افزونه های وردپرسی, بهینه سازی سایت, خطا ها و ارور های وردپرس

ریست کردن وردپرس به حالت اولیه – چگونگی انجام ریست وردپرس

ریست کردن وردپرس به حالت اولیه

ریست کردن وردپرس به حالت اولیه در برخی از اوقات لازم و ضروری میباشد, به طور شما زمانی که یک افزونه را در سایت خود نصب میکنید و آن را تست میکنید شاید پس از پاک کردن افزونه از سایت خود اطلاعات اضافی در دیتابیس وردپرس شما باقی بماند در این زمان شما میتوانید از ویژگی ریست استفاده بکنید!

ریست کردن وردپرس درواقع میتواند اطلاعات اضافی که در دیتابیس شما قرار دارد را به حالت اولیه برگرداند و ویزگی مفیدی که دارد این است که سایت شما میتواند سرعت و کاملا بهینه سازی شود, حالا با ما در ادامه همراه باشید تا به صورت کامل این آموزش را از سایت تی اف نت بلاگ یاد بگیریم!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • چرا باید وب سایت وردپرسی خود را ریست بکنیم؟
  • ریست کردن وردپرس با کمک افزونه wordpress reset
  • ریست کردن دیتابیس وردپرس با افزونه wordpress database reset
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

چرا باید وب سایت وردپرسی خود را ریست بکنیم؟

افرادی که تازه در حال یادگیری وردپرس هستند و به صورت کلی مبتدی هستند با هر بار نصب و تست افزونه برای بازگردانی وردپرس خود به حالت اولیه کل وب سایت را از هاست پاک کرده و دوباره وردپرس را نصب میکنند بنابراین این موضوع ممکن است زمانبر و حتی باعث از دست رفتن اطلاعات وب سایت شود!

در این زمان شما میتوانید از ریست کردن اصولی استفاده بکنید که به دو بخش تقصیم میشود بخش اول ( ریست کامل وردپرس ) میباشد و بخش دوم ( ریست دیتابیس و پاک کردن موارد اضافی در دیتابیس ) میباشد, حالا بنظر شما کدام راه آسان تر است پاک سازی کامل وردپرس از سایت یا ریست کردن از طریق پیشخوان سایت؟

جواب مشخص است چرا که با ریست کردن از طریق پیشخوان هم زمان کمتری را صرف میکنید و هم اطلاعات اصلی سایت شما و حتی طراحی سایت شما از دست نمیرود!

ریست کردن وردپرس با کمک افزونه wordpress reset

یکی از روش هایی که میتوانید وب سایت یا همان وردپرس خود را ریست بکنید استفاده از افزونه های وردپرسی میباشد, افزونه ( wordpress reset ) یکی از معروفترین پلاگین ها در زمینه ریست وردپرس میباشد, باید اضافه بکنیم که این پلاگین به صورت رایگان ارائه شده است و میتوانید به راحتی از قسمت افزونه های وردپرس آن را سرچ کرده و نصب بکنید!

اگر نمی دانید که چگونه افزونه های رایگان وردپرس نصب میشود میتوانید با کمک آموزش نصب افزونه وردپرسی را که قبلا ما در سایت انتشار داده انجام بدهید این آموزش به صورت نقطه به نقطه و ویدئویی میباشد!

حالا بعد از افزونه یک قسمتی در منو پیشخوان وردپرسی شما اضافه میشود, برای ریست با کمک این افزونه باید از قسمت پیشخوان سایت -> ابزار ها -> ریست وارد تنظیمات افزونه بشود در تصویر پایین کاملا نمایش داده شده است

ریست کردن وردپرس با کمک افزونه wordpress reset

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید یک فیلد برای تایپ وجود دارد که برای تایید کردن شما برای ریست وردپرس میباشد شما باید در این فیلد کلمه ( reset ) را تایپ بکنید, در اصل با این کار شما تایید میکنید که میخواهید سایت وردپرسی خود را ریست بکنید و در مرحله بعد با کلیک بر روی دکمه ( reset ) وردپرس شما بازنشانی خواهد شد!

شاید برای شما سوال پیش بیاید که بعد از ریست کردن سایت چه اتفاقی خواهد افتاده؟ اجازه بدهید در این بخش جواب این سوال را بدهیم تا قبل از ریست وردپرس خود اطلاعات کافی را در این زمینه داشته باشد!

  1.  بعد از ریست کردن سایت خود تمامی افزونه ها غیر فعال میشوند! باید دوباره فعال نمایید!
  2.  تمامی فایل های آپلودی در وب سایت پاک شده و نیاز به آپلود دوباره دارند!
  3. تمامی محتوای های سایت از بین میروند و مانند برگه ها یا نوشته ها!

به صورت کلی انگار وردپرس را از اول نصب کرده اید و هیچ اطلاعاتی وجود ندارند و سایت شما به حالت نصب اولیه وردپرس برمیگردد این موضوع بسیار مهم است بنابراین دقت کافی را قبل از ریست وردپرس خود به آن دقت کافی را داشته باشید!

ریست کردن دیتابیس وردپرس با افزونه wordpress database reset

در بخش قبلی به صورت کامل متوجه شدیم که ریست کردن وردپرس به حالت اولیه چگونه میباشد, اما شاید نیاز داشته باشید تا اطلاعات و جداول درتابیس خود را ریست بکنید, در اصل با ریست دیتابیس تمامی جداول اضافی حذف شده و باعث افزایش امنیت وب سایت شما میشود.

برای ریست دیتابیس شما میتوانید از پلاگین wordpress database reset استفاده بکنید این پلاگین نیز رایگان در مخزن افزونه های وردپرس وجود دارد و تنها کافیست وارد بخش افزونه ها و اسم آن را سرچ نمایید! بعد از نصب افزونه یک بخش به پیشخوان سایت اضافه میشود که میتوایند از قسمت پیشخوان -> ابزار ها -> Database Reset آن را مشاهده نمایید!

بعد از وارد شدن به بخش مورد نظر شما میتوانید هر جدول دیتابیسی را انتخاب کرده و آن را حذف بکنید به تصویر پایین دقت بکنید تا مراحل را به صورت نقطه به نقطه یاد بگیریم!

ریست کردن دیتابیس وردپرس با افزونه wordpress database reset

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید یک فیلدی برای انتخاب وجود دارد هر گذینه ای که انتخاب بکنید در اصل یک جدول از دیتابیس را انتخاب کرده اید که شما میتوانید با انتخاب هر کدام آن ها پاک یا حذف بکنید! در بخش پایین تر یک فیلد وجود دارد که باید کد تایید را که به شما نمایش داده میشود را قرار بدهید و در آخر گذینه Reset Table را بزنید تا جدول دیتابیس حذف شود!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

همانطور که متوجه شدید ریست کردن وردپرس تنها برای بازیابی اطلاعات اولیه و پاک کردن تمام اطلاعات سایت به کار میرود که بیشتر کاربردی نمیباشد و تنها در صورتی میتوانید از این گذینه استفاده بکنید که بخواهید سایت خود را به حالت اولیه نصب وردپرس برگردانید!

اما ریست کردن دیتابیس میتواند به مراتب بسیار مفید واقع شود در اصل شما میتوانید جداول اضافی که در دیتابیس سایت شما قرار گرفته است را انتخاب کرده و پاک بکنید با این کار نه تنها میتوانید وب سایت خود را سبک بکنید بلکه میتوانید سرعت سایت را نیز بالا ببرید و از جمع شدن اطلاعات اضافی در سایت خود جلوگیری بکنید این موضوع حتی به بالا رفتن امنیت سایت نیز بسیار کمک میکند!

امیدواریم از این مقاله آموزش لذت کافی را برده باشید و توانسته باشیم کمکی در راستای رشد و پیشرفت وب سایت شما کرده باشیم اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید میتوانید در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید ما هم واره پاسخ گوی شما خواهیم بود!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.