بهینه سازی سایت, خطا ها و ارور های وردپرس

چگونه میتوان از اسپم شدن ایمیل در سایت های وردپرسی جلو گیری کرد؟

چگونه میتوان از اسپم شدن ایمیل در سایت های وردپرسی جلو گیری کرد؟

با نام و یاد خدای بزرگ, یکی از مشکلاتی که بسیاری از وب سایت ها دچار آن میشوند اسپم شدن ایمیل ها هست! و باید به این نقطه که بسیاری از افراد بخش اسپم ایمیل های خود را چک نمیکنند بنابراین شما بیاید بتوانید این مشکل را در سایت خود حل بکنید چرا که در غیر این صورت ارسال ایمیل برای اعضای کاربران اصلا فایده ای نخواهد داشت! و این یکی از موضوعات مهمی در سایت های وردپرسی میباشد!

اگر شما نیز با این مشکل شایع که بسیاری از افراد و سایت ها درگیر آن هستند دسته پنجه نرم میکنید و حتی دلیل این که چرا ایمیل های سایت اسپم میشود؟ نمیدانید با ما در این مقاله آموزشی از وبلاگ تی اف نت پلاس همراه باشید تا به شما بگوییم که چگونه میتوان از اسپم شدن ایمیل در سایت های وردپرسی جلو گیری کرد!

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • چرا ایمیل های سایت اسپم میشود؟
 • روش های جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها در وردپرس
 • خودداری از ارسال ایمیل طولانی و سنگین
 • قرار دادن لینک های معتبر در ایمیل ارسالی
 • قرار دادن عنوان های عالی و مرتبط با برای ایمیل ها
 • استفاده از کد های HTML صحیح و حرفه ای
 • استفاده دائم از سرویس SMTP ارسال ایمیل
 • استفاده از افرونه ارسال ایمیل SMTP حرفه ای
 • داشتن مجوز صحیح برای ارسل ایمیل برای افراد
 • استفاده نکردن از کلمات حساس در محتوای ایمیل
 • عدم استفاده از فایل های پیوست در ایمیل ها
 • استفاده نکردن بیش از حد تصاویر در ایمیل ها
 • قرار دادن آدرس ایمیل معتبر و صحیح
 • قرار دادن لینک لغو اشتراک در ایمیل
 • تایید اعتبار ایمیل
 • تنظیم SPF و DKIM در کانفیگ ارسال ایمیل
 • تغییر IP هاست برای جلو گیری از اسپم شدن ایمیل ها
 • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

چرا ایمیل های سایت اسپم میشود؟

اجازه بدهید در ابتدا به این موضوع اشاره بکنیم که وردپرس از تابع php برای ارسال ایمیل برای کاربران استفاده میکند اما با این که این تابع به صورت درست در هاست شما کار میکند شایل باز هم ایمیل های شما به صورت اسپم برای افراد ارسال شود و این موضوع میتواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد ما در پایین به چندین مورد از این دلایل اشاره کرده ایم:

 • استفاده کردن از آدرس ایمیل های بدون معنا برای ارسال ایمیل
 • موضوع ایمیل ارسالی گمراه کننده یا غیر مرتبط است!
 • مراقب باشید که تصاویر ارسالی بزرگتر نباشد!
 • تعداد کاراکتر های ایمیل ارسالی بسیار زیاد میباشد!
 • موضوع ایمیل ارسالی شما بسیار گمراه کننده میباشد!
 • شخص گیرنده ایمیل های شما را هرزنامه علامت گذاری کرده است!
 • آی پی ارسالی شما اسپم شده است!
 • کد های استفاده شده HTML نامناسب میباشد!
 • اطلاعات From در ایمیل ارسالی درست نمیباشد!
 • موضوع ایمیل شما کاملا غیر مرتبط میباشد!
 • از گیرنده ایمیل خود مجوز دریافت نکرده اید!
 • استفاده از لینک های کاملا کوتاه در ایمیل

تمامی موارد و گذینه هایی که در بالا به آن ها اشاره شد میتواند در اسپم شدن ایمیل ارسالی شما تاثیر بگذارد و با رعایت کردن این موارد بالا به احتمال بسیار بالا دیگر ایمیل های شما اسپم نخواهد شد! در ادامه روش های زیادی را برای جلو گیری از اسپم شدن ایمیل های ارسالی با وردپرس را خواهیم گفت با ما همراه باشید.

روش های جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها در وردپرس

حالا با این موضوع که ( چرا ایمیل های سایت اسپم میشود؟ ) آشنا شده اید! اجازه بدهید مراحل رفع این مشکلات را خدمتتون اعلام بکنیم! قبل از هر کاری ایمیل ارسال خود را برسی نمایید و مطابق با موارد بالا رعایت بکنید و یک ایمیل ارسال آزمایشی برای خودتان ارسال نمایید تا از اسپم نشدن ایمیل اطمینان حاصل فرمایید!

حالا اگر باز هم ایمیل شما به صورت اسپم شناسایی شده از این موضوع که از سرویس هایی مانند جیمیل و یاهو برای ارسال ایمیل ارسال میکنید اطمینان حاصل بکنید چرا که یکی از دلایل میتواند این موضوع باشد و احتمال اسپم شدن ایمیل را بالا میبرد و برای رفع این موضوع بهتر است از ایمیل های دامنه خود برای ارسال استفاده نمایید.

پس از انجام این موارد اگر باز هم به مشکل اسپم شدن ایمیل بر خوردید بهتر است تابع php هاست خود را برسی نمایید اگر نمیدانید چگونه این تابع را برسی بکنید توصیه میشود با شرکت میزبانی هاست خود تیکت ارسال نمایید و درخواست برسی و درست بودن این تابع اطمینان حاصل فرمایید!

پس از انجام تمامی این موارد به موضوعاتی که در پایین اشاره کرده ایم دقت کافی را داشته باشید و انجام تمامی این موارد برای رفع این مشکل ضروری میباشد با ما در ادامه این موارد همراه باشید.

خودداری از ارسال ایمیل طولانی و سنگین

یکی از حالت هایی که بسیاری از مدیران در نظر نمیگیرند این است که ایمیل های ارسالی خود را به کامل و جامع ارسال میکنند و این موضوع باعث میشود تا ایمیل آن ها اسپم شود! بنابراین باید به موضوع دقت داشته باشید که ایمیل ارسال خود بسیار کوتاه و کاربر پسند باشد تا بتوانید از اسپم شدن ایمیل سایت خود جلو گیری بکنید.

قرار دادن لینک های معتبر در ایمیل ارسالی

در ارسال ایمیل به صورت کامل دقت داشته باشید که لینک هایی که در ایمیل ارسال میکند به سایت های معتبر باشد در صورتی که شما لینکی در ایمیل خود ارسال بکنید و این لینک متصل باشد به یک بدافزار یا سایت های بدون اعتبار مطمعنا ایمیل شما به بخش اسپم ایمیل های کاربران ارسال خواهد شد! بنابراین این موضوع در جلو گیری از اسپم شدن ایمیل های سایت بسیار مهم و حیاطی میباشد.

قرار دادن عنوان های عالی و مرتبط با برای ایمیل ها

دقت کافی در عنوان ایمیل ارسالی خود داشته باشید به طور مثال شما نباید در ابتدای عنوان از کلمه ( RE یا FW ) استفاده نمایید چرا که اگر از کلمه FW استفاده نمایید باعث میشود تا فرد دریافتی ایمیل فکر بکند که شما را میشناسد و یا کلمه RE باعث میشود فرد فکر بکند که پاسخی برای سوال دریافت کرده است بنابراین استفاده مناسب در عنوان ایمیل میتواند بسیار تاثیر گذار باشد در اسپم شدن ایمیل های سایت شما, بنابراین دقت کافی به این موضوع داشته باشید.

استفاده از کد های HTML صحیح و حرفه ای

اگر برای ارسال ایمیل های خود از کد های HTML  استفاده میکنید به مواردی که گفته میشود دقت داشته باشید! در ابتدا شما باید عرض ایمیل خود را برسی نمایید و نگذارید که عرض بیشتر و زیادی را به خود اختصاص بدهید!

باید بتوانید از کد های css بهینه و تمیزی استفاده بکنید اگر به این کد ها دقت کافی را نداشته باشید میتواند باعث اسپم شدن ایمیل های سایت شما بشود بنابراین دومین موضوع css های ایمیل شما میباشد.

بخش مهم این موضوع میتواند کد های جاوا اسکریپت باشد به هیچ عنوان از این کد ها در ایمیل خود استفاده نکنید چرا که سرویس های فیلتر ایمیل فکر میکنند که یک عما حک به کار برده اید و ایمیل شما را به صورت دقیق اسپم خواهند کرد!

استفاده دائم از سرویس SMTP ارسال ایمیل

اجازه بدهید قبل از این که بگوییم چرا باید از پروتکل SMTP استفاده کرد؟ به شما بگوییم که SMTP چی هست؟ در واقع SMTP یک پروتکل انتقال و ارسال ایمیل میباشد که این امکان را میدهد که بتوانید احراز هویت ایمیل های خود را افزایش بدهید! بنابراین شما نباید تنها به تابع php اطمینان بکنید و در صورت امکان از سرویس SMTP برای ارسال ایمیل استفاده بکنید!

برای استفاده از SMTP سرویس های بسیار زیادی دارد که میتوانید از آن ها برای ارسال ایمیل خود استفاده نمایید و با استفاده از افزونه WP Mail SMTP Pro وب سایت خود را به سرویس های مورد نظر متصل نمایید! این افزونه به شما کمک خواهد کرد تا ایمیل ها شما به صورت درست و بدون اسپم شدن بدست کاربران برسانید!

استفاده از افرونه ارسال ایمیل SMTP حرفه ای

برای این که بتوانید در سایت خود ایمیل های خود را به صورت دقیق و بدون اسپم شدن برای افراد ارسال نمایید شما باید از پلاگین های حرفه ای برای این منظور استفاده نمایید و افزونه WP Mail SMTP Pro یکی از این افزونه های حرفه ای در وردپرس میباشد با کمک این افزونه دیگر هیچ گونه مشکلی در ارسال ایمیل های سایت خود نخواهید داشت!

اگر دوست دارید بدانید که چگونه میتوانید این افزونه را در سایت خود نصب و کانفیگ کنید ما مقاله آموزشی ( رفع مشکل ارسال ایمیل در سایت های وردپرسی با بهترین روش ها ) را برای شما پیشنهاد میکنید با کمک این مقاله آموزشی افزونه را نصب و در سایت وردپرسی خود کانفیگ نمایید.

داشتن مجوز صحیح برای ارسل ایمیل برای افراد

امروزه بسیاری از افراد روزانه با ایمیل های بسیار زیادی رو به رو هستند و این موضوع باعث شده است که کاربران بسیاری از سایت ها و ایمیل ها را بعنوان هرزنامه علامت گذاری بکنند بنابراین اگر شما میخواهید در زمینه ارسال ایمیل به موفقیت برسید باید از افراد قبل از این که ایمیلی به آن ها ارسال بکنید مجوز لازم را از افراد گرفته باشید!!

برای این که بتوانید مجوزی از کاربران بگیرید میتوانید موقع ثبت نام افراد یا با استفاده از باکس های عضویت در خبرنامه از کاربران درخواست بکنید تا ایمیل خود را ثبت بکنند و شما با این کار میتوانید لیست محبوبی از کاربرانی که به ایمیل های شما علاقه مند هستند را جمع آوری بکنید.

استفاده نکردن از کلمات حساس در محتوای ایمیل

یکی دیگر از مواردی که در روش های جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها در وردپرس وجود دارد این است که شما نباید از کلمات حساسیت زا در متن ایمیل خود استفاده بکنید برای مثال این کلمات میتواند ( کلمه : رایگان, تبریک شما برنده شده اید, درآمد دلاری و … ) باشد اگر از کلماتی مانند کلمات بالا در ایمیل های خود استفاده بکنید میتواند باعث اسپم شدن ایمیل های شما شود.

عدم استفاده از فایل های پیوست در ایمیل ها

یکی دیگر از دلایلی که ایمیل های ارسالی ما اسپم میشوند این است که ما از فایل های پیوست زیادی در ایمیل های خود استفاده میکنید و دلیل این که فایل ها باعث اسپم شدن ایمیل ها میشود این است که فایل ها میتوانند شامل بد افزار یا ویروس باشند بنابراین ایمیل های ما در اکثر مواقع که از فایل پیوست در ایمیل ها استفاده میکنیم اسپم میشود!

بنابراین توصیه میشود تا حد امکان از فایل در ایمیل های خود استفاده نکنید و اگر استفاده از فایل در ایمیل شما ضروری میباشد میتوانید فایل خود را در گوگل درایو یا دراپ باکس آپلود کرده و لینک فایل را در ایمیل خود قرار بدهید با این کا  تا حد امکان از اسپم شدن ایمیل خود جلو گیری میکنید!

استفاده نکردن بیش از حد تصاویر در ایمیل ها

همانطور که تا اینجای مقاله متوجه شده اید استفاده بش از حد هر چیزی میتواند باعث اسپم شدن ایمیل ها بشوند و تصاویر نیز میتوانند در این گروه باشند شما باید بتوانید از تصاویر اصولی و با حجم بسیار کم در ایمیل های خود استفاده بکنید و از استفاده بیش از حد تصاویر خودداری بکنید.

قرار دادن آدرس ایمیل معتبر و صحیح

شما باید بتوانید از آدرس ایمیل های با مفهوم در ایمیل خود استفاده بکنید و هر دفعه این آدرس را نباید عوض بکنید و بهترین پیشنهاد ما ایمیل ( info@Domain.com ) میباشد! شما میتوانید با استفاده از هاست میزبانی خود ایمیل info و اختصاصی سایت خود را بسازید! اگر نمیدانید ایمیل info چگونه در هاست ساخته میشود توصیه میکنیم مقاله ( نحوه ساخت ایمیل info ) را مشاهده بکنید.

قرار دادن لینک لغو اشتراک در ایمیل

شما باید یک گذینه برای افراد که بتوانند در صورت درخواست اشتراک خود را لغو بکنند و این یک امتیاز برای سایت شما میاورد اونم این است که زمانی که افراد یک گذینه برای لغو اشتراک داشته باشند دیگر ایمیل شما را مسدود نمیکنند و باعث افزایش اعتبار ایمیل های شما میشود.

تایید اعتبار ایمیل

روش های زیادی برای تایید اعتبار ایمیل ها وجود دارد مانند ( DKIM, DMARC ) حالا با استفاده از این روش ها با تنظیم DMARC در هاست خود از احتمال اسپم بودن ایمیل های خود اطمینان حاصل فرمایید و تا زمانی که ip شما نا معتبر شناسایی سود مشکل را رفع نمایید! تایید اعتبار ایمیل یکی دیگر از روش های جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها در وردپرس میباشد.

تنظیم SPF و DKIM در کانفیگ ارسال ایمیل

یکی از مشکلاتی که سرویس دهنده های ارسال ایمیل ایجاد میکنند این است که بخش From با اطلاعاتی کامل غیر واقعی پر میکنند و این موضوع باعث میشود که ایمیل های شما اسپم شناخته شود برای جلو گیری از این حالت شما باید بخش SPF و DKIM در بخش تنظیمات ایمیل در هاست خود تنظیم بکنید!

برای تنظیم این بخش ها وارد هاست میزبانی سایت خود بشوید و از قسمت Email Deliverability -> Manage بروید و بخش های SPF و DKIM تنظیم نمایید!

تنظیم SPF و DKIM در هاست

بر روی گذینه Generate Key کلیک نمایید تا موارد برای شما تنظیم شود! در صورتی که موارد درست پیش رفته باشید تنظیمات صفحه برای شما مانند تصویر پایین برای شما نمایش داده خواهد شد.

تغییر IP هاست برای جلو گیری از اسپم شدن ایمیل ها

اگر تمامی موارد بالا را به صورت دقیق انجام دادید و باز ایمیل های شما به صورت اسپم ارسال شد آخرین راه کار ما تغییر IP هاست فرستنده ایمیل میباشد و این موضوع میتواند بسیار تاثیر گذار باشد در جلو گیری از اسپم شدن ایمیل های شما اما یک نقطه بسیار مهم که باید به آن دقت کافی داشته باشید, این موضوع یعنی تغییر IP بیش از حد میتواند بر سئوی سایت شما تاثیر منفی بگذارد پس تغببر آی پی را بش از حد تکرار نکنید.

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این مقالی آموزشی به صورت جامع به روش های جلوگیری از اسپم شدن ایمیل ها در وردپرس پرداختیم و تمامی روش هایی که برای جلو گیری از اسپم شدن ایمیل ها وجود دارد را خدمتتون اعلام کرده ایم امیدواریم توانسته باشیم این مشکل را از سایت شما رفع بکنیم!

همچنین اگر دوست دارید برای تمامی افرادی که در سایت شما ثبت نام کرده اند ایمیل گروهی ارسال نمایید میتوانید از مقاله ( آموزش ارسال ایمیل گروهی به تمام کاربران وب سایت ) کمک بگیرید و اگر هر گونه سوالی در مورد اسپم شدن ایمیل های سایت دارید میتوانید در بخش نظرات برای ما اعلام بکنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.