بهینه سازی سایت, خطا ها و ارور های وردپرس

قوانین استفاده از برچسب ها در سایت های وردپرسی

قوانین استفاده از برچسب ها در سایت

با نام و یاد خدای بزرگ سلام و درود به هرماهان همیشگی سایت تی اف نت پلاس امروز میخواهیم در مورد ( قوانین استفاده از برچسب ها ) یک توضیح کاملی داشته باشیم. همانطور که میدانید استفاده صحیح برچسب ها یکی مهمترین مواردی است باید هر تولید کننده محتوا آن ها را رعایت بکند اما معمولا این اصول در سایت ها رعایت نشده به سئوی سایت خود بسیار ضربه میزند با ما در ادامه این مقاله همراه باشید!

  • آشنایی با برچسب های سایت
  • چرا باید از برچسب ها در سایت استفاده شود!
  • اهمیت برچسب ها در سئو
  • روش استفاده صحیح از برچسب ها
  • روش های رفع مشکلات برچسب های اشتباه

قوانین استفاده از برچسب ها | آشنایی کامل

برچسب ها یا با معنی دیگر همان تگ ها مانند دسته بندی هستند و قابلیت این را به میدهند تا بتوانیم مطالب سایت را طبقه بندی بکنیم همانطور کاری که با دسته بندی ها انجام میدهیم در واقع برچسب به ما کمک میکنند تا دسته بندی بینهایت در سایت ایجاد نکینم و  در عوض از برچسب ها استفاده بکنیم! نقطه قابل توجه این است که ما نباید برچسب های زیادی در سایت ایجاد بکنیم!

تفاوت دسته بندی و برچسب در چیست؟

خوب درواقع در جواب این باید بگوییم که دسته بندی ها برای طبقه بندی محتوا های اصلی سایت به کار میروند همانطور که در همین سایت ما مشاهده میکنید ما دسته بندی هایی برای آموزش ها و محصولات داریم حالا بیایید فرض بکنیم که ما یک سری محتوای دیگر در سایت تولید میکنیم و نمیتوان همه این موارد را در دسته بندی ها اضافه کرد بنابراین از برچسب ها برای طبقه بندی استفاده میکنیم برچسب ها در مواقع همان کار دسته بندی را انجام میدهد اما با یک دیگاه کاملا متفاوتر!!!

چرا باید از برچسب ها در سایت استفاده شود؟

همانطور که در مطلب بالا گفته شد برچسب ها قابلیت طبقه بندی محتوای سایت را دارند و میتوانند بک ابزار مفیدی برای دسترسی سریع کاربران به محتوا های مختلف سایت باشد بنابراین ما باید از برچسب ها در سایت خودمان استفاده بکنیم فقط توجه داشته باشید که در استفاده بیش از حد برچسب ها جدا خوداری بکنیم این جمله را یک هشدار جدی در نظر بگیرید!

آیا برچسب ها برای موتورهای جستجو اهمیت دارد؟

همانطور که گفته شد برچسب ها برای خود یک صفحه جدایی را در سایت تشکیل میدهند و جالب است بدانید که موتورهای جستجو از جمله ( گوگل ) به تگ گذاری یا هم برچسب گذاری محتوای شما اهمیت قائل هستند و صفحات برچسب را مشاهده و در جستجوی کاربران در گوگل نمایش میدهند بنابراین باید بدانیم که چگونه در محتواهای سایت برچسب گذاری بکنیم تا از نظر سئوی سایت به مشکل برنخوریم

اهمیت برچسب ها در سئو

در گذشته استفاده از برچسب ها به صورت کلمات کلیدی بود یعنی در هر محتوایی که در سایت تولید میشود برای آن محتوا نزدیک به 10 عدد برچسب اضافه میکردد آن هم با کلمه کلیدی محتوا و البته معثر بود و میتوانست بازدید کننده بینظیری را به سمت سایت هدایت بکند بنابراین گوگل با مشاهده این رفتار وبمستران اثر برچسب ها را تا حد بسیار بالایی کم کرد و اگر امروزه از برچسب ها همانند گذسته استفاده شود میتواند سئوی سایت را به صورت کامل نابود سازد! پس استفاده از برچسب ها فقط به منظور طبقه بندی محتوا باید استفاده شود!

روش استفاده صحیح از برچسب ها

استفاده از برچسب ها در سئو لازم میباشد و باید از برچسب ها استفاده بکنیم چرا که اگر به صورت درست و صحح از برچسب ها استفاده بکنیم میتوانید سئوی سایت را بسیار تقویت کرده و رتبه سایت را بالا ببریم! در ادامه توضیح کامل در مورد استفاده صحح برچسب ها داده شده است!

در استفاده از برچسب ها زیاده روی نکنید!

همانطور که در مطالب بالا گفته شده است برچسب ها برای طبقه بندی محتوای سایت به کار میروند بنابراین نباید در استفاده از برچسب ها زیاده روی کرد! تعدا اصولی استفاده از برچسب ها یک الی دو عدد میباشد این تعداد را میتوانید بنا به نیاز محتوایی که تولید میشود تعیین و استفاده کرد توصیه ما این است که حتما زیر چهار عدد باشد!

طول برچسب ها طولانی نباشد!

شما باید در استفاده از برچسب ها مواظب باشد که طول متن برچسب ها طولانی نباشد! من برای درک کامل این مورد این جمله را به کار میگیرم که برچسب ها جملات توضیح نمیباشند! پس در به طول برچسب های خود دقت کافی را داشته باشید!

نام برچسب با نام دسته بندی یکی نباشد!

خوب به بخش جالب استفاده از برچسب ها رسیدیم! در استفاده از برچسب ها باید به کلماتی که استفاده میکنید دقت کافی را داشته باشید همانطور که در مطالب بالا گفته شد برچسب ها یک صفحه جدایی را برای خود تشکیل میدهند بنابریان نباید از اسم های یکی استفاده بکنید یعنی اگر کلمه کلیدی محتوای شما خرید افزونه وردپرسی باشد نباید از این کلمات در برچسب ها استفاده بکنید چرا که میتواند سئوی محتوای شما را نابود سازد!

استفاده تکراری برچسب ها

برچسب ها باید تکراری باشند و نباید فقط برای یک محتوا به کار رود به این دلیل است که برچسب ها همانند دسته بندی ها هستند و باید درون هر برچسب چندین محتوا وجود داشته باشد بنابراین ما نباید از برچسبی که فقط برای یک محتوا به کار میرود استفاده بکنیم!

استفاده نکردن از برچسب مشابه

حتما تا الان متوجه شدید که کارایی اصلی برچسب ها چی هست پس حدس میزنیم که بگویید ما نباید از برچسب های مشابه استفاده بکنیم چرا که وقتی یک محتوایی در گوگل سرچ میشود دو تا از محتوا های سایت را به نمایش میگذارد این کار میتواند سئوی سایت را نابود کند جواب شما کاملا درست است و نباید از برچسب های مشابه استفاده بکنیم!

رفع مشکلات برچسب های اشتباه

مطمعنا بعد از مطاله قوانین استفاده از برچسب ها متوجه شدید که برچسب های اشتباهی در سایت خود دارید و چگونه میشه این برچسب ها را حل کردید برای حل این مشکل ما به شما دو روش را پیشنهاد میدیم که یکی میتوانید روزانه دو الی سه برچسب را از سایت پاک کرده و به صفحه خود محتوا ریدایرکت بکنید و دیگری برچسب های سایت نو اندگس بکنید تا از گوگل ان ها را برسی نکند و در نتیجه از گوگل خارج شود بعد از خارج شدن از گوگل برچسب ها را پاک بکنید!

بازگشت به لیست

یک نظر در “قوانین استفاده از برچسب ها در سایت های وردپرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.