بهینه سازی سایت

بهینه سازی دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس

بهینه سازی دسته بندی ها و برچسب ها

با نام و یاد خدای بزرگ سلام و دورد خدمت شما همراهان عزیز وب سایت ( تی اف نت پلاس ), امروز میخواهیم در مورد بهینه سازی دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس یک صحبت کاملی داشته باشیم! اگر به اکثر وب سایت ها دقت کرده باشید در زمینه دسته بندی و حتی برچست ها بسیار ضعیف عمل کرده اند! در نتیجه یکی از مهمترین موارد که باید در سایت خودمان به آن دقت داشته باشیم دسته بندی ها و برچسب ها است!

اما حالا ما میخواهیم در این مقاله یک راهنمایی کاملی در مورد بهینه سازی برچسب ها و دسته بندی ها داشته باشیم و به سئوی سایتمان کمک بکنیم! با این تفاوت که رتبه های بهتری در موتورهای جستجو کسب بکنیم

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • دسته بندی ها بعنوان صفحات فرود
  • برچسب ها بعنوان صفحات فرود
  • جلوگیری از محتوای تکراری با دسته بندی ها
  • اهمیت بردکرامب در بهینه سازی دسته بندی ها
  • آموزش بهینه سازی دسته بندی ها و برچسب ها
  • برچسب و دسته بندی تکراری در سایت
  • جمع بندی مطالب

دسته بندی ها بعنوان صفحات فرود

همانطور که مطعنا تا به حال تجربه کرده اید در اکثر جستجو هایی که داخل موتورهای جستجو انجام میشود! بعد از کلیک وارد یک دسته بندی میشوید! و این ویژگی اکثرا در سایت های فروشگاهی امکان میفید! این دسته بندی ها هستند که سئوی سایت های فروشگاهی را بالا میبرند و اهمیت دسته بندی ها و برچسب ها حتی از برگه های سایت مهمتر هستند! بنابراین باید بر روی دسته بندی های سایت وقت زیادی گذاشته شود!

با بالا بردن رتبه های دسته بندی سایت ها میتوانید رتبه و بازدید سایت را بشدت افزایش بدهید! بنابراین اگر یک سایت فروشگاهی برای خودتان طراحی کرده ایند باید بر روی سئو کردن دسته بندی سایتتان بسیار کار بکنید چرا که اهمیت دسته بندی ها و برچسب ها از بقیه صفحات بیشتر است!

برچسب ها بعنوان صفحات فرود

هانطور که در مطالب بالا گفته شد دسته بندی ها و برچسب های برای برخی از سایت ها بسیار مهم هستند و باید بیشتر از برگه ها, مقالات حتی محصولات سایت برای آن ها کار شود. برچسب ها میتوانند یک نوع دیگری از دسته بندی ها باشند و قوانین استفاده از این دو نوع متفاوت است! توصیه میشود که قبل از استفاده از دسته بندی و برچسب ها مقاله ( قوانین استفاده از برچسب ها ) را مطالفه فرمایید! تا بهترین حالت استفاده را داخل سایت خودتان پیاده سازی بکنید!

جلوگیری از محتوای تکراری با دسته بندی ها

خوب حالا بیایید فرض بکنیم که شما یک وب سایت آموزشی برای خودتان طراحی و ساخته اید! و آموزش هایی رو در زمینه سئو برای کاربران خود ارائه میدهید! مطمعا متوجه شدید که آموزش های سئو میتواند خیلی مشابه هم باشند! بنابراین راه کاری که دارید این است که میتوانید تمامی آموزش های مشابه را داخل یک دسته خاص قرار بدهید و تنها همون دسته رو سئو و بهینه سازی بکنید! با این دیگر محتوا های سایت شما با هم دیگر رقابت نمیکنند و فقط دسته مقالات در جستجوی کاربران نمایش داده میشود!

برای درک بهتر این موضوع اجازه بدید که یک مثال دیگر بزنیم! حالا فروض بکنید که یک سایت فروشگاهی موبایل دارید! خوب در این نوع سایت محصولات مشابه بسیار زیاد است و نمیتوانید تمامی محصولات را سئو بکنید! بنابراین راه کاری که در این نوع وب سایت دارد این است که دسته بندی مخصوص برند محصولات اسجاد بکنید و تنها اون دسته بندی ها را برای موتورهای جستجو سئو بکنید!

حالا قطعا بعد از خواند مطالب بالا متوجه شدید که دسته بندی ها میتوانند رتبه های سایت شما را افزایش بدهند و استفاده از دسته بندی ها برای هر نوع وب سایت کاملا احتیاج و ضروری است! پس دسته بندی و برچسب ها را دست کم نگیرید!

اهمیت بردکرامب در بهینه سازی دسته بندی ها

کلمه برکرامپ یا ( Breadcrumb ) در زبان انگلیسی به معرفی آردسوخاری است, اما در اینجا بعوان نشانگر صفحات کنونی به کار میرود! اما استفاده از این ویژگی در سایت چه کاربردی برای ما دارد با این ویژگی کاربران و حتی موتورهای جستجو متوجه موقعیت مکانی صفحه خواهید شد و این ویژگی در مرود زمان باعث افزایش ( SEO ) سایت میشود و صفحات شما میتوند رتبه های بهتری را برای خود کسب بکنند!

Breadcrumb در سایت وردپرسی

اگر دوست دارید که دسته بندی ها سایت خود را سئو و بهینه سازی بکنید توصیه میشود که حتما از موقعیت کنونی صفحه استفاده نماید! همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید ما نیز در سایت خودمان از این ویژگی استفاده میکنیم! چرا که میتواند تاثیر مثبتی بر سئوی سایت بگذارد.

آموزش بهینه سازی دسته بندی ها و برچسب ها

و حالا میرسیم به آموزش سئوی دسته بندی ها خوب برای این دسته بندی یا برچسب شما بتواند رتبه های خوبی را به خود اختصاص بدهد شما باید یک توصیخ کوتاه در صفحه دسته بندی خود قرار بدهد و حداقل یک محتوای با کیفیت داخل صفحه دسته بندی قرار داشته باشد. نقطه قابل توجه این است که شما حتما از صفحات مهم سایتتان به این دسته بندی ها لینک بدهید با این کاربران نیز میتوانند به راحتی به تمام محتوا های سایت شما دسترسی داشته باشند!

البته فراموش نشود که پلاگین های مخصوص سئو مانند ( یواست سئو ) میتوانند یک راهنمایی کاملی را برای سئوی دسته بندی ها داشته باشد پس استفاده از این پلاگین ها 50 درصد راه شما را به سادگی میروند! پس این افزونه های وردپرسی مخصوص سئو رو فراموش نکنید!

برچسب و دسته بندی تکراری در سایت

یکی از مشکلات رایجی که در سایت ها پیش میاید! استفاده از دسته بندی و برچسب یکسان در سایت است! به طور شما شما اگر یک فروشگاه ساعت دارید ور دسته بندی به اسم ( ساعت ) ایجاد کردید دیگر نباید برچسبی با همون اسم بسازید دلیل آن این است که موتورهای جستجو سردرگم میشود و نمیدانند که به کدام یک رتبه بالاتری را بدهند بنابراین بعد از مرور زمان در سایت خود به مشکل برمیخورد!

جمع بندی مطالب

و حالا به آخر این مقاله رسیدم! رعایت مطالب گفته شده بسیار موارد ریز و کوچیکی هستند اما به مرور زمان میتواند بر سئوی سایت شما اعتبار بسیار بالایی را اضافه بکند! امیدواریم این مقاله مورد پسند شما قرار گرفته باشد و اگر هنوع سوالی در زمینه ( بهینه سازی دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس ) کافیست در بخش دیدگاه های همین پست اعلام بکنید!

بازگشت به لیست

یک نظر در “بهینه سازی دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.