خطا ها و ارور های وردپرس

جلوگیری از دانلود ویدئو در وردپرس با دو روش فوق العاده

جلوگیری از دانلود ویدئو در وردپرس

با نام و یاد خدای بزرگ, امروزه بسیاری از وب سایت های آموزشی با ویدئو پیشرفت میکنند و هر کدام از این ویدئو ها میتواند بسیار زمانبر و پرهزینه باشد! بنابراین کپی برداری ویدئو یک چالش بسیار بزرگ برای این وب سایت ها محصوب میشود! به همین دلیل بسیاری از افراد نمیخواهند که ویدئوی منتشر شده در سایت به راحتی قابل دانلود باشد!

حالا ما برای این موضوع از سایت تی اف نت پلاس یک آموزش ایجاد کرده ایم که شما میتوانید با استفاده از این ترفند ها که ادامه خواهیم گفت روند دانلود ویدئو ها برای افراد سخت بکنید و از گپی برداری فیلم های منتشر شده جلوگیری نمایید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • چگونه از دانلود ویدئو در سایت وردپرسی جلوگیری نماییم؟
  • استفاده از افزونه های ویدئو پلیر برای جلوگیری از دانلود
  • اضافه کردن کد به فایل htaccess برای جلوگیری از دانلود ویدئو از سورس
  • بهترین روش جلوگیری از دانلود ویدئو در سایت کدام است؟
  • چرا باید از دانلود ویدئو در سایت جلوگیری بکنیم؟
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

چگونه از دانلود ویدئو در سایت وردپرسی جلوگیری نماییم؟

باید بگوییم که شما میتوانید با این دو روش به راحتی از دانلود ویدئو در سایت های وردپرسی به صورت کامل جلوگیری نمایید! این دو روش کاملا آسان میباشد بنابراین شما به راحتی میتوانید از کپی برداری ویدئو های سایت خود به صورت کامل جلوگیری نمایید! با ما همراه باشد.

استفاده از افزونه های ویدئو پلیر برای جلوگیری از دانلود

در قدم اول شما میتوانید از افزونه های ویدئو پلیر استفاده نمایید! چرا که برخی از این پلاگین ها این قابلیت را دارند که از دانلود ویدئو جلوگیری نمایید و این کار را با محدود کردن کلیک راست کاربران, یعنی کاربران نمیتوانند داخل ویدئو از کلک راست استفاده بکنند و حذف گذینه دانلود ویدئو در گذینه ها انجام میدهد!

یکی از این پلاگین ها به اسم ( JW PLAYER ) میباشد که در حال حاظر جزو محبوب ترین های این حوزه میباشد! که قابلیت محدود کردن در زمینه دانلود را برای سایت فراهم میکند شما میتوانید از این افزونه به منظور جلوگیری از دانلود ویدئو در سایت های وردپرسی استفاده نمایید!

اضافه کردن کد به فایل htaccess برای جلوگیری از دانلود ویدئو از سورس

باید بگوییم که شما نباید تنهایی با نصب افزونه فکر بکنید که دیگر کابران نمیتوانند ویدئو را دانلود نمایید! البته با نصب این افزونه یا همان استفاده از روش اول دیگر بسیاری از کابران وب سایت شما قادر به دانلود ویدئو نخواهد بود! اما این کافی نمیباشد! چراکه اگر شخصی از کدنویسی و طراحی سایت بلد باشد مطمعنا میتوانید ویدئو را به راحتی با استفاده از سورس صفحه دانلود نمایید!

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www\.)?YourDomain.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www\.)?YourDmain.com.*$ [NC]
RewriteRule \.(gif|jpg)$ - [F]

حالا برای ایجاد محدودیت بیشتر در زمینه دانلود ویدئو شما میتوانید قطعه سورس بالا را به فایل htaccess در هاست خود اضافه نمایید اگر این قطعه کد را به فایل اضافه بکنید دیگر جای نگرانی وجود ندارد چرا که افراد دیگر قادر به دانلود ویدئو از طریق سورس نیز نخواهند بود و این یعنی جلوگیری کامل کپی رایت وب سایت, توجه داشته باشید که در قسمت ( YourDmain ) دامنه خود سایت را قرار بدهید.

بهترین روش جلوگیری از دانلود ویدئو در سایت کدام است؟

ما در این مقاله آموزشی هر دو روش را گفته ایم! اما یک نقطه وجود دارد, این است که استفاده از یک روش به تنهایی کافی نمیباشد! یعنی اگر از روش اول استفاده بکنید افراد به راحتی میتوانند از سورس صفحه ویدئو مورد نظر را دانلود بکنند و اگر از روش دوس استفاده بکنید افراد به راحتی میتواند با کلیک راست بر روی ویدئو, ویدئو را دانلود بکنند! در نتیجه شما باید از هر دو روش در سایت خود استفاده بکند!

استفاده و پیاده سازی هر دو روش در سایت کار بسیار هوشمندانه ای میباشد و باید بگوییم که کار بسیار سختی نمیباشد و شما میتوانید در کمتر از 10 دقیقه هر دو روش را در سایت وردپرسی خود پیاده سازی بکنید!

چرا باید از دانلود ویدئو در سایت جلوگیری بکنیم؟

در ابتدای همین مقاله گفته شد که تولید محتوا در زمینه ویدئویی بسیار مشکل و هزینه بردار است! حالا شما یک ویدئو را در سایت خود منتشر میکنید و بسیاری از افراد این ویدئو را کپی برداری میکنند بنابراین ویدئوی منتشر شده شما در بسیاری از وب سایت ها قابل مشاهده است و اعتبار ویدئو شما پایین میایید به همین دلیل است که باید از دانلود ویدئو جلوگیری نمایید!

حالا اگر دوس ندارید از دانلود ویدئو جلوگیری نمایید! بهتر است این نقطه را در ویدئو های خود به کار بگیرید که یعنی شما باید در ویدئوی های تولید شده از لگو و اسم سایت خود استفاده نمایید! تا افرادی که ویدئوی شما را دانلود و در سایت خود منتشر میکنند اسم وب سایت شما در ویدئو باشد با این کار کابران مشاهده کنند متوجه منبع اصلی ویدئو خواهند بود!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

در آخر به این نقطه اشاره میکنیم که محافظت از یک ویدئو در سایت به منظور جلوگیری از کپی برداری, کار بسیار مهمی در سایت ها مخصوصا در سایت های آموزشی میباشد! اما متاسفانه بسیاری از مدیران به این موضوع توجه نمیکنند و باعث میشود اعتبار ویدئو های آنها کمتر بشود!

اگر هر گونه سوالی در این زمینه یعنی ( جلوگیری از دانلود ویدئو در وردپرس ) دارید میتوانید در بخش نظرات همین پست برای ما ارسال فرمایید ما نیز همراه پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود!

بازگشت به لیست

یک نظر در “جلوگیری از دانلود ویدئو در وردپرس با دو روش فوق العاده

  1. حامد گفت:

    بسیار عالی ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.