بهینه سازی سایت

آموزش حذف قالب وردپرس از سایت با دو روش کاربردی

آموزش حذف قالب وردپرس از سایت

گاهی اوقات پیش می آید که میخواهیم یک قالبی را از روی وب سایت وردپرسی خود حذف بکنیم, در واقع شما میتوانید از دو روش برای حذف قالب ها استفاده بکنید, به طور مثال شما وقتی یک قالب جدید وردپرسی در سایت خود نصب میکنید, قالب قبلی سایت غیر فعال در سایت باقی میمانند که شما باید آن را از سایت خود حذف بکنید!

حالا شما میتوانید این کار را به دو روش کاملا ساده انجام بدهید که یکی از آن ها از طریق پیشخوان خود وردپرسی میباشد و دیگری از طریق هاست سایت, حالا با ما در ادامه این مقاله این مقاله آموزشی از سایت تی اف نت بلاگ همراه باشید تا به صورت کاملا عملی قالب های اضافه سایت را پاک بکنیم!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • چرا باید قالب های اضافی سایت را حذف بکنیم؟
  • آموزش حذف قالب از طریق پیشخوان وردپرس
  • حذف قالب وردپرسی از طریق هاست
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

چرا باید قالب های اضافی سایت را حذف بکنیم؟

زمانی که شما یک قالب در سایت خود نصب میکنید دیگر بقیه قالب ها در سایت شما غیر فعال شده و دیگر استفاده ای از آن ها نمیشود, بنابراین طبیعی میباشد که موارد اضافی در هر سایت پاک شوند, باید توجه داشته باشید که شما در هر سایت وردپرسی میتوانید به تعداد نامحدودی قالب یا همان پوسته وردپرسی اضافه بکنید و تنها یکی از این ها قالب اصلی و مورد استفاده قرار میگیرید, حالا شما پس از این که قالب خود را انتخاب کردید بهتر است بقیه قالب ها را از سایت خود حدف بکنید!

توجه داشته باشید که هر قالبی مقداری از فضای هاست را میگیرند و این موضوع در حالتی میباشد که حتی استفاده ای از آن ها نمیشود, بنابراین پاک کردن قالب های اضافه در هر سایت یکی از موارد ضروری میباشد و شما باید تمامی قالب های اضافی را حذف و پاکسازی بکنید!

نقطه مهم: توجه داشته باشید که اگر شما قالب های متنوعی را تنها به منظور تست کردن آن ها در سایت های زنده انجام میدهید درواقع یک کار بسیار اشتباهی انجام میدهید شما باید تست قالب ها را روی یک سایتی که اصلا سئو نشده است تست بکنید و در پس از نتیجه به سایت اصلی منتقل بکنید!

آموزش حذف قالب از طریق پیشخوان وردپرس

برای حذف قالب وردپرس از سایت شما میتوانید از دو روش استفاده بکنید که ما در این بخش آموزش حذف از طریف پیشخوان وردپرس را آموزش میدهیم, این کار بسیار کار آسانی میباشد, حالا برای این که بتوانید قالب ها را حذف بکنید ابتدا قالب را غیر فعال بکنید چرا که پوسته های فعال قابلیت حذف را ندارند!

برای حذف ابتدا وارد پیشخوان سایت خود شده و از قسمت نمایش به بخش پوسته ها بروید در این بخش شما میتوانید تمامی پوسته های فعال و غیر فعال سایت خود را به صورت کامل مشاهده بکنید!

مشاهده قالب های سایت

پس از این که وارد بخش پوسته ها در پیشخوان سایت خود شدید میتوانید قالب های سایت خود را مشاهده بکنید, با کلیک بر روی هر کدوم اطلاعات کامل پوسته برای شما نمایش داده میشود, در این قسمت یک گذینه به اسم ( حذف ) وجود دارد روی گذینه حذف کلیک کرده و قالب را حذف بکنید!

حذف قالب وردپرسی از طریق پیشخوان

به همین راحتی قالب های اضافه را از سایت خود حذف بکنید, نقطه ای که قبل از حذف باید باید به آن دقت داشته باشید این است که حتما از پوسته خود یک بکاپ و فایل پشتیبان تهیه بکنید چرا که ممکن است در آینده بخواهید از همین پوسته استفاده بکنید!

حذف قالب وردپرسی از طریق هاست

حالا فرض بکنید که نمیتوانید وارد بخش مدیریت سایت بشوید و میخواهید قالب های اضافی یا حتی خود قالب اصلی را پاک بکنید, در این صورت شما میتوانید از روش دوم استفاده بکنید, در روش دوم شما قالب را از طریق هاست سایت خود پوسته را حذف میکنید!

برای حذف قالب از طریق هاست شما ابتدا وارد هاست خود شده و وارد بخش ( File manager ) بشوید, در این قسمت مسیر Public-html -> wp-content -> themes را دنبال بکنید, پوشه themes جایی میباشد که قالب های سایت در آن قرار دارد, پس از این که وارد پوشه themes شدید میتوانید قالب را انتخاب کرد و آن را پاک بکنید! به تصویر پایین دقت داشته باشید!

حذف قالب وردپرسی از طریق هاست

به همین راحتی شما توانستید قالب را از طریق هاست سایت خود پاک بکنید, اجازه بدهید یک بار دیگر به نقطه اشاره بکنیم که شما سعی بکنید قبل از این که قالب را پاک بکنید ازش یک بکاپ تهیه بکنید چرا که با این کار اطلاعات و یا شخصی سازی های شما از بین نمیروند

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این مقاله آموزشی یعنی ( حذف قالب وردپرس از سایت ) به صورت کامل یاد گرفتیم که چگونه میتوان پوسته های اضافی را تنها با چند کلیک ساده حذف کرد, توجه داشته باشید که حذف قالب های اضافی یکی از ضروری یات میباشد و نباید اجازه بدهید قالب در سایت شما اضافی باقی بماند!

امیدواریم از این مقاله لذت کافی را برده باشید ما همواره سعی میکنید تا کمکی در رشدو پیشرفت وب سایت شما داشته باشید, همچنین شما میتوانید هر گونه سوالی را در این زمنیه در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید ما پاسخگوی شما خواهیم بود!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.