بهینه سازی سایت

محتوای یتیم چیست؟ آشنایی با محتوای Orphaned Content

آشنایی با محتوای Orphaned Content

با نام و یاد خدای بزرگ و مهربان, امروز در این مقاله آموزشی قصد داریم تا در مورد ( محتوای یتیم چیست؟ ) یک توضیح کاملی را ارائه بدهیم! اجازه بدهید در یک جمله ساده محتوای یتیم را معرفی کنیم, محتوای یتیم به محتوایی گفته میشود که از سایر صفحات سایت هیچ لینکی دریافت نمیکند!

به طور مثال شما در سایت خود مقاله ای به اسم ( مشکلات اس اس ال رایگان چیست؟ ) و به این مقاله هیچ لینکی از سایر مقالات یا صفحات سایت خود نداده اید این مقاله در سایت شما بعنوان محتوای یتیم شناخته میشود! البته ممکن است فکر کنید که این محتوای شما در صفحاتی مثال دسته بندی ها و برچسب ها قرار داد اما باز محتوای شما یتیم خواهد شد! چرا که محتوایی یتیم نمایید که از دیگر صفحات و مقالات سایت به آن لینک داده باشید.

آنچه در این مقاله مطالعه میکنید:

  • تاثیر محتوای یتیم بر سئوی وب سایت
  • محتوای یتیم چگونه در سایت ایجاد میشود!
  • پیدا کردن محتوا های یتیم سایت
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

تاثیر محتوای یتیم بر سئوی وب سایت

ما در مطالب بالا توضیح داده ایم که ( محتوای یتیم چیست؟ ) و چرا به آن محتوا ها  محتوای یتیم میگویند! حالا اجازه بدهید در مورد این که این نوع محتوا ها چه تاثیری بر سئوی سایت میگذارد صحبت بکنیم!  همانطور که میدانید لینک سازی داخلی در سایت تاثیر بسیار زیادی بر سئوی سایت میگذارد حالا فرض بکنید که شما تعداد بسیار زیادی محتوای یتیم در سایت دارد این به این معنی میباشد که شما لینک سازی درستی را در سایت ندارید!

بنابراین اگر محتوا هایی در سایت دارید و میخواهید رتبه های مناسبی در گوگل و دیگر موتورهای جستجو کسب بکنید باید از دیگر مقالات سایت به آن لینک بدهید و تمامی محتوا های سایت شما به صورت یک زنجیر به هم دیگر لینک شده باشند با این که رتبه های بسیار مناسب تری در گوگل خواهید گرفت. در غیر این صورت اصلا انتظار رتبه های اول گوگل نداشته باشید.

محتوای یتیم چگونه در سایت ایجاد میشود!

به صورت کلی وقتی در ابتدا یک محتوا در سایت ایجاد میکنید تفاوتی ندارد محصول باشید یا مقاله به صورت پیش فرض محتوای یتیم میباشد چرا که در هیچ کجای سایت به آن لینک نداده اید! بنابراین بعد از تولید محتوا نباید فراموش بکنید که به آن محتوا از دیگر مقالات سایت خود لینک بدهید تا از ایجاد محتوای یتیم در سایت جلوگیری شود!

شما باید برای جلوگیری از تولید محتوای یتیم در سایت به لینک سازی داخلی سایت دقت کافی را داشته باشید البته این موضوع را نیز فراموش نکنید که لینک سازی به صورت متنی ارزش بسیار بیشتری برای موتورهای جستجو دارد پس در نتیجه روی لینک سازی متنی دقت کافی را داشته باشید.

پیدا کردن محتوا های یتیم سایت

ما تا اینجای مقاله فهمیدیم که محتوای یتیم چیست و چگونه در سایت ایجاد میشود! حالا اجازه بدهید به روش پیدا کردن محتوای یتیم سایت بپردازیم تا به راحتی تمام محتوا های Orphaned Content را در سایت خود پیدا بکنید! اگر از پلاگین یوست سئو پریمیوم در سایت خود استفاده میکنید یک روش بسیار ساده وجود دارد که میتوانید از آن استفاده نمایید کافیست به بخش نوشته های سایت خود بروید و بر روی گذینه ( محتوای Orphaned ) تمامی محتوا های یتیم سایت را به شما نمایش خواهد داد!

پیدا کردن محتوای یتیم با افزونه یوست سئو

حالا اگر به این بخش مراجعه کردید و دیدید که محتواهای یتیم سایت شما زیاد میباشد اصلا نگران نباشید چرا که بسیاری از افراد و مدیران به این امر آگاه نیستند و محتوا های یتیم بسیاری زیادی در سایت خود دارند حالا شما میتوانید با درست کردن و لینک سازی اصولی در سایت خود از دیگر رقیبان خود پیشی بگیرید و این مورد میتواند یک امتیاز به سایت شما بدهد!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

خوب به انتهای این مقاله آموزشی رسیده ایم! محتوای یتیم یکی از مواردی است که حتی بسیاری از مدیران و سئو کار ها با آن اشنایی کافی ندارد ما در این مقاله از سایت تی اف نت بلاگ تمام سعی خود را کرده ایم تا با تمام ویژگی های این محتوا آشنایی پیدا بکنید و سایت خود را نسبت به رقیبان خود برتر سازید!

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و کمکی در راستای رشد و پیشرفت سایت شما کرده باشیم آگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید میتوانید در بخش نظرات همین پست از ما بپرسید!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.