع شده باشد و کمکی در راستای کسب و کار شما کرده باشیم همچنین اگر در  هر کجای نصب به مشکل بر خوردید میتوانید از قسمت نظرات زیر همین مقاله سوال خود را بپرسید تا همکاران ما راهنمایی لازم را برای شما به ارمغان بیاورند امیدوارم که این مقاله آموزشی مفید واقع شده باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.