مطالب دسته بندی نشده

URL فارسی بهتر است یا انگلیسی؟ بهترین انتخاب برای آدرس صفحه

URL فارسی بهتر است یا انگلیسی؟

با نام و خداوند بزرگ, سلام و درود خدمت همراهان عزیز, امروزه بسیاری از افراد سعی دارند تا یک وب سایت بهینه و عالی برای خود داشته باشند و اکثر آن ها این سوال را از خودشان میپرسند که آیا ( URL فارسی بهتر است یا انگلیسی؟ ) بنابراین ما نیز در این مقاله از وب سایت تی اف نت بلاگ قصد داریم به صورت کامل و جامل به این موضوع بپردازیم و یک نتیجه از این که کدام یک بهتر است برسیم! با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • چرا URL مهم است و باید به آن توجه بکنیم؟
 • URL فارسی بهتر است یا انگلیسی
 • دلایل بهتر بودن URL انگلیسی نسبت به URL فارسی
 • نکات بسیار مهم در نوشتن URL لینک صفحه
 • نتیجه گیری و جمع بندی کلی مطالب

چرا URL مهم است و باید به آن توجه بکنیم؟

برای این که بخواهیم درک درستی از URL صفحات سایت داشته باشیم میخواهیم با یک مثال این موضوع را باز بکنیم اما اجازه بدید قبل از این که موضوع URL فارسی بهتر است یا انگلیسی ما یک سری نکات جالب در این مورد در اختیار شما بگذاریم به صورت کلی میتوان گفت لینک صفحات باید ( خوانا, کوتاه, با مفهموم و متناسب ) با محتوای صفحه شما باشد. ما در پایین دو تا URL به نمایش گذاشته ایم دقت فرمایید:

tifnetplus.com/wordpress-email
tifnetplus.com/shop/page/2

ما در بخش بالایی دو تا URL به نمایش گذاشته و قطعا شما در نگاه اول URL اولی را پسندید چرا که کوتاه و زیبا میباشد و همچنین دارای مفهوم خاصی است شما با خواندن URL یا لینک صفحه اولی متوجه خواهید شد که این صفحه مربوط به ایمیل وردپرسی میباشد ولی در URL دومی هیچ معنا و مفهومی در آن دیده نمیشود و مشخص نمیباشد که در مورد چه چیزی میباشد بنابراین استفاده از URL مناسب در وب سایت میتوانید بسیار برای کاربران مفید واقع شود.

بنابراین URL ها میتوانند کمک بزرگی برای افرادی که وارد سایت میشوند بشود همچنین فراموش نشود که URL میتواند برای سئوی وب سایت شما بسیار تاثیر گذار باشد و اگر دارای مفهوم مشخصی باشد موتورهای جستجو آن را تشخیص داده و یک امتیاز مثبت برای شما در نظر میگیرند بنابراین URL مناسب یکی از موارد کلیدی سئوی وب سایت میباشد.

URL فارسی بهتر است یا انگلیسی

ما در بالا به مطالب مفیدی از URL رسیدیم و متوجه شدیم که URL میتواند به تجربه کاربری کاربران و سئوی وب سایت بسیار تاثیر گذار باشد و حالا در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد این سوال که ( URL فارسی بهتر است یا URL انگلیسی؟ ) یک توضیح کامل ارائه بدهیم و به یک نتیجه کامل از این موضوع برسیم.

و حالا بگذارید تحقیقاتی که در این موضوع توسط تیم ما صورت گرفته است با شما در میان بگذاریم اکثر افرادی که در زمینه سئوی وب سایت فعالیت میکنند نظرات بسیار متفاوتی دارند برخی از آن ها متعقد بودند که URL فارسی بهتر است بدلیل این که میتوان در URL فارسی از کلمات کلیدی صفحه استفاده کرد و این میتواند به افرایش رتبه صفحه در موتورهای جستجو شود.

و اما برخی از آن ها که تعدا بیشتری نصبت به خواهان URL فارسی بودند معتقد بودند URL  انگلیسی بهتر است بدلیل این که در URL انگلیسی تعداد کاراکترا کمتر و زیبا تر است و میتوان به راحتی آن را اشتراک گذاری کرد اما در URL فارسی اشتراک گذاری مناسبی صورت نمیگیرد مورد بعدی که اشاره کردند URL انگلیسی کوتاه تر و مناسب تر است.

و حالا بعد از صحبت هایی که شد نتیجه ای که توسط ما گرفته شد URL انگلیستی نسبت به فارسی برتری دارد و در جواب به این سوال ( URL فارسی بهتر است یا انگلیسی ) اگر بخواهیم در کلمه پاسخ بدهیم متوانیم بگوییم که URL انگلیسی بهتر است با ما همراه باشید تا دلیل این مورد را برای شما بازگو بکنیم.

دلایل بهتر بودن URL انگلیسی نسبت به URL فارسی

 • کوتاه بودن URL انگلیسی نسبت به فارسی
 • دسترسی راحتر URL انگلسی
 • حفظ سریع URL انگلیسی توسط کاربران
 • اشتراک گذاری بهینه تر نسبت به فارسی
 • کپی شدن راحتر URL انگلیسی

نکات بسیار مهم در نوشتن URL لینک صفحه

اگر میخواهید یک URL بسیار مناسب برای صفحات سایت استفاده بکنید توصیه میشود حتما  از نکاتی که در پایین گفته شد استفاده نمایید البته توجه داشته باشید که میتوانید از URL فارسی نیز استفاده بکنید اما با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد URL انگلیسی برای استفاده در سایت بهتر میباشد.

 • استفاده همیشگی از URL انگلیسی
 • استفاده نکردن از کلمات اضافی در URL
 • URL صفحه باید کوتاه باشد
 • URL صفحه باید خوانا باشد
 • URL صفحه باید متناسب و با مفهوم باشد
 • برای فاصله گذاری در URL از ( - ) استفاده بکنید

نتیجه گیری و جمع بندی کلی مطالب

اگر مطالب بالا را مطالعه کرده باشید مطمعنا تا الان متوجه شده اید که URL انگلیسی نسبت به URL فارسی برتری دارد و بهتر است URL انگلیسی در صفحات سایت استفاده نمایید البته توجه داشته باشید که تصمیم استفاده از URL با شماست و خودتان به توجه به مطالب تصمیم بگیرید که از کدام URL در سایت خود استفاده میکند.

امیدواریم در این مقاله آموزشی مفید واقع شده باشیم و کمکی در رشد و پیشرفت وب سایت شما کرده باشیم همچنین اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید میتوانید در بخش نظرات برای ما ارسال نمایید و ما نیز مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم و در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما هستیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.