مطالب دسته بندی نشده

آموزش رفع خطای pluggable.Php در وردپرس

با نام و یاد خدای مهربان. با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی اف نت پلاس. امروز در این مقاله آموزشی تصمیم گرفته ایم تا موضوعی به نام رفع خطای pluggable.Php در وردپرس را برایتان بیان کنیم. در ابتدا به شما خواهیم گفت که این خطا چیست و در چه مواقعی رخ می‌دهد. پس برای یافتن پاسخ مناسب برای این سوال با ما همراه باشید :

به طور کلی می‌توان گفت که خطای pluggable.Php در وردپرس یکی از رایج ترین خطاهایی است که در هنگام افزودن یک قطعه آن هم به صورتی که در فایلی به نام فانکشن قالب به روز رسانی در وردپرس و یا به روز رسانی یکی از افزونه ها یا قالب ها در وب سایت وردپرسی شما رخ می دهد. این خطا چگونه ایجاد می‌شود؟

به صورت کلی می‌توان گفت این خطا زمانی ایجاد می‌شود که یک ناسازگاری میان فانکشن یا یکی از افزونه ها وردپرس در وب سایت شما ایجاد شود. و بیشتر در حین به روز رسانی ها رخ می دهد. به عنوان مثال ، در مقاله (رفع مشکل به روز نشدن سریع وب سایت وردپرسی) از خطای رخ داده برایتان صحبت کرده‌ایم.

حال اگر در این حالت برای شما خطا ایجاد شود یک عدد در کادر آن ظاهر خواهد شد. مثلاً 135. افزونه ای با نام some_plugin این خطای رخ داده باعث ایجاد ناسازگاری درخط 1170 آن هم از فایل pluggable.Php موجب می شود تا شما خط 135 را بررسی و آن را با خط 1179 مطابقت داده و حال مشکل موجود را بررسی کنید. به صورت کلی می توان گفت فایل pluggable.Php جزو فایل های اصلی در وردپرس بوده ، که نصب آن روی سایت اجباری است.

اما توجه داشته باشید اگر خطایی برای هر کدام از این خط ها در فایل ایجاد شد ، نباید شما این فایل را ویرایش کنید. چرا که ممکن است مشکل دیگری نیز وجود داشته باشد. حال توجه داشته باشید ، که اگر این فایل را در گذشته ویرایش کرده‌اید و به دلیل اجبار وردپرس از آن استفاده می‌کنید .

باید در این حالت وردپرس را دانلود کرده و فایل دلخواه را مجددا در هاست خود دانلود ، و مشکل را بیابید. اما نکته مهم و قابل توجه این است که این خطا تنها مختص بخش کاربردی نیست. حتی ممکن است در پیشخوان وردپرس هم برای شما ایجاد شود. در این حالت همه صفحات وردپرس به صورت کامل دیده می‌شوند. اما ممکن است خطا در بالای آن دیده شود.

آنجه در این مقاله میخوانید:

  • رفع خطای pluggable.Php در وردپرس
  • خطای pluggable.php
  • نتیجه گیری

رفع خطای pluggable.Php در وردپرس

در این مقاله از آموزش رفع خطای pluggable. Php در ورد درس قصد داریم این موضوع را برایتان توضیح داده و آن را به شما آموزش دهیم. به عبارت کلی ، می‌گوییم که مانند بخش قبل این خطا یک خطای بسیار مهم است.

این خطا می تواند به صورت یک عبارت در قطعه کدی که در فایل فانکشن جایگذاری شده است ایجاد شده ، و شما معمولاً در حین نصب به روزرسانی با آن مواجه خواهید شد. چرا که ممکن است هنگام نصب و به روزرسانی ورژن جدید با فایل pluggable.Php ناسازگار بوده و خطا رخ می دهد.

پس در این حالت راه حل هایی وجود دارد که به ما آسانی ، می توانیم این خطای pluggable. Php را برطرف کنیم. پس پیش از بروز این خطای pluggable.Php باید این خطا را به صورت کامل بررسی کرده و چک کنید ببینید این خطا از طریق فایل فانکشن ایجاد شده ، و یا اینکه از جهت افزونه ها و قالب هاست.

حال اگر این خطا برای شما ایجاد شد ، یعنی در حین افزودن قطعه کدی در فایل فانکشن آنگاه به آسانی می‌توانید این خطا را برطرف و آن را ویرایش کنید. یا تغییر دهید. تا به آسانی مشکل را برطرف کنید. مثلاً :

Waring: cannot Modify header information _headers already sent by (outpur started at/home/username /demo site /wp_content/themes /My themese/Function. Php :1035)in/home/username /demosite/ wp_includes/pluggable. Php on line 1179

خطای pluggable.Php در خط 1035 ایجاد شده است. این حالت بدین معناست که شما به عنوان مدیر وب سایت وردپرسی باید فایل مرتبط با خط 1035 را بررسی کرده و با بررسی کد های موجود در آن باید این خطا را رفع کنید. این خطا معمولاً به علت وجود خط تیره و یا نقطه های اضافی است که ایجاد می‌شود.

همان‌طور که تا به حال از اهمیت فایل فانکشن برایتان گفتیم لازم است باز هم بگویم که فایل فانکشن جزء اصلی ترین فایل ها در قالب وردپرس است. که شما به آسانی می توانید با تغییر در این قالب وردپرسی مشکل خود را به خوبی و آسانی به صورت کامل برطرف کنید. در ادامه در این مقاله آموزشی با ما همراه باشید.

خطای pluggable.php

خب… تا این بخش از مقاله آموزش رفع خطا pluggable.php در وردپرس ، تا حدودی توانستیم رفع خطای pluggable.php را برای تان آموزش دهیم. به این بخش از مقاله رسیدیم. لازم به ذکر است پیش از هر چیزی به شما بگوییم ، تا پیش از هرگونه تغییر و یا ویرایش فایل فانکشن که یک فایل کاملا اساسی و مهم است.

باید شما به عنوان یک مدیر یک نسخه کپی پشتیبان یا همان بکاپ کامل از سایت تهیه کنید. که برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله آموزش (بکاپ گیری از سایت) مراجعه کنید. در صورتی که نتوانستند ، بهتر است این کار را به یک فرد متخصص واگذار کنید. لازم به ذکر است که بگوییم شما برای برطرف کردن مشکل خود نیاز به زمان کافی دارید.

پس صبور باشید. و به پیشخوان وردپرس رفته و به صورت کامل و کاملا با موقت آن را از فعالیت منع کنید. ممکن است در این حالت به پیشخوان دسترسی نداشته باشید ، پس فقط کافیست به File Manager هاست رفته و وارد public/HTML ، سپس به wp_content ، پس از آن به themes مراجعه کرده و قالب پیش فرض را جایگزین آن قالب مشکل‌دار کنید.

رفع خطای pluggable.php

این مثال قالب ، تنها به این علت نیست که خطا فقط از سوی قالب ایجاد می شود ، گاهی ممکن است این خطا از جانب افزونه تازه نصب شده نیز باشد. پس در این حالت تنها کافیست افزونه را به صورت کامل غیرفعال کنید. در مثال خطای قالب ، لازم است شما در صورت نداشتن پیش خوان وارد File manager شده و ابتدا public_html سپس wp_content و پس از آن به plugins بروید.

و قالب خطاها را غیر فعال کنید. در واقع شما میتوانید به آسانی تمامی افزونه ها را به صورت کلی در پوشه پلاگین غیر فعال و فقط یکی از آن را به نوبت فعال کنید. تا عامل خطا را بیابید. اما در این مقاله از آموزش رفع خطای pluggable .php برای چندمین بار تاکید می کنم ، به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایط خاصی فایل در pluggable.php را تغییر یا ویرایش نکنید.

چرا که این فایل به عنوان تنها هسته و فایل اساسی و مهم در هسته وردپرس است. و تغییر حتی جزئی می توانند شما را با مشکلات آنچنانی و برطرف نشدنی در آینده مواجه کند. و همچنین تغییر در این فایل می تواند شما را در بخش های مختلف وب سایت با خطا مواجه کرده ، و سیستم شما را در گذر زمان با خطا مواجه کند. پس به این موضوع دقت کامل داشته باشید.

نتیجه گیری

امروز در تی اف نت پلاس سعی کردیم تا این مقاله در آموزش رفع خطای pluggable.Php رابصورت کاملا جامع ومفهومی برایتان بیان کنیم. ما با تحقیقات انجام شده تصمیم گرفتیم تا این مقاله را به خوبی برای شما بیان کنیم.

در ابتدای این مقاله سعی کردیم شما را با خطای pluggable.Php آشنا کرده ، و پس از آن آموزش رفع این خطا را بصورت کامل برایتان توضیح دادیم. و ایمان داریم که ، اگر این مقاله را تا انتها مطالعه کرده باشید به آسانی خواهید توانست مشکلات خود در این زمینه ، بر طرف کنید.

در پایان امید واریم این مقاله از تی اف نت پلاس ، برای شما کار بردی واقع شده باشد. اگر شما نیز علاقه مند به موضوعاتی از این قبیل هستید ، به وبلاگ ما در تی اف نت پلاس ، مراجعه کنید.. نظرات انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما بیان کنید. تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.