مطالب دسته بندی نشده

لینک ( nofollow ) و ( sponsored و ugc ) چیست؟ و چه تفاوتی دارند؟

لینک ( nofollow ) و ( sponsored و ugc ) چیست؟

با نام و یاد خدای بخشنده و مهربان, امروزه لینک ها در وب سایت ها از نظر سئو از اهمیت بسیار زیادی برخودار هستند و اگر از لینک سازی اصولی و حرفه ای در سایت خود استفاده نکنید موتورهای جستجو مانند گوگل متوجه بسیاری از صفحات سایت شما نخواهند شد و ایندگس شدن صفحات سایت شما با مشکل رو به رو خواهد شد!

این موضوع میتواند به امتیاز دهی گوگل به صفحات سایت شما نیز با مشکل رو به رو شود و اهمیت صفحات شما را متوجه نشود! بنابراین در سایت ها نیاز میباشد تا لینک سازی بسیار اصولی پیش بگیرید و در این مورد نیاز دارید تا با انواع لینک ها آشنا بشوید بنابراین پیشنهاد میشود این مقاله آموزشی از تی اف نت بلاگ را مطالعه کرده و با انواع اینک ها مانند لینک ( nofollow, sponsored, ugc ) آشنا بشوید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • تاثیرات لینک سازی بر سئو چقدر میباشد؟
  • لینک نوفالو nofollow چیست! و چه کاربردی دارد؟
  • چگونه یک لینک تبدیل به لینک nofollow میشود!
  • لینک sponsored و ugc چیست! و چه کاربردی دارد؟
  • چگونه یک لینک تبدیل به لینک sponsored و ugc میشود!
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

تاثیرات لینک سازی بر سئو چقدر میباشد؟

یکی از فاکتورهای مهم سئو لینک سازی داخلی و یا خارجی در سایت ها میباشد چرا که شما هر زمانی که یک لینک به یکی از صفحات سایت خود ایجاد میکنید موتورهای جستجو امتیاز آن صفحه ای که لینک ایجاد کرده اید را به صفحه منتقل میکند حالا فرض بکنید شما به یکی از صفحات مهم سایت خود لینک های بسیار زیادی در سایت خود ایجاد نمایید طبیعتا امتیاز آن صفحه بیشر خواهد شد و حتی در نتایج گوگل رتبه های بهتری را خواهید گرفت!

بنابراین شما باید بتوانید از انواع لینک ها در شرایط مخصوص به خود استفاده نمایید تا رتبه های سایت شما روز به روز بهتر شود حالا با ما در این مقاله آموزشی همراه باشید تا با انواع لینک ها آشنا بشویم!

لینک نوفالو nofollow چیست! و چه کاربردی دارد؟

همانطور که در مطالب بالا گفته شد با دادن هر لینک به یک صفحه ای ارزشی به آن صفحه اضافه میشود! حالا شما لینک را نوفالو بکنید در این صورت به موتورهای جستجو میگویید که به این لینک هیچ گونه اعتبار یا ارزشی منتقل نکند! بنابراین لینک نوفالو nofollow لینکی است که موتورهای جستجو آن را دنبال و هیچ ارزشی در نظر نمیگیرند! در واقع زمانی که سئو کار ها متوجه شدند که لینک سازی میتواند بسیار مفید باشد شروع کردند به لینک سازی های غیر اصولی که گوگل نیز در این زمینه فراتر رفت!

لینک نوفالو در واقع در تبلیغات به کار میایید البته این موضوع و این لینک در مواقع مختلفی استفاده میشود به طور مثال لینک نوفالو را میتواند زمانی که در سایت خود به یک سایت دیگر لینک میدهید را nofollow در نظر بگیرید با این کار دیگر لینک قرار گرفته شده دیگر هیچ ارزش یا اعتباری از سمت سایت شما منتقل نمیکند!

چگونه یک لینک تبدیل به لینک nofollow میشود!

در واقع اگر به یکی از صفحات لینک میدهید و نمیخواهید به آن ارزشی منتقل نمایید میتوانید از کلمه rel="nofollow در لینک خود استفاده نمایید برای درک بهتر این موضوع به مثال های زیر توجه نمایید!

<a href="https://YourDomain.com"> متنی که لینک دار شده است </a>

در مثال بالا زیر ساخت یک لینک ساده را مشاهده میکنید! این لینک به صورت فالو میباشد.

<a href="https://YourDomain.com" rel="nofollow"> متنی که لینک دار شده است </a>

در مثال بالا زیر ساخت یک لینک نوفالو را مشاهده میکنید! این لینک به صورت نوفالو میباشد.

همانطور که مشاهده میکنید با قرار دادن کلمه rel="nofollow در لینک های خود میتوانید لینک هایی که در سایت خود قرار میدهید به صورت کاملا نوفالو ارائه بدهید و این موضوع را در نظر بگیرید که گوگل کاملا در این موضوع حساس میباشد و اگر لینکی را نوفالو قرار بدهید گوگل به این موضوع احترام میگذارد بنابراین لینک سازی در سایت های یکی از موارد مهم برای موتورهای جستجو میباشد.

لینک sponsored و ugc چیست! و چه کاربردی دارد؟

دو نوع لینک دیگر که نام آن ها ( sponsored و ugc ) میباشد در اواخر سال 2019 گوگل معرفی کرده است این دو نوع لینک مخصوص تبلیغات میباشد! و افرادی که قصد دارند در سایت های دیگر با استفاده از هزینه لینک سایت خود را قرار بدهند باید به صورت ( sponsored و ugc ) با ثبت لینک خود بدین صورت گوگل متوجه خواهد شد که لینک سایت شما به صورت تبلیغی در سایت ها قرار گرفته است!

البته باید به این نقطه توجه داشته باشید که لینک های sponsored و ugc به صورت کاملا نوفالو میباشد و هیچ گونه ارزشی و اعتباری را به سمت سایت منتقل نمیکند و تنها به گوگل میفهماند که لینک ثبت شده به صورت تبلیغاتی میباشد.

چگونه یک لینک تبدیل به لینک sponsored و ugc میشود!

قبل از این که لینک خود را به sponsored و ugc تغییر بدهید به این نقطه توجه داشته باشید! درواقع برخی از موتورهای جستجو از لینک های sponsored و ugc پشتیبانی نمیکنند بهتر است در کنار ساختن sponsored و ugc حالت nofollow را نیز در لینک خود قرار بدهید.

<a href="https://YourDomain.com"> متنی که لینک دار شده است </a>

در مثال بالا زیر ساخت یک لینک ساده را مشاهده میکنید! این لینک به صورت فالو میباشد.

<a href="https://YourDomain.com" rel="sponsored"> متنی که لینک دار شده است </a>

حالا در قسمت بالا ساختار لینک sponsored را مشاهده میکند!

<a href="https://YourDomain.com" rel="ugc"> متنی که لینک دار شده است </a>

حالا در قسمت بالا ساختار لینک ugc را مشاهده میکند!

<a href="https://YourDomain.com" rel="nofollow sponsored"> متنِ لینک شده </a>

حالا در لینک بالا ساختار لینک sponsored به همراه nofollow را مشاهده میکنید توجه داشته باشید که شما میتوانید در سه ساختار را در کنار هم استفاده بکنید و این گذینه برای تبلیغات بهتر ساختار را ارائه میدهید و پیشنهاد ما این است که هر سه گذینه را در کنار یک دیگر استفاده بکنید.

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این مقاله متوجه شدیم که لینک nofollow و sponsored و ugc چیست؟ و چه کاربردی برای ما دارد! امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشد اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب بکنید! حالا اگر هر گونه سوالی در این زمینه داشته باشید میتوانید در بخش نظرات برای ما ارسال بکنید!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.