بهینه سازی سایت, قالب های وردپرسی

آموزش فارسی سازی اعداد انگلیسی به فارسی در وردپرس

آموزش فارسی سازی اعداد انگلیسی به فارسی در وردپرس

با نام و یاد خدای بزرگ, یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن رو به رو هستند نوشته شدن اعداد به صورت انگلسی میباشد و دنبال روشی برای ( فارسی سازی اعداد در وردپرس ) هستند این مشکل حتی با این که قالب شما کاملا فارسی و راست چین شده است  وجود دارد!

با ما در این مقاله آموزشی از وبلاگ تی اف نت پلاس همراه باشید تا روش هایی را در این زمینه به شما بگوییم تا با استفاده از این روش ها اعداد سایت خود را کاملا فارسی برای کاربران خود به نمایش بگذارد.

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • استفاده از فونت های فارسی در سایت
  • قرار دادن کد در فایل functions.php جهت فارسی سازی
  • استفاده از کد در هدر وب سایت
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

استفاده از فونت های فارسی در سایت

برای این که بتوانیم اعداد سایت را فارسی سازی بکنیم نیاز داریم تا در وب سایت خود از فونت های کاملا ایرانی استفاده بکنیم که میتواینم به پر استفاده ترین آن ها یعنی ( ایران سنس و ایران یکان ) اشاره بکنیم! بعد از اضافه کردن فونت فارسی در ادامه این آموزش با ما همراه باشید.

قرار دادن کد در فایل functions.php جهت فارسی سازی

اگر فونت فارسی را در سایت وردپرسی خود نصب کردید اما باز اعداد سایت شما فارسی نشده اند میتوانیم از فایل functions.php کمک بگیریم! البته این فایل در تمامی قالب های وردپرسی وجود دارد و مخصوص اضافه کردن قابلیت به قالب سایت میباشد و این مورد نیز میتواند در این دسته قرار بگیرد!

حالا وارد هاست میزبانی سایت خود بشوید و از قسمت ( public html -> wp-content -> themes -> functions.php ) بروید و فایل functions.php را ادیت بکنید ما در ادامه تیکه کدی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد این کد را در آخر فایل functions.php قرار بدهید با این کار اعداد انگلیسی سایت تبدیل به فارسی خواهند شد.

function trim_number($num)
{
$eng = array('0','1','2','3','4','5','6','7','8','9');
$per = array('۰','۱','۲','۳','۴','۵','۶','۷','۸','۹');
return str_replace($eng,$per,$num);
}

تیکه کد بالا را کپی کرده و در آخر فایل functions.php قرار داده و سیو بزنید بعد از انجام تغییرات سایت خود را یک برسی کامل کرده و از فارسی بودن اعداد اطمینان حاصل فرمایید.

استفاده از کد در هدر وب سایت

روش دیگری که در این زمینه یعنی ( فارسی سازی اعداد در وردپرس ) وجود دارد این است که میتوانید کد مورد نظر را در هدر سایت خود قرار بدهید با این کار نیز میتوانید اعداد سایت خود کاملا فارسی سازی بکنید! کد پایین را کپی کرده و در کد های هدر سایت خود قرار بدهید!

script> $(document).ready(function(){ persian={0:’۰’,۱:’۱’,۲:’۲’,۳:’۳’,۴:’۴’,۵:’۵’,۶:’۶’,۷:’۷’,۸:’۸’,۹:’۹’}; function traverse(el){ if(el.nodeType==3){ var list=el.data.match(/[0-9]/g); if(list!=null && list.length!=0){ for(var i=0;i<list.length;i++) el.data=el.data.replace(list[i],persian[list[i]]); } } for(var i=0;i<el.childNodes.length;i++){ traverse(el.childNodes[i]); } } traverse(document.body); }); </script

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این مقاله آموزشی یاد گرفتیم که چگونه فارسی سازی اعداد در وردپرس انجام میشود و چندین مورد از این روش ها اشاره کرده ایم که میتوانید از هر کدام آن ها برای فارسی کردن اعداد سایت خود استفاده بکنید! امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید واقع شده باشد! اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید میتوانید در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.