مطالب دسته بندی نشده

بازیابی رمز ورود به وردپرس با 2 روش کاربردی

بازیابی رمز ورود به وردپرس

به نام باشکوه ترین خالق هستی . سلام عزیزان این موضوعی ک امروز میخواهیم در وبلاگ تی اف نت پلاس بررسی کنیم حتما برای خیلی از شما طراحان سایت ک با وردپرس سرو کار دارید پیش آمده است .در واقع در بسیاری از مواقع افراد رمز عبور حساب کاربری خودرا برای ورود به پیشخوان وردپرس فراموش میکنند.بازیابی رمز ورود به وردپرس با 2 روش کاربردی با کمترین زمان و بیشترین سرعت را ما به شما معرفی خواهیم نمود تا ک بتوانید اطلاعات رمز ذخیره شده را فرا بخوانید .

راه و روش های زیادی برای بازیابی رمز عبور وجود دارد پس نگران این موضوع نباشید زیرا ک خیلی پیش می آید سایت هایی توسط هکر ها هک شده باشند و نیاز به بازیابی رمز داشته باشند و حتی در اکثر مواقع کاربران یا همان طراحان یک سایت ممکن است ک رمز خودرا فراموش بکنند و نیاز به بازیابی آن داشته باشند . و خوشبختانه این امکان در وردپرس وجود داردما امروز در این محتوا دو روش کاربردی و اصلی برای بازیابی رمز عبور در وردپرس را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

روش هایی ک قرار است به شما معرفی کنیم:

  • بازیابی رمز عبور وردپرس از طریق ایمیل
  • بازیابی رمز عبور وردپرس دیتابیس
  • نتیجه کلی

بازیابی رمز عبور وردپرس از طریق ایمیل

اگر ک شما ایمیلی را دارا هستید این روش جز بهترین راهکار ها در میان بازیابی رمز ورود به وردپرس با 2 روش کاربردی میباشد. زیرا ک شما در این قسمت تنها به یکی از این دو مورد احتیاج خواهید داشت . یکی از آن ها نام کاربری و دیگری ایمیل وارد شده شما در وردپرس است . برای اینکه بتوانید به کمک این دو گزینه رمزتان را بازیابی و ریست کنید باید مراحلی را بگذرانید

پس اگر ایمیل خودرا دارید و یا حساب کاربریتان را فراموش نکرده اید حتما از این روش ساده بهره ببرید .تنها کاری ک لازم است انجام دهید این میباشد شما در صفحه ورود ظاهر شده و گزینه موجود در آن صفحه ک نوشته شده (رمزتان را گم کرده اید) کلیک کنید .بعد از انتخاب این گزینه یک صفحه ای برایتان بارگذاری میشود در آن صفحه یا باید ایمیلتان را وارد کنید یا ک نام کاربری خود در وردپرس را بنویسید

بعد از اتمام این کار دریافت رمز تازه را انتخاب کنید و آن را بفشارید. در این حین به شما ایمیلی خواهد آمد ک شامل لینکی برای بازیابی رمز میباشد آن لینک را انتخاب کرده و وارد شوید.وقتی روی لینک کلیک کنید شما را به صفحه ای میبرد ک باید رمز عبور جدید خودرا در آن بنویسید. توجه کنید ک رمز عبور جدید شما باید کلمات کوچک و بزرگ اینگلیسی را در بر بگیرد و شامل اعداد هم باشد

و نکته دیگر این است ک شما باید این رمز را در دوکادر قرار بدهید به شکلی تکراری و حتما آن را در جایی ذخیره کنید تا دیگر نیاز به بازیابی رمز در وردپرس نداشته باشید . اگر ک توانستید با این روش رمز را تغییر دهید ک تبریک میگویم در غیر این صورت نگران نباشید راه بهتری هم وجود دارد . برای خواندن روش دیگر بازیابی رمز عبور با ما در ادامه همراه باشید .

بازیابی رمز عبور وردپرس دیتابیس

همانطور ک گفتیم بازیابی رمز ورود به وردپرس با 2 روش کاربردی را  قصد داشتیم بگوییم.این روش جز آن دسته از راه هایی میباشد ک صد درصد میتواند به حل مشکل شما کمک کند . در صورتی ک نتوانستید با روش اول یعنی استفاده ا ایمیل خود رمز را ریست کنید این راه به در شما خواهد خورد .

در این روش باید ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید زیرا ک در این قسمت ما باید به سراغ دیتابیس برویم برای ورود به دیتابیس شما ابتدا باید در پنل هاست روی گزینه PhpMyAdmin کلیک کنید تا ک وارد  دیتابیس (Database)یا همان پنل مدیریت پایگاه داده شوید.در ادامه شما باید در میان گزینه های نمایان شده وارد بخش WP_users شوید و بعد از انتخاب آن به دنبال گزینه Browse برای تغییر رمز خود بگردید.زیرا ک احتیاج دارید وارد اطلاعات اصلی خود بشوید ودر آن رمز را تغییر دهید .

بعد از فشردن این قسمت شما وارد بخشی می شوید ک تمام اطلاعات کاربر در آنجا قرار گرفته است برای بازیابی رمز شما باید روی مداد روبه روی نام کاربری بزنید تا ک رمزفراموش شده خودرا تغییر دهید.وردپرس برای بالا بردن امنیت سایت ها رمز هارا به صورت Hash شده قرار میدهد پس شما هم حتما این موضوع را جدی گرفته و ابتدا رمز خودرا در لینک http://pajhome.org.uk/crypt/md5/ هش کرده و بعد وارد کنید

تا امنیت را برای سایت خودحفظ کرده باشید.و در نهایت بعد از وارد نمودن رمز ایمن شده گزینه بعدی یا به زبانی دیگر GO را برای اعمال رمز انتخاب کنید .قطعا این روش به شما جواب خواهد داد زیرا ک شما وارد تنظیمات اصلی  شده اید و آن را تغییر داده اید.

نتیجه کلی

در نتیجه شما در این محتوا بازیابی رمز ورود به وردپرس با 2 روش کاربردی را آموختیدو البته باید بگویم در روش دوم هیچ امکانی برای جواب ندادن وجود ندارد زیرا ک شما در کنترل پنل هاست تغییر رمز میدهید .

اگر ک این محتوا برای شما منفعت زیادی را دارا بوده است حتما برای ما دیدگاه و درخواست خودرا ارسال نمایید.و برای بالا بردن امنیت سایت خود حتما محتوای افزایش امنیت سایت با چند روش ساده را مطالعه نمایید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.