مطالب دسته بندی نشده

ابزار سلامت سایت در وردپرس و تاثیر آن بر سئو

وضعیت سلامت سایت در وردپرس

با با نام و یاد خدای مهربان. با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی‌ اف نت پلاس، امروز قصد داریم، مطالب و توضیحاتی درباره پر اهمیت ترین بخش از سئو با شما دوستان عزیز و گرامی در میان بگذاریم. مطالبی که امروز قرار است در میان گذاشته شود، راجع به ابزار سلامت سایت در وردپرس و تاثیر آن بر سئو می باشد.حال ابزار سلامت سایت چیست؟ دارای چه ویژگی ها و نکاتی می باشد؟ و دارای چه تاثیراتی در سئو می باشد؟برای اطلاعات بیشتر در زمینه سئو وبسایت میتوانید از مقاله های ما دیدن کنید.

خب دوستان نکته حائز اهمیت این است که، قبل از هر چیزی راجع به ابزار تست سلامت سایت اطلاعاتی را در اختیارتان بگذاریم. در واقع تست سلامت سایت ابزاری است که وردپرس در نسخه ی 5.1 آن را افزود و سپس این ابزار در ورژن 5.2 قابل استفاده قرار گرفته است که این ورژن، پیشرفت کرده و بهبود یافته نیز می باشد، که در واقع هدف و کار اصلی آن گزارش دادن هرگونه مشکل وب سایت شماست.

و با بررسی دقیق وب سایت مشکلات آن را به شما گزارش می دهد.در مدیریت سایت نقش قابل توجه را دارد،. در واقع در این محتوا سعی بر این داریم موضوعات را به صورت کامل و ساده در اختیار شما همراهان گرامی قرار داده و شما را تا حدودی از مطالب دیگر بی‌نیاز سازیم. پس با ما همراه باشید:

آنچه در این مقاله می خوانید:

  • ابزار سلامت سایت در وردپرس
  • وضعیت سلامت سایت در وردپرس
  • اطلاعات سلامت سایت در وردپرس
  • چرا باید به سلامت سایت اهمیت دهیم
  • تاثیر سلامت سایت بر سئو(SEO)
  • هاست مناسب
  • ارتقاء نسخهphp به ورژن8
  • استفاده از گواهینامهSSL
  • نتیجه گیری

ابزار سلامت سایت وردپرس:

با توجه به مطالب فوق تاحدودی با ابزار سلامت سایت در وردپرس آشنا شده اید و اطلاعات را دریافت کرده اید.همان طور که در مطلب فوق نیز بیان شد با مورد استفاده قرار گرفتن این ابزار در وردپرس میتوان وضعیت و نحوه عملکرد وبسایت را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.اما در این بخش سوالاتی که ممکن است ذهنتان را دربر بگیرد، شروع کار یا به عبارتی نحوه کار این ابزار می باشد.

اما نگران نباشید گام به گام مطالب مورد نیاز را در این مقاله قرار دادیم تا دیگر جای سوالی برای شما همراهان دائمی و همیشگی باقی نماند .حال برای شروع میبایست وارد پیشخوان وردپرس ها شوید و سپس به قسمت ابزارهای سلامت سایت که دو صفحه وضعیت و اطلاعات به خوبی در این قسمت قابل مشاهده میباشد.اگر با دقت به این صفحه بنگرید دایره رنگی را در قسمت بالایی به خوبی مشاهده می کنید.

در واقع کار هدف اصلی این دایره نمایش وضعیت سلامت سایت میباشد.حالا چگونه؟ خوب نکته حائز اهمیت این است که هنگامی که دایره به رنگ سبز در می آید.نشانه سلامت سایت شما است هدف اصلی در این قسمت این است شمامیبایست اطمینان کافی را نسبت به سایت خود به دست آورده باشید.زیرا رنگ سبز این قسمت نشانه این است که سایت شما کاملا سالم و عاری از هر گونه مشکل میباشد.

اما اگر در این قسمت از صفحه دارای دایره‌ای که مشاهده کرده اید.شامل رنگ دیگری باشد.برای مثال رنگ زرد نارنجی و قرمز میتوان به این مسئله پی برد که سایت شما دچار مشکل شده است و باید با بررسی دقیق مشکل ایجاد شده را به طور کامل رفع کرد.پس در این بخش با اندکی دقت به دایره و رنگ آن به خوبی می توانید به سلامت و درمان سلامت سایتتان پی ببرید.

وضعیت سلامت سایت در وردپرس:

خب در این مقاله میبایست نحوه عملکرد وردپرس را برای سلامت به دقت مورد بررسی قرار داد. در واقع هدف و کار اصلی این بخش سنجیدن امنیت و عملکرد وبسایت توسط وردپرس میباشد. که به دقت مورد بررسی قرار می گیرند. سپس با مشاهده کردن هرگونه مشکل در وبسایتتان آن را به شما نمایش می دهد.تا اقدامات لازم را جهت رفع آنها انجام دهید.

در واقع این بخش شامل سه قسمت می باشد که قصد داریم تمامی قسمت ها را به صورت کامل و جامع مورد بررسی قرار دهیم.

1. در قسمت اول می خواهیم مشکل بحرانی را مورد بررسی قرار دهیم.در واقع اگر عملکرد و امنیت سایت شما به مشکلاتی برخورد و سایتتان دارای صلاحیت کامل نباشد و در بخش‌های مختلف دچار اختلال باشد می‌توانید بخش مشکلات بحرانی را مشاهده کنید.

2. در قسمت دوم بخش بهبود پیشنهادی مورد مشاهده شما قرار می‌گیرد.که در این بخش به معنای این میباشد که میتوان بخشی از کارها عملکردهای وبسایت را بهتر کرد و باعث بهبود یافتن سایت شود.

۳.و در قسمت سوم بخش آزمایش های قبول شده ، قابل مشاهده می باشد .که به معنای عملکرد سایت قابل قبول و بدون مشکل و رعایت شده می باشد.

اطلاعات سلامت سایت در وردپرس

در این بخش قصد داریم مطالبی راجع به صفحه اطلاعات سلامت سایت در اختیار شما کاربران گرامی بگذاریم‌.حالا این صفحه یعنی چه.و دارای چه کاربردی است.همانطور که از نامش(صفحه ی اطلاعات)پیداست قصد دارد اطلاعات مورد نظر و کاملی را در اختیار شما بگذارد. که این اطلاعات درباره ی پیکربندی سایت میباشد.

نکته قابل توجه این میباشد که این صفحه اطلاعات کاملی نظیر نسخه وردپرس،سرور و پایگاه داده،پوسته سایت و موارد دیگر و به عبارتی از این قبیل بدست آورد.با دقت به این صفحه بخش کپی اطلاعات سایت به کلیپ برد مورد توجه شما دوستان گرامی قرار میگیرد که کار و عملکرد آن این است که با کلیک بر روی آن اطلاعات موجود در صفحه را میتوان کپی کرد.

چرا باید به سلامت سایت اهمیت دهیم

شاید این سوال ذهنتان را دربرگرفته باشد که اهمیت دادن به سایت برای چیست؟ و چرا باید انجام شود ؟ این بخش را با یک سوال شروع می کنم تا به خوبی بتوانید به عمق مطلب پی ببرید.دلیل اهمیت دادن شما به بدنتان چیست؟ آیا باید صورت گیرد؟ در واقع هر چیزی در زندگی روزمره نیاز به اهمیت دارد.

ابزار سلامت سایت در وردپرس همانند یک پزشک عمل می‌کند برای وب سایت شما، و کارایی پزشکی را در قبال سایتتان دارد و با بررسی دقیق، مشکلات وبسایتتان را شناسایی و پیدا کرده و با راه‌حل‌ها و و کمک کردن به شما می تواند باعث رفع خطا شود .پس سلامت سایت برای ما موضوعی حائز اهمیت است.

تاثیر سلامت سایت بر سئو (SEO)

در این بخش قصد داریم نکته مهم و قابل توجهی درباره تاثیر سلامت سایت بر سئو را با شما کاربران گرامی در میان بگذاریم. امید است با توجه به مطالب این بخش بتوانید وبسایت خود را به خوبی اداره کنید. شاید سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید این باشد که آیا سلامت سایت تاثیری بر سئو دارد؟چرا؟ در این بخش نکته حائز اهمیت این است که بسیاری از کاربران فکر می‌کنند تنها تولید محتوا کافی است. اما چنین نیست.درست است که تولید محتوا مهم است.

تاثیر سلامت سایت

اما نکته مهم تر از آن این است که محتوای شما چه محتوایی باشد.در اینباره باید به شما بگویم که محتوای بی کیفیت که شامل عدم سلامت میباشد.فاقد اهمیت است.و یعنی شکست . سلامت از مهمترین موضوعات می باشد. و میبایست مورد بررسی قرار گیرد. در صورت ایجاد مشکل میبایست به طور دقیق آن را رفع کنید. زیرا یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر سئو سلامت وبسایتتان می باشد.

هاست مناسب

یکی دیگر از موضوعات مهم و حائز اهمیت هاست مناسب میباشد که تأثیر مستقیم و قابل توجهی بر سلامت سایت دارد.به یاد داشته باشید برای انتخاب هاست میبایست به مواردی از جمله منابع سخت افزاری،ماژول های نصب شده روی سرور و سایر نکات توجه ویژه‌ای کنید.

ارتقاء نسخه php به ورژن 8

نکته قابل توجه و مهم در این بخش این میباشد که افراد زیادی هستند که از نسخه قدیمی php استفاده می کنند. و گمان میکنند که این موضوع دارای اهمیت نمیباشد،ومیبایست از آن گذر کرد . اما اگر اینگونه می‌اندیشید باید به شما بگوییم که سخت در اشتباهید.اگر این که افکار را دور نریزید ممکن است باعث عدم پیشرفت شما و در نهایت شکست خودتان شود. و حتما می بایست نسخه های ۷.۳ یا بالاتر را مورد استفاده قرار داد .

حتی اگر به دلیل هاست خود قادر به استفاده از این نسخه نمیباشید. میبایست سریعا هاست خود را تغییر دهید .شاید با خود بگویید که چرا نمیشود از نسخه قدیمی php استفاده کرد و چرا باید از ۷.۳ php استفاده کرد خب نگران نباشید ما در این قسمت از مطالبمان قصد داریم ویژگی یا به عبارتی دلایل استفاده از ۷.۳ php یا بالاتر را با شما کاربران گرامی در میان بگذاریم پس با ما همراه باشید:

_ سرعت بسیار بالا
_ افزایش کارایی نسبت به نسخه های قبلی
_ وارد کردن فشار کمتر به سرور سایت
_امنیت بسیار بیشتر

پس با توجه به موارد گفته شده میبایست از ورژن آخرین نسخه استفاده کنید. اما نکته قابل توجهی که در اینجا با آن مواجه می شویم. این است که به شما پیشنهاد می کنیم از یک نسخه پشتیبان ( bac kap ) از سایت تهیه کرده و هرگونه مشکل خود را از این جهت برطرف کنید.و از نسخه پشتیبان نیز استفاده کنید.

استفاده از گواهینامه SSL

خب دوستان عزیز و کاربران همیشگی همانطور که در مطالب فوق به موضوع اهمیت سلامت وبسایت و رتبه گرفتن توسط موتور های جستجوگر اضافه شد و به خوبی میدانید اهمیت رتبه گرفتن برای ما بسیار است.میخواهم در این باره نکته ای را با شما درمیان بگذارم .

با رعایت و در نظر گرفتن این موضوع گام ها به رتبه گرفتن توسط موتور های جستجوگر نزدیکتر شوید.نکته قابل توجه استفاده از گواهینامه ی SSL میباشد.گرچه این مسئله ای کم اهمیت و اختیاری بوده و بسیاری از کاربران این گواهینامه را برای وبسایت خود طراحی نکرده بودن در حال حاضر هرگونه سهل انگاری و‌ عدم استفاده از این گواهینامه موجب تاثیرات منفی روی وبسایت شما میشود.

امروزه بیشتر کابران از این گواهینامه استفاده میکنند.همچنین از پروتکل HTTPS استفاده میکنند.همانطور که گفته شد،تهیه این گواهینامه موجب افزایش سلامت سایت شما خواهد شد پس اگر تاکنون این گواهینامه را برای وبسایت خود تهیه نکرده اید . در اسرع وقت اقدام کرده و برای سایت خود خریداری کنید.

نتیجه گیری

کاربران عزیز و همیشگی تی اف نت پلاس،امیدواریم با به کار گیری مطالب و نکات فوق بتوانید سایتی دارای نشان سلامت و رتبه دار را برای خود ایجاد کنید.این کار اصلا سخت و ناممکن نیست.همانطور ک گفته شد تولید محتوا مهم است.اما تمام چیزی که شما می خواهید نیست.

اهمیت دادن و وقت گذاشتن برای محتوا و همچنین تولید محتوای با کیفیت و دارای گواهینامه SSL، از اصلی ترین قسمت تولید محتوا می باشد.امیدواریم نهایت استفاده را از مطالب فوق برده باشید و از شما کاربران گرامی،به دلیل وقت صرف کردن جهت مطالعه مطالبمان سپاس گذاریم و امید است توانسته باشیم اطلاعات کاربردی و مفیدی در اختیارتان قرار بدهیم .برای اظلاعات بیشتر به سایت ما(تی اف نت پلاس)مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.